Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
cica wrote:

ja sam davno nekad razmišljala o tom prisustvovanju al' sad ove pameti, ne, hvala, ne treba mi i on još dok oèi budu ispadale

ja, ja, jos i on da se rasklembi po podu
a mozda je to i dobro, jedinstvena sansa da se nagovoris u neznanju
23-02-2012 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:
ne placa se, cico


tako ja èula, prièaju žene na pijaci
u svakom sluèaju kako rekoh, ne treba mi tu, bilo bi "sve te ne heblo, izlazi napolje, da nije tebe ne bi mi sad oèi ispadale"
23-02-2012 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
cica wrote:


ee, zato se sad mora unaprijed najavit da æaæa hoæe prisustvovat, pa se ide u zasebnu raðaonu... nisam sigurna da li je taèno al' kažu da se plaæa 150km

ja sam davno nekad razmišljala o tom prisustvovanju al' sad ove pameti, ne, hvala, ne treba mi i on još dok oèi budu ispadale


cicojko mislim ne znam ja,ja slucajno jenom zaluto na sprat
al ti kajem,ima i fotelja jena,kad ti kazu sjedi u fotelju,kod od cojkova hoce da prisustvuje niposto ne sjedaj,vele ljudi tu je navlakusa

23-02-2012 at 13:04 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Ih zena jesu se napatile
Veceras kad ne budem umorna cu napisati kako su mene porodili, nisam sad pri cistoj svijesti i zdravoj pameti

23-02-2012 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
hurija wrote:

ja, ja, jos i on da se rasklembi po podu
a mozda je to i dobro, jedinstvena sansa da se nagovoris u neznanju

vic ....uvela se ta moda kod Crnogoraca i dodje ðetiæ sa ženom u radajaonu...kako ona vrisne,on tako u nesvijes složi osoblje se malo-malo pa više bavilo njime polivajuæi ga vodom,nego porodiljom ...kad je bilo pri kraju,puste oni njega da leži na podu i posvete se ženi...nakon dva sata,budi se ðetiæ i pita lokalnu babicu:
-jel mi se porodila žena?
-jeste...
-a šta je rodila?
-postali ste otac prekrasne djevojèice... !
-e vala ,nek nije rodila muško,da se pati vako ka jaaaaaaaaa...
23-02-2012 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Meni je ujutro oko 6 pukao vodenjak, u bolnici sam bila za sat vremena. Sve mi nesto bilo ravno do mora, onaj moj se baca oko mene a ja se cerekam k'o luda. Doduse, bilo me malo strah sto me nista ne boli Dodje moja mama na prijem i skonta zena da sam u soku jer sam bila zastrasujuce smirena, pa valjda da me utjesi sapnu mi "Sine nista se ne sikiraj ni u jednoj nije ostalo"
Doktorica koja mi je vodila trudnocu je bila taj dan dezurna. Oko 10 sati mi je dala indukciju. Nista. Nisam se otvarala, nesto skroz slabo. Par puta su dovlacili ctg aparat, bebino srce je kucalo tako jako da se horila cijela radjaona. Bar se meni tako ucinilo
Dodje ta moja doktorica oko 3 sata, kaze mora da ode do Gracanice, da se ne sikiram ne bi se trebala poroditi dok se ona ne vrati, a ako slucajno bude problema tu je njena kolegica Lj. ona ce me pripaziti.
Zaspim ja i sanjam... pada snijeg, ja u dzemperu stojim pod nekim balkonom i milujem velikog cuku. A cuko naslonio glavu na moj stomak i cvili....
Oko 5 je sestra dovukla ponovo onaj ctg aparat i onakvoj spavecivoj mi omotala stomak onim kaisevima. Ne registrujem ja uopste sta se oko mene desava, samo u jednom trenutku vidim puna soba plavih i bijelih uniformi. Jedni cackaju aparat, drugi slusaju stomak, treci pregledaju vaginalno... izvedose me na hodnik, stavise kateter, na neseser zalijepise traku s mojim imenom, dadose mi papir nekakav da potpisem i odvukose u salu sprat nize. Ugledam sat na zidu – pola 6. Probudila sam se na trenutak kad su me prebacivali odmah poslije carskog u sobu, i pitala medicinara smijem li se okrenuti na stranu jer me bole ledja. Hajde kaze ako mozes. Ma neka reko ja cu spavat
I ne znam nista do sutra popodne, kad su dosle tete iz boksa i saopstile mi da je beba bila zadavljena pupcanom vrpcom, da je rodjena u jako teskom stanju, da su joj davali adrenalin, da je apgar bio 1/5, i da se jos uvijek ne zna konacan ishod. Ja nemam pojma ni sta sam mislila, osjecala, ni kako sam se ponasala. Nekad navece su me prebacili u sobu sa ostalim porodiljama. Cujem ja pricaju ove 3 zene da se donose bebe na podoj oko 11. Mislila sam da nema sanse da moju donesu.
Medjutim, ulazi sestra i nosi 4 bebe. Eto reko ta je moja Kako znam? Pa jedina ona mrka, smrknuta, s crvenom kapicom na glavi (onom ko kod djeda mraza) mora da je moja
Ispostavilo se kroz par trenutaka da sam u pravu. Bune se one zene nesto sto je moja moderno obucena a njihove zamotane ko kifle. Mislim ja u sebi ma ko vas sisa nemate vi pojma koji je moja beba borac. Nisam je podojila, brzo su je odnijeli, valjalo joj ici u inkubator. Tako su je donosili, pomalo, prva tri dana dok nije ojacala. Hranili su je oni, a ja mlijeko izdajala. 6. dan smo otisle kuci.

Jah, da dodam, prvi put te zime snijeg pade bas te noci kad se moja bebara radjala. I bila je to mubarek noc, noc kad se Meleci spustaju. Zato se moja beba zove Lejla. Salimo se s njom da je pozurila da se rodi i da je tako sama sebi ime dala.

Valjda sve to ima svoje i taj snijeg...

Lijepa vam je tema.

23-02-2012 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Starka, interesantna ti je prica i drago mi je da se na kraju sve zavrsilo dobro i za tebe i za cerku.

23-02-2012 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:
sorayce, zasto nisi dala da probiju vodenjak?


jer je ta krava prvo došla sa 10 studenata i htjela u sred kontrakcije da me pregleda i ona i svi oni i to ginekološki i pošto sam negodovala ona je bila jako bezobrazna i gruba....ali kad sam joj vidjela kandže od noktiju na koje navlaèi rukavicu,rekla sam joj da može da legne u susjedni box,skine gaæe i da svi oni momci i cure treniraju na njoj do sutra
nakon tog incidenta,ona je posramljena izašla iz sale,a moj ljekar mi je prijateljski stegao ruku i dao mi podršku za postupak...objasnio mi je da je bebina glava veæ bila u kanalu i da bi svaki pristup oštrim predmetom ili prstom povrijedio bebu...vodenjak mi je pukao sam od sebe tokom sledeæe kontrakcije,nakon èega me je babica lagano masirala i davala upute kako da pomognem da se bebi oslobodi put...
biser je bio kad sam izlazila iz bolnice i pri otpustu ta krava(uz još dva ljekara èlana neke komisije) je trebala da me pregleda i da potpiše otpusnu listu,ali sam ja i to odbila sa obrazloženjem da je bila gruba i neprofesionalna prilikom mog poroda(a to joj izgleda nije bilo prvi put)...bila je sva crvena od stida..pregledao me jedan od dvojice njenih kolega za kojega sam kasnije saznala da je direktor klinike i njen neposredni šef....èovjek mi se izvinio i uz rutinski pregled rekao da je sve u redu ,poželio dug život meni i bebi,dobila sam i neki poklon paket(kao i sve porodilje)i potpisanu otpusnu listu...

[Edited by soraya on 24-02-2012 at 00:15 GMT]
23-02-2012 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
dragec
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-04-2005
Lokacija: München, Stupine
Odgovori: 2128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Ne znam, da li moze-Bake i dede. Eto, docekah i to, da postanem deda. Nocas, u jedan i pet, dosla unucica. Znaci, od sada, deda Dragec.  


Svakim danom ,u svakom pogledu
24-02-2012 at 11:09 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

citat:
dragec wrote:
Ne znam, da li moze-Bake i dede. Eto, docekah i to, da postanem deda. Nocas, u jedan i pet, dosla unucica. Znaci, od sada, deda Dragec.

Dragec,
È E S T I T K E
ponosnim baki deki
sretno bebironu i novopeèenim roditeljima

[Edited by soraya on 24-02-2012 at 11:33 GMT]
24-02-2012 at 11:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice