Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Nije problem u razlicitim stavovima. Bilo bi kranje glupo ocekivati da svi ljudi o istom problemu razmisljaju na isti nacin. Razlike su nuzne i pozeljnje.
Da li je normalno da neko pise komentar na neku temum o kojoj nema ni najelementarnije zanje, i jos usput vrijedja druge. Za neke je to normalno, za mene nije, i ja o takvim osobama imam krajnje negativno misljenje.

Da li si nekad bio na nekom savjetovanju. Ako jesi, mogao si primijetiti da svako savjetovanje pocinje sa jednim a ponekad i vise uvodnih referata, poslije cega mnogi ucesnici osvjetljavaju-analiziraju problem svako iz svog ugla.

Naravo, forum nije savjetovanje, ali i ovdje mora da vazi isti princip. Necemo pisati uvodni referat, ali mozemo postaviti jedan clanak,jedan intervju, kao sto sam to uradio ja vezano za "Arapsko proljece" i da razmijenimo misljenja o tome, da li je to "arapsko proljece" i jos jedan arapski sunovrat u jos veci mrak. Tu je bio i onaj kratki uvod od dvije tri recencie "O nasilnickom ponasanju u poridici, na ulici i skoli", sto nekima pa i tebi smeta. Ali, takav je metodoloski pristup, i ja se toga drzim.

Ja razumijem da su ljudi u BiH nezadovljni svojim zivotom, da su zbog toga manje ili vise isfrustrirani. Zavrsis fakultet, ulozis trud, a na kraju nemas posla, nemas osnovne uslove za zivot, ne mozes svoj djeci priustiti ono najosnovnije itd. I tu je frustracija, ali tu su i forumi. Svaki grad, svaka manja carsija ima svij forum. Svake novine gotovo imaju forum, a neke jos i mogucnost da komentiras svaki napisni ili prepisani clanak.
To je odlicna prilika da ljudi prazne svoje frustracije, da kritikuju drusvo, politicare itd. Naravno, od toga nema nikakve fajde. Takvim pisanjem po forumima nista se nece promijenit-mislim na drusvo i drustvene prilike. Korist ima samo forumas, jer se psihicki prazni, istresajuci svoje nezadovoljsvo iz sebe, poslije cega se osjeca nekako lakse. Naravno, svi ne rade tako, neki ne kritiziraju drustvo i politicare koji su ih doveli u taj polozaj, on svoje znezadovljsvo istresaju na kolege komenatire. Takvih primjera na forumima pa i ovom Forumu ima jako puno.

Dakle, u svakom poslu postoje neka pravila, neki principi kojih se moramo pridrzavati, bilo da je u pitanju otvaranje nove teme ili korespodencija medju ucesnicima foruma. Ja nisam pristalica postavljanja naslova, pa hajde da mlatimo praznu slamu kroz neku zezanciju. Mnogi su upravo pristalice takvog prisupa, a jedan od njih je moj raniji sabesjednik. Cini mi se da i ti razmisljas slicno njemu. Mozda grijesim, ali volio bih cuti tvoje misljenje.
Najvaznije pravilo medju nama treba da bude,
nema vrijedjanja na licnoj, nacionalnoj i vjerskoj osnovi. Imam dojam, da licna vrijedjanja, cesto imaju u pozadini prikriveno nacionalno i vjersko, samo to onaj koji vrijedja nikad nece priznati. To je ustvari refleksija drustvenih prilika u BiH na licnost ljudi, jer se u svemu polazi od nacionalnog ili vjerskog itd.

20-02-2012 at 03:44 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

mnoge od ovih stvari koje prenosis i zelis da komentarises, kao nesto novo sto se desava u drustvu, sve se to desavalo i prije.. samo su danas mediji toliko jaki da ce te za 5 minuta izludit naslovima od kojih se dize kosa na glavi.. ustvari kad procitas cijeli tekst vidis da to i nije nesto toliko strasno.. sto se tiche nasilja, ako se smatras toliko odgovornim da napravis dijete, znaj da si se automatski potpisao i da ces ga odgajat.. do tebe je kako ces to uradit i et.. moze ono i sredina uticati na razvoj nasilnog ponasanja, ali se osnovni odgoj dobija u porodicnom okruzenju.. cim pitas za to, ispade da imas nekih nedoumica..
posjeti malo i teme sa humorom u pozadini, kafanu itd..
i nemoj ba toga, da ti razumijes kako su ljudi isfrustrirani..

20-02-2012 at 07:38 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Ocekivao sam ozbiljniji i jasniji komentar. Sta je razlog, odgovor najbolje znas ti. Mozda nekom drugom prilikom. I ja sam dosa kuci pomalo umoran. Sta je razlog ni sam ne znam.

21-02-2012 at 02:05 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Ocekivao sam ozbiljniji i jasniji komentar. Sta je razlog, odgovor najbolje znas ti. Mozda nekom drugom prilikom. I ja sam dosa kuci pomalo umoran. Sta je razlog ni sam ne znam.


razlog?
znam da mi neces povjerovat, al ja ovdje samo cekam tramvaj..
21-02-2012 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Camac

citat:
znam da mi neces povjerovat, al ja ovdje samo cekam tramvaj..


Slicno razmisljamo.
21-02-2012 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Tuzlaci jos nisu ovako debeli, a i ne oblace se ovako, jer imaju drugi ukus. Za mene je ovo jako, jako ruzno, ali sve postaje polako uobicajena pojava. Pogledajte film.
http://www.24sata.info/zabava/zanimljivosti/89753-VIDEO-Freak-show-Moze-gore-ovoga.html

03-03-2012 at 01:10 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Stvarnost ili montaza?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ux7UtPLCw3A


[Edited by Dajdza on 14-03-2012 at 03:07 GMT]

13-03-2012 at 01:06 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Izgleda da ovakve pjesme imaju puno pristalica. Neki bi da jos ratuju, ubijaju, bacaju u Neretvu. Tudje krvi nikad dosta.

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/91830-VIDEO-Pjevac-Jole-slavi-genocid-ustastvo-Capljini-klaonica-bila-mnogo-Srba-Neretva-nosila.html





[Edited by Dajdza on 18-03-2012 at 00:36 GMT]

18-03-2012 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:



Dajdza,
mozes li samo pojasniti kako ti razmisljas, sto se tiche ovog sto si postavio?
mislim da ovakve stvari treba osudjivati i sputavati a ne siriti, postavljanjem linkova i nekih dvosmislenih komentara..
sramota..
18-03-2012 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Definitivno ti si zloban covjek i provoklator. Sumnjam, da nisi u stanju razumjeti sta sam napoisa. Moja poruka je veoma, veoma jasna, a tvoj komentar zloban.
Sve je postvaljeno, da osudjujemo takvo ponasanje, i ja sam bio privi koji sam to uradio.
Umjesti da se pridruzis osudi, sto je i bio moj osnovni cilj, ti upucujem meni kritiku. To nije obicna zloba i provokacija, to vec postaje bolesno ponasanje.

19-03-2012 at 02:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice