Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Koji seljak. Pitam se da li bi seljo tako postupio u Njemaèkoj ili nekoj drugoj državi gdje bi ga pitali o nacionalnoj pripadnosti?

Nego, Dragane, poèni koncept rušiti od Banja Luke i Trebinja, lahko æemo se mi prilagodit. ;)

@soraya: To smo veæ apsolvirali da se stoka ne popisuje veæ ljudi, GRAÐANI ove države, pa nema potrebe da se to naglašava, podrazumijeva se.

[Edited by VV Cephei A on 17-09-2013 at 19:07 GMT]

17-09-2013 at 19:06 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
borbeni wrote:


èuj 93, ja mislio da je i tvrtko bošnjak.


bosanac je oduvijek bilo geografska odrednica, kao što je i hercegovac, slavonac, krajinac itd...

bošnjaci veæ dugo nastanjuju ove prostore i izgleda da se od njih svi žele da odvoje. srbi i hrvati, koji nikada nisu imali pretke u srbiji i hrvatskoj, a evo sad i bosanci koji imaju jako dugo korijene u bosni i hercegovini, al' to je demokratsko pravo svakog pojedinca.

da ima pogrešnih politièkih igara oko termina "bošnjak" definitivno ima, ali šta to nije ispolitizirano ovih dana kod nas






Tvrtko i jest bio bosnjak, naravno.
Tad se rijec bosanac, vjerovatno nije ni koristila, a i to bosnjak, je kao sto znamo bila geografska odrednica za sve koji su zivjeli u tadasnjoj Bosni. To znamo svi, nema potrebe ponavljati.
I onda dolazi Kalay, kasnije komunisti i nepravedan odnos prema muslimanima.... itd..... istorija.
Sve do 93, kad jedna stranka, odlucuje da jedan narod u Bosni naziva tim imenom, bez ikakvog konsenzusa sa ostala dva naroda, cak i bez toga da pitaju vlastiti, slazu li se s tim imenom(citaj referendum ili sl., kako se to radi u ozbiljnim zemljama, kod ozbiljnih pitanja).
Ne, oni automatski za sebe uzimaju staro ime Bosnjak, misleci valjda da ce na Bosnu imati "vece" pravo, sta li, zvati se starosjediocima Bosne......
I sad, dvadeset godina poslije, kad NITI JEDNOM JEDINOM PRILIKOM, nisu ni pokusali, da privole ostala dva naroda plus manjine, na uzimanje imena Bosnjak, naprotiv, ja se trebam iz cista mira tako izjasniti?
Pa hajmo se svi lijepo izjasniti kao Bosanci, katolici, pravoslavni, islam, budizam, romi..... pa nek ne bude ni po cijem.
I mirna Bosna.
Posto znam da necemo, onda hocu ja.
I opet ponavljam, ne moram nikaka prava imati, ni ne trebaju mi.
Svijetla obraza, cu opet hodati, znajuci da sam za tu zemlju uradio vise nego mnogi sto se sad, u prsa, patriotizmom busaju.

17-09-2013 at 19:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
VV Cephei A wrote:


Ne znaš dovoljno dobro. Bošnjaka je, u malom broju doduše, bilo i na Popisu iz 1991. godine.


Vjerovatno jeste, bilo je i eskima, pa sta....
17-09-2013 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
VV Cephei A wrote:

@soraya: To smo veæ apsolvirali da se stoka ne popisuje veæ ljudi, GRAÐANI ove države, pa nema potrebe da se to naglašava, podrazumijeva se.



pa u èemu je problem?kao GRAÐANKA Bosne i Hercegovine tako æu se i popisati.Imam prvao na to.I ne postoji autoritet koji me na drugaèije izjašnjavanje može natjerati.
17-09-2013 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Abulafija wrote:


znajuci da sam za tu zemlju uradio vise nego mnogi sto se sad, u prsa, patriotizmom busaju.



Uradio vise od tebe,dao vise od tebe,sto puta,za ovu zemlju!!!
Ranjenog me nisu transpotavali u ugodan zivot,sta sad hoces?
To sto si Hrvat i sto si bio u Armiji BiH,MISLIS DA JE NESTO sto sad treba da izgleda vanseriski.Ako si bio jedno vrijeme u Armiji BiH, SVOJU SI ZEMLJU BRANIO,TREBA LI DA TI SE KLANJAM DO ZEMLJICE.NE PROZIVAJ VISE NIKOG,ENDE!!!
17-09-2013 at 19:45 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Abulafija wrote:

Vjerovatno jeste, bilo je i eskima, pa sta....



Kontraargument za prièu da Bošnjaci postoje od 1993. godine. ;)

@soraya: Neæe te niko ni tjerati, kažem samo da se podrazumijeva da si graðanka, a imaš se pravo pisati kako god želiš.
17-09-2013 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
VV Cephei A wrote:



@soraya: Neæe te niko ni tjerati, kažem samo da se podrazumijeva da si graðanka, a imaš se pravo pisati kako god želiš.

pošto ti tvrdiš da se radi o inatu,pa da ti kažem da griješiš.
Abulafija rules
17-09-2013 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Aidatuzla wrote:
meni se povraca kad otvorim ovu temu zar je na ovo spala komunikacija dva covjeka koji su se na istoj strani borili za ovu nam domovinu a i ostali...
jel bas o ovome treba da pricamo i raspravljamo? uz obavezne direktne ili umotane uvrede na racun onih zlocestih "drugacijih" kakvi god oni bili.
mozda je i do mene


Realno, preèe bi bilo da raspravljamo o klempinim dogovorima s onim hercegovaèkim lopovom (aludiram na ovaj posljednji po pitanju izbora Predsjedništva). No stanje na terenu je takvo kakvo je. U ovom predpopisnom periodu sam se itekako uvjerio kakav animozitet Ostali osjeæaju prema Bošnjacima, a praktièno smo na istoj strani - maternji jezik nam je isti, matièna država takoðer, i jedni i drugi su bili u ARmiji RBiH, a danas možeš steæi dojam da se radi o dva potpuno suprotna tabora.

To meni samo govori da je projekat stvarnih neprijatelja i agresora na ovu zemlju itekako naišao na plodno tlo, i donekle uspio u svojoj nakani, po dobro oprobanom receptu "zavadi pa vladaj".

Ostali se poèesto pitaju kakve veze ima hoæe li BOšnjaka biti 30 ili 55 procenata, k'o da su s Marsa pali, a ne da su graðani ove zemlje. Namjerno ili nenamjerno žmire na jednostavnu i opšte poznatu èinjenicu da æe, dok se mi budemo razvodnili na razlièite grupe i na taj naèin gubili još vieš kontrole u ovoj zemlji, samo ojaèati separatiste.

Jer kad imaš 30% separatista i 50% onih koji ovu zemlju zaista vole, stvari su jasne èija je zadnja. Ovdje nisam uzeo onih 20tak procenata drugih grupa. Ali kad imaš situaciju da ti separatisti u vlasti imaju 30%, a ostale saèinjavaju grupice od po, karikiram, 10tak procenata, tu veæ govorimo o neèemu sasvim drugome.

U zemlji koju separatisti drže blokiranom još od završetka rata, u kojoj separatisti jedva èekaju bilo kakav pogrešan potez s naše strane da zadaju i konaèni udarac ovoj jadnoj državi, oni se pitaju kakve veze ima koliko je kojih, te sanjare o nekakvoj jedinstvenoj naciji od koje, i sâm kažem nažalost, više nema apsolutno ništa.
17-09-2013 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
mustajbeg wrote:

Uradio vise od tebe,dao vise od tebe,sto puta,za ovu zemlju!!!
Ranjenog me nisu transpotavali u ugodan zivot,sta sad hoces?
To sto si Hrvat i sto si bio u Armiji BiH,MISLIS DA JE NESTO sto sad treba da izgleda vanseriski.Ako si bio jedno vrijeme u Armiji BiH, SVOJU SI ZEMLJU BRANIO,TREBA LI DA TI SE KLANJAM DO ZEMLJICE.NE PROZIVAJ VISE NIKOG,ENDE!!!

Niti ti znas, koliko sam ja uradio, niti ja znam koliko si ti.
A ni ne takmicimo se.
Ako si branio, svaka ti cast, ako nisi, na tvoj obraz.
Ako te nisu transportovali, sta cu ti ja, mene jesu. Nisam trazio da me transportuju.
I nit trazim zahvalnicu niti je ocekujem.
JA samo kazem DA CISTA OBRAZA HODIM, za razliku od mnogih.
A prozivat cu dok sam ziv, sve one koji nisu branili a sad se busaju u prsa patriotizmom.
ENDE
Cuj ende....

17-09-2013 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Abulafija wrote:


I sad, dvadeset godina poslije, kad NITI JEDNOM JEDINOM PRILIKOM,nisu ni pokusali, da privole ostala dva naroda plus manjine, na uzimanje imena Bosnjak , naprotiv, ja se trebam iz cista mira tako izjasniti?
Pa hajmo se svi lijepo izjasniti kao Bosanci, katolici, pravoslavni, islam, budizam, romi..... pa nek ne bude ni po cijem.
I mirna Bosna.





Neminovno se nameæe pitanje kako da ih privolimoNe da ih je nemoguæe privoliti da se izjasne kao Bošnjaci veæ je Sizifov posao privoliti ih da BiH osjeæaju kao svoju domovinu i ti to druže znaš isto kao i ja!
U krajnjem zašto bi ih i ubjeðivali da se izjašnjavaju kao Bošnjaci
Malo je reæi da je za mene frustrirajuæe kad èitam da se neko ko ne pripada bošnjaèkom korpusu upinje da nama Bošnjacima soli pamet o tome kako treba da se izjašnjavamo ovako ili onako(ovo se ne odnosi na tebe amidža da pogrešno ne shvatiš veè na "dušebrižnike" koji svojim piskaranjima i nastupom na medijima nastoje dezorjentisati i dodatno zbuniti Bošnjake)!!!Nikad im nije palo na pamet da manifestacije tipa blasfemiènih i imbecilnih nastupa "Revolta" organizuju u Banja Luci il Grudama jer bi tamo ispali smiješni a najvjerovatnije bi dobili i po njušci!!!
Vazda je kod Bošnjaka nekakva dilema, ostala dva naroda tih dilema nemaju!!!Šta više Bošnjaci treba da urade da bi ubjedili sve ostale da jesu za suživot !!Treba sad da se izjasnimo kao Bosanci da bi to dokazali!? btw nešto što ne postoji u Ustavu i meni to isto doðe kao da se izjasnim kao meðed,krme,ovca,zrak,voda etc etc!
Prièi o patriotizmu ovdje ne vidim mjesta zaista jer patriotizam se ne izražava time što se neko izjašnjava ovako ili onako jer zar zaista neko može povjerovati da je Bosancima više stalo do Bosne od Bošnjaka
Napisao sam jednom i u suprotno me ne može niko ubjediti-termin Bošnjak sasvim pogrešno i više nego tendenciozno se dovodi u korelaciju sa Islamom i islamskom vjerskom zajednicom i to je apriori dovoljno da se svi oni koji osjeæaju averziju prema Islamu izjasne kao Bosanci.
Da sad svi mi koji imamo namjeru izjasniti se kao Bošnjaci odluèimo preko noæi da se izjasnimo kao Bosanci a to još podrži i IVZ iste sekunde bi svi koji se izjašnjavaju kao Bosanci potrèali u suprotnom pravcu i izjasnili se kao Bošnjaci!!!!To je nekakav meni neobjašnjiv inat i nastojanje da se pokaže da je neko eto superiorniji,veæi graðanin,da više voli Bosnu etc etc!!!
Kamo puste sreæe da se donese izmjena Ustava i da se svi odluèe izjasniti kao Bosanci ali to se neæe desiti u skorije vrijeme!!!

[Edited by yugi on 17-09-2013 at 20:54 GMT] 


<br /><br /><br /><br />

17-09-2013 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice