Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Ja i moja svekrva
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Bongo wrote:


Neznam dali je to iskljucivo stvar srece, za belaj potrebno je dvoje, a isto tako za uzajaman, tolerantan i s'postovanjem odnos potrebno je ponovo dvoje.

Malo me iznenadi pitanje Shive: dali te je svekrva istjerala ili pak izjurila, tako nekako.

Pitam se, kako je uopste moguce da svekrva izjuri snahu, gdje je u cijeloj prici svekar a povrh svih njihov sin, muz njihove snahe.

Dakle, prica koliko god da je za zaliti nije mi bas vjerodostojna, jerbo, ako je svekrva i zaisat vjestica, sta je i gdje su drugi ukucani.
Dakle, prica o iskljucivo zloj svekrvi ne pije vodu.



Bongo
u svekrvu je ušo šejtan ,
a nije ba ,svekrva tolko zla
29-01-2014 at 23:54 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Bongo wrote:


Neznam dali je to iskljucivo stvar srece, za belaj potrebno je dvoje, a isto tako za uzajaman, tolerantan i s'postovanjem odnos potrebno je ponovo dvoje.

Malo me iznenadi pitanje Shive: dali te je svekrva istjerala ili pak izjurila, tako nekako.

Pitam se, kako je uopste moguce da svekrva izjuri snahu, gdje je u cijeloj prici svekar a povrh svih njihov sin, muz njihove snahe.

Dakle, prica koliko god da je za zaliti nije mi bas vjerodostojna, jerbo, ako je svekrva i zaisat vjestica, sta je i gdje su drugi ukucani.
Dakle, prica o iskljucivo zloj svekrvi ne pije vodu.




Bongo ja samo pitam sanjalicu da li je sama napustila kucu ili je isjerana. poslije njene izjave " Sad sam rahat, ne gledam je, ne vidim je, ne slusam "

Zenska je shvatila poentu mog posta dok ti nisi, zato nije ni odgovorila.

Citala sam i starije postove, od doticne forumasice na ovoj temi, gdje kaze da zivi u svekrvinoj kuci u jednom spratu ona i muz u drugom svekar i svekrva. Ima dobar odnos sa svojim roditeljima a muz je na njenoj strani.

Ako svekrvu ne gledas, ne vidis, ne slusas
znaci da su odnosi skroz zamrznuti. U takvoj situaciji se ne moze zivjeti u zajednici. Znaci svako sebi. Ja sebi ne bih mogla zamisliti da zivim kod njegovih a da ne razgovaram sa njegovom majkom!

Odseli se od svekrve, nadji si stan i zivi svoj zivot. Imas i svoje roditelje idi njima, povedi i muza pa neka tvoja majka malo skace sa mosta, neka vam da smjestaj a mozda i izdrzavanje jer mlada snaha ne radi nogo se skoluje. A ako se tvoj muz ne bude slagao sa punicom neka je samo ignorise, ha ja....

Ako imas imalo dostojanstva trudit` ces se, zbog svog muza, da cjenis i postujes njegovu majku. Volit je ne moras ali postovanje je osnova svake veze, bilo to prijateljstvo, brak ili familija..

Jos se i fizicki obracunavale
30-01-2014 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
Sanjarka
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-02-2013
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja i moja svekrva

I ja da sam na vasem mjestu i da cujem ovakvu pricu, bila bi mi sumnjiva i sama bih mislila, pa nemoguce je da jedna strana cini toliku nepravdu a da ova druga strana nije ucinila ama bas nista.

Ne bih ni ja vjerovala u ovu pricu, tako da vase komentare stvarno mogu da razumijem.

Tesko je shvatiti i prihvatiti cinjenicu da ima ljudi koji zbog frustracija, ljubomore, zavisti i sta ja znam, gledaju kako da napakoste nekome, i kako da od svake sitnice naprave bauk.

Nazalost, moja prica je 100% istinita.. koliko god me prozivali i ne vjerovali, ja sam od nje grozne stvari dozivjela. Ne samo ja, svi ostali ukucani nisu nista bolje prosli. Zasto joj je dopusteno da to radi.. pa eto, majka je.

Da je moja u pitanju, isto bi bilo, sigurna sam. Govorilo bi joj se, ukazivalo, nista vise od toga.

Koliko god vama bilo neshvatljivo, nemamo sad nikakav kontakt, i dalje zivimo gdje zivimo. Moj suprug ne zeli da zbog drugih napusti svoju djedovinu i ocevinu, a od mene trazi sabur. Ona je prihvatila cinjenicu da ne zelim da imam ista s njom, iako se bunila zbog toga, valjda je shvatila da sam u pravu.

Sto se tice bacanja s mosta, priznala je da je to obicna laz. Mada, znali smo da se ne moze covjek tek tako bacit s mosta, biti u bolnici dan, i da niko ne kontaktira porodicu .. i da se ne ostavi pacijent na ispitivanje.

Tako je kako je. Nisam ni ja cvjecka, niti se smatram takvom, svi mi imamo svojih bubica i mana. Ali kad je ovo u pitanju, nisam apsolutno niti jedne jedine sekunde kriva, niti sam bila povod ijedne svadje, nesuglasice itd.

31-01-2014 at 16:23 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Sanjarka wrote:


De ti nama reci kakav je on u krevetu?
Ti si njemu dobra cim ti tolerise to sto radis
31-01-2014 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Shiva wrote:


Bongo ja samo pitam sanjalicu da li je sama napustila kucu ili je isjerana. poslije njene izjave " Sad sam rahat, ne gledam je, ne vidim je, ne slusam "

Zenska je shvatila poentu mog posta dok ti nisi, zato nije ni odgovorila.

Citala sam i starije postove, od doticne forumasice na ovoj temi, gdje kaze da zivi u svekrvinoj kuci u jednom spratu ona i muz u drugom svekar i svekrva. Ima dobar odnos sa svojim roditeljima a muz je na njenoj strani.

Ako svekrvu ne gledas, ne vidis, ne slusas
znaci da su odnosi skroz zamrznuti. U takvoj situaciji se ne moze zivjeti u zajednici. Znaci svako sebi. Ja sebi ne bih mogla zamisliti da zivim kod njegovih a da ne razgovaram sa njegovom majkom!

Odseli se od svekrve, nadji si stan i zivi svoj zivot. Imas i svoje roditelje idi njima, povedi i muza pa neka tvoja majka malo skace sa mosta, neka vam da smjestaj a mozda i izdrzavanje jer mlada snaha ne radi nogo se skoluje. A ako se tvoj muz ne bude slagao sa punicom neka je samo ignorise, ha ja....

Ako imas imalo dostojanstva trudit` ces se, zbog svog muza, da cjenis i postujes njegovu majku. Volit je ne moras ali postovanje je osnova svake veze, bilo to prijateljstvo, brak ili familija..

Jos se i fizicki obracunavale



Vjerovao ili ne vjerovao, pa makar ja i ne shvatio poentu tvog ili bilo cijeg posta...ja ne shvatam i niko me u to nemoze uvjeriti da u danasnjem 21 vijku neko moze (svekrva) imati toliku dominantnost nad svima.

Ne mora to biti svekrva, bilo ko danas u zajednici da ima toliku dominantnost i da prava drugih gazi nogama.
Ako je ta svekrva tako zlocesta, pitam se, kakve su to da prostite p.cke ostali ukucani.
Uostalom, ko je radio i zaradio tu kucu i sve ostalo...bilo ko da je zarado, sve sto posjeduju je pola/pola.

Da zakljucim,
ako ih ta zlocesta svekrva majka i supruga tako jase, ko ih ondra handri kada su toliki muljci, papucari.
Protiv sam svake moguce sile, ali, gdje je ovdje cisti ljudski razum i logika ?
31-01-2014 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
Sanjarka
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-02-2013
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Bongo wrote:


Vjerovao ili ne vjerovao, pa makar ja i ne shvatio poentu tvog ili bilo cijeg posta...ja ne shvatam i niko me u to nemoze uvjeriti da u danasnjem 21 vijku neko moze (svekrva) imati toliku dominantnost nad svima.

Ne mora to biti svekrva, bilo ko danas u zajednici da ima toliku dominantnost i da prava drugih gazi nogama.
Ako je ta svekrva tako zlocesta, pitam se, kakve su to da prostite p.cke ostali ukucani.
Uostalom, ko je radio i zaradio tu kucu i sve ostalo...bilo ko da je zarado, sve sto posjeduju je pola/pola.

Da zakljucim,
ako ih ta zlocesta svekrva majka i supruga tako jase, ko ih ondra handri kada su toliki muljci, papucari.
Protiv sam svake moguce sile, ali, gdje je ovdje cisti ljudski razum i logika ?


Onaj koji treba da bude glavni nije, a to je njen suprug. Smatram da je sve do njega. On je njoj otpocetka dozvolio da bude glavna, i da vodi glavnu rijec, i ostalo je tako. Zasto je tako, stvarno ne znam. Jesam cula price da se boji njene brace.. ima ih 4 i svaki je u mutnim poslovima, ali nisam vidjela svojim ocima tako da ne mogu to prihvatit kao razlog.

Dalje, sta bi trebao njen sin raditi? Da udara mater, da je psuje ili sta vec? On svakako pati jer se svaki put posvadja s njom, i ogrijesi se o nju.

Njena svekrva ima 75 godina, bolesna i stara.. sta ona moze? Njen muz je umro davno..

I da..kuca jeste pola pola, stavise i moj suprug ima udio u kuci, tako da njena prica da je sve ona, da je ona glava, je samo prica.

Nazalost, ona je majka. I to je sve sto njoj daje za pravo da radi sta radi. Ja sam joj se jedina suprostavila, ali i to kad je ona dirnula u moje roditelje koji nisu imali pojma o svemu ovome. Tad sam reagovala i zamrznula odnose.

Ona nema kontrolu nad nama, ali dovoljno je da pravi scene, i prica okolo, da narusi bilo kakvu harmoniju u kuci.

Ona najbolje zna svog sina, i zna da on nju stvarnoi voli neopisivo, majka mu je. Ali ta ista majka najbolje zna kako svog sina iznervirat, i onda skrivit na njega sve.

Sta da mi svi radimo, kad njen suprug suti i trpi, kad je on taj koji ne reaguje. Ne kazem ja da on treba silu upotrijebit, to ne bih ja dozvolila a kamoli moj suprug.. nego jednostavno ne razumijem zasto se taj covjek ne moze postavit kao glavni. Prevelika je dobrica, i sutljiv..i onda dolazi do ovoga.
31-01-2014 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja i moja svekrva

Dakle ipak i dalje zivi u kuci s cijom se vlasnicom pomarisala.

Trebas ti hairliju pod ruku pa idite kod tvojih roditelja da zivite pod njihovim krovom. Mozda hairlija postuje tvoje roditelje, pa se nece pomarisati s tvojima!

31-01-2014 at 19:30 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Sanjarka wrote:

Onaj koji treba da bude glavni nije, a to je njen suprug. Smatram da je sve do njega. On je njoj otpocetka dozvolio da bude glavna, i da vodi glavnu rijec, i ostalo je tako. Zasto je tako, stvarno ne znam. Jesam cula price da se boji njene brace.. ima ih 4 i svaki je u mutnim poslovima, ali nisam vidjela svojim ocima tako da ne mogu to prihvatit kao razlog.

...................................

Sta da mi svi radimo, kad njen suprug suti i trpi, kad je on taj koji ne reaguje. Ne kazem ja da on treba silu upotrijebit, to ne bih ja dozvolila a kamoli moj suprug.. nego jednostavno ne razumijem zasto se taj covjek ne moze postavit kao glavni. Prevelika je dobrica, i sutljiv..i onda dolazi do ovoga.


Ja tebi cijelo vrijeme prièam u èemu je problem
a ti sad iznosiš èinjenice

Joj sanjarka ba daj ti meni njenu adresu da se ja njoj javim i svi æete bit rahat
i na forumu æe garant zaboraivit tvoje probleme
de živa bila?
Lahko bi ja s njenom braæom
31-01-2014 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
djecko wrote:

Bongo
u svekrvu je ušo šejtan ,
a nije ba ,svekrva tolko zla


Lako bi mi svekrvi isceRali shejtana, zato bi joj uceRali nesto drugo, tada bi to bila najbolja svekrva svijeta, dan i noc bi pjevusila, de se ti pobrini za adresu da mi nju na nas nacin obradimo...
31-01-2014 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja i moja svekrva

citat:
Bongo wrote:


Lako bi mi svekrvi isceRali shejtana, zato bi joj uceRali nesto drugo, tada bi to bila najbolja svekrva svijeta, dan i noc bi pjevusila, de se ti pobrini za adresu da mi nju na nas nacin obradimo...


De se ti potrudi da obradis ono sto imas kod kuce. a ostavi tudje svekrve na miru

01-02-2014 at 12:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Ženski minder : Ja i moja svekrva New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice