Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Kud god pogledas samo nasilje. Nasilje na ulici, nasilje u porodici, skoli, drzavno nasilje nad svojim gradjanima. Dokle tako i sta je uzrok ovoj pojavi.




citat:
Zašto odgajamo mlade, razularene nasilnike?
Psiholozi i pedagozi upozoravaju na rastuæi trend nasilja meðu djecom, za koji krive pomanjkanje kuænog odgoja i uljudnog ponašanja. Osim nasilja meðu djecom, mnogo je i napada na nastavnike koji su nemoæni održati red zbog nedostatka pedagoških mjera. Struka stoga apelira na novog ministra za pomoæ. » T-Portal

16-02-2012 at 01:05 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

ja ne razmisljam RESAVSKI....
svih vrsta nasilja je bilo i prije ,samo o tome se sutalo...kao i sada o nasilju u porodici..jer to je sramota i pomisliti a kamo li govoriti...nasa socijalna strukturaje kriva svemu...politika itd
Ljudi drugacije razmisljaju kad imaju pun stomak a drugacije kad su fizicki i psihicki gladni...
koliko se novaca izdvaja za kulturu...sport...obrazovanje...za socijalno zbrinjavanje...odgovor veoma kratak...skoro nista..
zasto toliko nasilja...novi idoli su KRIMINALCI...zastse niko ne pita odkud njima novac...da li oni imaju krvav i haram novac...prpa i pomisliti..oni su se snasli...
koje su vrijednosti ovoga drustva...

[Edited by kagemusha on 16-02-2012 at 01:40 GMT]

16-02-2012 at 01:39 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
bdirlija wrote:

Baš kontam š'a je pisac ovim hotio rijet


Mozda bi ti bilo lakse da idem na copy paste...mislim da ni ne preslusas a ni procitas ono sto kopiras...pa da si preslusao znao bi sta je pisac hotio rijet... ili kako mi ne obrazovani napisemo ,,sta je pisac htio reci,,

PS
o nekim stvarima koje su zavrsene suludo je razmisljati...nadam se da si zadovoljan odgovorom...
16-02-2012 at 01:44 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

kagemusha

citat:
a ne razmisljam RESAVSKI.... svih vrsta nasilja je bilo i prije ,samo o tome se sutalo...kao i sada o nasilju u porodici..jer to je sramota i pomisliti a kamo li govoriti...nasa socijalna strukturaje kriva svemu...politika itd Ljudi drugacije razmisljaju kad imaju pun stomak a drugacije kad su fizicki i psihicki gladni... koliko se novaca izdvaja za kulturu...sport...obrazovanje...za socijalno zbrinjavanje...odgovor veoma kratak...skoro nista.. zasto toliko nasilja...novi idoli su KRIMINALCI...zastse niko ne pita odkud njima novac...da li oni imaju krvav i haram novac...prpa i pomisliti..oni su se snasli... koje su vrijednosti ovoga drustva...


Ako zelis raspravu na neku temu, onda moras postaviti nesto kao osnovu. Tako sam i ja postavio jedan kraci tekst.

Zasto neko postaje nasilnik?
Sobzirom da si ti "pametnjakovic" koji drugima dijeli lekcije, eto ja ti nudim raspravu na postavkljenu temu, ali argumentovano, a sto znaci, da svaka tvrdnja mora biti potkrijepljena cinjeniciama.

Ako pristajes, bujrum pocni prvi.Druge bih zamolio da se ne mijesaju, dok nas dva ne razjasnimo nejasno.

16-02-2012 at 04:23 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
kagemusha
citat:
a ne razmisljam RESAVSKI.... svih vrsta nasilja je bilo i prije ,samo o tome se sutalo...kao i sada o nasilju u porodici..jer to je sramota i pomisliti a kamo li govoriti...nasa socijalna strukturaje kriva svemu...politika itd Ljudi drugacije razmisljaju kad imaju pun stomak a drugacije kad su fizicki i psihicki gladni... koliko se novaca izdvaja za kulturu...sport...obrazovanje...za socijalno zbrinjavanje...odgovor veoma kratak...skoro nista.. zasto toliko nasilja...novi idoli su KRIMINALCI...zastse niko ne pita odkud njima novac...da li oni imaju krvav i haram novac...prpa i pomisliti..oni su se snasli... koje su vrijednosti ovoga drustva...


Ako zelis raspravu na neku temu, onda moras postaviti nesto kao osnovu. Tako sam i ja postavio jedan kraci tekst.

Zasto neko postaje nasilnik?
Sobzirom da si ti "pametnjakovic" koji drugima dijeli lekcije, eto ja ti nudim raspravu na postavkljenu temu, ali argumentovano, a sto znaci, da svaka tvrdnja mora biti potkrijepljena cinjeniciama.

Ako pristajes, bujrum pocni prvi.Druge bih zamolio da se ne mijesaju, dok nas dva ne razjasnimo nejasno.



ja sam vec napisao sta mislim...samo treba da procitas...ti so osoba koja reaguje na prvu recenicu...nije prijatelju moj isto citati i procitati...komplet temu si mogao postaviti svojim rijecima...ne valja se kititi tudim perjem...imam osjecaj da ...ma nema veze,jos ces biti uvrijeden...a ja ostati pametnjakovic a ti vec sto jesi
16-02-2012 at 19:05 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

tagemusha

citat:
ja sam vec napisao sta mislim...samo treba da procitas...ti so osoba koja reaguje na prvu recenicu...nije prijatelju moj isto citati i procitati...komplet temu si mogao postaviti svojim rijecima...ne valja se kititi tudim perjem...imam osjecaj da ...ma nema veze,jos ces biti uvrijeden...a ja ostati pametnjakovic a ti vec sto jesi


Kakva naopaka tvrdnja. Da li si primijetio na dnu teksta, da pise "T-Portal".
Sta to znaci?. To znaci, da su te tri recenice preiuzete iz "T-Portala".
Pametnom, i onome ko poznaje metodilogiju drustvenih nauka sasvim dosta, ali tebi nije, jer zlonamjerno tvrdis, "da se kitim tudjim perjem".
Da li ovakve lazne i zlonamjerne tvrdnje imaju veze sa licnim frustracijama i krivo usmjerenom agresijom.

Logicari kazu "da svaka posledica ima svoj uzrok". Nasilnicko ponasanje u kuci, skoli, na ulici, na forumu itd, takodje ima svoje uzroke.
U literaturi se u osnovi navode tri uzroka, u kojima treba traziti posledice nasilnickog ponasanja.
Ljudi obicno pisu komentare o problemima koje poznaju. Ti si napisao "komentar", pa pretpostavlkjam, da znas koja su to tri uzroka.
Da bi mogli ici dalje ocekujem da ces ih navesti, kao poznavalac problematika porodicnog nasilja, nasilja u skoli, na ulici itd.
Poslije mozemo preci na problematiku krivo usmjerene agresije,a nakon toga, kako odgajati djecu, pozlazeci od one poznate tvrdnje Dzona Loka "neka dijeti cini sta hoce, a treba da hoce ono sto hocemo mi" ili "neka se dijete osjeca pravim gospodarem a pravi gospodar u sustini budimo mi"

Naravno ima tu jos puno drugih pitanja, ali ovo bi bilo najkrace.
Mozda nisi znao, da razmjena misljenja podrazumijeva poznavanje problematike. Ako jedan nesto zna, a drugi zna malo ili ni malo, onda nema razmjene misljenje, posebno nema argumentovane razmjene misljenja.

Ocekujem nastavak razmjene misljenja na temu "Nasilnicko ponasanje u porodici, skoli, ulici" itd, ali boz poznavanja ona tri uzroka, ne mozemo govoriti o posledicama. Dakle, pocnimo od njih?

Nemam namjeru da prepricavam. Ko zeli nek procita i pogleda video.
http://www.nezavisne.com/automobili/novosti/Bahati-vozac-napao-starca-pa-izvukao-deblji-kraj-VIDEO-128575.html








[Edited by Dajdza on 17-02-2012 at 04:54 GMT]
17-02-2012 at 04:43 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
kagemusha wrote:


Mozda bi ti bilo lakse da idem na copy paste...mislim da ni ne preslusas a ni procitas ono sto kopiras...pa da si preslusao znao bi sta je pisac hotio rijet... ili kako mi ne obrazovani napisemo ,,sta je pisac htio reci,,

PS
o nekim stvarima koje su zavrsene suludo je razmisljati...nadam se da si zadovoljan odgovorom...


Ja jope' ne kontam š'a je pisac ovim hotio rijet i da bidnem iskren, baš me zaboli. Osim da se ne obrazovani piše spojeno.
Ima puno pametnijih stvari za potrošit' koju sekundu dragocijenog života. A sad baš kontam da sam na tebe potrošio i koju previše.ba
Odgovor me baš i ne interesuje. Hasta la rista.
17-02-2012 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
tagemusha

citat:
ja sam vec napisao sta mislim...samo treba da procitas...ti so osoba koja reaguje na prvu recenicu...nije prijatelju moj isto citati i procitati...komplet temu si mogao postaviti svojim rijecima...ne valja se kititi tudim perjem...imam osjecaj da ...ma nema veze,jos ces biti uvrijeden...a ja ostati pametnjakovic a ti vec sto jesi


Kakva naopaka tvrdnja. Da li si primijetio na dnu teksta, da pise "T-Portal".
Sta to znaci?. To znaci, da su te tri recenice preiuzete iz "T-Portala".
Pametnom, i onome ko poznaje metodilogiju drustvenih nauka sasvim dosta, ali tebi nije, jer zlonamjerno tvrdis, "da se kitim tudjim perjem".
Da li ovakve lazne i zlonamjerne tvrdnje imaju veze sa licnim frustracijama i krivo usmjerenom agresijom.

Logicari kazu "da svaka posledica ima svoj uzrok". Nasilnicko ponasanje u kuci, skoli, na ulici, na forumu itd, takodje ima svoje uzroke.
U literaturi se u osnovi navode tri uzroka, u kojima treba traziti posledice nasilnickog ponasanja.
Ljudi obicno pisu komentare o problemima koje poznaju. Ti si napisao "komentar", pa pretpostavlkjam, da znas koja su to tri uzroka.
Da bi mogli ici dalje ocekujem da ces ih navesti, kao poznavalac problematika porodicnog nasilja, nasilja u skoli, na ulici itd.
Poslije mozemo preci na problematiku krivo usmjerene agresije,a nakon toga, kako odgajati djecu, pozlazeci od one poznate tvrdnje Dzona Loka "neka dijeti cini sta hoce, a treba da hoce ono sto hocemo mi" ili "neka se dijete osjeca pravim gospodarem a pravi gospodar u sustini budimo mi"

Naravno ima tu jos puno drugih pitanja, ali ovo bi bilo najkrace.
Mozda nisi znao, da razmjena misljenja podrazumijeva poznavanje problematike. Ako jedan nesto zna, a drugi zna malo ili ni malo, onda nema razmjene misljenje, posebno nema argumentovane razmjene misljenja.

Ocekujem nastavak razmjene misljenja na temu "Nasilnicko ponasanje u porodici, skoli, ulici" itd, ali boz poznavanja ona tri uzroka, ne mozemo govoriti o posledicama. Dakle, pocnimo od njih?

Nemam namjeru da prepricavam. Ko zeli nek procita i pogleda video.
http://www.nezavisne.com/automobili/novosti/Bahati-vozac-napao-starca-pa-izvukao-deblji-kraj-VIDEO-128575.html








[Edited by Dajdza on 17-02-2012 at 04:54 GMT]

hvala na kafi
ko ima i malo pameti njemu se kaze kratko i sazeto...da li treba da bih zadovoljio, tvoju ogranicenost,takode da postiram tude misli...kratko i sazeto i kristalno cisto..
vidim iz prilozenog da si ne kritican...potrazi na GOOGLE sta to znaci, i jos nesto ja nisam ovdje da se natezem s tobom,sam ti postiraj RESAVSKU skolu...sa srecom ti bilo...i drugi su sigurno primjetili da samo kopiras...ja sa ovim zavrsio svaku raspravu sa tobm
17-02-2012 at 22:05 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

jes jes, tagemusha.. ko ti je kriv sto ti ne mozes da surfas po portalima.. sve ti ljudi objasne ne moras nista svojim rijecima.. et' ja tako razmsljam..

18-02-2012 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Kagemucha
Camac
I ti se ponekad bez potrebe kacis, iako te niko ne dira. Da se kacis na pravi nacin, pa hajde de. Sta to tebi smeta? Izjasni se jasno i glasno, i da razjasnimo ako nesto nije jasno. To je pravi nacin, tako bar ja mislim. Ne znam da li znas, ali ovo ne prilici osobi koja bira avatar kulturnog covjeka.



sto to se ba, Dajdza nerviras, yebo ga ti..
ako ima ljudi koji se ne slazu sa misljenjem nekih analiticara, tj. ako ima onih sto razmisljaju drugacije, ovo je pravo mjesto za to.
negdje sam citao, da ako se covjek u potpunosti slaze sa tudjim misljenjem ustvari nema svoga.. treba da se ima bar nesto svoje, da se doda, cak i ako se slazemo sa tim misljenjem.. to je slucaj, kad se pretezno koristi copy- paste.. mislim, veslaj ti po svom, nije problem, samo nemoj se palit kad neko, kaze nesto drugacije.. mi tebe jos uvijek nazivamo Dajdza, bez obzira na to sto glumis Uncle Sam-a, u nekim slucajevima..
19-02-2012 at 08:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice