Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pa ti umri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

Ocito je onda Gospodo,da "vaze dupli arsini"! Ili neko laze?
Jer ja sam prosle godine sahranio moga rahmetli oca i dzenaza nije kostala nista! NISTA za clanove IZ!Grobna mjesta je moj rahmetli otac davno kupio i sebi,kao i ostatku porodice.Dzenaza je besplatna za clanove IZ!Druga je stvar sto sam ja umjesto tabuta izabrao sanduk pa sam to ekstra platio...Kao i moja zelja da dam imamu,koji je klanjao dzenazu, odredjenu svotu novca...
ljetos sam kupio 3 /TRI/ gradjevinske dozvole i sve skupa platio oko 900 i nesto maraka

01-04-2013 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

citat:
sunce wrote:

.....




Insan treba uvijek i u svakom momentu razmišljati da treba jednom i umrijeti...
01-04-2013 at 11:50 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

citat:
bajke wrote:
Ocito je onda Gospodo,da "vaze dupli arsini"! Ili neko laze?
Jer ja sam prosle godine sahranio moga rahmetli oca i dzenaza nije kostala nista! NISTA za clanove IZ!Grobna mjesta je moj rahmetli otac davno kupio i sebi,kao i ostatku porodice.Dzenaza je besplatna za clanove IZ!Druga je stvar sto sam ja umjesto tabuta izabrao sanduk pa sam to ekstra platio...Kao i moja zelja da dam imamu,koji je klanjao dzenazu, odredjenu svotu novca...
ljetos sam kupio 3 /TRI/ gradjevinske dozvole i sve skupa platio oko 900 i nesto maraka

Je li dzenaza u Tuzli bila ?
Ok, da kazem da je istina jedan vjerski dio sto pises ali sta je sa grobnim mjestima .Samo dva grobna mjesta koja sam platio su bila 7000 km . Da ne lazem imao sam I ponudu od 500 km za jedno grobno mjesto al' bukvalno u kanalu . I po kakvoj to kategorizaciji jedno mjesto u istom groblju kosta 3500 km a drugo "obicno" 500 km ?
A evo sta ti kaze sekretar Medzlisa IZ ...

A vjerske usluge Islamske zajednice su najskuplje usluge prilikom ukopa umrle osobe, u odnosu na vjerske usluge koje pružaju sveštenici odnosno fratri. Dok je nagrada svešteniku za obred opjeva umrlog hrišæanina na pravoslavnom groblju Trnovac u iznosu 150 KM, te za 200 KM koliko se treba izdvojiti za vjerski obred na katolièkom groblju Boriæ, za vjerski obred umrlog Muslimana Islamskoj zajednici treba platiti 1780 KM. Da li je opravdana visina pomenute naknade?

Efendija medzlis„Mi smo išli jednom logikom da onaj ko je èlan Islamske zajednice treba da dobije sve pogodnosti, a onaj ko nije èlan Islamske zajednice, mora se ukljuèiti“-pojašnjava Dženan Rahmanoviæ, sekretar Medžlisa IZ Tuzla.

Da biste dobili 50 % popusta prilikom dženaze uz vjerski obred, morate deset godina plaæati mjeseènu èlanarinu od 6,9 KM. A u to vam spadaju i slijedeæe pogrebne usluge:
„Iskop kabura, tabut, bašluk, jahtante, pokrov, æefini, posmrtnice, prevoz u radnom vremenu, održavanje gasulhane“-kazao je Dženan Rahmanoviæ, sekretar Medžlisa IZ Tuzla.


[Edited by fijubriju on 01-04-2013 at 13:17 GMT]
01-04-2013 at 11:50 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

I da dodam ....jednostavnom racunicom za tih 50% popusta placanjem deset godina clanarine ti njima uplatis 828 km Sve skoro pa dzaba ...

01-04-2013 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

Da dodam i ja, da nisu htjeli da klanjaju dženazu niti bilo šta komšinici koja se utušila u rijeci, nije bila èlan IZ, kao eto ne znaju oni je l' se ona sluèajno utušila ili se ubila...

misliiiim wtf

01-04-2013 at 12:10 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

Kod nas insan ne može pošteno ni umrijet...

01-04-2013 at 12:28 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pa ti umri

citat:
fijubriju wrote:
Je li dzenaza u Tuzli bila ?



Bukovèiæ

citat:
fijubriju wrote:
Ok, da kazem da je istina jedan vjerski dio sto pises ali sta je sa grobnim mjestima .Samo dva grobna mjesta koja sam platio su bila 7000 km . Da ne lazem imao sam I ponudu od 500 km za jedno grobno mjesto al' bukvalno u kanalu . I po kakvoj to kategorizaciji jedno mjesto u istom groblju kosta 3500 km a drugo "obicno" 500 km ?


Ne znam tacno koliko je moj rahmetli otac platio grobna mjesta mislim da je oko 300 KM po grobnom mjestu.ali to je bilo davno prije desetak godina,znam da se nije zalio na cijenu.Tada nije bilo puno mezarje i mogao je sebi izabrati polozaj gdje mu je bila volja

citat:
fijubriju wrote:
Da biste dobili 50 % popusta prilikom dženaze uz vjerski obred, morate deset godina plaæati mjeseènu èlanarinu od 6,9 KM. A u to vam spadaju i slijedeæe pogrebne usluge:
„Iskop kabura, tabut, bašluk, jahtante, pokrov, æefini, posmrtnice, prevoz u radnom vremenu, održavanje gasulhane“-kazao je Dženan Rahmanoviæ, sekretar Medžlisa IZ Tuzla.



Nevezano za citat,samo da kazem da je adet a i sevap da se kaburdzija nagradi.Sirotinja je to i veoma su zahvalni...
Ja ne kazem da ne treba kritikovati i preispitivati rad IZ BiH ali ne treba ni pretjerivati.Moj i vas je problem sto se ne ukljucimo aktivnije u rad IZ-a vec samo kukamo kada nam se desi smrt u porodici.
I ja imam kritika na racun IZ,pogotovu na racun njihove uvezanosti sa IZ u inostranstvu.Jer ko zivi u inostranstvu i placa clanarinu a zeli da se sahrani u BiH za njega ne vazi nikakav popust.Plus sto su troskovi transporta tijela ogromni i za to ne postoji apsolutno nikakav popust.


citat:
fijubriju wrote:
I da dodam ....jednostavnom racunicom za tih 50% popusta placanjem deset godina clanarine ti njima uplatis 828 km Sve skoro pa dzaba ...


Gospodine!Nigdje na svijetu sahrana nije besplatna.Lako je galamiti,ali treba znati da sve to "neko" mora da organizuje i odrzava a to svakako kosta.
Mi kao Bosnjaci i muslimani treba da placamo IZ a i da se ukljucimo u rad uz kritiku i preispitivanje rada.Islam je dio nase kulture i dio naseg kulturnog nasljedja a IZ zvanicna organizacija koja nas sve okuplja.
Ja prvi,poznajem Islam mnogo bolje od mnogih Imama i znam sustinsku poruku.Moj je problem, a i nas muslimana globalno, sto nismo aktivni vec ta mjesta popuni sirotinja obicno neuka pa onda sve krene nizbrdo ukljucujuci i tumacenje osnovne poruke Islama...
01-04-2013 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

Uf imalo bi se toliko toga za napisati.
Primjer:
Iako je umrli bio 100% èlan tog ukopnog društva a koje radi pod okriljem Medžlisa Tuzla porodica je morala uplatiti još 900KM. Blam je bio jer su ljudi u džepu imali 700KM i na molbu onom hairliji što radi (blagajnik, šta li je veæ) da im da papire a da æe se neko vratiti u toku dana donijeti ostatak para on je odgovorio kad se donesu pare dobiæe papire .
Naravno kad se sve završilo na pitanje upuæeno tom gsp šta bi se desilo da nisu imali novac? On je rekao da niko nije ostao neukopan, ali bez klanjanja tehvida, što æe opet reæi da bi to bio svojevrsni psihološki sjeb za porodicu jer iole ozbiljan èovjek æe pomisliti "Kako živjeti sa èinjenicom da nije u stanju obezbijediti tj. platiti da mu ocu/majci/bratu itd nije klanjan tevhid?!" Snaæi æe se makar i posudio
Ja sam te ljude nagovarao da prijave inspekciji jer su pola raèuna dobili fino lijepo isprintan, sa PDVom ali drugi dio raèuna od 500KM je napisan hemijskom olovkom, na nekom listu papira. Utaja klasièna a kako sam èuo osloboðeni su fiskalizacije a sa toliko novca rade da je to strašno.
@Sunce,
Moram priznati da sam pozitivno iznenaðen jer si ti pokrenula ovu temu, a biæe mi još draže ako još malo više "zarovite" vi kao novinari jer fino neko reèe, nekome u žalosti je najmanje do svaða, prijavljivanja, inspekcija itd. dok se stvar iz temelja mijenja kad se novinari ukljuèe.

01-04-2013 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

Moj savjet:

Aktivnije ucesce clanova IZ uz neprestano preispitivanje rada i konstruktivnu kritiku baziranu na realnosti a ne tamo na nekim pricama rekla kazala!Ako doticni ne daje racun,to znaci da podkrada prije svega IZ na racun licnog bogacenja.U takvim slucajevima treba ga odmah prijaviti...

Da ne duzim,aktivnije ucesce,preispitivanje rada,konstruktivna kritika rezultira kvalitenijim radom IZ i boljim uslugama.

01-04-2013 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pa ti umri

citat:
fijubriju wrote:

Naravno, sto je jos tuznije u svemu tome .Jos mi je "gospodin" iz IZ na moje pitanje za ukop na odredjenom grobnom mjestu (Bukovcic naravno) odgovorio : "To vam je puno para" Sto me jos vise ispizdilo . Sta ti strucnjak jedan znas sta je meni puno para !? Fuj


Vidite,dali ste gospodinu totalno pogresan odgovor.U stvari niste nista ni rekli,jer ne poznajete Islam.Da je meni tako rekao ja bih doticnog tako ponizio i pokazao mu da nije musliman.Jer da su tako radili prvi Muhamedovi sljedbenici,danas nebi on sjedio tu niti bi upce bilo Islama.Jer nije se Islam tako munjevito prosirio zato sto je pravio razlike medju ljudima vec naprotiv,zato sto je nudio socijalnu pravdu i jednakost medju ljudima.I sam Mehmed Pasa Sokolovic bi bio obicni choban da nije postojala pravda medju muslimanima i apsolutna jednakost!!Tako je svaki choban mogao postati Veliki Vezir i po moci drugi covjek iza Sultana.Trebali ste mu reci Gospodine,da sama cinjenica o cijeni 3500 i 350 maraka pravi razliku medju ljudima i djeli ih na bogate i siromasne i to bas tu na pragu izlaza iz materijalnog svijeta kada se odlazi pred Alaha i kada smo svi jednaki bez obzira koliko bogati ili siromasni bili...

[Edited by bajke on 01-04-2013 at 14:26 GMT]
01-04-2013 at 14:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pa ti umri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice