Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Zeba
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA

Ovo je moja tema. Ljubomorna sam i nikako ne razumijem kako neko moze biti ravnodusan ako voli. Ne pravim scene, ne vristim, ne placem ali ujedam. Stalno ponavljam istu gresku jer nastojim da vratim istom mjerom. Ako primjetim da on flertuje i ja pocinjem isto. Ako on prica o nekoj za moj ukus previse hvalospjevno, u stanju sam da izmislim kako sam srela nekog bivseg za kojeg znam da ga nervira.
Neko je ovdje rekao da bi ljubav u kojoj sve stima bila dosadna. Kod mene nema dosade. Stalno nesto kvarim i popravljam. Najsladji mi je sex pomirenja

29-07-2003 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
Bucko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA

Zdravo!

Ja mislim da se mozemo jesti koliko hocemo radi ljubomore- ali sto bi to sebi radili?

na kraju, nije niko vrijedan toga, pogotovo ako skontas da ni sam sebi ne mozes 100% vjerovati.
To bi bilo kao kad ulozis miijon dolara u visoko riskantne dionice, i sad stalno strepis za svakim centom.
Nema tog uloga koji donosi prihod a nije riskantan.

Tako, onda, shvatiti da nisi toliko sitnicav da se jedes zbog tih stvari- onda im i pridajes veci znacaj nego sto imaju. Nisi ti na tom nivou.
I onda fino ides kroz zivot furas svoje stvari, radis na sebi, uzivas u zivotu- onda ces i ti biti neko za kime ce drugi muzevi govoriti: vidi kako je ona puna zivota i simpaticna, recimo.

A ako on ili ona urade ono sto nisu smjeli- onda treba nesto poduzimati.

Ne kazem da covjek treba biti potpuno "neljubomoran", i nekada mu ne reci "to ti je bilo zaista neukusno i ruzno... u smislu, nadam se da to neces opet uraditi" kao povrijedjena osoba i neko u tom momentu moralno supeioran. On ce se osjecati kao malo isprano g....., ako je ikakav covjek.
Nego treba biti nezavistan, i svjestan sebe i svog partnera i situacije, i zivota na kraju koji tece mimo nas. A istovremeno tu osobu, svog partnera,ludo voljeti.

Cim osjetis taj osjecaj ljubomore, otrgni se, okreni se ka sebi, i shvati da da ti to ne treba, da si izvan toga, da imas "svoj" zivot da zivis. Da ono sto on/ona radi i razmislja je van tvog dometa.

Ali za to je potrebna ... jaka emancipacija duha, ne znam ni ja tacno opisati to.

20-08-2003 at 16:40 | Ukljuèi u odgovor
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: "Stara raja"

Ljubomorna sam, evo zelena od ljubomore na "staru raju". Evo sve se nesto pozdravljaju i podsjecaju kako je prije bilo dobro i kako su se lijepo zezali, a sad, kao, pih, i nije sta, ko kad njih nema. A s nama nece da se druze . Neka, neka.  


vattene amore che siamo ancora in tempo...
24-11-2003 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
Mirza
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 28-09-2001
Lokacija: svoj mali raj ...
Odgovori: 916
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: LJUBOMORA

nisam nikada ljubomoran bio. nemam nista protiv neka djevojka izadje s kim zeli, i ne prokomentarise i neka hvali. jer opet je kod mene i sa mnom, a ne s nekim drugim. nikoga niti ogranicavam niti zelim da me ogranicava u mojoj slobodi.

nemam nista protiv spominjanja bivsih momaka ili djevojaka, pa cuj, nije meni/njoj zivot poceo kada smo se upoznali. naravno da bi me smetalo kada bi mi govorila "a kako je on bio dobar u ovome ili onome", medjutim to ne bi bila ljubomora nego ljutnja, jer ako misli da joj/mu je bolje s nekim drugim, neka odmah ide. nema ljutnje nikakve, nismo jednostavno nekada stvoreni jedno za drugo.

nisam ja "ne-ljubomoran" jer zelim da imam "opcije" za sebe otvorene nego znam ko sam i sta sam i koliko vrijedim, odnosno koliko sebe cijenim. i ako ima neko bolji od mene koga ona vise hoce, nema od ljubomore nikakve koristi tu. jesam sigurno prilicno egoista, pa sam, mislim, kroz to "ne-ljubomoran".

a nekada treba biti ljubomoran, ili bar odglumiti, vole to ove nase zenice cuti ;)

M. 


.... su ovce ....
25-11-2003 at 08:33 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: "Stara raja"

citat:
Viski wrote:
citat:
cutie wrote:
Ljubomorna sam, evo zelena od ljubomore na "staru raju". Evo sve se nesto pozdravljaju i podsjecaju kako je prije bilo dobro i kako su se lijepo zezali, a sad, kao, pih, i nije sta, ko kad njih nema. A s nama nece da se druze . Neka, neka.


Ljubomoran sam i ja, evo crven od ljubomore na "staru raju". Evo sve se nesto pozdravljaju i podsjecaju kako je prije bilo dobro i kako su se lijepo zezali, a sad, kao, pih, i nije sta, ko kad njih nema. A s nama nece da se druze . Neka, neka.

[Edited by Viski on 25-11-2003 at 00:19 GMT]


joj sto se ja ismijah ,nego cuj ti Viski ,znas li ti koliko sam te ja puta pozdravila a ti nista cccccccc,bas kontam a coj´ka jest´ uobrazen ili me nesto ne voli nikako .
A ti slatkisu bas si slatka tako zelena
25-11-2003 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
djetinjstvo
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon ´Si vidio... Nevjerovatno... Ljubomora rides again!

Nikad ni na koga ni u èemu nisam bio ljubomoran.
Možda i jesam, ali, nemam filing ljubomore u sebi; i mislim da to niti je prednost, niti mana – ako nisi ljubomoran, onda bijes i ljutnju vjerovatno transformiraš na neki drugi naèin – iako je klasièno uz strah, ljubomora, najnegativnija, i najneobjašnjivija emocija – troši personu nizašto.
Ozbiljnije kad se zapitamo – bijes, ljutnja, mržnja, ljubav, strast, imaju neku posljedicu, neki / ovakav ili onakav uèinak. Ljubomora, apsolutno nikakav. Njom ništa neæemo promijeniti ni na bolje ni na gore.
Možeš glumiti ljubomoru – to je korisno, i èinio sam nekoliko puta, vrlo uspješno, ali to opet nije ljubomora – to može biti samo znak, da ti je do nekog ili neèega stalo.
;)

28-11-2003 at 00:30 | Ukljuèi u odgovor
klikOzovna
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA

8(*_*)8

NE PODNOSIM patoloski ljubomorne muskarce i zene,scene i sve ostale oblike nenormalnog ponasanja u vezama, proistekle iz ljubomore.

Prividna ljubomora,kako neko rece ovde, je nesto drugo. Na taj nacin dajes do znanja nekom da ti je stalo do njega.

Meni licno imponuje kad neko "mog" muskarca smeka, muva, nabacuje se.To znaci da taj NEKO i vredi. Bice ionako, onako kako biti mora.
Apriori odbijam da zivim u takvom paklu od zivota i da se opterecujem bolesnim mislima "gde je bio,s kim i sta je radio".Od takvih ljudi bezim.Tako je bilo oduvek i bice.

28-11-2003 at 11:45 | Ukljuèi u odgovor
klikozOvna
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
cutie wrote:
To sa natalitetom je vrlo interesantno objasnjenje

Po mom misljenju ljubomora nema mnogo veze sa ljubavlju, mislim da dolazi od nesigurnosti u same sebe ili iz posesivnosti




8(*_*)8
Bas tako,kratko i jasno(promakao mi je ovaj tvoj post), samo sto bi ja jos dodala, da iz osecaja nesigurnosti, proistice i taj osecaj posesivnosti
29-11-2003 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
klikozOvna
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA - Zlatanu:

8(*_*)8

Naravno da ovde pricamo o odraslim ljudima...

Nisu svi primeri ljubomore tako drasticni, kao taj tvoj.A da i odrasli umeju da glume ljubomoru,dokaz je upravo i taj izraz "prividna ljubomora", gde strana koja to"trpi",bas tako to i shvata,dakle,kao prividnu ljubomoru, kao salu, a ona koja glumi ljubomoru takodje se sali na racun ljubomore.
Sada ce Zlatan da prokomentarise:"Evo je opet ona komplikovano...",ali evo za tebe i jednostavnije:
Recimo da je "prividna ljubomora" eufemizam za "ljubomoru" ili da je "ljubomora" pejorativ od "prividne ljubomore".

29-11-2003 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
MARC
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA - LJUBOMORA

citat:
sunce wrote:

Da li ste ljubomorni ?

Ako jeste ,kada ,zasto i kako to manifestujete ?

Evo i mali prilog sa monitora .hr


"Najljubomorniji na svijetu su – Brazilci
Muškarci Brazila najljubomorniji su ljudi na svijetu, a slijede ih Šveðani, dok su najmanje ljubomorni Japanci, pokazuje istraživanje sa Sveuèilišta Sunderland. U veæini kultura muškarci su ljubomorni zbog toga što njihova partnerica spava ili želi to uèiniti s drugom osobom, dok žene više muèi to da se njihov muškarac ne zaljubi u neku drugu osobu. Psiholog Gary Brase utvrdio je meðutim da se motivi za ljubomoru razlikuju od kulture do kulture. Pronašao je i zanimljivu vezu – u zemljama s visokim natalitetom, kao što je Brazil, muškarci su jako ljubomorni na svoje žene i moguænost da spavaju s drugim muškarcem. Muškarci u zemljama s niskim natalitetom, kao što je Japan, manje su zabrinuti moguæim "šaranjem" svoje partnerice."

Gdje li bi Bosanci bili ?


LJUBOMORA TI JE POONOJ KO JE PRESTAP PUSITI OPET JE POCEO A KO JE PRESTAO IMETI SEKSI VISE NEMOZE ON POSTAJE LJBOMORAN NEKO PRIJE NEKO KASNIJE
30-11-2003 at 03:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 72
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice