Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Koncert u Srebreniku:

Ramazanski bajram uz Ansambl "Zefir"

Brojni graani Srebrenika uivali su u tradicionalnom bajramskom koncertu koji je sino, u organizaciji Udruenja mladih "Zefir" i u saradnji sa Medlisom Islamske zajednice ove optine, odran u Domu kulture.

Cilj odravanja ovog koncerta je, kako su nam kazali organizatori, da graani Srebrenika i gosti provedu blagdan u pravom bajramskom ambijentu i atmosferi. I zaista je bilo tako.

- Pokuavamo da damo maksimum svojih mogunosti i da mlaim generacijama pokaemo kako se proslavljaju bajramski praznici. Ramazanski bajram je jedan od najvanijih praznika muslimana u kojem se potencira zajednitvo, obilazi se rodbina, sjeamo se bosanskih ehida koji su zasluni to mi danas ivimo i obiljeavamo nae praznike naveli su organizatori.

Prisutnima u Domu kulture obratio se i Refik-ef. Hodi, glavni imam Medlisa Islamske zajednice Srebrenik. On je istakao da je Bajram simbol radosti, veselja, zajednitva, posjeivanja i druenja.

- Bajramske dani koje ispraamo ue nas da se radujemo svome dobroinstvu i da se alostimo zbog svog grijeha, da budemo sretni u bogatstvu i raskoi svoje vjere. Svaki vjernik bajramsku radost doivljava kao trijumf dobra nad zlom, ljubavi nad mrnjom, pokajanja nad grijehom, oprosta nad kaznom, dareljivosti nad krtou i snage due nad slabostima tijela. Izaimo iz ovih mubarek dana odvani i spremni da izaemo iz vlastite sebinosti i upoznajmo nove dobrote poruio je glavni imam estitavi Bajram svim pristunim.

U jednoiposatnom programu Ansambl Zefir se predstavio kolaom najljepih ilahija i kasida, kao i sevdalinki. Specijalna goa koncerta bila je dr. Nedmija Sulji takoer iz Srebrenika. Ovu manifestaciju uveliali su i lanovi KUD-a "Mehlem" iz Oberhausena, koji su krajem mjeseca maja ugostili lanove "Zefira" u svojim domovima. Kako je najavljeno, lanovi "Mehlemea" posjetit e Srebrenik i u vrijeme Kurban bajrama te e uzeti uee na planiranom koncertu za ovaj blagdan.

Ansambl Zefir je kao vokalno-instrumentalni sastav poeo sa radom u septembru 2008. godine. Polovinom 2011. godine ansambl Zefir se dodatno proirio na nain da je proveo audiciju za prijem novih lanova, te je tada ujedno formirana i sekcija orkestra. Krajem 2012. godine osnovano je Udruenje mladih Zefir Srebrenik u ijem sastavu djeluje i ansambl Zefir.

[Edited by cupo on 20-07-2015 at 00:45 GMT]

20-07-2015 at 00:33 | Ukljui u odgovor
cupo

25-07-2015 at 10:56 | Ukljui u odgovor
amigo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 29-11-2002
Odgovori: 90

icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina - Eto bio i ja u Tuzli

Nakon vise od 15 godina prije par sedmica sticajem okolnosti bio sam u Tuzli. Istina samo na par sati, zurio sam za Gradacac i Modricu ali valjda ce sledeci put biti vise vremena.
Moj osnovni utisak je da se Tuzla vratila sebi, grad je lijep i odise prijatnoscu. Ljudi su veoma ljubazni i kada uporedim vrijeme prije rata cini mi se kao da je vrijeme stalo!
Zao mi je sto nisam imao vise vremena da nadjem neke meni drage ljude i ovom prilikom im se izvinjavam. Vjerovatno cu opet navratiti iduceg ljeta ako me zdravlje posluzi!
Stoga zelim da pozdravim veterana Rafu, njegovu Milicu, Olju, Vladu Jokica, Emina Hatunica i mnoge jos... Zelim da ih zdravlje sluzi pa se ako bogda nekada sretnemo, mozda i iduce godine!
A pozdravljam i cupu u nadi da su ga prosli mladalacki bijesi! Nisam ja bolan los kao sto izgledam!

I da ne zaboravim Frau Sonne. Nikada je nisam sreo, nismo se bog zna slagali u misljenju, ali sam je uvijek cijenio!
Sretno svima!

Amigo

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:31 GMT]

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:33 GMT]

27-07-2015 at 03:29 | Ukljui u odgovor
cupo

Babii kod Graanice

arenilo narodnih nonji na folklornoj smotri

Po uzoru na mnogobrojne smotre koje se odravaju irom Bosne i Hercegovine, u mjestu Babii kod Graanice sino je upriliena III Meunarodna smotra folklora, a u sklopu manifestacije Dani Babia 2015. Tradicija je to koja se njeguje ve petu godinu u organizaciji Udruenja mladih ''Sijedi kr'' iz ovog mjesta.

- Manifestacija Dani Babia zapoela je u junu odravanjem Mahalske lige u malom nogometu, a nastavljena je deavanjima i kulturnim dogaajima u mjesecu ramazanu. Na red je dola i smotra folklora na kojoj smo ugostili mnoga kulturno-umjetnika drutva. Veina drutava je veoma aktivna, a neki od njih su osvajali i znaajne nagrade kazao je za Tuzlarije Muharem ehi, predsjednik UM Sijedi kr.

Uz domaina, na smotri folklornog stvaralatva uestvovalo je deset kulturno-umjetnikih drutava iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine i to: KUD Zdenac Hrvatska, Udruenje mladih Tinja Srebrenik, KUD Svjetlost Ratkovii eli, UG Izvor kahovica, KUD Mladost Maleii, KUD 2. Juni Stani Rijeka, KUD Sjenina Sjenina rijeka Sjenina, UG Joak Piskavica, OKC Bosna Art Stjepan Polje i KUD Mirsad Sinanovi iz Donje Orahovice.

Ovogodinji program manifestacije Dani Babia zaokruit e sportske igre, turnir u fudbalu, odbojci na pijesku, paintball turnir i igre bez granica: tranje u vreama, bacanja kamena s ramena, navlaenja konopca) na izletitu Vis u subotu, 01.08.2015.godine od 12 sati.

Inae, Udruenje mladih Sijedi kr Babii je osnovano u oktobru 2009.godine. Trenutno broji 100 lanova i za kratak vremenski period, zahvaljujui ozbiljnom pristupu veeg broja lanova i volonterskom radu, veoma uspjeno su realizovani brojni projekti.

[Edited by cupo on 01-08-2015 at 01:33 GMT]

[Edited by cupo on 01-08-2015 at 01:33 GMT]

01-08-2015 at 00:10 | Ukljui u odgovor
sunce

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina - Eto bio i ja u Tuzli

citat:
amigo wrote:
Nakon vise od 15 godina prije par sedmica sticajem okolnosti bio sam u Tuzli. Istina samo na par sati, zurio sam za Gradacac i Modricu ali valjda ce sledeci put biti vise vremena.
Moj osnovni utisak je da se Tuzla vratila sebi, grad je lijep i odise prijatnoscu. Ljudi su veoma ljubazni i kada uporedim vrijeme prije rata cini mi se kao da je vrijeme stalo!
Zao mi je sto nisam imao vise vremena da nadjem neke meni drage ljude i ovom prilikom im se izvinjavam. Vjerovatno cu opet navratiti iduceg ljeta ako me zdravlje posluzi!
Stoga zelim da pozdravim veterana Rafu, njegovu Milicu, Olju, Vladu Jokica, Emina Hatunica i mnoge jos... Zelim da ih zdravlje sluzi pa se ako bogda nekada sretnemo, mozda i iduce godine!
A pozdravljam i cupu u nadi da su ga prosli mladalacki bijesi! Nisam ja bolan los kao sto izgledam!

I da ne zaboravim Frau Sonne. Nikada je nisam sreo, nismo se bog zna slagali u misljenju, ali sam je uvijek cijenio!
Sretno svima!

Amigo

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:31 GMT]

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:33 GMT]

i sve najbolje
01-08-2015 at 00:41 | Ukljui u odgovor
cupo

Kad kolo povedu Modraki mornari

Kulturno-umjetniko drutvo Modraki mornari iz eria kod ivinica osnovano je 1977. godine i djelovalo je sve do 1989. godine kada prestaje sa radom. Na inicijativu grupe mladih entuzijasta rad Drutva je ponovo pokrenut 2007. godine na 30-tu godinjicu KUD-a.

- Za nae, geografski malo, ali emotivno veliko mjesto tada se ispunila se stara elja. Konano, ponovo imamo nae kulturno-umjetniko drutvo koje uva od zaborava obiaje naih predaka i tradiciju od izumiranja. Cilj naega Drutva svakako je uvanje, njegovanje i unapreivanje kulturnog blaga naeg naroda, ali ouvanje i promovisanje narodnih igara, plesova i obiaja kae Samir ikui, predsjednik KUD-a Modraki mornari.

KUD "Modraki mornari" je nevladina neprofitna organizacija koja okuplja graane sa podruja koja gravitiraju jezeru Modrac. Udruenje trenutno broji vie od osamdeset lanova koji ine folklornu i muziku sekciju i otimaju od zaborava igre, pjesme i obiaje naroda Bosne i Hercegovine. Udruenje je registrovano na dravnom nivou i ima mogunost djelovanja na prostoru cijele Bosne i Hercegovine, a i ire.

Od obnove rada, KUD "Modraki mornari" je postigao znaajne rezultate na kulturnim manifestacijama u Bosni i Hercegovini, ali i ire. Nedavno su u eriima organizovali i Prvu meunarodnu smotru folklora na kojoj su pored domaih, ugostili i folklorna drutva iz Hrvatske i Makedonije.

10-08-2015 at 13:58 | Ukljui u odgovor
cupo

Tuzlanski studenti u Istanbulu - Bosnom behar probeharao

11-08-2015 at 14:26 | Ukljui u odgovor
cupo

Kolo na Panonskim jezerima

12-08-2015 at 01:08 | Ukljui u odgovor
cupo

18-08-2015 at 15:21 | Ukljui u odgovor
cupo

Bike Fest Panonika Tuzla 2015...11. i 12. septembra

21-08-2015 at 01:02 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Azrail sto vadi dushe, br-tz, djole, HULK, nanii, Obelix, Omerica, reka, selmica, Un1c0rn, vazda_kontra, von_admir
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net