Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Kuda ide svijet? Skoro smo imali invaziju na Irak, pa onda Avganistan i sad Libiju. Napadaci su uvijek isti samo su obrazlozenja za napda razlicita. Bez obzira koliko se cesto ponavljaju razlozi napda, sve ostaje neuvjerljivo, pa danas malo ko vjeruje u njihove tvrdnje.
Da li ovi silnici djeluju samostalno ili postoji nazovimo je " svjetska vlada u sjeni" koja odredjuje ciljeve a realizaciju trazi od ekonomski i vojno mocinih drzava.
Moja razmisljanja su bas nekako takva, jer zasto bi se ova grupa okupljala ako vec nema neki znacajan cilj.Ipak opsirnije o tome u prilozenom tekstu.

citat:
Na posljednjem sastanku grupe Bilderberg, koju mnogi smataju "svjetskom vladom u sjenci", detaljno su analizirani Kina, Irak, Rusija, te kriza u EU, zakljuèeno je da se stanovništvo planete smanjuje previše sporo, za šta je alternativa novi svjetski rat. Mediji iznose pretpostavke da je ova moæna grupa, koju èine sadašnji i bivši politièari, bankari, aristokrate i biznismeni, govorila i o širenju vojnih dejstava u punom obimu na Bliskom istoku i u sjevernoj Africi. Na junskom sastanku u Saint Mauriceu, koji je kao i uvijek bio strogo zatvoren za javnost i dobro obezbijeðen, grupa Bilderberg je, navodno, diskutovala i o podršci euru i zakljuèeno je da Grèka i ostale zemlje u zoni koja je u krizi treba da plate dugove ostrvima ili èime veæ mogu. Takoðer, razgovarano je o nastavku okupacije Iraka, te o izazivanju niza kriza u Kini i Rusiji kako bi bili podriveni njihovi finansijski sistemi kao i o tome da sa alternativnim masmedijima i internetom koji neæe biti kontrolisan "može nešto i da se uradi". Na sastanku "odabranih" mnogo se govorilo i o širenju vojnih dejstava u punom obimu na Bliskom istoku i u sjevernoj Africi. Kako o posljednjem zasjedanju ove grupe piše britanski Guardian, ove godine je "Bilderberg bio mnogo širi nego ranije. Veæa gomila, više imena, više reportera". Guardian je primijetio i ruskog oligarha Alekseja Mordašova, glavnog vlasnika i direktora kompanije Severstalj, èijoj je firmi-kæerki "Severstalj zapadna Amerika" Ministarstvo energetike SAD odobrilo kredit od 730 miliona dolara za modernizaciju èelièane u Dearbornu, država Michigan. To nije prvi ruski oligarh na bilderberškom pragu. Na primjer, 2008. godine, kada su se "posveæeni" sastajali u Grèkoj, na Kritu, bio je pozvan Oleg Deripaska. Pritom, preciziraju britanske novine, proširenje kruga uèesnika svjedoèi o tome da se širi i krug interesa domaæina "sjedeljke". Zna se da je Bilderberški klub postavljen po principu masonske lože. Njegova struktura se sastoji iz tri kruga. Spoljni je dovoljno širok i èlanovi tog kruga znaju samo dio prave strategije i pravih ciljeva organizacije. Drugi, Upravljaèki komitet (Steering Committe), sastoji se od 35 ljudi kojima je 90 odsto poznat zadatak Grupe. Najuži krug - Konsultativni komitet (Advosory Committe) - ima desetak èlanova koji u tanèine znaju istinske ciljeve i strategiju organizacije i koji posjeduju sva ovlaštenja u vezi sa radom grupe u periodu izmeðu dva godišnja zasjedanja. Dovoljno je reæi da je zasjedanje u Saint Mauriceu, od 9. do 12. juna ove godine, prošlo pod pokroviteljstvom samo jednog èlana - Davida Rockfellera. Ostali stalni èlanovi Konsultativnog komiteta, dakle najužeg tijela Bilderbrega, su: Edmond de Rothschild, Zbigniew Brzezinski, Paul Wolfowitz, Henry Kissinger, (sada pokojni), Richard Holbrooke, Etienne Davignon, Henry Heinz i Romano Prodi. Novinari su prebrojali da aktiv kluba ujedinjuje 383 osobe, èiju treæinu èine Amerikanci - predstavnici aparata predsjednika SAD, State departmenta, najkrupnijih korporacija, banaka i poslovnih krugova. Èitava ta "vojska" je naoštrena da saèuva i uèvrsti sistem vladanja svjetskim poretkom na svoj bilderberški naèin. Tekst preuzet 24 sata


28-07-2011 at 04:02 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Kao vojnik prosao sam cijelu Sloveniju uzduz i poprijeko i nigdje na brdu nisam vidjeo kriz...


Za vrijeme sfrj?
Normalno da tada u sloveniji nisi mogao vidjeti križ na brdu
evo jedan:

http://en.hribi.net/slika.asp?gora=4229

evo još jedan

http://apartma-on.net/jomres/uploadedimages/257/kuzma_gori%C4%8Dko_prekmurje_slovenija_evangelisti%C4%8Dni_kriz.jpg

i još jedan


http://kraji.eu/PICTURES/gorenjska/radovljica_z_okolico/brezje/IMG_8956_brezje_kriz.jpg

Èesta pojava na Alpama
http://www.fotos.sc/img2/u/schnepper/h/Tegelberg__Gipfelkreuz__Gipfel__Kreuz__Berg__Tegelbergbahn__Voralpenland__Alpen.jpg

pa malo iz španije
http://www.geo-reisecommunity.de/bild/bigImage/309820/Ein-Kreuz-auf-dem-Berg-San-Salvador-Mallorca.jpg

i na desetine drugih iz svih dijelova svijeta

http://www.superstock.com/stock-photography/summit+cross

isti link skraæeno

http://tinyurl.com/krizevi




[Edited by klon3 on 29-07-2011 at 22:07 GMT]
28-07-2011 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Hvala ti na lijepim fotografijama. Bio sam obican vojnik a ne alpinist. Ako ih iz podnozja nisam vidjeo, onda mozes zamisliti kolika im je stvarna velicina.
Ma koliko se trudio da opravdas krizeve iznad Mostara, Stoca i onaj ranije iznad Pocitelja, tesko ces to uspjeti, jer Mostar, Stolac i Pocitelj nisu u Sloveniji nego u BiH.Na Radimlji i na Tvrdjavi u Stocu jos niko nije
postavio polumjesec, niti nekom takve misli padaju na pamet, jer znaju kako bi reagorali bosanski katolici ali bosanski katolici gdje god mogu postave kriz, kako bi na taj nacin podsjetili bosanske muslimane na svoje ratne neostvarene ciljeve.

Moras znati da stvar nije u prkosu nego u dogovoru i suzivotu. Svako ima pravo da zivi
u svom selu, gradu i svojoj kucu.Izgleda da ti ne mislis tako?

30-07-2011 at 02:42 | Ukljuèi u odgovor
ante
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 30-07-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Hvala ti na lijepim fotografijama. Bio sam obican vojnik a ne alpinist. Ako ih iz podnozja nisam vidjeo, onda mozes zamisliti kolika im je stvarna velicina.
Ma koliko se trudio da opravdas krizeve iznad Mostara, Stoca i onaj ranije iznad Pocitelja, tesko ces to uspjeti, jer Mostar, Stolac i Pocitelj nisu u Sloveniji nego u BiH.Na Radimlji i na Tvrdjavi u Stocu jos niko nije
postavio polumjesec, niti nekom takve misli padaju na pamet, jer znaju kako bi reagorali bosanski katolici ali bosanski katolici gdje god mogu postave kriz, kako bi na taj nacin podsjetili bosanske muslimane na svoje ratne neostvarene ciljeve.

Moras znati da stvar nije u prkosu nego u dogovoru i suzivotu. Svako ima pravo da zivi
u svom selu, gradu i svojoj kucu.Izgleda da ti ne mislis tako?


onda mozes zamisliti kolika im je stvarna velicina. evo sam si odgovorio....nije provokacija nego suština tvog dosadašnjeg izlaganja...ne zamjeri...
30-07-2011 at 12:54 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Hvala ti na lijepim fotografijama. Bio sam obican vojnik a ne alpinist. Ako ih iz podnozja nisam vidjeo, onda mozes zamisliti kolika im je stvarna velicina.
Ma koliko se trudio da opravdas krizeve iznad Mostara, Stoca i onaj ranije iznad Pocitelja, tesko ces to uspjeti, jer Mostar, Stolac i Pocitelj nisu u Sloveniji nego u BiH.Na Radimlji i na Tvrdjavi u Stocu jos niko nije
postavio polumjesec, niti nekom takve misli padaju na pamet, jer znaju kako bi reagorali bosanski katolici ali bosanski katolici gdje god mogu postave kriz, kako bi na taj nacin podsjetili bosanske muslimane na svoje ratne neostvarene ciljeve.

Moras znati da stvar nije u prkosu nego u dogovoru i suzivotu. Svako ima pravo da zivi
u svom selu, gradu i svojoj kucu.Izgleda da ti ne mislis tako?



Pa vidi, ja ti rekoh da te križeve nisi mogao vidjeti u sloveniji za vrijeme sfrj, jer su stari bili uklonjeni dolaskom komunista na vlast, a novi postavljeni kada je slovenija postala država. Ti oèito ne èitaš i još manje razmišljaš, križevi su veliki u skladu sa graðevinskim moguænostima. Simbolika križa je da bude visok 33m što je jednako broju godina koje je imao Isus kada su ga razapeli, križevi se stavlja na vrh brda da podsjete na brdo golgotu i da budu viðeni iz daleka da opominju kršæane!

Odgovori mi na ova dva pitanja:

Zašto kršæani Bosanci i Hercegovci ne bi isto tako postavljali križeve kao njihova braæa po kristu širom slobodnog svijeta Žive li ti kršæani u i na svojoj zemlji Hvala
30-07-2011 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Pa vidi, ja ti rekoh da te križeve nisi mogao vidjeti u sloveniji za vrijeme sfrj, jer su stari bili uklonjeni dolaskom komunista na vlast, a novi postavljeni kada je slovenija postala država. Ti oèito ne èitaš i još manje razmišljaš, križevi su veliki u skladu sa graðevinskim moguænostima. Simbolika križa je da bude visok 33m što je jednako broju godina koje je imao Isus kada su ga razapeli, križevi se stavlja na vrh brda da podsjete na brdo golgotu i da budu viðeni iz daleka da opominju kršæane! Odgovori mi na ova dva pitanja: Zašto kršæani Bosanci i Hercegovci ne bi isto tako postavljali križeve kao njihova braæa po kristu širom slobodnog svijeta Žive li ti kršæani u i na svojoj zemlji Hvala


Krizeve ne mogu postavljati samo iz jednog razloga, jer je simbol kriza zloupotrebljen u poslednjem ratu, tako da taj kriz ne opominje kriscane nego muslimane na strahote koje su prozivjeli. Opominje ih na trpanje u autobuse i kamione i odvodjenje u logore od Mostara do Metkovice, o torturi svake vrste u tim logorima. Opominje zene i djecu, na silovanja i grantiranja dok su bespomocni isli putem prema Blagaju.

Eto iz tog razloga kriz u BiH nema ono znacanje koje ti navede a koje ima u Sloveniji, Austriji, Spaniji ili Italiji.

Muslimani nisu krivi za zloupotrebu kriza i krsta u poslednjem ratu. Ko je kriv to ti kao pripadnik HVO-a dobro znas a desavanja u Stocu i danasnja u Livnu o tome najbolje zorno svjedoce.
Ovom prilikom samo toliko.Pozdrav i sve najbolje,Dajdza

30-07-2011 at 15:09 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

30-07-2011 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Svako ima svoje misljenje o ovom ili onom problemu.
Po mom misljenju F.Tudjman nije imao pravo poklanjati u ime bosasnkih Hrvata Posavinu najplodniji dio BiH za tamo neke pustare kao sto su: Grahovo, Drvar i Glamoc.
Sta je dobio? Nije dobio nista. Srbi su se vratili u pomenute gradove, otjerali novopridosle Hrvate a Hrvati se nisu vratili u Posavinu. Po meni potpuni promasaj Tudjmanove kratkovide politike. Ko je na dobitku nije tesko zakljuciti.


[Edited by Dajdza on 13-08-2011 at 03:38 GMT]

13-08-2011 at 03:37 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Kakvo je vase misljenje vezano za ovu ideju?



citat:
SJEDINJENE EVROPSKE DRŽAVE? Autor: B.net Objavljeno: 05. September 2011. 10:09:10 Bivši njemaèki kancelar Gerhard Schroeder pozvao je na stvaranje Sjedinjenih Europskih Država ustvrdivši da Europska unija treba zajednièku vladu kako bi izbjegla buduæe gospodarske krize. Schroeder, socijaldemokrat koji je upravljao Njemaèkom od 1998. do 2005., u razgovoru za list Der Spiegel rekao je da èelnici Europske unije griješe što oèekuju da æe euro sam pokretati blok. Sadašnja kriza neumoljivo jasno pokazuje da ne možemo imati zonu zajednièke valute bez zajednièke fiskalne, gospodarske i socijalne politike, rekao je Schroeder. Morat æemo se odreæi nacionalnog suvereniteta, dodao je bivši kancelar. Od Europske komisije trebali bismo napraviti vladu koju bi nadzirao Europski parlament. A to znaèi Sjedinjene Europske Države, rekao je, javlja HRT.

06-09-2011 at 01:04 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Prosvjednici: Ova zemlja je tako bogata i unatoè tome, mnogima je tako loše



citat:
U New Yorku prosvjeduju tisuæe ljude, a sada veæ masovni pokret se nakon tri tjedna širi i na druge amerièke gradove. Nas 99 posto neæe još dugo tolerirati pohlepu i korupciju preostalih jedan posto, istièe se na stranicama pokreta Occupy Wall Street. Policija ih je poèela mlatiti - ovdje video. » Deutsche Welle, HRT


Ja smatram da neophodne promjene u svijetu ne mogu izvesti sadasnji politicari i oni koji vode banke i druge velike kompanije. Oni razmisljaju na stari nacin. Novo vrijeme trazi nove ljude, sa novim idejama. Bez toga se sadasnje stanje moze samo krpiti ali ne i izmijeniti.

Svijet treba biti puno posteniji i medjusobno povezaniji. Ono sto savjetujes drugima, mora biti tvoje provjereno iskusvo, pocev od prava na demonstriranje pa do uvodjenja poreza. Jednima savjetuju da ne diraju demonstrante a u svojoj zemlji ih hapase i mlate.

Niko ne nalazi za potrebu da saslusa mlade, da sazna sta oni zele, scim nisu zadovoljni, koje ideje imaju za razrjesenje problema itd.



[Edited by Dajdza on 06-10-2011 at 20:51 GMT]
06-10-2011 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice