Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Trucker wrote:
dezurnim provokatorima je izgleda to hrana

cim djete ide u mejtef,znaci tamo ga obucavaju za mrznju za sve ono sto ne pripada njima




For what it´s worth: dok sam kao dijete isao u mejtef, ucili su me kako je moja vjera superiorna u odnosu na druge.
Isto tako imam nekoliko prijatelja druge vjeroispovijesti, koji su mi rekli da su i njih slicno ucili u njihovim "skolama".

Ne kazem da to vjera kao takva zaista propagira, ali vjeru na zemlji propagiraju ljudi...a ljudi su bica sklona neprijateljskom stavu prema svemu sto je drugacije, nazalost...

I skrenusmo sa teme....opet... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
07-02-2008 at 16:48
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Neidhardt wrote:


Svaka od vodecih monoteistickih vjera salje poruku superiornosti i tretira druge kao manje vrijedne, jer su navodno svi osim pristalica doticne vjere krivovjernici, nevjernici i na pogresnom putu. To te vjera uci. U covjekovoj glavi se cementira takva perspektiva da prema drugacijima pocnu sa porukama mrznje sto cesto rezultira krvavim sukobima.


U pravu si svaka vjera drzi da samo ona ima ISTINU.Nema mi nista gore nego kad neko kaze mi imamo istinu drugi su na pogresnom putu.Uzmimo samo primjer u hriscanstvu.Koliko ogranaka ili sekti postoje.I svaka je misljenja da je bas ona prava.I u Islamu su se podjelili.
Sto se tice vjeronauke za djecu nisam ni za obdaniste ni za skole da ih uce.Postoje zato ustanove koje su uvijek postojale.Crkve,djamije,sinagoge itd.
Djeca u skolama ne bi trebala ni po cemu da se razlikuju od druge djece.Ali ne pitam se ja,to odlucuju izgleda politicari ili neznam ko.

07-02-2008 at 16:50
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Tanitha wrote:

...odjednom, muslimani se uhvatise arapima za suknju, srbi -"majci" Rusiji, ovi treci ...neznam ni ja,germanskim narodima... a svi se odricu Cigana...


Istina
07-02-2008 at 16:53
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? - ad

citat:
click_me wrote:



Jah vala baš. Gluplje izjave nisam dugo èuo.


Samo da naglasim: Moj otac (allah rehmetile) je prije rata redovno išao u Džamiju i praktikovao sve vjerske obièaje. Niko ga nije u tome sputavao a i mnogi su mi poznati (muslimani) koji su bili na direktorskim pozicijama i sl.

Ovakve debilne izjave može napisati samo neko ko je suviše mlad ili su mu glavu punili svakojaki pametnjakoviæi.


Eto vala i moja baka, iako je to mudro cuvala za sebe, mislim svoju vjeru i odlaske u crkvu i niko se nije mjesao u to... ;rostilj ,dolazili smo kod nje na Bozicni rucak 25.12. - tuka i mlinci NJAM! i isto tako isli VRLO RADO ostalim vjernicima na Bajram !
moji nisu forsirali vjeru jer nisu nikad bili neki vjernici...desava se..

Takodje i ja poznajem mnogo muslimana na visokim polozajima, kao i srba i crnogoraca...mogu ti jedino za mog starog tvrdit 100% sigurno( za ostale se ne mogu izjasnjavat jer ih ne poznajem) ,on je to zaradio znoju i krvlju,bio je stipendisan od pljevaljskog rudnika kao sin samohrane majke sa 7 djece kojoj je muz umro od one plucne bolesti udisuci onaj djavo, kako se zove sa nepunih 40 godina! Ok? ucio je i radio i bio jedan od najboljih studenata, davao je casove mladjim kolegama, izmedju ostalih i mojoj mami ...tako se i upoznase...NIKO GA NIJE POSTAVIO DA KRADE RADNO MJESTO NEKOM OD VAS, DRAGI ARAFATE! oK?? Ostao je u Tz jer mu se ostajalo zbog mame, zbog zivotne odluke iako je mogao otici i u Holandiju i u 3 pm da je htjeo!... ...ustvari razmisljajuci poznajem bar isto toliko muslimana na najvisocijim oficirskim polozajima u bivsoj JNA, fakultetima i fabrikama koliko ovih drugih i trecih , cak i vise...nisam nikad dosad brojala ,pravo da ti kazem ,nije mi padalo na pamet!
...i jest to, dobili smo kao cetvoroclana porodica 3-soban stan na Stupinama nakon 18 god.u dvosobnom na Slatini (zajednicki bodovi ,vise mama nego tata)...jel to nesto znaci? Ako znaci,nabrojacu ti bar 3 puta toliko "muslimana"( pod znacima navoda , jer se tad nije nesto plaho brojalo...il sam opet ja slijepa kod ociju)koje zakacise 4-sobni stanovi na Stupinama i oni etazni na Sjenjaku...kao i Srba koji su ostali u jednoiposobnim stanovima do kraja...
jedno pitanje Arafate? Jesi li ti iz Tuzle?

[Edited by Tanitha on 07-02-2008 at 20:33 GMT]
07-02-2008 at 20:19
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
yugi wrote:
Stvarno ne bi bilo loše da pojedinci malo pokušaju korigovat svoj vokabular, pogotovo što se radi o jako osjetljivoj temi



nemojte tako...stani malo...on je poceo, red je da se cojku i odgovori...
07-02-2008 at 20:24
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

mrzim rasiste i crnce ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
07-02-2008 at 21:04
sagwa
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobra ko hljeb

Registriran(a): 03-10-2007
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

ova tema za sobom povlaci jos desetak novih...

generalno, ja sam PROTIV vjeronauke u vrticima. pa, mozda joj bas nije mjesto ni u skoli (barem do 5 razreda).
ne smatram odgoj u duhu vjere losim, ni pogresnim. ne mislim da se na taj nacin obucavaju neki novi "teroristi", ni "ratni zlocinci", ali mislim da se to ipak treba sprovoditi u institucijama namjenjenim iskljucivo za te svrhe (mejtefi i dr.ustanove).
u slucajevima kada se vjeronauka izucava u skolama (ili u vrticima), glavno su pitanje manjine. sta s njima? zar i oni nemaju ista prava kao i njihove kolege iz klupa?

dalje, smatram da je kultura religija (ili kako se vec sada zove taj predmet) vrlo korisna i moze biti svakom zanimljiva. ovaj predmet je (koliko je meni poznato) uveden novim planom u 8. razrede.
ali, novi problem je to sto za ovaj predmet (kao ni za vjeronauke)ne postoje standardizovani udzbenici.

a evo i jedan primjer (po mom misljenju, ne bas pozitivan). znam covjeka-arapina koji je ozenjen za zenu iz okolnog sela. imaju djecu, a sa njima zive i nene. djecu odgajaju u duhu islama i to je ok. ko god praktikuje vjeru na onaj nacin kako mu je uistinu propisano, ne moze biti losa osoba. medjutim, ta djeca znaju sve dove i sure. od malena klanjaju, i sve to. al brate slatki, kad progovore... velike napore trebas ulozit da bi ih razumio. dakle, otac-stranac, mati sa svojim "oa"-ovima, nene sa tim istim "oa"-ovima i raznim arhaizmima,... a djeca sad trebaju u skolu krenuti. hajde vi sad zamislite kako ce ih druga djeca prihvatiti. mislim... svi mi znam kako djeca surova znaju biti. pa sad - je li bolje da su pustili djecu da odrastaju sa svojim vrsnjacima, ili to sto su ih nene poducile dovama (koje su ionako posle mogli isto tako nauciti)? 


ima tamo negdje jedan grad gdje kisa mora stati, kad cujem pjesmu ptica, djecji smijeh, tad cu znati....
07-02-2008 at 21:49
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? - ad

citat:
Shaban wrote:

Svi ste vi meni dopizdili otprilike sa ovim teshkim rijecima koje sipate na sve strane
Vama nije cilj razvijati kulturu dijaloga nego chisto,provocirati druge
To se odnosi click i na tebe i na Avalona
Best regards!


Sto mene ignorises?
07-02-2008 at 23:38
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? - ad

citat:
Tanitha wrote:


Sto mene ignorises?


Bizi Sotono
07-02-2008 at 23:40
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?




hajd pozeli nesto i puhni u svijece ako sam dobro nastelila tortu tj. svijece ispod u tebe ti dupeta

[Edited by Tanitha on 08-02-2008 at 02:08 GMT]

08-02-2008 at 02:07
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice