Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
mustajbeg wrote:
Sto nije snimio film o debeloj romki u Zenici.
Sjedi ona tako u hladu,kod zutog mosta sa litrom kole i pola kile cipsa,dva romcica na mostu prose,ona nadgleda!!!
@borbeni svaka cast za post.


a znao sam da ce mandov da usere i sefa i stanicu.
18-01-2014 at 08:46 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

a inace, kad ljudi traze azil u nekoj drzavi, govore sve najgore o onoj iz koje dolaze.. nakon sto je postao poznat, na neki nacin je bio i heroj u svom narodu.. kako je sad ovim potezom srozao svoj narod u ocima drugih.. bukvalno ih sve oznacio kao parazite i nehljebare..

18-01-2014 at 09:40 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Desetogodišnji djeèkiæ pogibe skupljajuæi s ocem željezo. Niti ko prièa više o tome a sumnjam da æe iko snimit film o njemu...
Baš me interesuje bi li njegov takoðer nastradali otac napustio posao i platu od hiljadu marona.

18-01-2014 at 15:09 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

"42 mi je godine i vjeruj da mi nije lako palo napustiti moju zemlju. Ali u Bosni nemam para ni za malo brašna.

Godinu dana kasnije sve izgleda drugaèije. Nazif se osjeæa žrtvom zavjere. Danis Tanoviæ ga je pokrao, on i vlada BiH. Kako su ga oni to prevarili? To ne može objasniti. Ali za snimanje su on i njegova žena dobili po 50 eura po danu, ukupno 500 eura on i 500 njegova žena.

Danas mu drugi ne daju da radi. 'Zašto da mu damo? Pa on je kao najbolji glumac zaradio bogatstvo'. Ovakve izjave Nazifa najviše bole i oduzimaju mu osnovu za život i preživljavanje.

Nazif Mujiæ je sada popularan. Ljekari i setre ga prepoznaju. I oni misle da sam bogat, prièa Nazif. Govore mu da sada ima pare i da može sve da plati. Mujiæa to plaši. Šta ako mu se koje dijete razboli a niko mu ne pruži pomoæ jer nema para.

33-godišnja Senada danas je zdrava ali djeluje umorno. I ona je bijesna na Danisa Tanoviæa. Kaže kako on ima u svakoj zemlji po jednu kuæu ili stan ali ne pita kako ona, Senada, živi. A pri tom joj je obeæao da æe njena djeca isto tako živjeti kao i njegova. Možda je sada u Los Angelesu kako bi primio Oscara za najbolji strani film. Ali film o njoj i skupljaèu željeza Nazifu uspio se samo naæi na short-listi za Oscara 2014. Sve u svemu Nazif nije dobio Oscara, samo medvjeda, koji je njegov život trebao usmjeriti na bolje. Ljudi koji su ga prije godinu dana dizali u nebo sada ga preziru, njegova djeca su izložena mobingu i iskljuèuju ga iz posla skupljaèa željeza."

http://www.dw.de/mijenjam-srebrenog-medvjeda-za-boravak-u-njema%C4%8Dkoj/a-17382733?maca=bos-TB_bs_sarajevox-4187-html-cb

Vidiš li ti samo šta to prièa?!

Baš skoro komentarišemo šta to ovi azilanti kažu policiji tj. koji razlog navedu za prijave na azil? I skontasmo, obzirom da znamo neke koji su u procesu ili su bili u procesu za azil, da bi se i mi sami možda mogli naæi u nekom od EU policijskih teftera kao eventualni ugnjtavaèi, zlostavljaèi, mrzitelji ili šta veæ zbog kojih su ovi "kandidati" morali napustiti zemlju;hanka

Ali pazi Senade i ona bi u LA.... Holivud.. Diznilend ovo-ono

24-01-2014 at 09:33 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza



Znate li zasto Nazif Mujiæ place poslije odgledanog filma "Titanic"?

Znam, odmah ce te pomisliti zato sto nije dobio ulogu u imenovanom filmu.


Ali nije. Place radi onolikog zeljeza

24-01-2014 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

prvi put da vidim ovoliku složnost na neki prilog u komentarima

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=56275

28-01-2014 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
camac wrote:
a inace, kad ljudi traze azil u nekoj drzavi, govore sve najgore o onoj iz koje dolaze.. nakon sto je postao poznat, na neki nacin je bio i heroj u svom narodu.. kako je sad ovim potezom srozao svoj narod u ocima drugih.. bukvalno ih sve oznacio kao parazite i nehljebare..


Bogovski nas je srozao, bar kod nijemaca, na isti nacin kako smo i mi u njemu vidjeli bosanskog boga...
nije tesko prelistati tadasnju stampu i kakva je euforija vladala, i sada kada nam je posteno spustio, sada je on nista drugo sem obicno cigo iz Svatovca..i to je nasa Bosanska posla.

Necu da ga branim, ali zasto bi branio i nas, mnoge slicne njemu.
28-01-2014 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Nema puno razlike izmedju "nas" i "beraca zeljeza". Slicnog smo mi mentaliteta. Da se ne zavaravamo...

Rome cesto nazivamo neradnicima i gotovanima. Ali jesmo li mi puno bolji i vrijedniji? Ne. Mi smo takodje neradnicki narod koji umjesto rada i discipline vise voli da uz pivo okrece janje na raznju. U ocima nijemaca i u poredjenju sa njihovom radnom etikom, mi smo svi gurbeti i lijenstine. A dokaz da je to tacno je stanje nase drazave, jer znamo da je drzava onakva kakav joj je narod. Za nas je pojam zivota sjediti uz rostilj, a za nijemce je pojam raditi.

Sto se tice cistoce i urednosti, romska naselja su neuredna, prljava, i sve je nabacano jedno na drugo. Ali jesmo li mi puno bolji? Ne. Dovoljno je proci nekim dijelovima Tuzle i vidjeti ogromnu kolicinu prljavstine, nekulture, i rugabeta. Takodje, kada se prodje okolnim tuzlanskim naseljima i ulicama, uzas i rugabet je na sve strane: kuce gradjene neplanski ili napola zavrsene, garaze ruznog izgleda, najloni na sve strane, nabacanog materijala i raznoraznog smeca oko kuca, kuce jedna na drugoj, putevi puni rupa, itd... cigalnuk na sve strane, a k'o fol mi nesto bolji. A sa druge strane, kada se hoda hrvatskim naseljima i sredinama, sve je uredno i po koncu.

Sto se tice mentaliteta, romi su poznati po tome da se prilagodjavaju sredini i drzavi u kojoj se nalaze. Tako je sada i sa bosnjacima. Taj podanicki mentalitete itekako posjeduju i bosnjaci. Pljuvanje po svome, omalovazavanje svoga, i ulizivanje drugom i prihvatanjem tudjeg je odlika bosnjackog mentaliteta. Narod bez kulture i tradicije je prosijacki i ponizeni narod. Bosnjaci misle da ce biti kulturniji i bolji ako napuste svoje a prilagode se drugom. Neki bosnjaci misle da se biti moderniji ako se narokaju krmetine ili nalocu alkohola za ramazan... jer samo seljaci njeguju svoju vjeru i tradiciju.

Itd... zato manite se te price da smo mi nesto bolji od "sakupljaca zeljeza", svi smo mi tu negdje u pet deka...



[Edited by Indijanac on 29-01-2014 at 16:07 GMT]

29-01-2014 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza


Polako Indijanac i ne pretjeruj iako ima puno sta bi apsolutno potvrdio, radni moral i radne navike, ravni su nuli, ekoloska svijest nam je na najnizem nivou, haman da je i nemamo.

Bogami moje selo se vec ugledalo na obliznje Hrvatsko selo, sve u najboljem redu, trotoari oko kuca, divne ulazne staze zasadjene sa cvijecem, uredno pokosena avlija itd.itd... a ovamo ili ovdje gdje zivim je sve pod konac,
dakle, nisam jedini, ima nas vise, tih primjernih insana.

29-01-2014 at 18:03 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Epizoda Berlin - Failed

Sljedeca epizoda je sigurno - novo radno mesto

30-01-2014 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice