Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

11-02-2008 at 14:50
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Nora wrote:
Hej narode dosta zachOtOvOnja sad opet morete samo ozbiljno, danas mi se ne prasi

Ovo nije zachOtOvOnje. zar ne kontash cupinu pOantu što je i u praksi potvrdjeno
- dok nam je narod nepismen i polupismen nije bitno sve dok zna redovno ichi na casove vjeronauka. Sjetite se samo M.Selimovicha i njegovih dijela isto kao i onih I.A
Vlastelini u Bosni zive dobro sve dok uz pomoch vjerskih sluzbenika drze narod u strahu i neznanju.
Ovom u prilog slijedecha parola: "Klanjaj da ti se ne bi klanjala dzenaza"
Sta to znachi prosudite sami.
Al ako u mene dijete znachi bude klanjalo neche ili hoche gore navedeno? Smijurija toliko opasna da to nije normalno!
A to sto jedan magistar nauka na Ekonomskom fakultetu 1998 godine (jedan od nachelnika opchina na podrucju TK) ne zna u svom magistarskom radu pocheti ni zavrshiti rechenicu nije problem njegov nego drustva kome je ochito vaznije vjersko nego bilo kakvo drugo obrazovanje!
Samo da napomennem da je dotichna persona dr.ekonomskih nauka
Hebo Sheakspira
11-02-2008 at 14:57
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Neidhardt wrote:


Uvodjenje vjeronauke u vrtice je prije svega zlocin. To jos nigdje vidio nisam. Protiv sam vjeronauke u skolama, jer je to privatna stvar i ako netko zeli uciti o vjeri, neka ide u vjerske ustanove. Vjera nije doktrina jednog kolektiva i nekakvo osnovno pravilo nego treba da bude slobodan izbor svakog covjeka.
U Austriji gdje je zivim postoji vjeronauka u skolama i slobodan je izbor, no smatram da je to pogresno i tog misljenja su mnogi Austrijanci. Ali, Austrija sluzbeno jos nije laicisticka drzava kao npr. Francuska. Nadam se da ce se to promijeniti.
Avalone, ti pricas kao da su svi Bosanci i Bosnjaci muslimani. Malo mi to ostavlja dojam da se ne moze biti Bosnjak ili Bosanac ako se nije musliman i da oni Bosnjaci koji djeci ne nadijevaju "muslimanska imena" nisu dovoljno Bosnjaci. Takvo razmisljanje je ovaj najnoviji trend.
I sto zelis reci s time da su prije rata svi znali tko su, samo Bosnjaci ne? To je jedno drugo pitanje i ja mislim da su mnogi Bosnjaci progresivno razmisljali, po mnogim pitanjima cak progresivnije od sunarodnjaka Hrvata i Srba. Oni koji su vjerovali su znali sto su po vjeri i imali su neko znanje, oni koji nisu vjerovali jednostavno nisu vjerovali i to im nije bilo potrebno. Sto se tice nacionalnog pitanja, Bosnjaci su sami krivi sto toliko dugo nisu bili nacionalni osvijesceni.


PA popisam se na to nacionalno osvjezenje vidi dje nas to dovede, pola drzave i manje, i jos nas niko ne voli i nece, jos sam o treba da djecu od malih nogu pocnemo trovat i da se zakopamo dublje od talibana....fuuuj, zlocinci fasisti, sve to treba po kratkom postupku ili na goli .... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
12-02-2008 at 21:23
sarajlija-z
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 22-09-2007
Odgovori: 81
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

ko ne zeli ne mora,ko zeli-ima pravo.Kako je SDP potpisao s Vatikanom da uvodi katolicki vjeronauk kao obavezan predmet za one koji to zele,u svim skolskim i predskolskim ustanovama? a sad se protive ovom jer se radi o islamskom vjeronauku...zar to nije malo licemjerno?

potpisite peticiju za pravo izbora vjeronauke!!!

http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?zadjecu

19-02-2008 at 01:00
Una
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 13-12-2006
Lokacija: BiH
Odgovori: 50
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Niposto.

Da mi je znati poznaje li iko ukupan sadrzaj svih tih religija, pa tu je toliko mnogo uzasa, ne mogu vjerovati kako toliki broj ljudi postupa prema tim pravilima u 2008!?

19-02-2008 at 13:35
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

protiv uvodjenja

pustiti djeca da se opusteno igraju u najljepsim godinama svog zivota. a oni koji su za, nek vode djecu u mejtef

sad mi pade nesto na pamet kad je jedan mali rekao da je dobio peticu iz Boga nije se hud mogao sjetiti predmeta

20-02-2008 at 13:56
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?


20-02-2008 at 14:00
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Izrièito PROTIV! 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
20-02-2008 at 15:02
sagwa
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobra ko hljeb

Registriran(a): 03-10-2007
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
cupo wrote:




GENIJALNO! 


ima tamo negdje jedan grad gdje kisa mora stati, kad cujem pjesmu ptica, djecji smijeh, tad cu znati....
20-02-2008 at 20:35
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Jeste li gledali Zabranjeni forum na Pink TV?
Onako zapjenjeni u raspravi ispade da su gosti iz RS-a slobodoumniji i neuporedivo umjereniji u vezi ovog "problema". Na kraju ja ne shvatih, je l´ se ta famozna anketa tièe samo Sa ili æe se plimno razliti "slobodoumlje" po cijeloj FBiH; da li je, uopšte, bila ikakva anketa, ko ju je sproveo i na koji naèin..?
Najbolji i definitivno najbezobrazniji odgovor na ova pitanja je dala gospoða koja vedri i oblaèi sarajevskim vrtiæima - RODITELJI SE TU NE PITAJU

Nisam znala da u Sa kantonu nije bila obavezna vjeronauka i kultura religija u srednjim školama. Pa, gdje ja živim i šta to moja djeca uèe?

Na kraju krajeva, ovo ja samo naglas razmišljam...biæe kako su veæ odluèili da bude..za sada ko hoæe, a kasnije ima da moraš...bljak...

28-02-2008 at 16:05
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice