Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Odgovori: 8575
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon saobraaj u gradu

molim Boga, da osobi kojoj je sinula ideja da se napravi turbo skver, da to vie pameti da mu/joj ne pada vie nikada na pamet slina ideja.

red za skver, u 10 i 30 je bio do zgrade SODASO.

do izgradnje turbo skvera nikada nije bilo tolikih zastoja, pa ni 10% od ovoga.

[Edited by borbeni on 07-08-2013 at 11:01 GMT]

07-08-2013 at 11:00 | Ukljui u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

icon Re: saobraaj u gradu

citat:
borbeni wrote:
molim Boga, da osobi kojoj je sinula ideja da se napravi turbo skver, da to vie pameti da mu/joj ne pada vie nikada na pamet slina ideja.

Sreom pa je horizontalna signalizacija odraena kako valja.........hahhaha.
Hajd mogu i da razumijem da Juna nije u niijoj nadlenosti ali iscrtati linije samo na dionici od tenisa do skvera je za . Ipak smo mi turistiko mjesto
SiK se izgleda pravo pogubio u poslu koji obavlja, pa nije im valjda samo nadlenost da kupe kovanice iz automata, etaju po parkinzima i stavljaju lisice?
Ko najvea kasaba kad krene od Turbo skvera prema Kreki....... dodue od skvera i prestaje biti Tuzla
07-08-2013 at 12:03 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

icon Re: saobraaj u gradu

citat:
borbeni wrote:

Skver je odlino uraen (ko zna voziti unutar takve vrste krunog toka). Stvar je u tome to je ta raskrsnica sada ono to je odavno trebala biti - kruni tok. Dakle, vozila unutar KT imaju prednost, i to je ono to stvara guve u Dafer Mahali (nebitno radi li se o turbo-krunom toku ili "obinom"). Na to dodaj i injenicu da od Doma zdravlja do Skvera ima samo jednu saobraajnu traku i ne treba ti nikakvo dodatno pojanjenje.

Rjeenje je u proirivanju ceste na pomenutoj dionici i sve dok se to ne odradi bit e ovako.

Pa ne znam drug sjea li se da je guvi od Skvera do DZ znalo biti i po starom reimu saobraaja? Puno je automobila, a cesta graena kad ih nije bilo ni upola ovoliko.

[Edited by VV Cephei A on 07-08-2013 at 17:35 GMT]
07-08-2013 at 17:33 | Ukljui u odgovor
borbeni
ko je dir'o djeda mraza

icon Re: Re: saobraaj u gradu

citat:
VV Cephei A wrote:

Skver je odlino uraen (ko zna voziti unutar takve vrste krunog toka). Stvar je u tome to je ta raskrsnica sada ono to je odavno trebala biti - kruni tok. Dakle, vozila unutar KT imaju prednost, i to je ono to stvara guve u Dafer Mahali (nebitno radi li se o turbo-krunom toku ili "obinom"). Na to dodaj i injenicu da od Doma zdravlja do Skvera ima samo jednu saobraajnu traku i ne treba ti nikakvo dodatno pojanjenje.

Rjeenje je u proirivanju ceste na pomenutoj dionici i sve dok se to ne odradi bit e ovako.

Pa ne znam drug sjea li se da je guvi od Skvera do DZ znalo biti i po starom reimu saobraaja? Puno je automobila, a cesta graena kad ih nije bilo ni upola ovoliko.

[Edited by VV Cephei A on 07-08-2013 at 17:35 GMT]

kruni tok funkcionie kad rastereuje saobraaj. po meni, reimi u saobraaju ne bi trebali da budu fiksni, nego da se konstantno provjeravaju i da se po potrebi mijenjaju.

evidentno je da kruni tok, na turbo skveru, ne funkcionie onako kako bi trebalo, tj. da ubrzava, nego ba usporava kretanje u saobraaju. znai da treba da se mijenja reim.

obzirom da sada imamo slubu za saobraaj, ne vidim problem da se saobraaj monitorira non-stop.

meni je npr. semafor kod katolike crkve (ne kod higijene) totalni viak i smetnja, dok nije radio nikada nije bilo stajanja i guvi, dok sada, od kako je stavljen u funkciju uvijek guva i ekanje. znam, jer sam dvije godine, svako jutro prolazio tom dionicom.

a za zastoje prije novog reima, u dafer mahali, se zaista ne bih sloio. ako ih je bilo, nije bilo vie od 10% sadanjeg loeg stanja.
07-08-2013 at 23:34 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A

icon Re: Majstori parkiranja

Zastoja je bilo, moda tih 10% sadanjih, nisam ni rekao da su stalno bili zastoji. Ali, kaem ti, problem nije sam Skver koliko injenica da Dafer mahala iz pravca DZ do Skvera ima samo jednu saobraajnu traku.

Zato nema kolona iz pravca Istok-Zapad? I tamo moraju stati da propuste ove u krunom toku, pa se ne stvori red do nadvonjaka.

to se semafora kod KC tie, tu se slaem. Nepotrebno. Jedino ta je potrebno, u sluaju uklanjanja semafora, jeste poistiti one grmove u dvoritu KC jer je vidljivost nikakva (ide li od socijalnog, teko moe vidjet ko ti dolazi iz Hendeka dok ne doe u po' raskrsnice).

Al' bi zato bilo fino postavit semafore ili krune tokove na najmanje jo tri, etiri raskrsnice u gradu.

08-08-2013 at 08:54 | Ukljui u odgovor
bdirlija
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
VV Cephei A wrote:
Al' bi zato bilo fino postavit semafore ili krune tokove na najmanje jo tri, etiri raskrsnice u gradu.

Na raskrsnici na Branskoj trebaju makar dva pomona. Iz smjera Slavinovia kada se skree prema Solini, zeleno u isto vrijeme kada i pjeacima. Ako 1 ili 2 auta skreu ka Solini obavezno blokiraju cijelu kolonu iza. Pogotovo kad naletit kakav pa laganini, polakice...

Takoer kad se skree ka junoj od Branske. Isti sluaj, pjeacima zeleno i vazda guva bez ikakve potrebe.

Zatim skretanje na Sjenjak od i sela. Opet isto.

Raskrsnica kod MUP-a. Od zatvora ili od Doma penzionera ako ko skree lijevo. Obavezno blokira iza sebe. Nisam jednom zaglavio na po raskrsnice. Prije je bilo puno bolje rijeeno.
08-08-2013 at 10:52 | Ukljui u odgovor
borbeni
ko je dir'o djeda mraza

citat:
VV Cephei A wrote:
Zastoja je bilo, moda tih 10% sadanjih, nisam ni rekao da su stalno bili zastoji. Ali, kaem ti, problem nije sam Skver koliko injenica da Dafer mahala iz pravca DZ do Skvera ima samo jednu saobraajnu traku.

Zato nema kolona iz pravca Istok-Zapad? I tamo moraju stati da propuste ove u krunom toku, pa se ne stvori red do nadvonjaka.

pa ta onda da se radi drug, da se porui red zgrada i proiri ulica ili da se promijeni reim na stari nain?

pa jasna je i meni problem jedne trake, al' treba nai naina da se problem ublai, najjeftiniji je promjena reima na skveru, i onako je saobraaj iz 6. bosanske, hendeka i kojina na granici sporadinog.

mislim da e se sloiti sa mojim zapaanjem, da te ulice iz glave ne bi trebale da budu u istom prioritetu kao i dafer mahala.

08-08-2013 at 11:24 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A

Lino sam za postojeu opciju (kruni tok je kruni tok). Onako moda nisi imao guve na glavnoj cesti, ali si ih imao u po' krunog toka (kad neko iz VI bosanske ide u Hendek, na primjer).

I ne bih se ba sloio da je saobraaj iz tih sporednih ulica zanemariv, posebno iz VI bosanske i Kojina. Pa jo sad gore idu i turistiki autobusi, moe mislit tog meraka da se vrati stari reim.

Zgrade e se ruit prije ili kasnije, pogledaj regulacioni plan tog dijela. Krajnje je vrijeme da se ta cesta proiri, nismo u 1942. godini.

@bdirlija: Sve si upravu. Za poetak, nek rijee problem zelenog vala na sjevernoj saobraajnici. Red je.

08-08-2013 at 22:13 | Ukljui u odgovor
bdirlija
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

Regulacioni plan za taj dio grada. http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=53117

Ceste se moraju irit', i nove pravit'. Nema druge.ba
Za grad od sto i dobar kusur hiljada stanovnika, dvije ceste kroz grad malo, premalo.

citat:
VV Cephei A wrote:@bdirlija: Sve si upravu. Za poetak, nek rijee problem zelenog vala na sjevernoj saobraajnici. Red je.

ekaj ba, tek sam poeo.
Nek vala makar na 60 km/h na junoj podignu ogranienje. Ako je i jedan udes pri 70 km/h bio nek me ....
09-08-2013 at 08:16 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
bdirlija wrote:

obrnut redosled....rjeavanje saobraanog kolapsa se ne postie usvajanjem regulacionog plana i otkupom zemljita namjenjenog za stanogradnju...problem saobraajne infrastrukture se mora rjeavati paralelno sa problemom sve ostale infrastrukture...najgluplje je praviti stanove tamo gdje nije rekonstruisana postojea infrastruktura(podzemne instalacije) ili je nema uopte...u protivnom emo dobiti naselje atraktivnih objekata koji se ne prikljuuju ni na ta(slino onome to ve imamo iznad eletrodistribucije)...

ekonomski gledano,postoji paradox...ko e kupovati te stanove,ako nema atraktivnih radnih mjesta i ako se stopa nezaposlenosti poveava?
09-08-2013 at 10:47 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Amcho, Binana, Cavallino, dragnik, Izzy Tz, Ja_, kulenovinjo, sifko, tuzla_u_srcu
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net