Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
statebriga wrote:


dzabe... na fb se jos uvijek niko od njih nije oglasio ni u tragovima, a na anketama su diskusije potpuno zastrasujuce...

stoka!



idi na FB Zokster Something ili na FB E-novine....ja fino rekoh da u srbistanu 200 normalnih ljudi poznajem...
28-05-2011 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Da hoce vise prestati sa vijestima jel kakio, piskio i sl...

"Šaljiæ je potvrdio i da je Mladiæ dobio jagode koje je tražio, a u ponedjeljak æe dobiti i televizor.Meðutim, još uvijek se ne zna hoæe li mu biti dozvoljeno da posjeti grob kæerke Ane koja se ubila 1994. godine."

28-05-2011 at 18:01 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:


Trebam ja tebe cesce kritikovati. Vidis kako znas biti pametan, kad hoces.

Znam ja šta ti i Dilber hoæete, hoæete da hvaleæi me postanem manje oprezan, pa da me onda možete žik
28-05-2011 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Mladiæu æe suditi sudac koji negira genocid u Srebrenici



Glavni sudac u procesu protiv Ratka Mladiæa (koji je dobio oznaku IT-09-92-I) bit æe Christoph Flugge, a u sudskom æe vijeæu uz njega sjediti i Alphons Orie i Bakone Justice Moloto.

Ovu odluku je donio Mehmet Guney, v.d. predsjednika Haškog suda, koju tu dužnost obavlja u odsutnosti predsjednika Patricka Robinsona i potpredsjednika O-Gona Kwona.

Nijemac Flugge èlan je Haškog suda od 2008. godine, a pravnièku karijeru kao advokat zapoèeo je još 1973. godine.

Veæ sa 30 godina imenovan je na funkciju javnog tužitelja u Berlinu, a u Haag je došao s funkcije državnog tajnika u njemaèkom ministarstvu pravosuða koju je vršio od 2001. do 2007. godine.

Flugge je do septembra 2009. bio i èlan sudskog vijeæa u procesu protiv Radovana Karadžiæa, tokom kojeg je uspio izazvati i poprilièan skandal.

Naime, Flugge je u julu 2009. godine za Der Spiegel izjavio da je termin "genocid" nepotreban u opisivanju zloèina u Srebrenici, te da bi termin "masovno ubistvo" bio prikladniji, što je naišlo na žestoke kritike.

28-05-2011 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Tako lijepo receno


by @Vollmeise Forum B 92

"Pristevac je upotrijebio neprimjerenu odrednicu "srpski narod", koja jeste generalizirajuca i ja razumijem potrebu i zelju da ne stavlja pecat na citav narod. Ali kako god okrenem, opet se dodje do nekih vecinskih pripadnika. Ili evo drugacije:

Genocid u Srebrenici su pocinili predstavnici srpskog naroda u Vojsci Republike Srpske. Ta vojska je imala ili glasnu ili precutnu podrsku vecine srpskog naroda. Taj genocid je Mladic poklonio srpskom narodu, kao sto je on u svom poznatom govoru u Srebrenici rekao. Glavni predstavnik srpskog naroda u BiH negira genocid, opravdava Srebrenicu Jasenovcom i takodjer ima sto glasnu sto precutnu podrsku vecine srpskog naroda u BiH. Predstavnici srpskog naroda u Srbiji su se tek prosle (ili pretprosle?) godine jedva nekako usaglasili nazvati Srebrenicu zlocinom (genocidom ne, nego "zlocinom"). Itd, itd.

I na kraju krajeva, zasto srpski narod/predstavnici srpskog naroda/vecina/bilo ko ne izadje na ulicu - sad bi bas bila lijepa prilika - sa transparentima: "Mi nismo Mladic!", "Mi nismo Srebrenica.", na primjer, nego nose transparente podrske?

Generaliziranje je vrlo opasno,ali ga je tesko izbjeci, kad je skoro pa servirano, jer drugih glasova nema ili su toliko tihi da su neprimjetni. "

29-05-2011 at 11:59 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

ovo sto si nam prenio je predobro, cupo... upravo ga iskoristih kao odgovor nekim poznanicima na pitanje "zasto generalizirate"... hvala...

29-05-2011 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
soraya wrote:
idi na FB Zokster Something ili na FB E-novine....ja fino rekoh da u srbistanu 200 normalnih ljudi poznajem...


vidi, nije mi uopce bitno sta misle neki ljudi koje ne poznajem... vazno mi je i vrlo me potresa sto ljudi koje poznajem pokazuju to sto je strasno...
29-05-2011 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Karadzic je upao u zamku,Mladic je upao u zamku,zivotinje su pravili haos po bosni,ubijali sta su stigli,i u Srebrenici pravili hajku,al bosanac je jestrpljivo cekao kada ce im sa ponosom yebati majku

29-05-2011 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Dilber wrote:
Karadzic je upao u zamku,Mladic je upao u zamku,zivotinje su pravili haos po bosni,ubijali sta su stigli,i u Srebrenici pravili hajku,al bosanac je jestrpljivo cekao kada ce im sa ponosom yebati majku

ih sto im se bosanac strpljivo i ponosno nayebao svega. De ba Dilbere, mani suplje.

Moze li taj bosanac strpljivo i ponosno promijeniti mentalni sklop ljudi koji ga i dan danas smatraju narodnim herojem, kao sto to smatraju i Karadzica i Milosevica i Plavsicku i sve one koji su se zalagali za RS. Ne mogu i to je zapravo fundamentalni problem. Od yebavanja i nadyebavanja strpljivog i ponosnog nema nista, sve dok neki ljudi u srcu ne osjete potrebu da bastine jednu homogenu i cjelovitu drzavu BIH. A to trenutno nije situacija.
29-05-2011 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:

ih sto im se bosanac strpljivo i ponosno nayebao svega. De ba Dilbere, mani suplje.

Moze li taj bosanac strpljivo i ponosno promijeniti mentalni sklop ljudi koji ga i dan danas smatraju narodnim herojem, kao sto to smatraju i Karadzica i Milosevica i Plavsicku i sve one koji su se zalagali za RS. Ne mogu i to je zapravo fundamentalni problem. Od yebavanja i nadyebavanja strpljivog i ponosnog nema nista, sve dok neki ljudi u srcu ne osjete potrebu da bastine jednu homogenu i cjelovitu drzavu BIH. A to trenutno nije situacija.

...kad tad, Mel,kad tad ...ako ja ne dozivim,dozivit ce neko ...samo treba biti strpljiv
29-05-2011 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice