Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon saobraæaj u gradu

molim Boga, da osobi kojoj je sinula ideja da se napravi turbo skver, da što više pameti da mu/joj ne pada više nikada na pamet slièna ideja.

red za skver, u 10 i 30 je bio do zgrade SODASO.

do izgradnje turbo skvera nikada nije bilo tolikih zastoja, pa ni 10% od ovoga.

[Edited by borbeni on 07-08-2013 at 11:01 GMT]

07-08-2013 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobraæaj u gradu

citat:
borbeni wrote:
molim Boga, da osobi kojoj je sinula ideja da se napravi turbo skver, da što više pameti da mu/joj ne pada više nikada na pamet slièna ideja.

red za skver, u 10 i 30 je bio do zgrade SODASO.

do izgradnje turbo skvera nikada nije bilo tolikih zastoja, pa ni 10% od ovoga.

[Edited by borbeni on 07-08-2013 at 11:01 GMT]




Sreæom pa je horizontalna signalizacija odraðena kako valja.........hahhaha.
Hajd mogu i da razumijem da Južna nije u nièijoj nadležnosti ali iscrtati linije samo na dionici od tenisa do skvera je za . Ipak smo mi turistièko mjesto
SiK se izgleda pravo pogubio u poslu koji obavlja, pa nije im valjda samo nadležnost da kupe kovanice iz automata, šetaju po parkinzima i stavljaju lisice?
Ko najveæa kasaba kad kreneš od Turbo skvera prema Kreki....... doduše od skvera i prestaje biti Tuzla
07-08-2013 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: saobraæaj u gradu

citat:
borbeni wrote:
molim Boga, da osobi kojoj je sinula ideja da se napravi turbo skver, da što više pameti da mu/joj ne pada više nikada na pamet slièna ideja.

red za skver, u 10 i 30 je bio do zgrade SODASO.

do izgradnje turbo skvera nikada nije bilo tolikih zastoja, pa ni 10% od ovoga.

[Edited by borbeni on 07-08-2013 at 11:01 GMT]


Skver je odlièno uraðen (ko zna voziti unutar takve vrste kružnog toka). Stvar je u tome što je ta raskrsnica sada ono što je odavno trebala biti - kružni tok. Dakle, vozila unutar KT imaju prednost, i to je ono što stvara gužve u Džafer Mahali (nebitno radi li se o turbo-kružnom toku ili "obiènom"). Na to dodaj i èinjenicu da od Doma zdravlja do Skvera imaš samo jednu saobraæajnu traku i ne treba ti nikakvo dodatno pojašnjenje.

Rješenje je u proširivanju ceste na pomenutoj dionici i sve dok se to ne odradi bit æe ovako.

Pa ne znam drug sjeæaš li se da je gužvi od Skvera do DZ znalo biti i po starom režimu saobraæaja? Puno je automobila, a cesta graðena kad ih nije bilo ni upola ovoliko.

[Edited by VV Cephei A on 07-08-2013 at 17:35 GMT]
07-08-2013 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobraæaj u gradu

citat:
VV Cephei A wrote:


Skver je odlièno uraðen (ko zna voziti unutar takve vrste kružnog toka). Stvar je u tome što je ta raskrsnica sada ono što je odavno trebala biti - kružni tok. Dakle, vozila unutar KT imaju prednost, i to je ono što stvara gužve u Džafer Mahali (nebitno radi li se o turbo-kružnom toku ili "obiènom"). Na to dodaj i èinjenicu da od Doma zdravlja do Skvera imaš samo jednu saobraæajnu traku i ne treba ti nikakvo dodatno pojašnjenje.

Rješenje je u proširivanju ceste na pomenutoj dionici i sve dok se to ne odradi bit æe ovako.

Pa ne znam drug sjeæaš li se da je gužvi od Skvera do DZ znalo biti i po starom režimu saobraæaja? Puno je automobila, a cesta graðena kad ih nije bilo ni upola ovoliko.

[Edited by VV Cephei A on 07-08-2013 at 17:35 GMT]


kružni tok funkcioniše kad rastereæuje saobraæaj. po meni, režimi u saobraæaju ne bi trebali da budu fiksni, nego da se konstantno provjeravaju i da se po potrebi mijenjaju.

evidentno je da kružni tok, na turbo skveru, ne funkcioniše onako kako bi trebalo, tj. da ubrzava, nego baš usporava kretanje u saobraæaju. znaèi da treba da se mijenja režim.

obzirom da sada imamo službu za saobraæaj, ne vidim problem da se saobraæaj monitorira non-stop.

meni je npr. semafor kod katolièke crkve (ne kod higijene) totalni višak i smetnja, dok nije radio nikada nije bilo stajanja i gužvi, dok sada, od kako je stavljen u funkciju uvijek gužva i èekanje. znam, jer sam dvije godine, svako jutro prolazio tom dionicom.

a za zastoje prije novog režima, u džafer mahali, se zaista ne bih složio. ako ih je bilo, nije bilo više od 10% sadašnjeg lošeg stanja.
07-08-2013 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Majstori parkiranja

Zastoja je bilo, možda tih 10% sadašnjih, nisam ni rekao da su stalno bili zastoji. Ali, kažem ti, problem nije sam Skver koliko èinjenica da Džafer mahala iz pravca DZ do Skvera ima samo jednu saobraæajnu traku.

Zašto nema kolona iz pravca Istok-Zapad? I tamo moraju stati da propuste ove u kružnom toku, pa se ne stvori red do nadvožnjaka.

Što se semafora kod KC tièe, tu se slažem. Nepotrebno. Jedino šta je potrebno, u sluèaju uklanjanja semafora, jeste poèistiti one grmove u dvorištu KC jer je vidljivost nikakva (ideš li od socijalnog, teško možeš vidjet ko ti dolazi iz Hendeka dok ne doðeš u po' raskrsnice).

Al' bi zato bilo fino postavit semafore ili kružne tokove na najmanje još tri, èetiri raskrsnice u gradu.

08-08-2013 at 08:54 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
VV Cephei A wrote:
Al' bi zato bilo fino postavit semafore ili kružne tokove na najmanje još tri, èetiri raskrsnice u gradu.


Na raskrsnici na Brèanskoj trebaju makar dva pomoæna. Iz smjera Slavinoviæa kada se skreæe prema Solini, zeleno u isto vrijeme kada i pješacima. Ako 1 ili 2 auta skreæu ka Solini obavezno blokiraju cijelu kolonu iza. Pogotovo kad naletit kakav pa laganini, polakice...

Takoðer kad se skreæe ka južnoj od Brèanske. Isti sluèaj, pješacima zeleno i vazda gužva bez ikakve potrebe.

Zatim skretanje na Sjenjak od Ši sela. Opet isto.

Raskrsnica kod MUP-a. Od zatvora ili od Doma penzionera ako ko skreæe lijevo. Obavezno blokira iza sebe. Nisam jednom zaglavio na po raskrsnice. Prije je bilo puno bolje riješeno.
08-08-2013 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
VV Cephei A wrote:
Zastoja je bilo, možda tih 10% sadašnjih, nisam ni rekao da su stalno bili zastoji. Ali, kažem ti, problem nije sam Skver koliko èinjenica da Džafer mahala iz pravca DZ do Skvera ima samo jednu saobraæajnu traku.

Zašto nema kolona iz pravca Istok-Zapad? I tamo moraju stati da propuste ove u kružnom toku, pa se ne stvori red do nadvožnjaka.




pa šta onda da se radi drug, da se poruši red zgrada i proširi ulica ili da se promijeni režim na stari naèin?

pa jasna je i meni problem jedne trake, al' treba naæi naèina da se problem ublaži, najjeftiniji je promjena režima na skveru, i onako je saobraæaj iz 6. bosanske, hendeka i kojšina na granici sporadiènog.

mislim da æeš se složiti sa mojim zapažanjem, da te ulice iz glave ne bi trebale da budu u istom prioritetu kao i džafer mahala.

08-08-2013 at 11:24 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Majstori parkiranja

Lièno sam za postojeæu opciju (kružni tok je kružni tok). Onako možda nisi imao gužve na glavnoj cesti, ali si ih imao u po' kružnog toka (kad neko iz VI bosanske ide u Hendek, na primjer).

I ne bih se baš složio da je saobraæaj iz tih sporednih ulica zanemariv, posebno iz VI bosanske i Kojšina. Pa još sad gore idu i turistièki autobusi, možeš mislit tog meraka da se vrati stari režim.

Zgrade æe se rušit prije ili kasnije, pogledaj regulacioni plan tog dijela. Krajnje je vrijeme da se ta cesta proširi, nismo u 1942. godini.

@bdirlija: Sve si upravu. Za poèetak, nek riješe problem zelenog vala na sjevernoj saobraæajnici. Red je.

08-08-2013 at 22:13 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

Regulacioni plan za taj dio grada. http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=53117

Ceste se moraju širit', i nove pravit'. Nema druge.ba
Za grad od sto i dobar kusur hiljada stanovnika, dvije ceste kroz grad malo, premalo.




citat:
VV Cephei A wrote:@bdirlija: Sve si upravu. Za poèetak, nek riješe problem zelenog vala na sjevernoj saobraæajnici. Red je.


Èekaj ba, tek sam poèeo.
Nek vala makar na 60 km/h na južnoj podignu ogranièenje. Ako je i jedan udes pri 70 km/h bio nek me ....
09-08-2013 at 08:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
bdirlija wrote:




obrnut redosled....rješavanje saobraæanog kolapsa se ne postiže usvajanjem regulacionog plana i otkupom zemljišta namjenjenog za stanogradnju...problem saobraæajne infrastrukture se mora rješavati paralelno sa problemom sve ostale infrastrukture...najgluplje je praviti stanove tamo gdje nije rekonstruisana postojeæa infrastruktura(podzemne instalacije) ili je nema uopšte...u protivnom æemo dobiti naselje atraktivnih objekata koji se ne prikljuèuju ni na šta(slièno onome što veæ imamo iznad eletrodistribucije)...

ekonomski gledano,postoji paradox...ko æe kupovati te stanove,ako nema atraktivnih radnih mjesta i ako se stopa nezaposlenosti poveæava?
09-08-2013 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice