Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Putnik wrote:


Nije problem...ako zelis izbrisat cu i tvoj post...ali ubuduce, ko u isti kos stavi pokojnog Slobodana Milosevica i rahmetli Aliju Izetbegovica bit ce automatski brisan. Iako je poznato da nisam Alijin pobornik, UPOREDITI covjeka koji je samo stao u odbranu svoje zemlje, svog naroda sa covjekom koji je pocinio toliko zla na prostorima bivse yugoslavije je bolesno pa bez razlike od koga to dolazilo. A oni koji to zele imaju dosta komsijskih foruma i tamo se mogu prikljuciti istomisljenicima i pljuvati do besvijesti, ovdje nece...red je da se i ovdje malo reda zavede......jebo vise demokratiju kad svaki papak moze pljuvati po onima koji svoje zivote dadose da mi danas bezbrizno sjedimo u svojim udobnim stolicicama...a zahvaljujemo im se na taj nacin sto ih pljujemo...



With all my due respect to cijenjenim moderatorima Tuzlarija foruma, mislim da cenzura nije odgovor cak i ako neki forumasi imaju drukciju percepciju glede nekih politicara, jer upravo u tome jeste sloboda govora i izrazavanja, naravno, postujuci da se ne vrijedja verbalno nekoga licno. Politicar jeste izabran voljom naroda, ali svakako ne predstavlja cijeli narod i ne treba generalizovati - jer upravo to je problem u cijeloj BH prici.

Ratko Mladic je uhapsen, i ono sto je najzalosnije je to da ga sada pokusavaju prikazati kao bolesnog, jadnog, bespomocnog starca koji, eto, nije u stanju muhu da ubije. Pa da i jeste istina, to je ono sto ga oslikava kao takvog sada, ali ima da odgovara za ono sto je napravio. Zalosno je sto vecina Srba njega dozivljava njega kao pacenika ili junaka, sto dovoljno govori o tome, da ni modernije doba niti sva moguca tehnika i nacin da dodju do istinitih informacija im nije pomogla (niti ce) da spoznaju greske onih cijim su im otrovom dusu zatrovali.

Licno, mislim da ovaj zlocinac zasluzuje onoliko godina da truhne u zatvoru, za onoliko ljudskih zivota kojih nosi na dusi...
29-05-2011 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Inspektor wrote:



With all my due respect to cijenjenim moderatorima Tuzlarija foruma, mislim da cenzura nije odgovor cak i ako neki forumasi imaju drukciju percepciju glede nekih politicara, jer upravo u tome jeste sloboda govora i izrazavanja, naravno, postujuci da se ne vrijedja verbalno nekoga licno. Politicar jeste izabran voljom naroda, ali svakako ne predstavlja cijeli narod i ne treba generalizovati - jer upravo to je problem u cijeloj BH prici.

Ratko Mladic je uhapsen, i ono sto je najzalosnije je to da ga sada pokusavaju prikazati kao bolesnog, jadnog, bespomocnog starca koji, eto, nije u stanju muhu da ubije. Pa da i jeste istina, to je ono sto ga oslikava kao takvog sada, ali ima da odgovara za ono sto je napravio. Zalosno je sto vecina Srba njega dozivljava njega kao pacenika ili junaka, sto dovoljno govori o tome, da ni modernije doba niti sva moguca tehnika i nacin da dodju do istinitih informacija im nije pomogla (niti ce) da spoznaju greske onih cijim su im otrovom dusu zatrovali.

Licno, mislim da ovaj zlocinac zasluzuje onoliko godina da truhne u zatvoru, za onoliko ljudskih zivota kojih nosi na dusi...

Ne bih se slozio sa tobom da je vecina u pitanju sto se vidi po slabo posjecenim protestima da je ljudima dosta laznih patriota.
Ono sto mene uzasava je to da dio srpskog naroda pruza podrsku covjeku koji je naredio ubijanja zarobljenih civila i vojnika.Kakvo je to junastvo.Covjek je bacio ljagu na narod koji je u I svjetskom ratu bio pred nestankom pa nije ubijao zarobljenike i civile u II svjetskom ratu je dozivjeo genocid i kataklizmu od koje jedino gora jevrejska,tako da danasnji mentalni sklop jednog dijela srpskog naroda je totalno poremecen ali ocigledno da taj dio ostaje u manjini i da buducnost ovih prostora ima sansu poslije hapsenja Mladica i Karadzica i presude bivsem hrvatskom rezimu za "Udruzeni zlocinacki poduhvat" .
29-05-2011 at 17:28 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Walter did not know wrote:

Ne bih se slozio sa tobom da je vecina u pitanju sto se vidi po slabo posjecenim protestima da je ljudima dosta laznih patriota.
Ono sto mene uzasava je to da dio srpskog naroda pruza podrsku covjeku koji je naredio ubijanja zarobljenih civila i vojnika.Kakvo je to junastvo.Covjek je bacio ljagu na narod koji je u I svjetskom ratu bio pred nestankom pa nije ubijao zarobljenike i civile u II svjetskom ratu je dozivjeo genocid i kataklizmu od koje jedino gora jevrejska,tako da danasnji mentalni sklop jednog dijela srpskog naroda je totalno poremecen ali ocigledno da taj dio ostaje u manjini i da buducnost ovih prostora ima sansu poslije hapsenja Mladica i Karadzica i presude bivsem hrvatskom rezimu za "Udruzeni zlocinacki poduhvat" .

Ali Waltere, pogledaj videa - pa to su mladi ljudi u 20tim godinama - odakle njima takvo vidjenje herojstva - ko je njih odgajao? Mozda stariji nisu uspjeli izaci na proteste jer ih handri kicma, osteoporoza, itd - ali zato izadjose mladi ljudi da protestuju hapsenju "heroja".
29-05-2011 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:

Ali Waltere, pogledaj videa - pa to su mladi ljudi u 20tim godinama - odakle njima takvo vidjenje herojstva - ko je njih odgajao? Mozda stariji nisu uspjeli izaci na proteste jer ih handri kicma, osteoporoza, itd - ali zato izadjose mladi ljudi da protestuju hapsenju "heroja".

Pa oni su odgajani u medijskom ratu koji se vodi ovde toliko dugo.Odgajani u Nadyebavanju koje koga koliko i kad....Vidis ta djeca zive 30 kilometara od Sarajeva kojeg su njihovi ocevi rusili a na drugoj strani to Sarajevo kroz medije njih danas zove agresorima i cetnicima,sumnjacima itd...Tako ova ludjacka situacija u BiH u vjecitom NADYEBAVANJU traje i traje i traje dok susjedi vec su daleko odmakli u svemu i jedino sa nama imaju suficit u UVOZU I IZVOZU...
29-05-2011 at 17:44 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Inspektor wrote:



With all my due respect to cijenjenim moderatorima Tuzlarija foruma, mislim da cenzura nije odgovor cak i ako neki forumasi imaju drukciju percepciju glede nekih politicara, jer upravo u tome jeste sloboda govora i izrazavanja, naravno, postujuci da se ne vrijedja verbalno nekoga licno. Politicar jeste izabran voljom naroda, ali svakako ne predstavlja cijeli narod i ne treba generalizovati - jer upravo to je problem u cijeloj BH prici.

Ratko Mladic je uhapsen, i ono sto je najzalosnije je to da ga sada pokusavaju prikazati kao bolesnog, jadnog, bespomocnog starca koji, eto, nije u stanju muhu da ubije. Pa da i jeste istina, to je ono sto ga oslikava kao takvog sada, ali ima da odgovara za ono sto je napravio. Zalosno je sto vecina Srba njega dozivljava njega kao pacenika ili junaka, sto dovoljno govori o tome, da ni modernije doba niti sva moguca tehnika i nacin da dodju do istinitih informacija im nije pomogla (niti ce) da spoznaju greske onih cijim su im otrovom dusu zatrovali.

Licno, mislim da ovaj zlocinac zasluzuje onoliko godina da truhne u zatvoru, za onoliko ljudskih zivota kojih nosi na dusi...


Pozdrav kolega...Kao i uvijek cijenim tvoje misljenje, ali ovdje se ne radi o cenzuri, daleko od toga, radi se samo o brisanju uvrijedljivih postova, a jedan takav post je bio te prirode i zato je obrisan. Ovdje nema rijeci o generalizaciji to mozes i sam vidjeti da svako moze pisati skoro sve sta hoce i kako hoce i bar ja ne brisem svoje neistomisljenike, a mislim da to ne rade ni ostali moderatori na politici. Za mene je i te kako uvrjedljiv post kad neko kaki po mrtvima koji zivot dadose u odbranu BiH. Naravno da se mozemo ovdje prepirati ili normalno diskutoivati, ali da bar mrtve pustimo na miru. I jos jedna stvar mi ide na "onaj" nerv, a to je pokusaj izjednacavanja zrtve...
29-05-2011 at 17:51 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Walter did not know wrote:

Ne bih se slozio sa tobom da je vecina u pitanju sto se vidi po slabo posjecenim protestima da je ljudima dosta laznih patriota.
Ono sto mene uzasava je to da dio srpskog naroda pruza podrsku covjeku koji je naredio ubijanja zarobljenih civila i vojnika.Kakvo je to junastvo.Covjek je bacio ljagu na narod koji je u I svjetskom ratu bio pred nestankom pa nije ubijao zarobljenike i civile u II svjetskom ratu je dozivjeo genocid i kataklizmu od koje jedino gora jevrejska,tako da danasnji mentalni sklop jednog dijela srpskog naroda je totalno poremecen ali ocigledno da taj dio ostaje u manjini i da buducnost ovih prostora ima sansu poslije hapsenja Mladica i Karadzica i presude bivsem hrvatskom rezimu za "Udruzeni zlocinacki poduhvat" .


I dalje mislim da se radi o vecini iz razloga sto to pokazuju bas sredstva javnog informisanja modernijeg doba (eh, da se i to kako moze ukinut' ), a ne bih komentirao ovaj tvoj stav vezan za 'velicinu' tragedije glede genocida, pogotovo ne ovako plasiran u tvom postu, jer tragedija je tragedija, a genocid je Ausvic, Jasenovac, Srebrenica...Ja razumijem da neko zbog glasova koje je dobio na izborima i tezini situacije kroz koju prolazi kao lider mora da balansira, ali isto tako, vrijeme ce pokazati da li se zapravo radi o tome, ili se radi o onome u sto licno ne bih zelio da vjerujem da se dogadja.
29-05-2011 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Eto i ovi novinari...ogadise mi Sabana...



Mogli su, greškom, i Šabana da uhapse!
Otkako je objavljena fotografija uhapšenog generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladiæa, sve vreme nam, moramo priznati, lièi na nekog. I upalila nam se lampica - s kaèketom na glavi umnogome podseæa na kralja narodne muzike Šabana Šauliæa.

Da li je ovo zapažanje ispravno, prosudite sami, a isto smo pokušali da saznamo i od legendarnog pevaèa. Meðutim, on je bio u inostranstvu, pa nam se na telefon javila njegova supruga Goca.

- Ne, ne... Ne lièi moj suprug na Ratka Mladiæa. Niste dobro zagledali Šabana - rekla je kroz smeh Šauliæeva:

- Moj je muž dosta mlaði, lepši i ima zelene oèi. Prvi put od vas èujem da lièe.
Šabanov prijatelj Hasan Dudiæ vidi sliènost baš u oèima:
- Lièe samo po tome što obojica imaju sitne, svetle oèi. Mladiæ ima oštar i opasan vojnièki pogled.



[Edited by Putnik on 29-05-2011 at 18:15 GMT]

29-05-2011 at 18:13 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Inspektor wrote:


I dalje mislim da se radi o vecini iz razloga sto to pokazuju bas sredstva javnog informisanja modernijeg doba (eh, da se i to kako moze ukinut' ), a ne bih komentirao ovaj tvoj stav vezan za 'velicinu' tragedije glede genocida, pogotovo ne ovako plasiran u tvom postu, jer tragedija je tragedija, a genocid je Ausvic, Jasenovac, Srebrenica...Ja razumijem da neko zbog glasova koje je dobio na izborima i tezini situacije kroz koju prolazi kao lider mora da balansira, ali isto tako, vrijeme ce pokazati da li se zapravo radi o tome, ili se radi o onome u sto licno ne bih zelio da vjerujem da se dogadja.

Pa pazi,zvanicno u Srbiji imas 1 300 000 nepismenih ljudi ...Protesti koje danas gledamo nisu ni 2 % stanovnistva u Srbiji pa cak ni u RS.Samo u BG imas preko 2 500 000 miliona ljudi pa izrucunaj a da te podsjetim da je na proteste Karadzicu izaslo par hiljada ljudi koliko ima u jedno manjoj uluci u BG stanovnistva.
E sad drugi je problem sto je cutnja za genocid odobravanje i koliko ce trebati vremena da srpski narod shvati da su ljudi kao sto je Karadzic i Mladic napravili ljagu
koja se ne skida cutanjem...
I apsolutno sam uvjeren u prave namjere Borisa Tadica kao i Ive Josipovica da se ovi prostori zauvjek obracaunaju sa avetima proslosti.

[Edited by Walter did not know on 29-05-2011 at 18:16 GMT]
29-05-2011 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Miting u Kalinoviku: Uzeli ste nam orla, ali je ostalo gnijezdo

Oko 1.000 osoba okupilo se danas u Kalinoviku na mitingu podrške uhapšenom Ratku Mladiæu, bivšem komandantu Vojske Republike Srpske kojeg je Haški tribunal optužio za ratni zloèin u BiH i za genocid u Srebrenici.

Protestni skup u rodnom gradu Ratka Mladiæa, koji je organizovala Boraèka organizacija RS (BORS), protekao je bez incidenata. Mještani Kalinovika, ali i stanovnici iz drugih gradova Hercegovine i sarajevsko-romanijske regije na skup su poèeli dolaziti prije 12 sati.

Mnogi od uèesnika skupa nosili su slike s likom Ratka Mladiæa, ali i slike Radovana Karadžiæa, Draže Mihailoviæa i Vojislava Šešelja. Na ulazu u Kalinovik bio je istaknut veliki transparent "Dobro došli u Mladiæevo". Demonstranti su nosili srpske zastave, ratne zastave pojedinih jedinica VRS iz ove regije.

Mlaði uèesnici skupa skandirali su ime Ratka Mladiæa i Republike Srpske. Skandirali su i uvredljive parole poput "Ubij ustaše", "Gazi balije", "Vrati se u Bosnu da pravimo reprizu", "Biæe opet Srebrenica". Poruke s nekih transparenata bile su upuæene predsjedniku Srbije Borisu Tadiæu poput onog "Spasi Srbiju i ubij se". Na transparentima su uglavnom iskazivana podrška Ratku Mladiæu: "Srpski heroj", "Ðenerale, ti si ponos Kalinovièana", "Slomljeno je krilo, ali pamti se let", "Ðenerale, velika ti hvala. Uz tebe su studenti iz Pala", "Uhvaæen je orao, ostalo je gnijezdo".

Mileva Komlenoviæ, naèelnica Kalinovika, poruèila je da rodno mjesto generala Mladiæa nije zaboravilo ko je èuvao srpska ognjišta i kolijevke.

"Ako je neko optužen, to još ne znaèi da je kriv. Bez obzira na najteže optužbe koje se stavljaju na teret generalu, mi koji smo ovdje to teško prihvatamo", izjavila je Komlenoviæeva.

Predsjednik Predsjedništva BORS-a Dražen Perendija poruèio je da æe general Mladiæ živjeti dok je živ i posljednji Srbin opštine Kalinovik i "Srbadija u RS".

"Najveæi i najzaslužniji srpski sin, nažalost, danas bije svoju odsudnu bitku. Srpsku pravdu možemo zagovarati samo na našem prostoru. Nema pravde u vjekovnim tamnicama, u FBiH niti Hrvatskoj, a nema pravde ni kad se ide daleko od ovih naših prostora", kazao je Perendija, istakavši da Mladiæ nije prvi general koji je pao u kazamate.

Pantelija Æurguz, predsjednik BORS-a, istakao je da je Mladiæ ostavio trajni zadatak srpskom narodu da èuva i gradi Srpsku.

Nakon oficijelnog dijela skupa predstavnici boraèkih organizacija, ali i neki od uèesnika, otišli su u Božanoviæe, rodno selo Ratka Mladiæa i posjetili njegove roðake koji žive u ovom selu.

[Edited by Putnik on 29-05-2011 at 18:54 GMT]

29-05-2011 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

evo vam još jedna slika :

29-05-2011 at 19:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice