Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Visa wrote:
negdje na lijevoj strani tastature ima ono CAPS dugme, de pritisni ziv bio.


MA JA TO NAMJERNO, DA SE CUJE BOLJE. NEMAJU LJUDI POJMA,MOGAO BI SE KANTON CITAV FINANSIRAT OD AERODROMA, A KRKANI GA BLOKIRAJU. KOLIKO BI SE DODATNIH PROFILA ZANIMANJA MOGLO JOS NAPRAVIT, KOLIKO NOVIH SMIJEROVA U SKOLI, KOLIKO NOVIH RADNIH MJESTA OTVORIT USMJERENIH KA STVARIMA KOJE SE DESAVAJU NA AERODROMU, TURIZAM, AERO SPORTOVI, ITD....TO JE GIGANT MOGUCI.
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
09-10-2006 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
TORQUE wrote:
citat:
THALES wrote:...( jer æe ionako biti otpisana i najvjerovatnije budzašto prodana na otpadu pod staro željezo ...

Odavno se nisam ovako slatko nasmijao, pa oprema je postavljena prije 5 godina i najbolja je u BiH (daleko bolja od one u Sarajevu)... Al i ja drzim fige da ce da je ostave uz nekakve povoljne aranzmane!


JES JES, AMERI JEDVA CEKAJU DA NAM NESTO OSTAVE DZABA, NIJE SAMO AMERI, SVI, POGOTOVO ONOJ STOCI IZ KALESIJE DA NAVODI SVOJE KRAVE I BIKOVE PO KALESIJSKIM PROPLANCIMA. PA TO BI GIVIKT POKVARILO, A NE AERODROM.ETO ON SAD KOSI TRAVU SA AERODROMA I NOSI SVOJIM KRAVAMA, PLATA IDE OD ZADNJEG KREDITA STO SU DIGLI, A NA POMOLU SU I NOVO KREDITI, PA SE VIDI SVJETLIJA BUDUCNOST AERODROMA.
PA DAVALO IM SE DA KUPE VATROGASNI KAMION ZA 50000KM, NISU HTJELI, UZELI OD RUDNIKA BANOVICI ILI DJURDJEVIK NEKOG 40 GODINA STAROG FAP-A SAMO ZATO STO JE CRVEN, DA FINCI VIDE DA SE IMA VATROGASNI KAMION U GARAZI. A FINCI BUDALE, A LJUDI SLIJECU SA BOINGOM 757.VATROGASCI OD OPREME IMAJU ONAJ SLJEM ZUTI STO DJECA KORISTE KAD VOZE BICIKLO I JAKNU CRNU. LAKSE SE ODRZAVA NE VIDI SE KAD JE PRLJAVA.KAMION ZA ODLEDJIVANJE JE NEKO NEGDJE UKRO TRI KAMIONA, SASTAVIO JEDAN, PRODO AERODROMU, A NIJE ATESTIRAN NI DA SE MIJENJAJU SIJALICE OD ULICNE RASVJETE. VI MISLITE DA BI TAKAV AERODROM MOGAO NA SEBE PRIHVATIT DA ODRZAVA CIJELU UZLETNO SLETNU STAZU, TAKSI STAZE, TRAVNATE POVRSINE, I OSTALU ELEKTRO I DRUGU OPREMU KOJA IDE UZ TO.PA NE MOGU ONOG "FOLOW ME" CITROENA UPALIT KAD MALO ZAHLADNI, A KAMOLI DA SE BAVE PRAVOM MEHANIZACIJOM, A KAKO SU POHITNI PLATIT KADAR, DA BOG DA DA OD TOGA ISTA BUDE. DRUGA JE TO BA DIMENZIJA BIZNISA OD STR I SZR, ONI TO KAZU KAFANA.
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
09-10-2006 at 19:49 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Imal´jos ko da se nada da ce mu aerodrom bit´ ispod nosa, da ce ko sav normalan svijet iz komsiluka poletit na more, low cost i slicno, da ce Jasmin tu nesto pogurat. Jasmin samo svoju avliju i Selimovu pljevi, ono malo oko tenisa, i nista drugo. A TK koji su odgovorni za taj aerodrom, nemaju kad od smijeha, svako se za svoju komunu brine. 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
11-10-2006 at 09:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ja ne mislim da civilni aerodrom uopste moze funkcionisati u Tuzli, a o low cost letovima da i ne govorimo. Iz Kopenhagena se moglo letjeti jeftino SAS-ovom kompanijom "Snowflake" za Sarajevo. I pored toga sto u DK zivi najmanje 20-ak hiljada Bosanaca, i sto je puno svijeta iz Svedske (Skåne provincija)koristilo i jos uvijek koristi Kopenhagen za letove prema Bosni, ti jeftini letovi su ukinuti zbog nerentabilnosti. Kad toliko ljudi s parama, nije moglo odrzavati tu liniju, kako ce stanovnici Tuzle, gdje se platezna moc gradjana ni izbliza ne moze porediti sa skandinavijom? Tu ni Jasmin ni kanton ni bilo ko ne mogu uciniti nista. Tako da cemo morati cekati neka bolja vremena, cini mi se.

11-10-2006 at 09:18 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

MA nismo mi ba aerodrom za veliki saobracaj, nismo ni neki centar desavanja da imamo redovne linije. Nama trreba nesto manjeg obima, malo cartera sezonski, malo poste i drugog kargoa, privredna avijacija, industrijska, turizam, sport, muzika....Pa ima brate ta avijacija i drugih sektora rada sem da otvorimo liniju Tuzla - Washington ili ti ne znam ja koji centar svijeta. Ko smo to mi da se kod nas redovno dolazi. Nego kao sto ja reko´ menadzer aerodroma-coban, krave drzi, kosi u slobodno vrijeme, treba to nahranit bolan, pomust, polozit, nije to mali posao, nema se kad on zajebavat sa sajmom ovim ili onim.  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
11-10-2006 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
MA nismo mi ba aerodrom za veliki saobracaj, nismo ni neki centar desavanja da imamo redovne linije. Nama trreba nesto manjeg obima, malo cartera sezonski, malo poste i drugog kargoa, privredna avijacija, industrijska, turizam, sport, muzika....Pa ima brate ta avijacija i drugih sektora rada sem da otvorimo liniju Tuzla - Washington ili ti ne znam ja koji centar svijeta. Ko smo to mi da se kod nas redovno dolazi. Nego kao sto ja reko´ menadzer aerodroma-coban, krave drzi, kosi u slobodno vrijeme, treba to nahranit bolan, pomust, polozit, nije to mali posao, nema se kad on zajebavat sa sajmom ovim ili onim.



Druže zašto tolika negativnost? Direktora kalesijca ne poznajem, ali dijelim tvoje mišljenje o nesposobnosti dosadašnjih rukovodeæih struktura. Meðutim postoje i druge strukture koje analiziraju perspektivnost aerodroma. Ako želiš neke opširnije informacije o buduæim planovima za naš i ostale aerodrome možeš posjetiti službenu stranicu Direkcije za civilno vazduhoplovstvo BiH ( BHDCA ) www.bhdca.gov.ba Na njihovoj stranici potraži dokument BH LCIP pod linkom documents. Tu su rezultati analiza dosadašnjeg stanja na BH aerodromima i analize perspektivnosti, uraðene od strane struènjaka iz luxemburškog EUROCONTROL-a. Naravno da ne možemo oèekivati napredak preko noæi, ali tendencija je da æe perspektivni aerodromi u BiH biti privatizovani èim se riješe pitanja vojne imovine onda bi mogli dobiti i pametan menadžment. Ali i prije toga ide se na to da se nabavi najmodernija oprema i da se krene u razvoj civilne avijacije, jer kredit je veæ dobijen od evropske banke za razvoj. Isto tako se slažem da do sada kanton nije imao sluha za aerodrom, ali ja ne vidim zašto smo mi lošiji od banjaluke ili mostara koji uprkos tome što nemaju saobraæaja ipak drže otvorenim svoje aerodrome. Samo da napomenem da mostar pati od autobuskog lobija koji milione hodoèasnika za meðugorje vozi iz splita ili dubrovnika ( koji imaju nevjerovatan porast saobraæaja na raèun mostara ), a banjaluku optereæuje zagreb sa par low cost kompanija i mnoštvom konekcija za druge aerodrome. Inaèe i menadžment ovih BiH aerodroma je jednako nesposoban kao i klovnovi u aerodromskom preduzeæu na dubravama. Ipak oni se ubiše oko otvorenosti svojih aerodroma, a ja primjeæujem na ovom i drugim forumima neki defetizam oko tuzle i naših moguænosti. Sve kao ne možemo mi ništa, ajde da pustimo druge centre da nam odreðuju, pa kad nam ukinu carinsku ispostavu, direkciju za rudarstvo i energetiku, zatvore aerodrom, za 20 godina od multietnièke graðanske tuzle neæe ostati ni T. Ostaæe samo seljaci koji doðu iz kalesije i ostalih kantonalnih vukoj...na. Inaèe za mjesto direktora Aerodroma Tuzla je bio raspisan konkurs na koji se niko nije javio, vjerovatno zato što niko nije vjerovao da æe amerikanci napustiti dubrave i prepustiti sve civilnim institucijama ili što niko ne želi gubitaša da diže iz mrtvih. Ali možda doðu kakvi indijci pa sve kupe za 1 marku i uvedu malo kolonijalnog reda. Ja sam optimista iako moj posao ne zavisi od broja operacija koji æe biti na aerodromu ipak bih želio da ih bude što više jer bi to otvorilo desetine radnih mjesta za naše ljude. Opet naglašavam ako budemo razmišljali kako nam aerodrom ne treba neæemo ga ni imati. A onda možemo komotno da se odreknemo i statusa grada, jer kakav je to grad koj ima samo autobusku stanicu sa desetak linija. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
11-10-2006 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Meni isto smeta podredjeni odnos Tuzle naspram Sarajeva kad je u pitanju vazdusni saobracaj. Ne razumijem se u makroekonomiju i nisam veliki strucnjak za oblast avijacije ali smatram da je ekonomska opravdanost tuzlanskog aerodroma neupitna.
O broju operacija, tipu prometa ( putnicki ili kargo, ili obadva) i sl da se polemizirati ali ja apsolutno ne prihvacam tezu da je aerodrom ekonomski neodrziv.
Naravno da je avijacija skupa igracka ali od nje svaka ekonomija ima visestruke koristi. Vrlo sam razocaran iznesenim informacijama o managementu i trenutnoj tehnickoj opremljenosti aerodroma.
Da se ja pitam unajmio bih nekog prizntijeg ili iskusnijeg managera koji se na trzistu rada u evropi mogu naci. Trosak njegovog angazmana je sigurno manji od oportunog koji se gomila neupotrebom aerodroma.

A propos low-cost aviokompanija, netko je iznio misljenje da one za podrucje BiH nisu pogodne jer se jedna takva pokazala neprofitabilnom. Iskren da budem ne znam, ali ako jedna low-cost company moze prezivjeti u Austriji, Svicarskoj, Njemackoj, Velikoj Britaniji i gdje god drugdje pored velikih igraca poput Austrian Airlinesa, Swiss ili Lufthanse ne vidim razlog zasto ne bi bili rentabilni na liniji gdje imaju fakticki monopol i potencijalno trziste od preko 1000 000 stanovnika.
Dakle, malo optimizma ali i angazmana profesionalaca i dokazanih ljudi mozda ne jamci 100% uspjeh ali i put oko svijeta pocinje prvim korakom a stajanje u mjestu je najskuplje.

11-10-2006 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Druže zašto tolika negativnost? Direktora kalesijca ne poznajem, ali dijelim tvoje mišljenje o nesposobnosti dosadašnjih rukovodeæih struktura. Meðutim postoje i druge strukture koje analiziraju perspektivnost aerodroma. Ako želiš neke opširnije informacije o buduæim planovima za naš i ostale aerodrome možeš posjetiti službenu stranicu Direkcije za civilno vazduhoplovstvo BiH ( BHDCA ) www.bhdca.gov.ba Na njihovoj stranici potraži dokument BH LCIP pod linkom documents. Tu su rezultati analiza dosadašnjeg stanja na BH aerodromima i analize perspektivnosti, uraðene od strane struènjaka iz luxemburškog EUROCONTROL-a. Naravno da ne možemo oèekivati napredak preko noæi, ali tendencija je da æe perspektivni aerodromi u BiH biti privatizovani èim se riješe pitanja vojne imovine onda bi mogli dobiti i pametan menadžment. Ali i prije toga ide se na to da se nabavi najmodernija oprema i da se krene u razvoj civilne avijacije, jer kredit je veæ dobijen od evropske banke za razvoj. Isto tako se slažem da do sada kanton nije imao sluha za aerodrom, ali ja ne vidim zašto smo mi lošiji od banjaluke ili mostara koji uprkos tome što nemaju saobraæaja ipak drže otvorenim svoje aerodrome. Samo da napomenem da mostar pati od autobuskog lobija koji milione hodoèasnika za meðugorje vozi iz splita ili dubrovnika ( koji imaju nevjerovatan porast saobraæaja na raèun mostara ), a banjaluku optereæuje zagreb sa par low cost kompanija i mnoštvom konekcija za druge aerodrome. Inaèe i menadžment ovih BiH aerodroma je jednako nesposoban kao i klovnovi u aerodromskom preduzeæu na dubravama. Ipak oni se ubiše oko otvorenosti svojih aerodroma, a ja primjeæujem na ovom i drugim forumima neki defetizam oko tuzle i naših moguænosti. Sve kao ne možemo mi ništa, ajde da pustimo druge centre da nam odreðuju, pa kad nam ukinu carinsku ispostavu, direkciju za rudarstvo i energetiku, zatvore aerodrom, za 20 godina od multietnièke graðanske tuzle neæe ostati ni T. Ostaæe samo seljaci koji doðu iz kalesije i ostalih kantonalnih vukoj...na. Inaèe za mjesto direktora Aerodroma Tuzla je bio raspisan konkurs na koji se niko nije javio, vjerovatno zato što niko nije vjerovao da æe amerikanci napustiti dubrave i prepustiti sve civilnim institucijama ili što niko ne želi gubitaša da diže iz mrtvih. Ali možda doðu kakvi indijci pa sve kupe za 1 marku i uvedu malo kolonijalnog reda. Ja sam optimista iako moj posao ne zavisi od broja operacija koji æe biti na aerodromu ipak bih želio da ih bude što više jer bi to otvorilo desetine radnih mjesta za naše ljude. Opet naglašavam ako budemo razmišljali kako nam aerodrom ne treba neæemo ga ni imati. A onda možemo komotno da se odreknemo i statusa grada, jer kakav je to grad koj ima samo autobusku stanicu sa desetak linija.




S tobom sam druze 100%, slazem se ja da mi definitivno imamo mogucnost ne samo sto se aerodroma tice. Mozda si stekao dojam da sam protiv, ne samo sam ogorcen na iste stvari na koje nailazimo svugdje, ali ljudi tamo nas sutaju u minus evo zadnjih 12 godina, i imena ti mogu da: Osman(sigurnost), Rifet( bivsi tehnicki) Mustafa, (bivsi direktor), Zinka(finansije), pa u upravnom odboru, predsjednik i par clanova koji su kao i ostali u sukobu interesa, pa u kantonu ljudi u ministartvu za saobracaj i konacno Bajazit kao babo kantona.
Sto se tice konkursa za direktora zadnji put je bilo 6 ili sedam kandidata, od kojih su dvojica bila u struci, jedini kompetentan je odustao kad je receno da politika bira direktora. Ovo ti je 100% tako. Znaci kanton nije pasivan, kanton aktivno kopa nas aerodrom. I nemojte ba o Sarajevu, Sarajevo nam moze biti samo od pomoci, nas kopa Tuzlanski kanton, Kalesija, Zivinice i drugi slicni.
Kakvih desetak mjesta, kad bi se aerodrom razvio u pravom smislu, skole bi otvorile nove profile, mogle bi se otvoriti radionice sa smijerom djelatnost u pravcu avioindustrije sto nama nije strano, sto se ne bi prodavali avioncici na kredit, pa turizam, pa sport................ 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
12-10-2006 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
LJOZE
Nivo: Forumas sa iskustvom
Željovac

Registriran(a): 30-09-2006
Lokacija: 25 km istocno
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

S obzirom ko je direktor daj Bože da tu makar sleti po koji sportski avion  


Ljubav se zove imenom tvojim...ŽELJO
12-10-2006 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
LJOZE wrote:
S obzirom ko je direktor daj Bože da tu makar sleti po koji sportski avion


Ups ja prozva neke ljude ovdje i tema se odjednom utisa. Sto li
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
15-10-2006 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice