Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic
Pošiljalac Poruka
mojgrad
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 14-09-2009
Lokacija: .
Odgovori: 55
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao


Muhamed Filipoviæ
Opasna Angela Merkel


Izjava njemaèke kancelarke Angele Merkel da je u Njemaèkoj propao pokušaj stvaranja multikulturalnog društva i da se svim ljudima koji žele živjeti na tlu njemaèke države mora nametnuti obaveza uklapanja u ono što se naziva njemaèki identitet, jedna je od najbrutalnijih i najgorih izjava koju je bilo koji zapadni politièar dao u posljednjih dvadesetak godina, tj. sve od vremena ujedinjenja Njemaèke i pada komunistièkih sistema u Europi.

Krvava bolest

Ta izjava po svojoj njemaèkoj brutalnosti i prizemnoj razumljivosti takva je da u svakom èovjeku koji je prošao straviènu historiju europskih nacionalizama i fašizama budi sjeæanja na vrijeme kada je vladalo geslo "Deutschland, Deutschland uber alles" i kada su kao iskonskom njemaèkom narodnom i historijskom duhu definitivno suprotni bili oznaèeni Židovi i Cigani koji se nisu odricali svog identiteta, odnosno kada je naizgled logièna i prirodna ksenofobija postala najteža i krvava bolest savremenog èovjeèanstva koja ga je koštala skoro stotinu miliona ljudskih života.

Merkel je u govoru njemaèkoj kršæanskoj omladini rekla da su Nijemci u poèetku prihvatili strane radnike koji su bili nužni zbog oporavka njemaèke privrede, da su se nadali da æe oni nakon toga otiæi nazad u svoje zemlje, ali da oni to nisu uèinili i da sada u Njemaèkoj žive potomci tih prvih useljenika.

Merkel ne spominje zasluge tih radnika za obnovu njemaèke ekonomije. Ona njih tretira samo kao najamnu radnu snagu koja nakon završenog posla biva otpuštena. Potomke tih ljudi roðene u Njemaèkoj ona smatra strancima. Kakva perverzija mišljenja, i to od jedne kršæanske politièarke.

Merkel kaže da su Nijemci pokušali razviti ono što je ona nazvala multi-kulti društvo, a što podrazumijeva priznavanje prava useljenima na njegovanje jezika, vjere, tradicije i kulture, ali da je pokušaj propao, jer nije donio oèekivanu punu integraciju stranaca u njemaèko socijalno, socio-psihološko i kulturno tkivo i da taj model mora biti odbaèen i Njemaèka mora od stranaca zahtijevati punu integraciju u ono što se naziva njemaèki duh, naèin mišljenja, naèin rada i tradicionalna njemaèka kultura.

U traženju izlaza za teškoæe u koje su ušla sva zapadnoeuropska društva, a koje nisu proizveli ljudi koji su se u traženju posla useljavali u te zemlje, Merkel nalazi najjednostavnije rješenje, ono koje je jedan njen prethodnik iz tridesetih godina veæ obilno koristio, a to je da za teškoæe naðe krivca u strancima i projektira nanovo jednu èistu Njemaèku posveæenu svome iskonskom duhu.

Najveæi grijeh

Neprilagodljivost njemaèkom duhu za Nijemce je, kako prema Angeli Merkel izgleda, najveæi grijeh svakog èovjeka. Za svakog èovjeka koji misli, u vezi s ovim izjavama Angele Merkel postavlja se nekoliko pitanja. Prvo je zna li gospoða Merkel šta znaèi multikulturalno društvo i zbog èega je za najveæe ljude današnjice, ali i za obiène ljude, multi-kulti, kako ona kaže, model društva danas jedini model za oèuvanje ljudske zajednice. Je li gospoða Merkel svjesna da njen anti multi-kulti stav negira smisao postojanja ujedinjene Europe i vraæa nas u Europu nacionalnih država koje æe biti zatvorene ne samo jedna prema drugoj nego i prema ostatku svijeta?

Zna li gospoða Merkel da je naèin mišljenja koji demonstrira vraæanje našeg politièkog mišljenja i metoda rješavanja problema današnjeg svijeta za skoro dvije stotine godina unazad, tj. na Beèki kongres i Meterniha (Metternich).

Niko ko u politici polazi od stava da je svijet jedinstven i kome globalizam predstavlja osnovu politièkog mišljenja, ne može zastupati tako stupidne ideje koje je Merkel iznijela na tom skupu mladih Nijemaca. Njen govor je antikulturan, antikšæanski i to je govor sirene vraæanja unazad, a ne napretka Njemaèke u novi svijet.

Nije, meðutim, ništa neobièno da odreðene politièke snage u Europi promoviraju ksenofobiène stavove. To se zbiva u Danskoj, Njemaèkoj, Francuskoj, Holandiji i Švedskoj i sutra može biti opæa europska politièka tendencija, što bi znaèilo kraj same Europe. Svima koji misle i nisu papagaji i poslušnici onih koji imaju silu kojoj nisu ni mentalno ni moralno dorasli, mora biti teško oko srca i moraju se zamisliti pred buduænošæu ako æe nju graditi ljudi kao Sarkozi (Sarkozy), Merkel ili oni naizgled kuriozni, ali veoma opasni ljudi koji u Holandiji, Danskoj, Švedskoj i drugim državama Europe šire ksenofobiju, i to njen najgori vid, a to je islamofobija.

Užasna historija

To je najgori vid savremene ksenofobije, jer odreðuje historijski, kulturalni i vjerski profil koji treba eliminirati, baš kao što je nekada bio na slièan naèin odreðen i profil židovstva. Oni imaju sve pretpostavke za jedan novi galop mržnje prema drugaèijim ljudima. To su muslimani - južnjaci, Arapi, Turci i Azijati, koji se doseljavaju i èine naš svijet odista svijetom, a ne rezervatom za odreðene vrste ljudi.

Ono što je ovdje za nas bitno jeste ipak spoznaja o lažima o europeizmu, slobodama i pravima ljudi i da se sve te velike rijeèi reziduiraju u bijednom nacionalizmu koji ponovno prijeti Europi i svijetu. Od kako su nestali Brant (Brandt) i Šmit (Schmidt) u socijaldemokratiji više i nema politièara koji bi bio svjestan šta za svaku državu znaèi ne samo socijalna nego, prije svega, nacionalna nepravda i nacionalizam. Zbog toga nije bilo promptne politièke reakcije na ovaj užas koji je svim ljudima koji vole slobodu priredila Merkel.

Njemaèka historija u 20. vijeku bila je užasna zbog spoja nacionalizma i socijalizma, tj. zbog ideje da se socijalistièka pravednost oèituje jedino kroz supremaciju i prava nacije koja ima svoju državu, vlast i silu. Avet takve historije viri iza rijeèi kancelarke Angele Merkel i mi možemo reæi jedino da se opet treba bojati Nijemaca.

U sile je kratka pamet

Europljani, istina, nisu pitali Afrikance i Azijate niti Amerikance kada su se doseljavali na njihovo tlo, otimali im zemlju i bogatstva, pretvarali ih u robove i iskorištavali za svoj napredak. U sile je kratka pamet, kaže se u našem narodu. Svaka sila na kraju æe se vratiti onamo od kuda je krenula.

Povratak u tvrðavu nacije

Kakvog smisla nakon govora Angele Merkel imaju sve deklaracije o pravima ljudi, slobodi izbora mjesta života i zanimanja, pravima na jezik, kulturu i obièaje kao onome što èini srž odnosa u buduæem svijetu koji navodno gradimo?

Šta je s idejama Europljana, od Šumana (Schumman) do De Gola (De Gaulle), o Europi naroda, a ne država, kao tvrðava odvojenih nacija? Zar ona ne zna da se time vraæa u tvrðavu nacije i ograðuje od svijeta buduænosti?

Zbog èega onda šalje svoje vojnike u Irak, Afganistan i na druga mjesta gdje se navodno bore za novi svijet sloboda? Tada je to golo osvajanje tuðih teritorija slièno onom kolonijalnom.



http://www.dnevniavaz.ba/izdvojene-kolumne/16614-Opasna-Angela-Merkel.html



20-10-2010 at 13:12
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
KlOn wrote:



A sta su to muslimani za tebe?


doseljenici kao i svi ostali stranci koji zive u nekoj stranoj zemlji samo ovi koji zele zivjeti na budzetu ljudi koji krvnicki rade (ovdje se ubrajaju i vrijedni muslimani koji rade u Njemackoj za koje Merkelica nema nista protiv zena hoce pismen i vrijedan narod )i tu je glavni kljuc cjele diskusije ni manje ni vise



20-10-2010 at 13:54
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

@moj grad,,,mozemo mi postirati jos hiljadu ovakvih postova za i protiv,,treba Bosni poslati par miliona ovakvih ljencuga pa da vidim sta biste onda pisali ..

20-10-2010 at 14:03
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
senzualna wrote:


doseljenici kao i svi ostali stranci koji zive u nekoj stranoj zemlji samo ovi koji zele zivjeti na budzetu ljudi koji krvnicki rade (ovdje se ubrajaju i vrijedni muslimani koji rade u Njemackoj za koje Merkelica nema nista protiv zena hoce pismen i vrijedan narod )i tu je glavni kljuc cjele diskusije ni manje ni vise






A Muslimani po vama dvjema zele zivjeti na budzetu vas koji krvnicki radite. Hoce ona pismen i vrijedan narod kazes?
Pa sto taj narod nije opismenila u ovih zadnjih 40-ak godina. Nego dok je trebalo lomiti ledja po baustelama njemackim, nije trebo ni jezik ni integracija, a sad kad je kriza, krivi su Muslimani?
Dobro napisa ovaj Filipovic (Boze mi oprosti, da mi j ko prico da cu idiota citirati, ne bih vjerovao) kad pominje 30-te i odnos prema zidovima.

Vidi interesantne stvari: prije par godina, u doba kad je bio manjak radne snage u danskoj, slusam ja na radiju, kako ce na dijelu Danske, koji granici sa NJemackom, zaposljavati nijemce kao vozace autobusa. I ne trebaju govoriti danski uopste, rekose da ce im adati po mobitel, pa kad ih musterija sta pita, samo nazovu centralu, a tamo ce rijec preuzeti danci.
Odjednom vise ne bi vazan ni danski ni integracija ni koja p**** materina.......



PS.
Pomenul iko integraciju miliona POljaka koji prije par godina "okupirase" evropu, preuzese poslove za manje pare itd....
Al oni su katolici, oni se ne racunaju.




[Edited by Abulafija on 20-10-2010 at 14:26 GMT]
20-10-2010 at 14:04
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

Ranih dana kad sam se doselila u svoju trenutnu domovinu, taksista stranac iz Pakistana meni strancu iz Bosne dade "prijateljski" savjet - kako da se zaposlim na crno, kako da izbjegnem placati takse, kako da sto vise para izvucem od socijale, kako da drzavu koja me je primila izmuzem sto vise mogu, .......

Ne poslusah ga jer moj obraz nije dzon, nego sve odradih vrijedno i legalno. Sve sto stekoh, stekoh svojim radom. Mozda sam pogrijesila, mozda sam trebala sjediti na guici godinama i nakrasti sebi sto god sam mogla. Sigurno bih imala mnogo vise nego sto imam. Ali nije obraz dzon i nije dusa megalomanska, pa mi ne treba puno. Dosta mi je sto sama zaradim, nemam potrebe da kradem i drago mi je da mogu zaraditi, zamisli da sam u teskoj muci pa da ne mogu - onda bih morala da racunam na dobre ljude da mi pomognu - a ne do bog naci se u takvoj situaciji da racunas na tudji merhametluk - jer moze se kesa isprazniti - pa ko ce mi onda pomoci. Nije mi zao silnih taksi koje placam i treba da ih placam, jer u idealnom svijetu one i jesu namjenjene da pomognu onima koji sebi ne mogu pomoci. A to sto svako nadje za shodno da sam sebi pomogne iz te kese i ko treba i ko ne treba, to je stvar licnog "obraz - dzon".

U ostalom, kao u svakom bisnisu - ljudi se rukuju jer oba covjeka imaju interes kada sklope biznis - tako i u ovom slucaju kad se radi o priljevu strane radne snage. Ali, dajmo biti iskreni, skromni i po mogucnosti malo tolerantniji - pa ne potpirivati netrepeljivost bili koje vrste.

Da se licemjerni arsini dijele i sakom i kapom, naravno da se dijele. Hajmo sada malo biti samokriticni, ako ikako moze.

20-10-2010 at 14:37
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
Abulafija wrote:


A Muslimani po vama dvjema zele zivjeti na budzetu vas koji krvnicki radite. Hoce ona pismen i vrijedan narod kazes?
Pa sto taj narod nije opismenila u ovih zadnjih 40-ak godina. Nego dok je trebalo lomiti ledja po baustelama njemackim, nije trebo ni jezik ni integracija, a sad kad je kriza, krivi su Muslimani?
Dobro napisa ovaj Filipovic (Boze mi oprosti, da mi j ko prico da cu idiota citirati, ne bih vjerovao) kad pominje 30-te i odnos prema zidovima.

Vidi interesantne stvari: prije par godina, u doba kad je bio manjak radne snage u danskoj, slusam ja na radiju, kako ce na dijelu Danske, koji granici sa NJemackom, zaposljavati nijemce kao vozace autobusa. I ne trebaju govoriti danski uopste, rekose da ce im adati po mobitel, pa kad ih musterija sta pita, samo nazovu centralu, a tamo ce rijec preuzeti danci.
Odjednom vise ne bi vazan ni danski ni integracija ni koja p**** materina.......



dragi,vremena se mjenjaju
,zasto ,ovo zasto ono,
ce uvjek ostati
Zasto ,nasa drzava"ili turska drzava nije opismenila svoj narod ,
i prije 70tih godina
zasto je 70 tih godina poslala neopismene radnike (sa 4 razreda osnovne skole)
za Njemacku vagonima i vagonima i njemci ih uposlili u fabrike(dali im cak hljeb u ruke)a zasto im to njihova zemlja nije priustila (zasto im nije tada dala socialnu pomoc,,pobogu pa to su njeni ljudi)sta ce ih slati u stranu zemlju...!!!!interesantno je da je nama uvjek netko drugi kriv za nasu nesposobnost ili ljenost,,,
mada za ovu generaciju koja je svoje odradila u 70tim godinama oni su opskrbljeni i sa socijalnim stanovima i socijalnim podrskama ,
o ovoj generaciji nije opcenito rijec,
Evropska i svjetska globalizacija je pokrenula i novu lavinu socijalnih problema za sobom nemoj ni da mislis da bi Bosna podrzala ovoliko stranaca u svojoj zemlji koliko je to Njemacka do sada ucinila ,i samo mogu reci svaka njima cast da su sa ovoliko stranackih problema u svojoj zemlji jos ljudski opstali,
,samo problem je mnogo kompleksniji od samo onog jednog fokusiranog jednosmjernog pogleda na nacionalnoj osnovi koji se moraju sto prije za korijen uhvatiti na vrijeme ,i dobro je sto se krizne komisije stvaraju kako taj ,,socijalni problem "zajednicki rjesiti
,,preksinoc na spigel TV slusam grupu mladica koji su odrasli u Njemackoj zavrsili skole znaju jezik kako se izjasnise svi protiv Merkel,
a u izjavama dostojno se izjasnise na kuran i islam kao glavni motivator njihovog mladalackog opstanka i da ih u principu taj glavni zakon njemacke apsolutno ne interesira jer se bolje osjecaju u islamskim zajednicama jer su tu bolje shvaceni
(duhovno dakako bez senta novca u dzepu)
nego na ulicama Njemacke,
onda se ovdje nema sta vise diskutirati (ako je glavna perspektiva ostala samo na vjeri i kod kuce kod roditelja na ocevom novcaniku a i taj ocev novcanik se puni sa socijalne pomoci onda mozes zamisliti kako ce biti sledecoj generaciji na nacionalnoj osnovi (agresivnoj kriminalnoj alkoholicarskoj )na ulici ali (Njemackoj )ulici ..nadam se da si me shvatio,
,emocionalni izljevi nikome ne pomazu nego moramo svi zajednickim snagama zapljunuti u sake tu gdje zivimo da nam sutra bude bolje.
20-10-2010 at 14:40
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
Abulafija wrote:





PS.
Pomenul iko integraciju miliona POljaka koji prije par godina "okupirase" evropu, preuzese poslove za manje pare itd....
Al oni su katolici, oni se ne racunaju.



ja nemam pojma zasto tebe sad handri musliman ili katolik,
,mene vise interesira koja nacija se najbolje moze priviknuti na uslove zemlje u kojoj zivi da ne ovisi o drzavnom budzetu ,izgleda da samim tim otvaranjem evropskih granica poljaku je mnogo bolja perspektiva u njegovoj zemlji nego u Njemackoj,pa ih se vecina vratila samo da zaradi novac u njemackoj a trosi ga u svojoj zemlji jer je geografski gledano mnogo blizi njemackoj nego turcin ili afrikanac ..(znaci poljak se snasao olaksao je sebi prelaz u svoju zemlju kako god mi to gledali ali nije ostao na tudem dzepu,,)

[Edited by senzualna on 20-10-2010 at 15:11 GMT]
20-10-2010 at 15:09
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
senzualna wrote:

dragi,vremena se mjenjaju
,zasto ,ovo zasto ono,
ce uvjek ostati
Zasto ,nasa drzava"ili turska drzava nije opismenila svoj narod ,
i prije 70tih godina
zasto je 70 tih godina poslala neopismene radnike (sa 4 razreda osnovne skole)
za Njemacku vagonima i vagonima i njemci ih uposlili u fabrike(dali im cak hljeb u ruke)a zasto im to njihova zemlja nije priustila (zasto im nije tada dala socialnu pomoc,,pobogu pa to su njeni ljudi)sta ce ih slati u stranu zemlju...!!!!interesantno je da je nama uvjek netko drugi kriv za nasu nesposobnost ili ljenost,,,
mada za ovu generaciju koja je svoje odradila u 70tim godinama oni su opskrbljeni i sa socijalnim stanovima i socijalnim podrskama ,
o ovoj generaciji nije opcenito rijec,
Evropska i svjetska globalizacija je pokrenula i novu lavinu socijalnih problema za sobom nemoj ni da mislis da bi Bosna podrzala ovoliko stranaca u svojoj zemlji koliko je to Njemacka do sada ucinila ,i samo mogu reci svaka njima cast da su sa ovoliko stranackih problema u svojoj zemlji jos ljudski opstali,
,samo problem je mnogo kompleksniji od samo onog jednog fokusiranog jednosmjernog pogleda na nacionalnoj osnovi koji se moraju sto prije za korijen uhvatiti na vrijeme ,i dobro je sto se krizne komisije stvaraju kako taj ,,socijalni problem "zajednicki rjesiti
,,preksinoc na spigel TV slusam grupu mladica koji su odrasli u Njemackoj zavrsili skole znaju jezik kako se izjasnise svi protiv Merkel,
a u izjavama dostojno se izjasnise na kuran i islam kao glavni motivator njihovog mladalackog opstanka i da ih u principu taj glavni zakon njemacke apsolutno ne interesira jer se bolje osjecaju u islamskim zajednicama jer su tu bolje shvaceni
(duhovno dakako bez senta novca u dzepu)
nego na ulicama Njemacke,
onda se ovdje nema sta vise diskutirati (ako je glavna perspektiva ostala samo na vjeri i kod kuce kod roditelja na ocevom novcaniku a i taj ocev novcanik se puni sa socijalne pomoci onda mozes zamisliti kako ce biti sledecoj generaciji na nacionalnoj osnovi (agresivnoj kriminalnoj alkoholicarskoj )na ulici ali (Njemackoj )ulici ..nadam se da si me shvatio,
,emocionalni izljevi nikome ne pomazu nego moramo svi zajednickim snagama zapljunuti u sake tu gdje zivimo da nam sutra bude bolje.



Ne, ne shvatih te uopste.
Sta to njemacku boli k****, kako ce se osjecati dva mladica, taman da su 100 puta fundamentalisti i radikalisti. Ne krse njemacke zakone i Bog te veselio. Dala im Njemacka drzavljanstva, oni su vasi gradjani, i imaju pravo osjecati se kako oni hoce. I imaju pravo na jebenu socijalu, ma sta vi sto "krvavo radite", mislili o tome.
Ja garantujem da je zanemarljiv broj onih koji su na socijali zato sto im je mrsko raditi.
Interesantno kako se u medijima navode primjeri, uvijek nekih "islamskih" primalaca socijalne pomoci, ljencuga i neradnika.
A ja odem na jebeni Söder (naselje, naseljeno strancima u gradu u kojem zivim) i na 1km setnje vidim jedno 50-ak klosara svedskih, pijanih, koji okolo teturaju, pokusavaju se osloniti o prolaznike, dobacuju itd....
I ni JEDNOG JEDINOG ARAPA, il kakog drugog MRKOG.
A za ovo godina jos ne vidjoh nesto negativno o njima u medijima.
U svakom zitu ima kukolja, ljudi svakakvih.
Ali sipati drvlje i kamenje po strancima (citaj Muslimanima), kao da su oni uzrok svog zla na zapadu je van pameti svake.
A jos gore je sto vi koji ste ponekad nesto i procitali u zivotu, dozvolite da vam usadjuju mrznju na tako jeftin nacin.
Adolf se ibreti u grobu, kaka su vremena dosla, i sve pljesce svojm malim retardiranim rucicama, uzvikujuci I'm back in the game, samo na njemackom


20-10-2010 at 15:21
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

Ebem ti ljudski rod i aroganciju. Fakat N. Zeland zvuci kao privlacna ideja, daleko sto dalje od nacitanih. Amin.

20-10-2010 at 15:30
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao

citat:
senzualna wrote:
citat:
Abulafija wrote:





PS.
Pomenul iko integraciju miliona POljaka koji prije par godina "okupirase" evropu, preuzese poslove za manje pare itd....
Al oni su katolici, oni se ne racunaju.



ja nemam pojma zasto tebe sad handri musliman ili katolik,
,mene vise interesira koja nacija se najbolje moze priviknuti na uslove zemlje u kojoj zivi da ne ovisi o drzavnom budzetu ,izgleda da samim tim otvaranjem evropskih granica poljaku je mnogo bolja perspektiva u njegovoj zemlji nego u Njemackoj,pa ih se vecina vratila samo da zaradi novac u njemackoj a trosi ga u svojoj zemlji jer je geografski gledano mnogo blizi njemackoj nego turcin ili afrikanac ..(znaci poljak se snasao olaksao je sebi prelaz u svoju zemlju kako god mi to gledali ali nije ostao na tudem dzepu,,)

[Edited by senzualna on 20-10-2010 at 15:11 GMT]


Poljak nema potrebe da ostane na "tudjem dzepu" jer izadje pred kucu i ode u NJemacku raditi na crno. A procedura njegovog ostanka u Njemackoj je takodje pojebena, pa to i nije tako lako, helem fata najbolje sto more.
Pa ljudi su za par godina odnijeli vise neoporezovanog novca iz Evrope nego ostali stranci otkako poostavljase ovce po anatoliji pa do danas, sve nako djuture
Ma dajte ba......
20-10-2010 at 15:36
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Merkel: Pokušaj multikulturalnog društva je propao This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice