Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Odgovori: 13230
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Znai zakljuak je...bitno je da neko "samo kae" da je vjernik, i onda taj "mora" biti sve u pravu Sad mi je jasno zato je ivot postao zako komplikovan

18-03-2013 at 14:27 | Ukljui u odgovor
andjela

pa i sama sam zbunjena vie ne mogu da skontam ko je koga kritikovao ko ima pravo, ko nema... gluho bilo, al ovaj gore tema, skroz mi sheba koncentraciju

18-03-2013 at 14:40 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
andjela wrote:
Znai zakljuak je...bitno je da neko "samo kae" da je vjernik, i onda taj "mora" biti sve u pravu Sad mi je jasno zato je ivot postao zako komplikovan

pa tako ispada draga Andjo,da samo "deklarisni vjernici" imaju tapiju na istinu i imaju pravo da moraliu
o tome i jeste ova tema
18-03-2013 at 14:45 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
MelMel wrote:

koga, sta, cega i cemu?

samo da dodam, meni su gejovi cool, iako ih ni jedna religija ne volje, mada svaka religija promovise toleranciju. nema druge nego imati razumjevanje za sve to, ali ne dijeliti isto misljenje.

i meni su ,nemam nita protiv gejova i lezbi...ja znam da je njihova zastava dugin spektar,ali ovi sa utim smajom i utim kiobranom su haman neka sekta
18-03-2013 at 14:50 | Ukljui u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216

evo procita ja da se i bivsi papa otkrio da je gej ( mada nisam siguran u vjerodostojnost te informacije ) sto znaci da nema problema nek uziva kako ko voli.

http://dailycurrant.com/2013/02/28/pope-benedict-gay/

18-03-2013 at 15:10 | Ukljui u odgovor
daleko
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

Nije mi jasno kako neko ko se deklarativno izjanjava kao ateist ili agnostik moe ocijeniti ili prosuditi da je neko vijernik ili lani vjernik?
Iako je tema o "lanim vijernicima" znai openito bi trebali kritikovati nebitno kojoj religiji lanjak pripada, ovdje se samo ili uglavnom Islam kritizira, zato?
Kukate kako vas kritikuju i ne daju vam da iznesete svoje miljenje, briu komentare i potlaeni ste zbog toga to ste ateisti ili ta ve, ali sigurno na jedno 18 tema smarate s jednim te istim stvarima, ta bi tek bilo da vas ne sputavaju u slobodi govora
Ne vidim razliku izmeu vas i vehabija koji su najvie ovdje kritikovani i optuivani da na svaki mogui nain pokuavaju da nametnu raji neto svoje, zar ovo smaranje sa vae strane nije ista stvar samo u kontra smijeru?
Budi ba ta hoe, ta me briga ko si i ta si sve dok mene i moju porodicu ne ugroava.
Homseksualnost je za mene poremeaj, za nekoga je ok, nekome su geejevi cool. I tu bi trebala biti gotova pria ali jok, tolika koliina omalovaavanja, podcjenjivanja, nipodatavanja je nevjerovatna, ali opet kaem uglavnom i samo prema Islamu, porke?
Evo oek ree da je moe biti i novi papa gej, ta sa tim? To je "moe biti" a ta je sa dokazanim sluajevima pedofilije kako kod katolike tako i kod pravoslavne crkve? Vei je fol hoda pedofil iz Gluhe Bukovice nego to je nemogunost rjeenja problema pedofilije u katolikoj crkvi jedan od razloga papine ostavke.

Esadila.

18-03-2013 at 16:42 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

Hoe rei da bh. drutvo nije islamofobno?

18-03-2013 at 17:02 | Ukljui u odgovor
andjela

citat:
daleko wrote:

Evo oek ree da je moe biti i novi papa gej, ta sa tim? To je "moe biti" a ta je sa dokazanim sluajevima pedofilije kako kod katolike tako i kod pravoslavne crkve? Vei je fol hoda pedofil iz Gluhe Bukovice nego to je nemogunost rjeenja problema pedofilije u katolikoj crkvi jedan od razloga papine ostavke.

Esadila.

Samo nemoj generalizovati molim te..Kad kaem vjernik mislim na sve, a kad kaem pedoofil, prva asocijacija su mi katoliki svetenici, jer ih je najvie medju njima
E sad, kaete novi papa gay a ja sam ono zadrti antipeder ...al ako bi morala birati izmedju dva zla, teka srca bi rekla haj bolje nek je peder nego pedofil..I da slaemo se da je homoseksualnost poremeaj, ali pedofilija mi je boleura gora
18-03-2013 at 17:43 | Ukljui u odgovor
hurija

Registriran(a): 02-03-2004
Odgovori: 15602

ta znai lani vjernik?
Vjernik je vjernik i taka. Nit' me oni to vjeruju nit' oni to ne vjeruju mogu obratit' da mislim isto k'o i oni. ta sad ja tu imam pametovat'?
Kritika moe biti upuena samo onima koji se zapravo rugaju religiji (bilo kojoj) i koji to na sva usta vaze da vjeruju, iz istog pomodarstva ili, ono to je vjerovatnije, tako ubiru neke dnevnopolitike poene. Nikad vie ljudi po vjerskim objektima nije bilo, ali ja ne vidim nita loe u tome sve dok me ne ponu masirati po mozgu da je to neto to "moram i ja". Ne moram i moja je lina stvar kako vjeru prakticiram.
Sramota je gledati kako se diu ruke na fatihu, a da se ne zna prozborit' ni pola od nje. Sramota je gledati misu, a vidjeti da od molitvenika dre samo otvoren oena i aleluja naglas kau il' ono tree, bitno je bit' na tv kad je liturgija a ne znat' hostiju prinijet' ustima. To je zavrijedilo ruganje i kritiku, ne vjera kao vjera. Teatar pobijedio intimu, to je..

18-03-2013 at 17:58 | Ukljui u odgovor
daleko
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

citat:
MelMel wrote:

Ne znam za BiH drustvo, ali covjek je uputio svoju obzervaciju ateistima i agnosticima na ovoj temi i ostalim temama OVOG foruma i zakljucio da smo islamofobi, pa se ja tome nasmijah.

Ako ce njemu biti lakse da me strpa u tu kategoriju, neka me strpa, meni svejedno. Moze mi jos i prikaciti da sam cetalj i ustasa i bice mi i to smjesno. Svojevremeno su mi takva zakljucivanja isla na zivce, a sada mi ravno do mora.

Ne znam to se ti odmah hvata za islamofobiju?
Kad ti neko ide u kontru odmah ga optui da ti je spoitao da si islamofob, nie ba veze.
Anela,
nisam generalizovao, gluho bilo, nisam ja od toga.
Moja opaska je bila upuena kritiarima jer vidim da nisu ba dosljedni, ako kritikujete daj podastrite dokaze, ali u skladu sa nazivom teme i bez odvajanja/izdvajanja/selekcije.
Vjernik je vjernik, bilo da se radi o tovateljima Tore, Indila, Tevrata ili Kur'an-a, isto tako "lani vjernik"
18-03-2013 at 18:41 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Amricacurica, Boa, Chuchi, decko_s_osmjehom, eb32223, J.S, jacavip, kike, lopov, lutalica, neda81, rozimado, SanjaM, sanko29, unxpected, zule
FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net