Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon DIJETA

ili dijetalna ishrana .

E ,ne znam ima li koja forumska debeljuca ,da to koga zanima ,ali moj rodjak je za kratko vrijeme smrsao oko 20 kg ,to je ona Atkinsonova dijeta ,jede se samo meso .

Tako da znate da je efikasna .
Smije se jesti ,meso na sve nacine osim pohovanog ,riba i u konzervi ,povrce(osim krompira) ,sve salate ,zacini ,masno ,kafa ,limunada ,kolicina nije vazna.

Ne smije hljeb ,riza ,tjestenina ,voce ,slatko nista .

Ako koga zanima napisat cu tacno sve .

A ovdje mozete pisati o ishrani ,dijetama ,kako se udebljati kako smrsati ,dijetama za prociscavanje organizma i sl.

11-05-2004 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

citat:
sunce wrote:
ili dijetalna ishrana .

E ,ne znam ima li koja forumska debeljuca ,da to koga zanima ,ali moj rodjak je za kratko vrijeme smrsao oko 20 kg ,to je ona Atkinsonova dijeta ,jede se samo meso .

Tako da znate da je efikasna .
Smije se jesti ,meso na sve nacine osim pohovanog ,riba i u konzervi ,povrce(osim krompira) ,sve salate ,zacini ,masno ,kafa ,limunada ,kolicina nije vazna.

Ne smije hljeb ,riza ,tjestenina ,voce ,slatko nista .

Ako koga zanima napisat cu tacno sve .

A ovdje mozete pisati o ishrani ,dijetama ,kako se udebljati kako smrsati ,dijetama za prociscavanje organizma i sl.




Eh samo ako se to dugo radi sunce, moze se dobiti zatvor i onda sipak u WC. Ne znam da li je on imao problema al znam dosta ljudi koji jesu. Atkinson je dobar, samo mu fali celuloza ili ti fiber.

Ja praktikujem da jedem vise proteina i povrca a od tjestenina samo hljeb i makarnone od inegralnog brasna kao i nepreradjenu rizu, i to samo do 6 popodne, nakon toga kapak karbohidratima. Tako mogu da jedem kolko hocu a da se ne udebljam. Cim pocnem jesti peciva i makarone navece, nakvasam ko ista.


A posto je se Atkins primjenjuje u fazama (znas mene i moju opsesiju ishranom i vjezbama) odlican je za ljude koji jedu jako puno karbohidrata ( slatko i tjestenina) i koje zele da to smanje i vrate se na normalu.Isto tako je odlican za ljude s visokim holesterolom i diabetesom.
11-05-2004 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA


Ovdje su izbaceni ukljikohidrati ,a jedu se proteini i vremenom se pocnu topiti masne naslage .
U principu nisam pobornik dijeta nego razumne ishrane ,jer je stvarno mucenje za organizam da se jede puno i kaloricno i masno pa onda mjesec samo jabuke ,bez veze .

I treba se kretati

11-05-2004 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
lutalica
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 11-09-2002
Odgovori: 143
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: DIJETA

Ja licno nikada nisam imala problema sa tezinom a i sa zdravljem, hvala Bogu, tako da nikada nisam ni bivala na dijetama. Jedem sve u normalnim kolicinama, krecem se jako puno i pokusavam da se sto zdravoije hranim. Nisam ljubitelj junk food tako da ne talozim nepotrebne kolicine masti na sebe. Najbolja dijeta bila bi (za one sa masala viskom ) jedi manje i zdravije. Nemoj se trpati pohovanom hranom (ma koliko to da volis), pojedi nekada i nesto svjeze neku vocku ili zdjelicu salate i konacno imaj obicaj da prohodas svaki dan barem pola sata ( nemoj supruzniku ili blizim ukucanima govoriti da ti daju daljinski da promjenis kanal, ustani i donesi)

11-05-2004 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Jedina dijeta koja funkcionise je jedi manje i kreci se vise.

Ne znam da li ste culi, ima sad novi pokret u Americi, ne znam tacno kako se zove, calorie restricted something. Ideja je da se jede sto manje, et´ samo da se prezivi. Kazu da su ljudi mrsavi, toliko da svijet misli da umiru od neke grozne bolesti, ali da je za zdravlje to jako dobro, za ove bolesti sto inace ubijaju Amerikance kao dijabetis, srce. Oni npr. jedu jedan obrok dnevno i to je mozda salata. Iz krajnosti u krajnost.

Ima nesto dobro u tom pristupu: posto imaju ogranicen broj kalorija koje smiju da unesu, ne jedu nista sto im nece u isto vrijeme dati nesto hranjivo - vitamine, minerale, proteine...znaci nista junk food. 


vattene amore che siamo ancora in tempo...
11-05-2004 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: DIJETA

Imal bona Sunce sta za nas mrsave? Nas takozvane "puhni vjetar padne"? Ja jedem ko konj nista mi se ne primi, zeno, kazu arsuzluk! A meni uvjek "debele" zene kazu "Blago tebi, a ja casu vode popijem pa mi se primi" :lol :lol :lol

11-05-2004 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: DIJETA

citat:
besmir wrote:
Imal bona Sunce sta za nas mrsave? Nas takozvane "puhni vjetar padne"? Ja jedem ko konj nista mi se ne primi, zeno, kazu arsuzluk! A meni uvjek "debele" zene kazu "Blago tebi, a ja casu vode popijem pa mi se primi"


Za tebe sunce moje dvije rijeci - ma zapravo malo vise - teretana i protein-carbo shakes. Nadji protein powder pomjesan sa carbos, ali bez mnogo secera, i popij tri puta dnevno a uz to jedi ko sto jedes pa da vidis! Ovo su namjesnki preparati za nabacivanje mase, moj bivsi momak bio ko stiglic citav zivot, a da ga sad vidis! Ali kad ovo radis moras vjezbati da bi taj visak energije isao u misice a ne u stomacinu!
12-05-2004 at 05:39 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: DIJETA

citat:
Dalila wrote:
citat:
besmir wrote:
Imal bona Sunce sta za nas mrsave? Nas takozvane "puhni vjetar padne"? Ja jedem ko konj nista mi se ne primi, zeno, kazu arsuzluk! A meni uvjek "debele" zene kazu "Blago tebi, a ja casu vode popijem pa mi se primi"


Za tebe sunce moje dvije rijeci - ma zapravo malo vise - teretana i protein-carbo shakes. Nadji protein powder pomjesan sa carbos, ali bez mnogo secera, i popij tri puta dnevno a uz to jedi ko sto jedes pa da vidis! Ovo su namjesnki preparati za nabacivanje mase, moj bivsi momak bio ko stiglic citav zivot, a da ga sad vidis! Ali kad ovo radis moras vjezbati da bi taj visak energije isao u misice a ne u stomacinu!


Mani zeno proteina moze ti se o glavu razbit.Kuhani kompir ujutro jedan,popodne tri kompira predvece dva kompira.7dana po 6 kopmirova em sit em linija.Ovdje sam ozbiljan.To ti je recept jednog mog prijatelja ljekara i radi.Ujutro multivitamini i minerali,zeleni caj umjesto vode.Bitno je zadrzati osjecaj sitosti a u isto vrijeme i organizam se cisti Probaj jednu hevtu ja placam za kompirove. 


I noga u guzicu je korak naprijed!
12-05-2004 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: DIJETA

citat:
Sejtan wrote:
citat:
Dalila wrote:
citat:
besmir wrote:
Imal bona Sunce sta za nas mrsave? Nas takozvane "puhni vjetar padne"? Ja jedem ko konj nista mi se ne primi, zeno, kazu arsuzluk! A meni uvjek "debele" zene kazu "Blago tebi, a ja casu vode popijem pa mi se primi"


Za tebe sunce moje dvije rijeci - ma zapravo malo vise - teretana i protein-carbo shakes. Nadji protein powder pomjesan sa carbos, ali bez mnogo secera, i popij tri puta dnevno a uz to jedi ko sto jedes pa da vidis! Ovo su namjesnki preparati za nabacivanje mase, moj bivsi momak bio ko stiglic citav zivot, a da ga sad vidis! Ali kad ovo radis moras vjezbati da bi taj visak energije isao u misice a ne u stomacinu!


Mani zeno proteina moze ti se o glavu razbit.Kuhani kompir ujutro jedan,popodne tri kompira predvece dva kompira.7dana po 6 kopmirova em sit em linija.Ovdje sam ozbiljan.To ti je recept jednog mog prijatelja ljekara i radi.Ujutro multivitamini i minerali,zeleni caj umjesto vode.Bitno je zadrzati osjecaj sitosti a u isto vrijeme i organizam se cisti Probaj jednu hevtu ja placam za kompirove.


Saliheeeeee haj´ kompirovaaaaaaaa!


Ama ti to govoris za detox i mrsavljenje a ja besmiru za debljanje nalet te bilo sto ti je mrsko citat´!!
13-05-2004 at 04:34 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Saliheeeeee haj´ kompirovaaaaaaaa!


Ama ti to govoris za detox i mrsavljenje a ja besmiru za debljanje nalet te bilo sto ti je mrsko citat´!!
13-05-2004 at 04:34

Ih,ja skonto.Nije ni cudo u koja sam doba piso a sto se tice Besmira i recepta za debljanje reci cu ti samo jedno...njemu pomoci nema

[Edited by Sejtan on 13-05-2004 at 14:43 GMT] 


I noga u guzicu je korak naprijed!
13-05-2004 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice