Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Hrvatska je zemlja koja je oduvijek imala povlasten polozaj u Europi zbog toga sto je vecina stanovnistva katolicke vjere. Zahvaljuci tome Hrvatska je sada u EU i nikada nisu imali problema sa vizama.

Za razliku od Hr, Bosna je na dnu dna.

Jednom je jedan pametan covjek postavio pitanje - da su Bosanski muslimani radili ono sto su uradili srbi i hrvati za vrijeme rata, sta bi danas bilo sa tih Bosnaskih muslimana? Odgovor je - ne bi ih bilo jer bi bili sravnjeni sa zemnom od strane NATO-a!

Medju bosanskim muslimanima je primijetan urodjen otklon od Islama. Cim neko ima malo vise para, zivi modernijim stilom, to automatski podrazumijeva radikalan otklon od Islama i tradicije. Ali kod drugih vjera to nije tako. Ma koliko srbi i hrvati bili moderni oni ce ipak krstiti svoju djecu i slijediti svoju tradiciju. Dok kod bosnjaka to nije tako. Cim se neko malo domogne para i potpapuci se, taj odmah pljune na svoju vjeru i tradicju. Jer valjda moderan stil zivota nije kompatibilan sa Islamskom vjerom i tradicijom.

Koliko god mi volili svoju vjeru, da li je nasa vjera Islam uteg oko nasih vratova?

09-03-2014 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

generaliziras.... i mani price kako je Bosna dno dna. Tipicno bosanski, kod nas nista ne valja, sve je ljepse u komsijinoj njivi.
vidi, ko vjeruje, vjeruje za sebe pa bila osoba musliman, katolik ili pravoslavac.

09-03-2014 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:
generaliziras.... i mani price kako je Bosna dno dna. Tipicno bosanski, kod nas nista ne valja, sve je ljepse u komsijinoj njivi.
vidi, ko vjeruje, vjeruje za sebe pa bila osoba musliman, katolik ili pravoslavac.


Da, generalizujem. Ali ponekad u generalizaciji ima itekako istine! Svi znaju da Hrvatska ima povlasten polozaj zbog toga sto je to katolicka zemlja, i svi znaju da Turska ne moze u EU jer je muslimanska zemlja. Zato se pitam, je li Islam uteg oko naseg vrata? Slazem se da kod nas ima i lijepog i dobrog, takodje znam da u drugim zemljama itekako ima peksinluka, ali to ne mijenja moju poentu i moje pitanje.
09-03-2014 at 22:11 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Da, generalizujem. Ali ponekad u generalizaciji ima itekako istine! Svi znaju da Hrvatska ima povlasten polozaj zbog toga sto je to katolicka zemlja, i svi znaju da Turska ne moze u EU jer je muslimanska zemlja. Zato se pitam, je li Islam uteg oko naseg vrata? Slazem se da kod nas ima i lijepog i dobrog, takodje znam da u drugim zemljama itekako ima peksinluka, ali to ne mijenja moju poentu i moje pitanje.


nema odgovor na tvoje pitanje, nisam vjenik pa tako ne posmatram stvari.
sto se tice Turske, sta ce im EU?
09-03-2014 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Da, generalizujem. Ali ponekad u generalizaciji ima itekako istine! Svi znaju da Hrvatska ima povlasten polozaj zbog toga sto je to katolicka zemlja, i svi znaju da Turska ne moze u EU jer je muslimanska zemlja. Zato se pitam, je li Islam uteg oko naseg vrata? Slazem se da kod nas ima i lijepog i dobrog, takodje znam da u drugim zemljama itekako ima peksinluka, ali to ne mijenja moju poentu i moje pitanje.


Apsolutno pogresno da je Turskoj onemogucen ulazak u EU iz razloga da je muslimanska zemlja, Turska jednostvano nije ispunila uslove pristupa EU postavljenog od strane EU.

Prava Turskih zena su katastrofalna u odnosu na prava u EU kao i iz godine u godinu radikalizacija Erdoganove partije.

citat:
Koliko god mi volili svoju vjeru, da li je nasa vjera Islam uteg oko nasih vratova?

Definitivno,
uzmemo li u obzir da zivimo u 21 vijeku.
citat:
nema odgovor na tvoje pitanje, nisam vjenik pa tako ne posmatram stvari. sto se tice Turske, sta ce im EU?

"Sto se tice Turske"....nije li Turska ta koja konstantno trazi pristup EU, a ta ista EU ih sprecava iz gomilu neisposlovanosti, postavljenih uslova za ulazak u EU ?
09-03-2014 at 22:58 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

pa ne vidim da ce i za Tursku biti neko rjesenje ako udje u EU. Stanja ljudskih prava, posebno zena jesu tamo narusena, posebno u ruralnim djelovima, plemenski zakoni su jos uvijek vazniji od pravnog sistema drzave. ali, Turska se dobro razvija, barem onliko koliko sam vidjela oko Istanbula( mozda je samo to moje vidjenje).
A sad, sto nisi usli u Eu, i da je razlog samo sbog islama ne znam, recimo Francuska ima najveci broj muslimana u Europi ima ih vise nego u BIH, pa je u EU.

10-03-2014 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Za Tursku je najbolje da nikad ne udje u EU. Ko udje bude opljackan, i tako ostaje ono sto je i ranije bio, puka sirotinja.
Od EU ima koristi samo nekoliko zemalja.



[Edited by Dajdza on 10-03-2014 at 19:57 GMT]

10-03-2014 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

indijanac! jel to ovi muslimani sto se obogate nece da sunete djecu??
P.S.
losa postavka teme, teze toliko ispreplitane da covjek pomisli da je ovo sam Dobrica Cosic napisao, a sve se temelji na vec uvrijezenoj demagogiji tipicnog bosanskog nehljebara koji stalno ocekuje neku pomoc, neku dzabalamu od strane zapada ili istoka, pa kad ona, gotov 20 godina nakon rata, prestane da pristize onda bi se za komad hljeba i vjere odrekao, samo da mu neko nastavi davat, te dzabalame.. navodeci za primjer ponasanje ljudi koji su se obogatili, kroz prizmu udaljavanja od vjere, jasno je da je tema zacinjena mahalanjem tudjih zivota, sto pravi vjernik inace ne praktikuje.. nema hljeba bez motike, to je bilo jasno i Nijemcima, pa su sebi napravili drzavu koja im sad daje mnoge beneficije.. s druge strane, Islam u BiH je na dobrovoljnoj bazi i svako ga moze primit ili ga se odrec, kad god pozeli tako da..

10-03-2014 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
camac wrote:
indijanac! jel to ovi muslimani sto se obogate nece da sunete djecu??



Izmedjuostalog, da! Znam mnogo bogatijih porodica za koje bi smo rekli da zive modernim stilom i nisu sunetili djecu jer to smatraju starinskom i nepotrebnom tradicijom koja ne prilici njima "modernim" ljudima. Na to se gleda kao vjersku tradiciju, a ljudi koji su malo bogatiji imaju tendenciju da se stide svoje vjere i tradicije ponukani svojim "modernizmom".
10-03-2014 at 23:19 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

sram ih bilo


[Edited by hurija on 11-03-2014 at 19:10 GMT]

10-03-2014 at 23:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 60
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice