Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : JMBG jer me se tièe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: JMBG jer me se tièe

citat:
Aidatuzla wrote:


"Platila je kaznu našeg višegodišnjeg zatvaranja oèiju pred kriminalom, nepotizmom, tobožnjom zaštitom nacionalnih interesa..."


boli me dusa dok gledam video i prosto se stidim pred tom mrtvom bebom. mi njoj nemamo sta halaliti, nadam se samo da ona nama hoce.





E ovo je ogledalo stvarnosti,nažalost..
Berina nije umrla,po meni je ona ubijena,ona je žrtva gamadi iz Parlamenta...
18-06-2013 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: JMBG jer me se tièe

citat:
Ema wrote:


E ovo je ogledalo stvarnosti,nažalost..
Berina nije umrla,po meni je ona ubijena,ona je žrtva gamadi iz Parlamenta...


Izvini,nemoj skretati vodu.
18-06-2013 at 11:22 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

HEMONWOOD IS BACK
Piše:Aleksandar Hemon

Vidio sam danas na internetu parolu koji je neki vispreni demonstrant namijenio bosanskoj politièkoj bagri: “Sanjao sam noæas da vas nema.” I odmah sam se, iz dijaspore, prepoznao: ne znam otkad veæ sanjam da ih nema i da ih nikada nije ni bilo. I zaèas se èovjek zanese i poène da zamišlja život bez njih i tu se naðe na pola koraka do zamišljanja života koji bi imala Berina da se nije desilo ono što se desilo.

Zamišljanje moguæeg ili podnošljivog života nije nešto èime se bakæu demokratski izabrani predstavnici vlasti u Bosni i Hercegovini. Èitava logika šejtanskodejtonskog politièkog sistema se zasniva na implicitnom i lažnom obeæanju da æe se saèuvati i zaštiti ono što je jedino važno: nacija (puta tri). Logika je ratna: žrtvovaæe se nebrojeni pojedinci, ali æe narod (puta tri) preživjeti—šta je jedna naša beba (baška njihova) u borbi našega naroda da preživi pod udarima mnogobrojnih i raznovrsnih neprijatelja? Vlastima je udobno u uvjerenju da se za par mjeseci ili godina toj bebi niko ni imena neæe sjeæati, a kamoli matiènog broja. Berina nikad nije bila ni uvedena u državne teftere, te tako nikad neæe morati biti izvedena—što se tièe države, Berina nikada nije ni postojala. Njoj je oduzeta ne samo buduænost, nego i onih nekoliko mjeseci sadašnjosti što je imala.

Ambis izmeðu vlastodržaca i subjekata njihove vladavine, izmeðu šejtanskodejtonske teorije i svakodnevnog prakse tzv. graðana, u ovom je trenutku apsolutno nepojmljiv i nepremostiv: politièarima su pojedinaèni graðani i njihova muka toliko nezamislivi da graðanstvo mora protestima da zahtijeva pravo novoroðenih na zakonsko postojanje, usput podsjeæajuæi Parlament na vlastito. Èini se da su strukture vlasti još uvijek u šoku nakon suoèavanja sa neobjašnjivim postojanjem živih ljudi.

Metastaza

Moralna metastaza dejtonske Bosne i Hercegovine je neizbježni i krajnji ishod ideologije u kojoj je nacija najmanja jedinica ljudskosti. Bosanska politièka bagra gradi sebi utopijsku državu u kojoj uopšte neæe biti graðana--postojaæe samo vlast i nacija.

U ovom trenutku, na žalost, nacija mora da se sastoji od živih ljudskih biæa. (j***m ti biologiju i ko je napravi!) pa je u prelaznom periodu prihvatljivo postojanje podanika. Od podanika se ne oèekuje ništa posebno, osim da se u doba izbora ukažu po nacionalnoj osnovi, a i da tu i ti tamo kupe sebi neki sok ili novine kako bi Milorad, Zlatko i Fahro imali za pogaèe i palaèe.

Operativni metodi BiH vlastodržaca podsjeæaju na prièu o èovjeku koji je uèio svog magarca da živi a da ništa ne jede—i taman kad je nauèio da živi bez hrane, magarac je umro. Šejtansko-dejtonska Bosna i Hercegovina koju utopijski gradi velika šestorka bila bi samo nepregledni domen vlasti zasnovane na konceptu nacije potpuno lišene ljudskih biæa. U toj bi utopijskoj tvorevini svaki èo`jek (a i poneka žena) bio ministar-efendija, spretni jahaè na magarcu koji je besmrtan jer mu nikad ništa ne treba.

Prije par godina, moja gospoða i ja smo izgubili dijete, djevojèicu malkice stariju od Berine, te tako znam da nema ni rijeèi ni protesta ni svijeæa koji mogu ublažiti bol njenih roditelja, kao što znam i da ništa na svijetu—ni nacija, ni ustav, ni država--nije vrijedno jednog jedinog djeèijeg života. Štaviše, ni jedna nacija, ustav ili država koja nije u stanju da zaštiti djeèiji život nije vrijedna postojanja, a kamoli podanièke poslušnosti.

Onomad je John F. Kennedy održao govor u kojem je od svojih kolega Amerikanaca zahtijevao: “Ne pitajte šta vaša zemlja može uèiniti za vas, nego šta vi možete uèiniti za svoju zemlju!” Mladi i zgodni predsjednik je bio potpuno u krivu, samo što nakon što ga je stigao kuršum to niko nije dovodio u pitanje. Njegova je retorièka pirueta bila šlagovrt za rat u Vijetnamu, zbog kojeg se od amerièke djece zahtijevalo da uludo žrtvuju svoje živote. Prvo, i zapravo jedino važno, pitanje koje se državi mora postaviti je šta to èini za svoju djecu. To se pitanje konaèno postavlja Bosni i Hercegovini, ali odgovor je, za sada, tragièno jednostavan: ništa, osim što ih obuèava da žive a da ne jedu.

Šejtansko-dejtonska

Teško je reæi šta æe na kraju izaæi iz svih ovih bolnih protesta. Idealan ishod je potpuno demontiranje šejtansko-dejtonske Bosne i stvaranje države kojoj je do vlastitih graðana dovoljno stalo da im omoguæi barem podnošljiv život, a njihovoj djeci nekakvu buduænost. Do idealnog ishoda æe malo trebati, ali je za poèetak neophodno da se Berina nikad ne zaboravi. Kao što se ne smije zaboraviti da njena smrt nije samo posljedica uobièajenog javašluka ili birokratskog nemara. Berina je žrtva države koja mrzi svoje graðane, pri èemu je ta mržnja ugraðena u njene institucije, gdje je reprodukuju politièari kojima je upravo ta mržnja najdragocjeniji ratni plijen.

Kao i mnogi od nas u dalekoj dijaspori, bio sam ponosan na duh demonstracija koji bio potpuno suprotan državnoj mržnji. Ako ništa drugo ne ostane nakon ovih protesta, to æe me sjeæanje na ljubav--koja se, èudesno, izrodila iz bijesa--podsjeæati na to da nije istina da je Bosna zaslužila takvu vlast kakvu ima. Nevjerovatno je da nakon rata i svih ovih godina demokratskog bešèašæa u ljudima uopšte ima depozita suosjeæanja i ljubavi. Protesti su pokazali da su Bosanci i Hercegovci daleko bolji od vlastite države, te otud zaslužuju daleko bolju državu. Ovu kakva je sada treba razmontirati, a one koji su se u njoj udomili, kao miševi u šubari, treba poslati kuæi, u vražju mater.

Radiosarajevo.ba

18-06-2013 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

18-06-2013 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

19.06.2013. | PIŠE: ANADOLIJA
Emir Suljagiæ: Bošnjacima i Bosni sprema se nova Palestina

"Koordinator Koalicije Prvi mart dr. Emir Suljagiæ upozorio je u intervjuu za agenciju Anadolija kako se Bošnjacima i Bosni i Hercegovini sprema nova Palestina!


Ništa nije sluèajno

Analizirajuæi seriju posljednjih dogaðaja u Bosni i Hercegovini, ukljuèujuæi neusvajanje Zakona o jedinstvenom matiènom broju graðanina (JMBG), što je izazvalo lavinu protesta u zemlji, preko ovosedmiènog pokušaja blokade sporazuma kojima bi se omoguæio promet roba i ljudi izmeðu Bosne i Hercegovine i Hrvatske, odnosno Europske unije (EU) od 1. jula, pa sve do pripreme popisa stanovništva u oktobru ove godine i otimaèine zemljišta Bošnjacima i Hrvatima u Republici Srpskoj (RS), ovaj doktorant Univerziteta u Hamburgu krajnje otvoreno upozorava na temeljito pripremljen scenarij koji može imati dalekosežne posljedice pa buduænost BiH.

''Ništa od ovog nije sluèajno, pa ni pokušaj predsjedavajuæeg Predsjedništva BiH Nebojše Radmanoviæa da svojim glasovima zatvori zapadnu granicu BiH, niti kriza koja je nastala oko izmjena i dopuna Zakona o jedinstvenom matiènom broju graðana (JMBG)... Nije to rezultat liène volje Radmanoviæa ili, recimo, ministra civilnih poslova BiH Sredoja Noviæa. Rijeè je, naprosto, o politici koja je vrlo dosljedna, a koju provodi predsjednik RS-a Milorad Dodik. On je vrlo transparentan u tome. Kaže da se posvetio tome da BiH ne bude država..."


Odlomak iz èlanka danas objavljenog u Osloboðenj http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/emir-suljagic-bosnjacima-i-bosni-sprema-se-nova-palestina

19-06-2013 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

Palestina,Emir, zna on,a vi?

BICU NEMILOSRDAN AKO CETNICI PONOVO KRENU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[Edited by mustajbeg on 20-06-2013 at 19:25 GMT]

19-06-2013 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

Dubioza kolektiv u Tuzli - Koncert podrške protestima JMBG




Soni trg Tuzla - Koncert podrške protestima JMBG

20-06-2013 at 01:40 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

Emir Suljagic...
Cetnike od jedne izjave doticnog GOSPODINA jeza hvata...

20-06-2013 at 20:36 | Ukljuèi u odgovor
fazlija83
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: JMBG jer me se tièe

citat:
mustajbeg wrote:
Emir Suljagic...
Cetnike od jedne izjave doticnog GOSPODINA jeza hvata...


jel to onaj sto nece vjeru u skolu?
21-06-2013 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: JMBG jer me se tièe

Trg slobode Cuclama i siperima protiv vlade

22-06-2013 at 02:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Politika : JMBG jer me se tièe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice