Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:
Ja sto se proslavise cijelim svijetom. Normalni se ljudi stide kad imaju krvoloka medju svojim redovima, a vidi njih - ponose se genocidnim herojem, "junakom nad junacima", jos malo pa ce im postati svetac.

Hallo, s brda gadjo civile godinama, snajperima cak i djecu, etnicki ocistio pola Bosne, napravio genocid u Srebrenici - i ovom se zivotinjom Srbija i RS ponose.

Ovo je fakat svjetski fenomen. Ovo nigdje nema u svijetu.



Nazalost ima i to u nasem komsiluku!!

30-05-2011 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
soraya wrote:
...


da, da, soraya... odnosi se na ljude koje poznajem ja i ljudi oko mene... svi smo osupnuti nejavljanjem, a jos vise javljanjem njih dvoje da se "odbrane", "opravdaju" ili sta li...

drago mi je da su se vjeronauk i ratko mladic desili tako blizu jedno drugoga, pa smo u mogucnosti realno procijeniti reakcije i pristrasnosti...

sa zaloscu se jedino moze ustvrditi da su gotovo svi koji zive na podrucju baklana izuzetno nacionalisticki nastrojeni (primjetno vise nego u doba rata)...

odavde treba bjezat!
30-05-2011 at 08:46 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
statebriga wrote:

odavde treba bjezat!


I ja to isto mislim, ne radi ovog za Mladica, nego onako generalno radi svega, dno dna. I povremeno turisticki doci na jedno 7 dana, ma i to je puno.
30-05-2011 at 09:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:

Ovo je fakat svjetski fenomen. Ovo nigdje nema u svijetu.



I s ovim se slazem. Ne moze covjek vise da nadje adekvatne rijeci.

A evo ti jos fenomena. U Bratuncu na dzenazi komentarisu strani novinari kako neko moze ubiti dijete od 3 mjeseca, koje je tog dana ukopano. I to sa dva metka u glavu. Pa onda jos jedno od 2,5g. I de ti to ljudima objasni kakav je to covjek. Nekad kad to sve prevodim uhvatim i sebe da ostanem bez teksta, da jednostavno ne mogu da nadjem prave rijeci. Ove godine je ukopano dvoje djece, a svake godine bude po 3-4 i Bratunac prednjaci po ubistvu beba.

Il npr ovo u Bratunac isto. Oduzeli od Dz.H. 8 i po dunuma zemlje i napravili srpsko groblje u po muslimanskog naselja i da sve bude gore, bolesnije i monstroznije groblje se nalazi u naselju Sulja gdje je pronadjena masovna grobnica sa 38 skeleta zena i djece. To je ona najstrasnija, a pronaðeno je jos.

A izgleda ovako




Iza spomen ploce mozes da vidis groblje napravljeno na tudjoj zemlji. Obzirom da nedostaje jos oko 400 zrtava genocida iz Bratunaca ja sam ubjedjen da ispod ovog novog srpskog groblja ima masovna grobnica. Jer se samo stavis na njihovo mjesto i na njihov nacin razmisljanja. Sto gore, bolesnije to vjerovatnije, tako da me ne bi zacudilo.



Svrha ovog groblja je takodje negiranje genocida u Srebrenici. Srbi se skupe 12.jula, dan nakon planetarne tragedije, i sa ovoga mjesta reletiviziraju i izjednacavju zrtve. U svemu tome prednjaci naravno Dodik, a vrlo bitan igrac u svemu ovome je i Kacevenda (koji napuni srpsku crkvu u Tuzli). Prosle godine je npr porucio da je ovo srpska zemlja, bez obzira sto je groblje napravljeno na tudjoj zemlji, bez obzira sto su sve okolne kuce muslimanske, u koje su se vratili malobrojno Bosnjaci. Bas ovako gore iznad groblja ima jedna zena sto su joj sve pobili. I zamisli sad da zivis tamo, ja toj zeni skidam kapu, kaze nemam se ja cega vise bojati.

Takodje, na ovom groblju su ukopani posrmtni ostaci vojnika koje su Srbi dovlacili kada je bila reintegracija Sarajeva (takodje jedan od fenomena sto nigdje na svijetu neces naci).

Koliko drzave BiH ima u svemu ovome, mogu reci da je nema nikako. Slucaj za groblje na sudu svih ovih godina i nikom nista. A o ratnim zlocincima da ne pricam. Odmah pored logora u Bratuncu (smjesten bio u osnovnoj skoli) napravljene su velike kuce "zasluznim" Srbima, onima koji su se istakli u ubijanju i protjerivanju.



A ovo ispred groblja je basta . Razmisljam da im i to dadnem, halal bilo, posto vidim da je usfalilo prostora.

[Edited by cupo on 30-05-2011 at 09:38 GMT]
30-05-2011 at 09:35 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Svako spominjanje 'bjezanja' i 'odlaska' je napustanje onoga sto je rodjenjem stvoreno, i samo je izvrsenje zelje onih koji stvaraju atmosferu, kako politicku, tako i ekonomsku da bi ostvarili kranji cilj, a to je ako ne ubijanjem, onda raseljivanjem, i zavrsnoj fazi odricanjem od vlastitog identiteta, zavrse posao koji su zapoceli 80-tih ili i mnogo ranije u svojim jazbinama po Srbiji, Kalinovicima, Prijedorima, Bratuncima, Palama itd.

Ja nisam Bosnu napustio kad je bilo najteze, niti cu je ikad napustiti. Svim 'Mladicima' mogu samo poruciti, da na svaku ideju koje su provodili u periodu izmedju '92-96. i ne pomisljaju, jer ovaj put nije vise mjerodavna ona istorija koju djeca u skolama uce, nego ona koju nauce u kuci...

[Edited by Inspektor on 30-05-2011 at 10:22 GMT]

30-05-2011 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Inspektor wrote:

Ja nisam Bosnu napustio kad je bilo najteze, niti cu je ikad napustiti. Svim 'Mladicima' mogu samo poruciti, da na svaku ideju koje su provodili u periodu izmedju '92-96. i ne pomisljaju, jer ovaj put nije vise mjerodavna ona istorija koju djeca u skolama uce, nego ona koju nauce u kuci...

[Edited by Inspektor on 30-05-2011 at 10:22 GMT]



tako je, svaka ti dala

30-05-2011 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
cupo wrote:
...




Ma mene ne brinu stari ili stariji ljudi, tesko je starom insanu prosiriti vidike. Oni ce biti i proci.

Ono sto je mene licno sokiralo je da sam vidjela jako mlade ljude na ovim demonstracijama. A kaze se lijepo, na mladjima svijet ostaje. Pa kad vidim na kome ostaje svijet, iskreno sam zabrinuta.

Rekla sam jos davno da ljudi lazu da vole BIH.
30-05-2011 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:


Ma mene ne brinu stari ili stariji ljudi, tesko je starom insanu prosiriti vidike. Oni ce biti i proci.

Ono sto je mene licno sokiralo je da sam vidjela jako mlade ljude na ovim demonstracijama. A kaze se lijepo, na mladjima svijet ostaje. Pa kad vidim na kome ostaje svijet, iskreno sam zabrinuta.

Rekla sam jos davno da ljudi lazu da vole BIH.


MelMel, nemam namjeru da osporavam èinjenicu da Srbija ne želi da prizna da je uradila zlodjela koja je uradila, ali ipak bi istaknuo da Beograd ima oko 2 miliona stanovnika, i da u Beogradu ima mnogo više omladine kaja ne spada u red navijaèa Crvene zvezde, Partizana i fašistièkih oraganizacija poput Obraza ili 1389. Pobrojane grupacije omladine su one koje mi vidimo mi vidimo na protestima u Beogradu.
30-05-2011 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
racionalna manjina wrote:


MelMel, nemam namjeru da osporavam èinjenicu da Srbija ne želi da prizna da je uradila zlodjela koja je uradila, ali ipak bi istaknuo da Beograd ima oko 2 miliona stanovnika, i da u Beogradu ima mnogo više omladine kaja ne spada u red navijaèa Crvene zvezde, Partizana i fašistièkih oraganizacija poput Obraza ili 1389. Pobrojane grupacije omladine su one koje mi vidimo mi vidimo na protestima u Beogradu.

Pogledaj snimak sa Pala. Zaboli me za Srbijom,mene brinu bosanci iz RS koji misle identicno kao Mladic.
30-05-2011 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
cupo wrote:




Gotovo oplaka Divna se malo napila head on the ground ass in the air

[Edited by Denci on 30-05-2011 at 14:18 GMT] 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
30-05-2011 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice