Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

nema izjednacavanja..
1+1=na kraju jednacine uvijek daju 2.ko to ne zna,ponavlja razred

to ti je ko razlika izmedju platona i aristotela po pitanjima drzave,ne?stim da danas nisu moguc ni prvi ni drugi modfel,evoluiralo se od tada...
,OOJ TITO ODO U DUBLJAN
elem point iz...nema izjednacavanja,tako je sad stanje stvari u svijetudrzava,nacij,aetnicka pripadnost,manjine...
,il su zemlje treceg svijeta u pitanju gdje jos vladaju plemenski savezi...

04-02-2012 at 11:42 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

jbga, nece li taj popis sam po sebi sadrzavat broj stanovnika u BIH? ispadne u startu da se rijesilo pitanje nacionalnosti..
sad sto ce se neki izjasnjavati kao dijaspora susjednih zemalja, to je njihov problem..

04-02-2012 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
root wrote:
Mislim da æe sljedeæi popis pokazati ono što je i @Dajdza rekao:

1. Srbi
2. Bošnjaci
3. Hrvati
4. Ostali (u najveæem broju Bosanci, nešto možda malo Hercegovaca)



Upravo tako!

Srbi i hrvati ce staviti znak jednakosti izmedju nacionalno i etnicko dok ce bosnjaci se praviti pametnim pa se podijeliti na bosnjake i bosance.

Zahvaljujuci tome ce ispasti da je u BiH najvise srba jer su bosnjaci samo sebe podijelili i tako od sebe napravili manjinu.
04-02-2012 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
soraya wrote:

Etiketirao te onaj ko ti je umjesto Muslimana dao naziv Bošnjak,jer je time derogirao upravo ovo o èemu ti pišeš.



A koliko bi smo tek trebali da budemo ljuti na one koji su nam '74 godine umjesto BOSANAC dodali veliko M i tako nas priznali kao vjersku grupu -Muslimani? Zasto se tadasni vrli crveni bosanski politicari nisu izborili pa da budemo bosanci...
04-02-2012 at 14:24 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
primus inter pares wrote:


pazi ja nemam nista protiv imena bosnjak,srbin ,hrvat,(jer tako je kako je) kao odrednice etnicke skupine,ali dok god je nacionalna bosanac...
a ovo sto rade je svetogrdje,i rad protiv spostvene drzave.pa ljudi jesmo li mi za drzavu BIH ili nismo..ovim je sami negiramo.ovo nema nigdje u sviejtu...
i


Bilo bi idealno kada bi smo se svi izjasnjavali kao Bosanci. Ali ipak moramo biti realni i shvatiti da ce srbi uvijek biti srbi a hrvati uvijek hrvati. U takvim okolnostima i mi moramo biti ujedinjeni inace cemo se podijeliti u dva tabora, na bosnjake i bosance.
04-02-2012 at 14:27 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Black0ut wrote:


Bilo bi idealno kada bi smo se svi izjasnjavali kao Bosanci. Ali ipak moramo biti realni i shvatiti da ce srbi uvijek biti srbi a hrvati uvijek hrvati. U takvim okolnostima i mi moramo biti ujedinjeni inace cemo se podijeliti u dva tabora, na bosnjake i bosance.



Probosanski nastrojeni graðani u BiH su veæ podijeljeni na Bošnjake i Bosance što je paradoksalno, ali i realno stanje u državi.

Ali nema veze, neka popisa konaèno.
04-02-2012 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Black0ut wrote:


Bilo bi idealno kada bi smo se svi izjasnjavali kao Bosanci. Ali ipak moramo biti realni i shvatiti da ce srbi uvijek biti srbi a hrvati uvijek hrvati. U takvim okolnostima i mi moramo biti ujedinjeni inace cemo se podijeliti u dva tabora, na bosnjake i bosance.


a šta æemo sa onim "srbima" i "hrvatima" koji žele i eksplicitno se deklarišu se kao Bosanci ili Hercegovci? Koji odbijaju da ih se zove Srbima ili Hrvatima...Šta je sa njihovim demokartskim pravom da osjeæaju BIH kao svoju domovinu.Mnogi od njih se za ovu BIH u prošlom ratu borili na strani ARBIH skupa sa svojim sugradjanima Bošnjacima:Šta sa onima koji žive u tzv" mješanim brakovima"? KO æe i kako klasifikovati njihovu djecu?Fašisti tipa jednog Fatmira Alispahiæa? Neka hvala,nisam ovca i nisam ja za tora niti ikakvog "ujedinjavanja" po etnièkoj pripadnosti.Meni paše malo šarenije društvo,šarena baštica je uvijek bila ljepša i mirisnija od one jednobojne...BIH nisu uspjeli razvaliti oružjem èetnici i ustaše,razvaliæe je nepismeni i zatupljeni upravo Bošnjaci koji rezervne domovine nemaju...
04-02-2012 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
MelMel wrote:

Moja je nacionalna pripadnost bosansko-hercegovacka


još samo da i nama ostalima kažeš gdje to piše u Ustavu BIH,pa da se ne patimo više...da eto i mi ostali Bosanci i Hercegovci malo politièki "omudramo"
04-02-2012 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
jalijas
Nivo: Forumski doajen
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

 


Za mene mjesta

u dzenetu nejma
04-02-2012 at 16:59 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Kome je do toga da BiH nekad bude normalna graðanska država trebao bi biti protiv toga da se prilikom popisa ljudi izjašnjavaju po nacionalnoj ili vjerskoj pripadnosti.
Èemu uopšte taj popis, pa zar nisu svi oni koji žive u BiH veæ negdje registrovani.
Žali Bože para koje æe se na to potrošiti, jer mogle bi se u nešto pametnije uložiti.
Po meni, ne bi trebalo biti popisa, trebala bi biti samo provjera da li su oni koji žive u BiH tu i registrovani.

04-02-2012 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice