Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

srecom, ja radim za federalnu direkciju civilne avijacije, pa ne moram da se sikiram hoce li aerodrom imati posla ili ne, ali ako aerodromsko preduzece ne digne uslugu na nivo koji bi odgovarao barem splitu ili dubrovniku ( sarajevo je ipak za red velicine vise ), mogu stavit kljuc u bravu i sacekati privatizaciju.

Proslogodisnja katastrofa je rezultat neiskustva, nedostatka rutine i brige za sigurnost, koja kod nas prelaziu u paraniju, jer ne daj boze, ako neki putnik nesto napravi, ko ce sve izgubit posao na ovakvom vaktu? 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
srecom, ja radim za federalnu direkciju civilne avijacije, pa ne moram da se sikiram hoce li aerodrom imati posla ili ne, ali ako aerodromsko preduzece ne digne uslugu na nivo koji bi odgovarao barem splitu ili dubrovniku ( sarajevo je ipak za red velicine vise ), mogu stavit kljuc u bravu i sacekati privatizaciju.

Proslogodisnja katastrofa je rezultat neiskustva, nedostatka rutine i brige za sigurnost, koja kod nas prelaziu u paraniju, jer ne daj boze, ako neki putnik nesto napravi, ko ce sve izgubit posao na ovakvom vaktu?

Pa dobro, jel mozemo ovdje procitati neki detalj vise o toj katastrofi.....o cemu se konkretno radi tj o kakvim primjerima. Ja sam napisao svoje iskustvo....
02-06-2006 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Katastrofa ajmo je tako zvati je nastala, zato sto terminal za prijem putnika nije projektovan za obim putnika veci nego sto mogu da prime dva B737 i to da se na nalaze na platformi u isto vrijeme. elem u tuzlu su onda dosle 3-4 kompanije iz sarajeva, neke su otkazale letove dok se pista radila, a hvala bogu pocetak septembra i ogroman priliv putnika su bacile na koljena nepripremlèjeno osoblje sa dubrava. to im je iskreno receno sigurno bio prvi susret sa pravim saobracajem, izdurali su nekako al su putnici nadrljali 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Katastrofa ajmo je tako zvati je nastala, zato sto terminal za prijem putnika nije projektovan za obim putnika veci nego sto mogu da prime dva B737 i to da se na nalaze na platformi u isto vrijeme. elem u tuzlu su onda dosle 3-4 kompanije iz sarajeva, neke su otkazale letove dok se pista radila, a hvala bogu pocetak septembra i ogroman priliv putnika su bacile na koljena nepripremlèjeno osoblje sa dubrava. to im je iskreno receno sigurno bio prvi susret sa pravim saobracajem, izdurali su nekako al su putnici nadrljali

Ja sam prekjucer letio sa B777-200....da mi je samo znati sta bi se dogodilo da takvih 2(valjda ih toliko moze stati na platformu) sleti ujutro u razmaku od po 5 min kako se to desava....Gospoda su vise nego neprofesionalna ali valjda ce se nauciti nekad. Do tad ce biti i izgradjen aerodrom u Trebinju
02-06-2006 at 17:36 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

de sutite vise zivi bili ili uzmite sobu
Thales ja jos uvijek cekamjel ides avionom ili pjehe
da ne bude da offtopichim
Tuzlanski aerodrom je divan

02-06-2006 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
U principu testiranja za poslove kontrole letenja vrse ljudi iz centra za obuku u Pragu, Èeška republika. testiranja su vrlo rigorozna, a obuka jednog kontrolora od tri mjeseca inicijalnog kursa kosta nasu drzavu cirka 40.000 - 50.000 KM. Posto je stanje u drzavi takvo kakvo je, direktori sebi ne smiju dozvoliti da salju ljude koji nece uspjeti da zavrse veoma tezak i naporan kurs. Obicno se salju grupe od 10 ljudi, do sada nije zavrsilo uspjesno dvoje-troje od tridesetak kandidata.
Posto nije bilo na vidiku da ce Ameri nekad da dignu sidro sa ovih prostora za tuzlu je obuceno samo dvoje ljudi koji su dozvole kontrolora stekli u sarajevu.
Pretpostavljam da ce sada traziti ljude iz tuzle, jer su sarajevo i mostar popunjeni do kamzije.

Jel im treba onih sto prscu avion antifrizom da ne zaledi?


[Edited by medic on 02-06-2006 at 17:38 GMT] 


02-06-2006 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ali za buducnost naseg aerodroma je indikativno da kompanije nisu prihvatile ni mostar ni banjaluku kao alternacije, izabrale su tuzlu uprkos tome sto tuzla nema civilne sluzbe jer je u stvarnosti vojni aerodrom ( problem je bio u tome sto NATO ne garantuje search and rescue, firefighting, i ostale sigurnosne usluge za civilne kompanije, pa onda tim kompanijama ne vazi osiguranje u slucaju pada aviona ).  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

grofice kasni mi avion iz oberfaffenhoffena, cim sleti eto me 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
medic wrote:
citat:
THALES wrote:
U principu testiranja za poslove kontrole letenja vrse ljudi iz centra za obuku u Pragu, Èeška republika. testiranja su vrlo rigorozna, a obuka jednog kontrolora od tri mjeseca inicijalnog kursa kosta nasu drzavu cirka 40.000 - 50.000 KM. Posto je stanje u drzavi takvo kakvo je, direktori sebi ne smiju dozvoliti da salju ljude koji nece uspjeti da zavrse veoma tezak i naporan kurs. Obicno se salju grupe od 10 ljudi, do sada nije zavrsilo uspjesno dvoje-troje od tridesetak kandidata.
Posto nije bilo na vidiku da ce Ameri nekad da dignu sidro sa ovih prostora za tuzlu je obuceno samo dvoje ljudi koji su dozvole kontrolora stekli u sarajevu.
Pretpostavljam da ce sada traziti ljude iz tuzle, jer su sarajevo i mostar popunjeni do kamzije.

Jel im treba onih sto prscu avion antifrizom da ne zaledi?


[Edited by medic on 02-06-2006 at 17:38 GMT]



trebace jasta, samo dok kupe kamion-cisterni i de-icing tecnost ( mozda moze dita da je proizvodi )
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-06-2006 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
grofice kasni mi avion iz oberfaffenhoffena, cim sleti eto me


sletit ces ti i ponesi sta slatko da te ne udaram djaba al ne dolazi prije 21
02-06-2006 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice