Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

najaæi je meni ovde fini-pod uslovom da to nije neko od nas,dupljak,baci,temu,kosku i ode frajko,nikad njegovog misljenja...
i onda mi to razradimo do u tanæine,dok neko nekom mater ne spomene
eto lafina je doso do njeznika , i tuba al je on bijo vise nego slikovit
imamo malo tu i bozanskih proporcija,ibreta,podpitanja, i tako...
izvjestaj,za 2012 mjesec treci mart ozujak,esad kirlic

28-03-2012 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

izgleda da vam je to jedina slamka za koju se mozete uhvatiti...
ocekivao sam vise, kolega Hamza, stvarno...



(molio bih postovanje kad pisete i izgovarate pojam Turska ili Ottomansko Crastvo... )




Jarane, ti to svoje misljenje nisi valjda "nako" stvorio??
Iz vazduha?
A posto STB govoris da se mane cafirskih enciklopedija, ja te lijepo upitah, za imena ovih koje nisu cafirske a iz kojih si ti stekao misljenje, da su nam turci oslobodioci pa da ih i mi procitamo, ne bil se oslobodili cafirskih stega u koje su nasi umovi okovani.
Ja, a ovo za nacionalizam, ti je dno dna, jel sto me boli nneznik za turskom ti me nacionalistom prozva??

28-03-2012 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

28-03-2012 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

Tvoje lièno pravo arni je da dolazak Turaka na ove prostore smatraš osloboðenjem ali ta teza ti je u najmanju ruku diskutabilna Upravo takvim stavom daješ šlagvort svim debilima koji Bošnjake zlonamjerno i nazivaju turcima!!Da ne prièam o tome da time na najdirektniji naèin osporavaš postojanje države bosanske!!!Mi možemo razgovarati o tome da su Turci dolaskom na ove prostore ostavili mnoga dobra od kojih je dobar dio saèuvan i do današnjih dana ali oni jesu bili okupatori i tu po meni za svakog normalnog nema ni najmanje dileme!!! 


<br /><br /><br /><br />

28-03-2012 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

28-03-2012 at 13:42 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

Koliko sam ja shvatio iz izlaganja ovoga Besima i pisanja forumasa...izgleda samo @tuba zna uzivati u zivotu...

28-03-2012 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
yugi wrote:
Tvoje lièno pravo arni je da dolazak Turaka na ove prostore smatraš osloboðenjem ali ta teza ti je u najmanju ruku diskutabilna Upravo takvim stavom daješ šlagvort svim debilima koji Bošnjake zlonamjerno i nazivaju turcima!!Da ne prièam o tome da time na najdirektniji naèin osporavaš postojanje države bosanske!!!Mi možemo razgovarati o tome da su Turci dolaskom na ove prostore ostavili mnoga dobra od kojih je dobar dio saèuvan i do današnjih dana ali oni jesu bili okupatori i tu po meni za svakog normalnog nema ni najmanje dileme!!!


dakle,pogresno je Osmanlije nazivati "Turcima" jer Turci i turska nacija ,kao ni ostale druge nacije, u to doba nisu postojali.Dakle ako se to uzme u obzir,onda se moze zakljuciti da ratovi nacije -protiv nacije nisy ni postojali vec se radi o Srednjem Vijeku i vjerskim ratovima u ovom slucaju izmedju islama i krscanstva.Svakako da ne treba zanemariti cinjenicu da je u to doba islam bio "svjetlo" u odnosu na "mrak invizitorske Europe" i da je Islam u ta doba bio jedna napredna Ideologija poput recimo Komunizma tridesetih godina proslog vijeka.U tom kontekstu ne treba da cudi da su mnogi smatrali Islam "slobodom" a o tome svjedoce i masovni prebjezi kmetova sa linije fornta te njihov prelazak iz krscanstva u islam.Da nije Islam bio tako mocna ideologija u to doba,onda ne bi za tako kratko vrijeme stekao toliki broj pristalica i munjevito se rasiorio.I sami Osmanlije nisu bili muslimani vec su uzeli religiju od arapa,a da to nije bila mocna ideologija onda ni Osman,vodja jednog malog azijskog plemena,nebi stvorio jednu od najvecih i najmocnijih imperija na dunjaluku...
28-03-2012 at 14:08 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
rainbow wrote:


dakle,pogresno je Osmanlije nazivati "Turcima" jer Turci i turska nacija ,kao ni ostale druge nacije, u to doba nisu postojali.Dakle ako se to uzme u obzir,onda se moze zakljuciti da ratovi nacije -protiv nacije nisy ni postojali vec se radi o Srednjem Vijeku i vjerskim ratovima u ovom slucaju izmedju islama i krscanstva.Svakako da ne treba zanemariti cinjenicu da je u to doba islam bio "svjetlo" u odnosu na "mrak invizitorske Europe" i da je Islam u ta doba bio jedna napredna Ideologija poput recimo Komunizma tridesetih godina proslog vijeka.U tom kontekstu ne treba da cudi da su mnogi smatrali Islam "slobodom" a o tome svjedoce i masovni prebjezi kmetova sa linije fornta te njihov prelazak iz krscanstva u islam.Da nije Islam bio tako mocna ideologija u to doba,onda ne bi za tako kratko vrijeme stekao toliki broj pristalica i munjevito se rasiorio.I sami Osmanlije nisu bili muslimani vec su uzeli religiju od arapa,a da to nije bila mocna ideologija onda ni Osman,vodja jednog malog azijskog plemena,nebi stvorio jednu od najvecih i najmocnijih imperija na dunjaluku...



i da nadovezem da se ne gubi smisao diskusije:

Nekada se govorilo o navodnim "tajnim knjigama" dakle o navodnoj "tajnoj beckoj knjizi" i navodnoj "tajnoj pariskoj knjizi" -dakle o istinskim biblijama koje poticu od Isa-e ,dakle kako latini kazu od Kristusa.To je takodjer Biblija Crkve Bosanske i te "tajne knjige" su sakrili istinski sljedbenici Isa-ini one koje je Vatikan i Istocna Crkva proganjao i ubijao u nevidjenim masakrima sirom europe
.Medjutim izgleda da su je ipak jedna od "tajnih knjiga" sakrivena u Turskoj!!! Istinska Biblija kao i simboli sa stecaka,svakako da u mnogome objasnjavaju "fenomenen" prelaska Bosnjaka na Islam jer je Isa Boziji poslanik bas kao i Muhamed.U tim istinskim Biblijama Isa (Kristus -isus) najavljuje dolazak Muhameda,a dolaskom Muhameda zabranjuje se vjernicima da slikaju i imitiraju Muhameda .Sam poslanik Muhamed je protumacio tu zabranu cinjenicom da se ne ponovi ista greska kao sa Bratom Isa-om i da me ne pocnete obozavati kao Boga..

Vratimo se "tajnim knjigama" odnosno orginalnoj istinskoj Bibliji onakvoj kakva je od Isusa i kakvu su sljedili i Bosnjaci -pripadnici Crkve Bosanske prije nego su presli na Islam-Kao sto rekoh to objasnjava fenomen prelaska na islam jer sam Isa (Kristus) najavljuje dolazak Islama i Muhameda a na Sudnjem Danu vjernicima ce se obratiti Isus a ne Muhamed.

Tako je navodno napisano na koznim stranicama,zlatnom tintom u ovoj bibliji staroj 1500 godina a koju posjeduje Turska.

"Istinska Biblija" jedna od "tkzv tajnih knjiga Crkve Bosanske"

I kao sto rekoh Crkva Bosanska nije bila prisutna samo u Bosni,jer Bosna nije "pusto ostrvo" vec se nalazi u srcu Europe u kojoj se nekad slijedio istinski Isa-in (Kristov) put,dok inkvizicija nije uradila svoje,kao i istocna crkva...

Turska: biblija stara 1500 godina u kojoj pise da Isus najavljuje Muhameda
28-03-2012 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
Abulafija wrote:
Jarane, ti to svoje misljenje nisi valjda "nako" stvorio??
Iz vazduha?
A posto STB govoris da se mane cafirskih enciklopedija, ja te lijepo upitah, za imena ovih koje nisu cafirske a iz kojih si ti stekao misljenje, da su nam turci oslobodioci pa da ih i mi procitamo, ne bil se oslobodili cafirskih stega u koje su nasi umovi okovani.
Ja, a ovo za nacionalizam, ti je dno dna, jel sto me boli nneznik za turskom ti me nacionalistom prozva??



ja cu iskoristiti pravo na povlacenje termina "nacionalizam" i uputiti vam iskreno izvinjenje, kolega,
izgleda da su malo i mene ti "hormoni" ponijeli, sto me i zabrinjava, odakle ovolika razlika u stavovima,
sve se vise udaljavamo od te "zajednicke"
helem nemogu a da ti opet ne napomenem,
nije ovde biblioteka vec ulica nize,
trebao bih i ja onda da zahtijevam gdje ste vi procitali da su Turci nasamarili svoj vlastiti narod, jer za skoro pola vijeka
(hej znas li ti kolko je 500 godina covece) pa sve je zivo bilo tursko,
ako su Ottomani ostavili ljepotu znamenja i kulturoloske inplementacije, nisu svoj makar narod izyebali, kako vi to tvrdite...
28-03-2012 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka

citat:
arnie wrote:

ja cu iskoristiti pravo na povlacenje termina "nacionalizam" i uputiti vam iskreno izvinjenje, kolega,
izgleda da su malo i mene ti "hormoni" ponijeli, sto me i zabrinjava, odakle ovolika razlika u stavovima,
sve se vise udaljavamo od te "zajednicke"
helem nemogu a da ti opet ne napomenem,
nije ovde biblioteka vec ulica nize,
trebao bih i ja onda da zahtijevam gdje ste vi procitali da su Turci nasamarili svoj vlastiti narod, jer za skoro pola vijeka
(hej znas li ti kolko je 500 godina covece) pa sve je zivo bilo tursko,
ako su Ottomani ostavili ljepotu znamenja i kulturoloske inplementacije, nisu svoj makar narod izyebali, kako vi to tvrdite...



Nema problema.
Ovo da jesu zajebali svoj narod je trenutak kad su pristali na predaju Bosne i "svog vlastitog naroda" (ovo pisem zato sto vidim da poistovjecujes Bosnjake i Osmanlije) Austrougarskoj, i ostavili taj isti na milost i nemilost istoriji i kasnijim desavanjima.
Govorim o kongresu naravno.
Pusti se prica o bibliotekama, sam si potegao pitanje citanja pogresne "cafirske" literarure, a bez da das bilo kakav popis "prave"...
Pa sta je to, kaka je to prica, "vi nista ne znate, a ja necu da vam kazem", iako posjedujem "pravo" znanje
U svim udzbenicima istorije, Otomansko carstvo je okupatorska imperija, kao i Krstasi (pardon oni nisu bili jedna imperija nego horde razlicitih ) Napoleon, Rimljani, Marsovci, micke lijepe patere, samo su tebi oslobodioci, jer zaboga muslimani su....
Pa daj, molim te........
I onda ja nacionalista?

28-03-2012 at 14:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Besim Spahiæ, profesor Fakulteta politièkih nauka New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice