Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

no worries sister...
nije ovo biblioteka, vjerujem da imate jednu u blizini, vi zivite u Tuzli zar ne...

a za Tiburona... Azur je objasnio sve u kratkim crtama, hvala mu postedio me utuvljivanja historijskih cinjenica u laicko znanje pojedinaca...




Ne kontam, sta "no worries sister..."
Interesujem me sta si ti to citao, naslovi, da i ja procitam?
28-03-2012 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

no worries sister...
nije ovo biblioteka, vjerujem da imate jednu u blizini, vi zivite u Tuzli zar ne...

a za Tiburona... Azur je objasnio sve u kratkim crtama, hvala mu postedio me utuvljivanja historijskih cinjenica u laicko znanje pojedinaca...



Azur mi nije nista objasnio sto ja vec nisam znao "profesore".
Mene interesuje da mi ti objasnis o kakvim kamama, ubicama i srpskim vozdovima Ti govoris u periodu kada je BiH potpala pod upravu AU Monarhije?

[Edited by Tiburon on 28-03-2012 at 12:41 GMT] 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
28-03-2012 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
Abulafija wrote:

Ne kontam, sta "no worries sister..."
Interesujem me sta si ti to citao, naslovi, da i ja procitam?


ma bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom balkanu, kolega Hamza,
ali vidim da i tebi, pored stbg, smeta
turska ljepota i istorijska istina ovih prostora,
pa mozes LEPO primit k "srcu" onaj prethodni komentar, zajedno s njom...
28-03-2012 at 12:59 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

ma bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom balkanu, kolega Hamza,
ali vidim da i tebi, pored stbg, smeta
turska ljepota i istorijska istina ovih prostora,
pa mozes LEPO primit k "srcu" onaj prethodni komentar, zajedno s njom...



Boli me moj "vaskoliki" neznik za svom Turskom ljepotom, "od- do".
Ja te lijepo pitam dje ima to sto si procito o oslobadjanju bosne od bosanaca, da si procito, i kako je to bila ljepota jedna nevidjena, i rahatluk.
Pa ne bilo ti zapovidjeno, de napisi, jerbo da me vise cafirski citabi ne zaludjuju
28-03-2012 at 13:04 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
Tiburon wrote:

Azur mi nije nista objasnio sto ja vec nisam znao "profesore".
Mene interesuje da mi ti objasnis o kakvim kamama, ubicama i srpskim vozdovima Ti govoris u periodu kada je BiH potpala pod upravu AU Monarhije?


mozda nekad negdje uz hurmu, kafu i kiselu vodu ili kad abdest zajedno budemo uzimali za namaz, kolega...
tad cu ti sve objasnit'... ovde nesmijem, vidis da cafiri sve prate...
28-03-2012 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

e i ovom besim prica,vidis kako mi to zaæas,5-6 forumasa do krvi dovedemo

æudan smo mi narod... sho jes jes..pa ko god daj osloboditelj,i ko god daj okupator...
ako grijesim ispravte me,husein kapetan gradascevic, protiv koga se on borijoi za koga

isto tako po drugoj osnovi,,koliko ljudi ima na planeti sad?koliko je bilo 1900-te?a kliko 1800?a koliko 1300-te
odbi najnaseljenije,a i nisu imali ko mi ciscenja terena svako 50 godina,uzmi u racunicu prostor o kom govorimo europu...
zlocina je bilo,i bice,izleda nista u ljudskoj prirodi nije ko taj osjecaj za ucinit zlo drugom covjeku,tako je kako je...
ocu reci,nikad ne bih rekao,nisam jos toliko lud,da nije bilo inkvicizije,progona,zlocina,ali toliki broj ubijenih na tlu europe u periodu,kada su harali mnogi ratovi(medjusobni,stogodisnji,krstaski),bolesti,koje su prorjedjivale populaciju ko nista,isticat tolike brojke bez konkretnih podataka,
samo da bi dokazo,da smo mi neka posebita vjera,istina koju lazni vatikan krije,nije da je malo suludo,nego malo vise
ocu reci,svasta nesta al vec sam se zapetljo
ko razumije razumije,inkvizicije je bilo,istina,i progona i ubijanja i raznoraznih zvjerstava,ali masa tih jevreja je izbjegla,sigurnu smrt,muslimani su u masama bjezali,nevjernici prelazili u katolike,katolici u protestante i tako...
za taj vremenski period,prevelika cifra,bez konkretnih dokaza,,,al haj... i da jeste, sta to govori,o nama,nasoj vjeri,nasoj proslosti,nasim predacimakoji su nasi korijeni,gdje smo bili a gdje idemo
i o tom besim govori...



28-03-2012 at 13:15 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

mozda nekad negdje uz hurmu, kafu i kiselu vodu ili kad abdest zajedno budemo uzimali za namaz, kolega...
tad cu ti sve objasnit'... ovde nesmijem, vidis da cafiri sve prate...


Ne vjerujem u boga, tako da...Bilo bi lijepo da objasniš ovdje ako može  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
28-03-2012 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

ja sam procito dio pisma, u kojem ispadne da je i u to doba, vlast na neki nacin kajlala narod, al jbga.. sad, dal je ovaj bio SDP i SDA tesko je skontat, al bi ga Besim garant, izuo iz cipela..
Bosanski kralj- Papi, dio pisma iz knjige "The Late Medieval Balkans"
"The Turks have built a number of fortifications in my kingdom and are showing kindly disposition toward the peasants.They promise that all who desert to them shall be free and they welcome them graciously.The inexperienced rustics do not understand their wiles and think their liberty will last forever.The people will be easily induced by such tricks to desert me unless they see me fortified by your aid,and the nobles,if they are deserted by the peasants will not hold out long in their fortress" i tako..

28-03-2012 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

tezak je ovo prostor za svarit,pogotov ako krenes od kulina bana,i jos ranijih dana...
ne moze balkan nosit istorije/historije/poviujesti koliko mu je baèeno na pleæa...
cinjenica je,da je vrseno odma ciscenje terena od muslimanskog zivlja,tamo gdje nije bilo autrougara ko upravitelja,govori se o uzoj srbiji,sandzaku,crnoj gori,makeodoniij,bugarskoj, i tako,oklen su se turci povlacili i stoj drugim pripadalo...
zato i jesu bila ciscenja u ww2 i u ovom ratu,jer se nije tad ocistilo.. u neku ruku od svih okupatora,nametnika i upravitelja,najmanje su nama vladali,a najvise nas zastitili, i najvise iza sebe ostavili upravo austrougari,pocev,od samih ljudi,puteva,muzeja,poste,tramvaja,struje,skola,biblioteka itd etc... notorna cinjenica...
jesu nas koristili ko jeftinu radnu snagu,jesu izvlacili nasa rudna bogastva,sume,zlato,al ko nije??a i ostavljali su nesto iza sebe...

p.s u turskoj svaki bosnjak da bi dobio njihovo drzavljanstvo,morao je biti asimiliran,znaci ,odma promjena imena,eto vam sad onih njihovih kosarkasa,vise od pola je iz bosne i snadzaka,ima li i jedan nase prezime?nema...turci ne daju taj luksuz,

28-03-2012 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
Abulafija wrote:

Boli me moj "vaskoliki" neznik za svom Turskom ljepotom, "od- do".
Ja te lijepo pitam dje ima to sto si procito o oslobadjanju bosne od bosanaca, da si procito, i kako je to bila ljepota jedna nevidjena, i rahatluk.
Pa ne bilo ti zapovidjeno, de napisi, jerbo da me vise cafirski citabi ne zaludjuju

smanjite malo hormone kolega, ostavite vas neznik za nesto drugo, znam da imate,
ovo je ozbiljna tema i nebi ste se trebali tako izrazavati...
rekoh nije vam ovo biblioteka, ako vas nesto zanima, bujrum u najblizu...
ja vam svakako necu dozvoliti da me isprovocirate tim nacionalizmom koji vam kipi iz usiju...
ako se vratite na taj moj komentar, za kojega ste se nemilosrdno zakacili, vidjecete da ja ne napisah da sam procitao da je Ottomansko Carstvo oslobodilo ove prostore od vladavine sljama, vec da je to moje misljenje:
citat:
arnie wrote:dolazak Turaka, svojevremeno, na ova podneblja moze neko smatrati okupacijom, ja licno to smatram oslobodjenjem

izgleda da vam je to jedina slamka za koju se mozete uhvatiti...
ocekivao sam vise, kolega Hamza, stvarno...



(molio bih postovanje kad pisete i izgovarate pojam Turska ili Ottomansko Crastvo... )
28-03-2012 at 13:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice