Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Podsjeti me putnik ovaj tvoj post na jedan sjajan film pod nazivom "Sex partijski neprijatelj br. 1", fenomenalnu komediju koja se bavi upravo tom tematikom  


<br /><br /><br /><br />

16-03-2008 at 12:59
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
yugi wrote:
Podsjeti me putnik ovaj tvoj post na jedan sjajan film pod nazivom "Sex partijski neprijatelj br. 1", fenomenalnu komediju koja se bavi upravo tom tematikom

hehe...ja ja...sad se i ja sjetih. Jest da sam ga davno gledao, ali kao i sto sam kazes odlicna komedija u kojoj su samo likovi i mjesta dogadjaja izmisljeni.
16-03-2008 at 13:04
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Putnik wrote:


Cudi me da ste na dnevnom redu imali svaleranciju kao tacku za raspravljanje. Pa svalerancija medju partijskim drugovima je bila sasvim uobicajena pojava, toliko je bila upraznjavana da ju je trebalo i u statut KP uvesti...Kod nas u firmi kada se slalo na one dvodnevne ili trodnevne sindikalne kurseve uvijek se vodilo racuna da bude isti broj drugarica i drugova...tako da je samo vozac busa ostajao kratkih rukava...naravno da se ovo gore napisane NE odnosi na sve drugarice...mene samo malo zacudi kada procitah da ste raspravljali o tome na sastancima....



Jel ti znas sta je svalerancija

Relacija muz-zena-partijski kolega...E to ti bas nije tako ko sto ti mislis.Tu je glava u pitanju a ne samo mjesto u partiji..
Zena ostala bez divnog muza i bez djece zbog svalerancije sa jednim koji je poslije "malko skrenuo" pa i dan danas hoda po Tuzli, nekad obucen u zensku odjecu, nekad prica sam sa sobom....
E to je bilo za sastanaka...
A sto se tice "drzavnog neprijatelja broj 1" za to ti nije trebala partija, bilo je toga na sve strane...
Na jednom radnom sastanku "Angrosirovine" gdje sam nekad davno radila na odredjeno vrijeme jedan ce ti stariji kolega u po sastanka"Drugovi, da izvinete na izrazu, mi se ovdje dzaba guzimo"....
Nas nekoliko bilo sa biroa pa radili samo par mjeseci, sakrili se po stolove od smijeha....
A tu legendarnu recenicu nikad nisam zaboravila... ;hanka

ZIVIO TITO I PARTIJA ;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
16-03-2008 at 14:25
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ANABELA wrote:

Jel ti znas sta je svalerancija

Relacija muz-zena-partijski kolega...E to ti bas nije tako ko sto ti mislis.Tu je glava u pitanju a ne samo mjesto u partiji..
Zena ostala bez divnog muza i bez djece zbog svalerancije sa jednim koji je poslije "malko skrenuo" pa i dan danas hoda po Tuzli, nekad obucen u zensku odjecu, nekad prica sam sa sobom....
E to je bilo za sastanaka...
A sto se tice "drzavnog neprijatelja broj 1" za to ti nije trebala partija, bilo je toga na sve strane...
Na jednom radnom sastanku "Angrosirovine" gdje sam nekad davno radila na odredjeno vrijeme jedan ce ti stariji kolega u po sastanka"Drugovi, da izvinete na izrazu, mi se ovdje dzaba guzimo"....
Nas nekoliko bilo sa biroa pa radili samo par mjeseci, sakrili se po stolove od smijeha....
A tu legendarnu recenicu nikad nisam zaboravila... ;hanka

ZIVIO TITO I PARTIJA ;hanka


Nisam ja ni napisao da pod svaleranciju podrazumjevamo relacije izmedju slobodnih drugarica i drugova jer to i nije svalerancija. Nego evo i jedan primjer...direktor jednog OOUR-a naravno kao i svaki direktor ima vozaca i sekretaricu. a ona Bog dao imala lijepe i mesnate usne, a jos prirodne. Glas joj bio umiljat za nepovjerovati, uz to zgodna i mlada. Udata i to za vozaca istog direktora kome je ona sekretarica. Eh, sad svi mi smo se pitali zasto taj vozac koji svakodnevno voza disu ne ide sa njim i sa svojom dragom suprugom na sluzbeni put pretezno u SLO jer smo sa njima najvise saradjivali. Neki su to pravdali pametnim potezom naseg dise jer kao dopustao je da i drugi vozaci "ubiju" pokoju dnevnicu jer je ovaj njegov ionako bio dobro placen, a kao sad ne bi bilo fer da i on i supruga osim dobre plate ubijaju i dobre dnevnice. Ali nakon godinu dana puce "bruka" i veza naseg dise i njegove pratilje izadje na vidjelo. I vjerovala ili ne brzo se zataskalo, upravo zbog toga sto su svi bili clanovi KP, a ni govora nije bilo o tome da se to postavi kao tacka pa bar pod razno na jednom od sastanaka...tako da nakon nekog vremena sve se vratilo na svoje i vozac i njegova draga su poslije toga dugo i dugo zivjeli sretno u svom braku, izrodili znam za dvoje djece...koliko znam i danas zive u toj idili, diso je vec odavno u penziji.
16-03-2008 at 15:58
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Eh dobra stara vremena....sve je bilo nekako.....lijepse...
I svalerancija je bila na nivou....
Svi su sve radili....a ni ko cuo...ni ko vidio.... ;hanka
Pa se poslije "vjerni" muzici vrate svojim "vjernim" zenicama i zivjeli sretno do kraja svog zivota...

Kao sto rekoh prije najvise sam voljela te radne sastanke, a mi jos djeca, radimo na odredjeno pa nam sve smjesno...
Jednom je jedna u istoj toj Angrosirovini" rekla: "Drugovi ja nemogu vise nosit poso kuci, moj cojk kaze "hebem ja i tebe i knjigovodstvo"...I to u po sastanka....
Radila sam samo par mjeseci u tom Angrootpadu, kako smo ga zvali...al sam se naslusala svega...jako interesantna ekipa koja je tamo radila... ;hanka ;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
17-03-2008 at 07:39
muche
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-03-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 53
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Pogledajte danasnju omladinu na ulici: djevojke polugole ko sa PINK televizije (a cude se kada budu silovane, ili roditelji se cude kada kcerke kazu da su trudne), mladica puno narkomana. Moji prijatelji koji rade u skolama kao profesori kazu da je nepodnosljiva nekultura srednjoskolske omladine, apsolutno su nezainteresovani za obrazovanje. Roditelji prave ogromne propuste u odgoju djece.
Moje je misljenje da bi ovoga svega bilo puno manje kada bi ta djeca odrasla sa vjerskim odgojem i sa saznanjem da sta god radili ili mislili da ih Bog uvijek i svugdje vidi. Kod toga svega je problem kakvi su ti vjeroucitelji . Trebalo bi uvesti striktnu kontrolu njihovog rada i mjeriti efekte.
Z

17-03-2008 at 09:16
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Moja djeca imaju vjeronauku ovdje i to curica od obdanista, a djecaci stariji pa su poceli tamo kod nas a naravno i ovdje je imaju.Takodje ima djece razlicite vjeroispovjesti, pa svako ide na svoju vjeronauku...
I niko ne smatra da je to neki bauk.Djeca uce o vjeri u skladu sa svojim uzrastom...I to ih ne cini automatski ekstremistima ili velikim vjernicima.
Oni uce o vjeri a sami mogu da zakljuce da li je istina ili nije...sto i biva tako kroz godine...Neki postaju veliki vjernici, neki onako prosjecni a neki to naposlijetku jednostavno odbace...
A svi isto uce...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
17-03-2008 at 09:44
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
muche wrote:
Pogledajte danasnju omladinu na ulici: djevojke polugole ko sa PINK televizije (a cude se kada budu silovane, ili roditelji se cude kada kcerke kazu da su trudne), mladica puno narkomana. Moji prijatelji koji rade u skolama kao profesori kazu da je nepodnosljiva nekultura srednjoskolske omladine, apsolutno su nezainteresovani za obrazovanje. Roditelji prave ogromne propuste u odgoju djece.
Moje je misljenje da bi ovoga svega bilo puno manje kada bi ta djeca odrasla sa vjerskim odgojem i sa saznanjem da sta god radili ili mislili da ih Bog uvijek i svugdje vidi. Kod toga svega je problem kakvi su ti vjeroucitelji . Trebalo bi uvesti striktnu kontrolu njihovog rada i mjeriti efekte.
Z


Pa prije rata nije bilo vjerskog odgoja, pa je omladina bilo daleko normalnija od ove danjašnje.
Omladina oslikava današnej društvo u cjelini. Zašto bi bili zainteresovani za obrazovanje, kad su im idoli pjevaljke i mafijaši  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
18-03-2008 at 10:08
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Tiburon wrote:


Pa prije rata nije bilo vjerskog odgoja, pa je omladina bilo daleko normalnija od ove danjašnje.
Omladina oslikava današnej društvo u cjelini. Zašto bi bili zainteresovani za obrazovanje, kad su im idoli pjevaljke i mafijaši



Slazem se sa ovim, nazalost je tako...
Prije rata nije bilo ni droge, ni kriminala, ni toliko prosijacenja, prostitucije...Imali smo i mi svoje zabave, kafice, diskoteke...al si mogo u svako doba dana i noci proci gradom da ti niko ne dobaci a kamoli da te opljacka, siluje, pretuce isl....A vjere skoro da i nije bilo...
Kako se to povezuje...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 10:56
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Bilo je vjere uvijek samo shto se nije zloupotrebljavala kao danas.

18-03-2008 at 11:00
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice