Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Tuzlanski aerodrom

02.06.2006.
Tuzlanski aerodrom
Amerikanci prepuštaju kontrolu leta domaæim kontrolorima


Nakon Sarajeva i Mostara, Direkcija civilne avijacije Federacije BiH (FDCA) do 31. decembra ove godine preuzet æe kontrolu letenja i na Meðunarodnom aerodromu Tuzla.

- Amerièke snage s Tuzlanskog aerodroma, koje trenutno vrše kontrolu na terminalima, obavijestile su nas da su spremne predati nam ovaj dio posla, odnosno da ovu zraènu luku žele vratiti u nadležnost civilnih avijacijskih vlasti BiH kaže za „Dnevni avaz“ prvi èovjek FDCA Amadeo Mandiæ.

Naš sagovornik istièe kako je FDCA, uz angažman postojeæeg kadra na Tuzlanskom aerodromu i pomoæ sada veæ iskusnih kontrolora letenja s Meðunarodnog aerodroma Sarajevo, spremna ubrzano krenuti u ovaj proces.

- Za poèetak, ovih dana æemo iz Sarajeva u Tuzlu poslati pet kontrolora, a pet novih, u narednom periodu, poslati na edukaciju, najvjerovatnije opet u Prag, zakljuèuje Mandiæ.
(F.È. - Avaz)

Šta mislite o tome?



[Edited by KlOn on 04-02-2009 at 16:26 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Iz pouzdanih izvora cujem da ce trebat bruka raje na raznim poslovima u aerodromskom preduzecu i kontroli letenja. Pratite oglase i konkurse u avazu bice posla akobogda 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

U principu testiranja za poslove kontrole letenja vrse ljudi iz centra za obuku u Pragu, Èeška republika. testiranja su vrlo rigorozna, a obuka jednog kontrolora od tri mjeseca inicijalnog kursa kosta nasu drzavu cirka 40.000 - 50.000 KM. Posto je stanje u drzavi takvo kakvo je, direktori sebi ne smiju dozvoliti da salju ljude koji nece uspjeti da zavrse veoma tezak i naporan kurs. Obicno se salju grupe od 10 ljudi, do sada nije zavrsilo uspjesno dvoje-troje od tridesetak kandidata.
Posto nije bilo na vidiku da ce Ameri nekad da dignu sidro sa ovih prostora za tuzlu je obuceno samo dvoje ljudi koji su dozvole kontrolora stekli u sarajevu.
Pretpostavljam da ce sada traziti ljude iz tuzle, jer su sarajevo i mostar popunjeni do kamzije. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Vrlo lijepa tema Ja padam na sve avione
Sad ozbiljno, zanima me ako iko ima informaciju, kada se mogu (i ako se uopste mogu) ocekivati neki redovni letovi za LQTZ??

02-06-2006 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Trenutno Tuzla sluzi za kargo promet, uz izuzetke NATO operacija i mislim da je jedina linija redovna za sada FINNAIR za finske trupe u sastavu EUFOR-a, al bice uskoro valjda i BH AIRLINES za cirih ili frankfurt. Kad ne zna se tacno, kao sto se ne zna ni da lice ta kompanija da zazivi.
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom





Evo Boeing-a 757 kompanije FINNAIR na paltformi tuzlanskog aerodroma 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 16:07 | Ukljuèi u odgovor
samo u prolazu
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

E, evo je iznenadenje. Cuo sam da ameri lome koplja sa EU oko placanja za pistu. Kako to sad da se daje nasoj vladi? Ima li para za to? Koliko je pouzdana ta informacija?

02-06-2006 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Za Finnair sam prijatno iznenadjen.....je li to charter ili sta? Kako leti?
A propos BH Airlines ja slusam tu pricu vec tri-cetiri godine. Osim u pocetku sto su imali Frankfurt i Istanbul preko TZL sve ostalo su samo price. Ja recimo mislim da realna sansa za nesto ozbiljnije preko nekog pravog regionalnog huba postoji za VIE. Da li su pokusali ista napraviti sa AUA? Ili eventualno Lufthansom......sve ostalo su za moje poimanje vrlo nerealna ocekivanja.
Gledam ZRH-SJJ, pola letova je otkazano, kasnjenja su ogromna i pored toga sto je turnaround na ZRH veoma brz i efikasan.....
ne znam, ali zaista bih volio da imam priliku vidjeti da LQTZ bude barem upola iskoristen kao onih 10 dana prosle godine.....

02-06-2006 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Joj Zlaja, ja vjerujem da bi dosta svijeta radje koristilo Tz nego Sarajevo ili Zg. Vjerujes da je meni gori taj dio puta, nego onih 15h drndanja u avionu dok ne dodjem do Zg. I ne znam sta mi je gore, ili ici do Sa ili Zg. A i zasluzili smo da se nesto pocne desavati u Tz, pozitivno, ali i ekonomski dobrodoslo.  


When you lose, don't lose the lesson!
02-06-2006 at 16:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice