Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Ja i moja svekrva
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
soraya wrote:

pa èitavu prièu si ti i plasirala kao probjem zbog to vjerske pripadnosti..iz tvoga pisanja prethodnih komentara se samo to može zakljuèiti...
a što se tièe tvog odnosa sa svekrvom biæe onakav kakvim si ga ti izgradila...ali u suštini najbolji ti je savjet dala Melmel...
e ako si ti spremna da se odrekneš sitnih malih udobnosti koje postoje kada se živi u istoj kuæi...
ja sam imala i svekra i svekrvu otrove....ali nisam pristala da živim u istoj kuæi sa njima još od samog poèetka,iako je bilo i komotno i sve dotjerano cakum pakum...ja sam sa roditeljima moga muža uvijek persirala...i ma koliko su pokazivali da me ne vole i da im nisam po volji,ja sam mužu za ljubav znala stisnuti zube i otiæi u kurtoaznu posjetu kada su neka slavlja i slièno...ali sam zato sve unaprijed probleme predupredila plaæanjem veoma skupog iznajmljenog stana gje sam ja mogla da budem egal sa svojim potomstvom i sa mužem i gdje smo svoje raèune telefona,struje,komunalija i slièno sami plaæali...osim toga mogla sam se rahat posvaðati i miriti sa svojim mužem ,a da "kuæni savjet" sastavljen od punca ,punice,svekrve i svekra raspreda o tome...ja to nedam i to je bio moj uslov za brak...
u tvom sluèaju nije baš samo krivica do svekrve,ima i tvog tjeranja inata ...kad si u tudjoj kuæi onda pristojnost nalaže da se ponašaš kako kuæni red te kuæe nalaže...


Ma ko hebe svekrvu,jel to
22-02-2013 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Ema wrote:


Ma ko hebe svekrvu,jel to

èuj ,ja mojoj nisam htjela da priuštim tu moguænost ni da pokuša da mi pije krv na slamèicu ...ali zato je cijela jedna plata išla na naše gnjezdašce...ja kad hoæu da se razgaæim,ja to i platim...nema ni moja ni njegova mater tu šta da se pitaju...
22-02-2013 at 15:45 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
soraya wrote:

èuj ,ja mojoj nisam htjela da priuštim tu moguænost ni da pokuša da mi pije krv na slamèicu ...ali zato je cijela jedna plata išla na naše gnjezdašce...ja kad hoæu da se razgaæim,ja to i platim...nema ni moja ni njegova mater tu šta da se pitaju...


Ma nisam te to pitala,nego jana jesil to opet poèela da pušiš
Ja kad sam zadnji put pisala ti si se borila sa cigarom

A što se svekrve tièe,kad sve poredaš na svoje mjesto sve to lijepo funkcioniše
22-02-2013 at 15:49 | Ukljuèi u odgovor
Sanjarka
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-02-2013
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
soraya wrote:

pa èitavu prièu si ti i plasirala kao problem zbog neèije "priklonjavanju vjeri" i razlièite vjerske pripadnosti..iz tvoga pisanja prethodnih komentara se samo to može zakljuèiti...
a što se tièe tvog odnosa sa svekrvom biæe onakav kakvim si ga ti izgradila...ali u suštini najbolji ti je savjet dala Melmel...
e ako si ti spremna da se odrekneš sitnih malih udobnosti koje postoje kada se živi u istoj kuæi...
ja sam imala i svekra i svekrvu otrove....ali nisam pristala da živim u istoj kuæi sa njima još od samog poèetka,iako je bilo i komotno i sve dotjerano cakum pakum...ja sam roditeljie moga muža uvijek persirala...i ma koliko su pokazivali da me ne vole i da im nisam po volji,ja sam mužu za ljubav znala stisnuti zube i otiæi u kurtoaznu posjetu kada su neka slavlja i slièno...ali sam zato sve unaprijed probleme predupredila plaæanjem veoma skupog iznajmljenog stana gje sam ja mogla da budem egal sa svojim potomstvom i sa mužem i gdje smo svoje raèune telefona,struje,komunalija i slièno sami plaæali...osim toga mogla sam se rahat posvaðati i miriti sa svojim mužem ,a da "kuæni savjet" sastavljen od punca ,punice,svekrve i svekra raspreda o tome...ja to nedam i to je bio moj uslov za brak...
u tvom sluèaju nije baš samo krivica do svekrve,ima i tvog tjeranja inata ...kad si u tudjoj kuæi onda pristojnost nalaže da se ponašaš kako kuæni red te kuæe nalaže...

[Edited by soraya on 22-02-2013 at 15:37 GMT]


Da, pšlasirala sam je.. i sta sam napisala tamo?!

Da je ja nikad uvrijedila nisam, niti pokzala nepostovanje. Stavise, s njom sam Bozice slavila, Uskrse, nisam cistila za njenu svetu nedjelju, uvijek je sve bilo cakum pakum zategnuto. Kad je ona u Njemackoj, ja sam odrzavala njen sprat kuce, dvoriste, ucila za fax, pravila jelo sebi, muzu, svekru..kad ona dodje, pomagala joj, tjesila je kad je izgubila oca, kad se mati i sin posvadjaju, mirila sam ih, njega savjetovala da se prema njoj lijepo odnosi.

Ali.. od samog mog dolaska u kucu, dala mi je do znanja da joj smeta sto sam muslimanka. Nisam obracala na to paznju. Kad god sam ucinila nesto sto joj nije po volji, prijetila je, pricala po mahali da ne valja, a ja sam sutila. Sutila i trpila. Ali.. ja tebi ne mogu opisat kakva je to noc bila..

Shvati me..meni je samo 21 godina. Dosla sam iz porodice u kojoj se u godini dana jednom ili nijednom neko posvadja.. u kojoj se moja mati i nena (njena svekrva) odlicno slazu, vole se, paze se, suradjuju, kao mati i kcerka.

I dodjem u kucu gdje su me svi zavoljeli, od svekra, nene, tetaka itd... samo njoj nisam dovoljno dobra.

Trudila sam se maximalno..kad vidim da joj nesto ne pashe kod mene, muzu sam se obracala da me savjetuje sta da radim, sta da mijenjam..

Njen sin je sam odlucio da se okrene vjeri.. i on je taj ustvari koji mene okrece ako cemo tako govoriti..on je tajkoji mene vraca na pravi put.

Vidi..sve sto temolim je da me ne osudjujes i da se ne sprdate na moj racun. Nemate pojma koliko mi je tesko..

Niko nam ne pravi probleme.. svi zivimo lijepo i skladno, niko se nikome ne mijesa u zivote..samo ona. I to nisu moje rijeci samo, to su rijeci i njenog sina, i njene svekrve i svih.

...
22-02-2013 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
MelMel wrote:

sve super, krasno i lijepo, sklad sa svih strana, osim iz svekrvinog pravca.

a jel ti palo na pamet da se s muzicem iselis iz tudje kuce, posto ocigledno ne zivite u skladu sa svekrvom, pa sebi iznajmi sobicu - sobicu, ako vec ne moze citav sprat, pa budi svoj na svome - ako vec ne ide u svekrvinoj kuci.

nemeRe svako iznajmit studio apartment ko ti
22-02-2013 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Ema wrote:


Ma nisam te to pitala,nego jana jesil to opet poèela da pušiš
Ja kad sam zadnji put pisala ti si se borila sa cigarom

A što se svekrve tièe,kad sve poredaš na svoje mjesto sve to lijepo funkcioniše

jašta sam...kad je pušenje u pitanju tu sam nikakav karakter
a svekrva je bacila kašikicu još 1995.godine ..pokoj joj duši...
22-02-2013 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
MelMel wrote:

jbg, mene bi ponos natjerao da iznajmim sobicu 2m sa 2m ako vec ne moze studio ili vila, ali bi bar bila svoj na svome.




;hanka
22-02-2013 at 16:26 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja i moja svekrva

citat:
Sanjarka wrote:

Shvati me..meni je samo 21 godina.

...

shvatam...ima kæer tvojih godina i ako æemo pravo mogu ti reæi da si poletila u brak...dijete drago,to su godine kad se treba škola završavati,misliti na svoju i egzistenciju buduæeg potomstva...
i da se razumijemo ja sam ovu istu prièu i mom djetetu isprièala...prvo hljeb u šake,pa posao ganjat,a za ljubav i brak nikad nije kasno...


[Edited by soraya on 22-02-2013 at 16:31 GMT]
22-02-2013 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
soraya wrote:

jašta sam...kad je pušenje u pitanju tu sam nikakav karakter
a svekrva je bacila kašikicu još 1995.godine ..pokoj joj duši...


De daj ženi recept da i njena baci kašikicu
22-02-2013 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
MelMel wrote:



dzaba se ulizujes i dalje imam lose misljenje o tebi.

22-02-2013 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Ženski minder : Ja i moja svekrva New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice