Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:

Zasto se niko od dicnih vlastodrzaca ne zapita...
Dokle cemo biti ignoranti....


biramo takve i onda oni ignorišu nas...ne postoji javno mnjenje,ne postoji svijest...pa evo ti primjer na temi koju si postavio prije nekoliko dana...nema ba,samo su jedni žrtve i kapak...
18-02-2013 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

vjerujem da ne mislite da su ovakvi slucajevi samo u Bosni i da samo u Bosni ima onih kojima prezivljavanje ovisi o komadu bacenog zeljeza na smetliste,

prezivljavaju ljudi na iste i mnogo gore nacine sirom svijeta pa cak i u drzavama zavidnog ekonomskog prosperiteta, mislim da to znamo svi vrlo dobro,

ali ono sto ne znamo haman, jeste da za razliku od nas upravo te neke zemlje, u kojima se desavaju mnogo gore stvari o prezivljavanju, imaju jaku recenziju, razvijene sisteme kontrole kvaliteta i kontrole u opste sta i kako ce se ostatku svijeta objavit o vlastitom prljavom vesu ili hoce li uopste, znaci cenzuru vlastitog ciganluka, jednim dijelom time i jesu progresivne i bolje kotiraju,

a mi... mi smo maloumni i naivni, slabo osvijesceni i edukovani za vlastito dobro, vec slijepo vodjeni drugim, tudjim vodiljama i tudjim krojacima ali nase sudbine,
iz Bosne se moze objavit sve i svasta i od toga cak napravit umjetnicka atrakcija koja osvaja svijetske nagrade...

da da, dajte Bosancima medijsku paznju kada je u pitanju sve osim neceg produktivnog, cak ih nagradite zato, neka cijeli svijet vidi kako se kod njih mizerno zivi, neka cijeli svijet vidi da nema u toj "Nicijoj" zemlji nista osim ciganluka i da nema niti ce kad biti zdrave sredine za normalan zivot i inostrana ulaganja npr.

mozda ja sve posmatram iz drugog ugla ali opet cemo prije ili kasnije shvatit da nama nema preceg osim nas samih, nadam se ne prekasno

18-02-2013 at 12:42 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Kako je krenulo tema æe se preimenovati u "cigani- pro et contra"  


<br /><br /><br /><br />

18-02-2013 at 12:45 | Ukljuèi u odgovor
BosanskaBukva
Nivo: Forumas sa iskustvom
tvrd i postojan
Registriran(a): 19-02-2011
Lokacija: Pored hrastova...
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
camac wrote:

a sta bi ti to diskutovao? kad je Emir Kusturica snimio "Dom za vjesanje", isto tako na jadu i bijedi jedne populacije, niko se nije osvrtao na to, nego su ga u zvijezde zakivali.. sad kad je to uradio Danis, onda se to treba malo dublje gledat? sve stoji, i treba da se obrati paznja na taj dio populacije i da se povede racuna o njihovom zbrinjavanju, kako tako.. ovaj covjek se bavi filmom, umjetnoscu i za to je dobio nagradu.. da se bavi politikom, pa da mu ovo nabijaju na nos, to bi bilo ok.. ovako, predstavljao je Bosnu i Hercegovinu u necemu i pusti ga nek slavi svoju stranu medalje.. gotovo svakodnevni izvjestaji o ugrozenosti romske populacije, nisu uspjeli da alarmiraju lampice u glavi, a ovaj film, samo zato sto je dobio nagradu, odjednom upali reflektor u dusama dusebriznika? ma daj ba, mani se ciganluka..



Jesil ti ovo sam (kreativno) napiso ili ti je Nemanja(a ne Emir) Kusturica izdiktiro
18-02-2013 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
BosanskaBukva wrote:



Jesil ti ovo sam (kreativno) napiso ili ti je Nemanja(a ne Emir) Kusturica izdiktiro

kad je snimio Dom za vjesanje bio je Emir, a jesam, ja sam napiso.. sta ti nije jasno?
18-02-2013 at 13:15 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Nigdje veze izmeðu ovoga filma i filma "Dom za vješanje". Uopšte, poimanje života Roma na Kusturièin naèin i naèin Danisa Tanoviæa, nisu u istom umjetnièkom žanru. Ovo Danisovo je na milimetar od dokumentarnog karaktera dok kusturièino je tipièan holivudsko-bolivudski cirkus. I ende

18-02-2013 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:
nije mi jasno zasto polazite od pretpostavke da je sve u filmu istina?

nije film dokumentarni da bi baratao èinjenicama...tematika umjetnièkog filma uvjek posredno ukazuje na nešto...slièno kao i u filmu Halima...tematika je zsnovana na istinitom dogadjaju ,ali u ovoj državi još uvijek nema usvojene zakonske regulative koja tretira tu problematiku
18-02-2013 at 13:43 | Ukljuèi u odgovor
BosanskaBukva
Nivo: Forumas sa iskustvom
tvrd i postojan
Registriran(a): 19-02-2011
Lokacija: Pored hrastova...
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Shaban wrote:
Nigdje veze izmeðu ovoga filma i filma "Dom za vješanje". Uopšte, poimanje života Roma na Kusturièin naèin i naèin Danisa Tanoviæa, nisu u istom umjetnièkom žanru. Ovo Danisovo je na milimetar od dokumentarnog karaktera dok kusturièino je tipièan holivudsko-bolivudski cirkus. I ende



Nejma dalje
18-02-2013 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:
nije mi jasno zasto polazite od pretpostavke da je sve u filmu istina?

@Aida, mozda je @Shanaban odgovorio na tvoje pitanje

citat:
Shaban wrote:
Nigdje veze izmeðu ovoga filma i filma "Dom za vješanje". Uopšte, poimanje života Roma na Kusturièin naèin i naèin Danisa Tanoviæa, nisu u istom umjetnièkom žanru. Ovo Danisovo je na milimetar od dokumentarnog karaktera dok kusturièino je tipièan holivudsko-bolivudski cirkus. I ende

@Shabane, znamo mi razliku izmedju ova dva filma, ali tematika je ista, hajde to objasni nekom Amerikancu, Brazilcu, Japancu itd. koji su ili ce pogledati oba,
za njih je to tipicni romski a i u opste zivot na ovim prostorima, jad, cemer i tuga...
u tome je poenta, ako se razumijemo
18-02-2013 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:



znao je danis sta ce da upali ;) ja jesam za ravnopravnost i vjerujem da je gospodja imala nekih problema zbog diskriminacije u nasem drustvu ali isto tako mi se cini da je situacija do maksimuma razvucena i iskoristena (eksploatisana, bolje mi zvuci). da, i dokumenarni film bi vjerovatno istrazi vise pogleda na problematiku nisam gledala fila pa ako neko jeste, slobodno dodajte. ovako mi sve lici na trpanje ovih u jedan kos i onih u jedan kos

nije samo jedna gospoða imala problema...diskriminacija u skoro svim sferama života je itekako prisutna u bosanskohercegovaèkom društvu...drugi je par opanaka što velika veæina nas to neæe ili ne može ili ne umije da primjeti...
tema je dobijanje nagrade na filmovanje naše kolektivne sramote jer smo postali dehumanizirano društvo ,bezosjeæajni za tudju muku i probleme...
poredjenju Tanoviæa i Kusturice nema mjesta,niti æe ga ikada biti
18-02-2013 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice