Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Znaèi zakljuèak je...bitno je da neko "samo kaže" da je vjernik, i onda taj "mora" biti sve u pravu Sad mi je jasno zašto je život postao zako komplikovan

18-03-2013 at 14:27 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

pa i sama sam zbunjena više ne mogu da skontam ko je koga kritikovao ko ima pravo, ko nema... gluho bilo, al ovaj gore štema, skroz mi sheba koncentraciju

18-03-2013 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
andjela wrote:
Znaèi zakljuèak je...bitno je da neko "samo kaže" da je vjernik, i onda taj "mora" biti sve u pravu Sad mi je jasno zašto je život postao zako komplikovan


pa tako ispada draga Andjo,da samo "deklarisni vjernici" imaju tapiju na istinu i imaju pravo da morališu
o tome i jeste ova tema
18-03-2013 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

koga, sta, cega i cemu?

samo da dodam, meni su gejovi cool, iako ih ni jedna religija ne volje, mada svaka religija promovise toleranciju. nema druge nego imati razumjevanje za sve to, ali ne dijeliti isto misljenje.



i meni su ,nemam ništa protiv gejova i lezbi...ja znam da je njihova zastava dugin spektar,ali ovi sa žutim smajom i žutim kišobranom su haman neka sekta
18-03-2013 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

evo procita ja da se i bivsi papa otkrio da je gej ( mada nisam siguran u vjerodostojnost te informacije ) sto znaci da nema problema nek uziva kako ko voli.

http://dailycurrant.com/2013/02/28/pope-benedict-gay/

18-03-2013 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Nije mi jasno kako neko ko se deklarativno izjašnjava kao ateist ili agnostik može ocijeniti ili prosuditi da je neko vijernik ili lažni vjernik?
Iako je tema o "lažnim vijernicima" znaèi opæenito bi trebali kritikovati nebitno kojoj religiji lažnjak pripada, ovdje se samo ili uglavnom Islam kritizira, zašto?
Kukate kako vas kritikuju i ne daju vam da iznesete svoje mišljenje, brišu komentare i potlaèeni ste zbog toga što ste ateisti ili šta veæ, ali sigurno na jedno 18 tema smarate s jednim te istim stvarima, šta bi tek bilo da vas ne sputavaju u slobodi govora
Ne vidim razliku izmeðu vas i vehabija koji su najviše ovdje kritikovani i optuživani da na svaki moguæi naèin pokušavaju da nametnu raji nešto svoje, zar ovo smaranje sa vaše strane nije ista stvar samo u kontra smijeru?
Budi ba šta hoæeš, šta me briga ko si i šta si sve dok mene i moju porodicu ne ugrožavaš.
Homseksualnost je za mene poremeæaj, za nekoga je ok, nekome su geejevi cool. I tu bi trebala biti gotova prièa ali jok, tolika kolièina omalovažavanja, podcjenjivanja, nipodaštavanja je nevjerovatna, ali opet kažem uglavnom i samo prema Islamu, porke?
Evo èoek reèe da je može biti i novi papa gej, šta sa tim? To je "može biti" a šta je sa dokazanim sluèajevima pedofilije kako kod katolièke tako i kod pravoslavne crkve? Veæi je fol hodža pedofil iz Gluhe Bukovice nego što je nemoguænost rješenja problema pedofilije u katolièkoj crkvi jedan od razloga papine ostavke.

Esadila.

18-03-2013 at 16:42 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Kritika laznih vjernika

Hoæeš reæi da bh. društvo nije islamofobno?

18-03-2013 at 17:02 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
daleko wrote:


Evo èoek reèe da je može biti i novi papa gej, šta sa tim? To je "može biti" a šta je sa dokazanim sluèajevima pedofilije kako kod katolièke tako i kod pravoslavne crkve? Veæi je fol hodža pedofil iz Gluhe Bukovice nego što je nemoguænost rješenja problema pedofilije u katolièkoj crkvi jedan od razloga papine ostavke.

Esadila.


Samo nemoj generalizovati molim te..Kad kažem vjernik mislim na sve, a kad kažem pedoofil, prva asocijacija su mi katolièki sveštenici, jer ih je najviše medju njima
E sad, kažete novi papa gay a ja sam ono zadrti antipeder ...al ako bi morala birati izmedju dva zla, teška srca bi rekla haj bolje nek je peder nego pedofil..I da slažemo se da je homoseksualnost poremeæaj, ali pedofilija mi je bolešèura gora
18-03-2013 at 17:43 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Šta znaèi lažni vjernik?
Vjernik je vjernik i taèka. Nit' me oni što vjeruju nit' oni što ne vjeruju mogu obratit' da mislim isto k'o i oni. Šta sad ja tu imam pametovat'?
Kritika može biti upuæena samo onima koji se zapravo rugaju religiji (bilo kojoj) i koji to na sva usta vaze da vjeruju, iz èistog pomodarstva ili, ono što je vjerovatnije, tako ubiru neke dnevnopolitièke poene. Nikad više ljudi po vjerskim objektima nije bilo, ali ja ne vidim ništa loše u tome sve dok me ne poènu masirati po mozgu da je to nešto što "moram i ja". Ne moram i moja je lièna stvar kako vjeru prakticiram.
Sramota je gledati kako se dižu ruke na fatihu, a da se ne zna prozborit' ni pola od nje. Sramota je gledati misu, a vidjeti da od molitvenika drže samo otvoren oèenaš i aleluja naglas kažu il' ono treæe, bitno je bit' na tv kad je liturgija a ne znat' hostiju prinijet' ustima. To je zavrijedilo ruganje i kritiku, ne vjera kao vjera. Teatar pobijedio intimu, to je..

18-03-2013 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

Ne znam za BiH drustvo, ali covjek je uputio svoju obzervaciju ateistima i agnosticima na ovoj temi i ostalim temama OVOG foruma i zakljucio da smo islamofobi, pa se ja tome nasmijah.

Ako ce njemu biti lakse da me strpa u tu kategoriju, neka me strpa, meni svejedno. Moze mi jos i prikaciti da sam cetalj i ustasa i bice mi i to smjesno. Svojevremeno su mi takva zakljucivanja isla na zivce, a sada mi ravno do mora.




Ne znam što se ti odmah hvataš za islamofobiju?
Kad ti neko ide u kontru odmah ga optužiš da ti je spoèitao da si islamofob, niðe ba veze.
Anðela,
nisam generalizovao, gluho bilo, nisam ja od toga.
Moja opaska je bila upuæena kritièarima jer vidim da nisu baš dosljedni, ako kritikujete daj podastrite dokaze, ali u skladu sa nazivom teme i bez odvajanja/izdvajanja/selekcije.
Vjernik je vjernik, bilo da se radi o štovateljima Tore, Indžila, Tevrata ili Kur'an-a, isto tako "lažni vjernik"
18-03-2013 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice