Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:

pa vidi kazes da muslimani imaju podanicki i ulizivacki mentalitet, ti si musliman, znaci i tvoj mentalitet je takav.
ja se s tvojim tvrdnjama ne slazem, odmakni se od etniciteta i vjere i pokusaj razmujeti potrebe ljudi koje su drugacije od tvojih


Sta nije tacno u onome sto sam ranije napisao? Sta konkretno nije tacno u mojim tvrdnjama?


[Edited by Indijanac on 10-04-2014 at 23:42 GMT]
10-04-2014 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Sta nije tacno u onome sto sam ranije napisao? Sta konkretno nije tacno u mojim tvrdnjama?


[Edited by Indijanac on 10-04-2014 at 23:42 GMT]

tvoja generalizacija nije tacna
11-04-2014 at 12:54 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:

tvoja generalizacija nije tacna


Ovdje nema generalizacije nego su to cinjenice. A ti ne mozes pobiti moje konkretne tvrdnje koje sam iznio.
11-04-2014 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Ovdje nema generalizacije nego su to cinjenice. A ti ne mozes pobiti moje konkretne tvrdnje koje sam iznio.

tvoje konkretne tvrdnje su da su muslimani ulizice i imaju osjecaj manje vrijednosti i zbog toga salju djecu u KSC i daju im imena koja nisu arapskog/perzijskog/turskog porijekla.
eh vidi ja se sa tim ne slazem posebno u periodu nakon rata pa na ovamo bosnjacku identitet je jako izrazen. sto neko salje djecu u neku skolu, to je njihova potreba i ljudi imaju svoje razloge. ne mjesaju u to svoj etnicki identit jer im je vaznije nesto drugo od toga. koliko vidim tebi je tvoj etnicki identitet najvazniji.
11-04-2014 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Ono sto sam napisao jeste tacno i jeste tako. Ja znam kamaru muslimanskih porodica koji su djeci dali "moderna" krscanska (srpsko-hrvatska) imena, ali ne znam nijednu srpsku ili hrvatsku porodicu da su djeci dali muslimanska imena. Znas li ti? Isto tako znam muslimane koji su djecu poslali u KSC dok sa druge strane znam da ni jedan srbin ili hrvat ne bi djecu poslao u neku Islamsku skolu. Mi itekako imamo podanicki mentalitet i kompleks manje vrijednisti. Ali to kod drugih naroda nije tako. Mozes li ti zamisliti katolicku ili pravoslavnu djecu da pjevaju ilahije i kaside kao sto muslimanska djeca pjevaju bozicne pjesmice u KSC-u kada se odrzavaju praznicne priredbe?

Sada je normalno vidjeti muslimane (kompleksase) da djeci daju imena poput Emil, Dani, Lea, Leo, Ema, Mila, Arijana itd... imena koja nemamu nikakve veze sa nasom muslimankom (bosnjackom) tradicijom. Dok srbima i hrvatima ne pada na pemet da djeci daju imena poput Emir, Emin, Omar, Emina, Lejla itd...

[Edited by Indijanac on 10-04-2014 at 21:44 GMT]


Sve bi ja to zabranio brate, i komisiju napravio, da hoda carsijom i ispituje, kako se ko zove, dje ide u skolu, i U KOJU, sto je najvaznije.
Hebem li im da im hebem, 'ta ce oni to......

11-04-2014 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:

tvoje konkretne tvrdnje su da su muslimani ulizice i imaju osjecaj manje vrijednosti i zbog toga salju djecu u KSC i daju im imena koja nisu arapskog/perzijskog/turskog porijekla.
eh vidi ja se sa tim ne slazem posebno u periodu nakon rata pa na ovamo bosnjacku identitet je jako izrazen. sto neko salje djecu u neku skolu, to je njihova potreba i ljudi imaju svoje razloge. ne mjesaju u to svoj etnicki identit jer im je vaznije nesto drugo od toga. koliko vidim tebi je tvoj etnicki identitet najvazniji.


To bi mozda bilo tako kada bi i drugi narodi bili tako multikulturni. Ali kod drugih toga nema jer oni cuvaju svoje. Za to vrijeme bosnjaci gaze svoje i prilagodjavaju se drugima. Zasto srbi i hrvati djeci ne daju muslimanksa imena? Zasto djecu ne salju u jednu od dokazano najboljih gimnazija u BiH a to je Medresa? To da se bosnjaci odricu svoje vjere i tradicije je cinjenica, a dokaz za to su KSC i "moderna" imena. Primjera je mnogo. Dakle, sama cinjenica da se takvo odstupanje od svoga desava samo medju bosnjacima govori nesto, a to je da imaju ulizivacki odnosno podanicki mentalitet. Jer nema nikakvog razloga djeci dati krscanska imena i odgajati ih u katolickoj skoli, osim tog razloga koji proizilazi iz kompleksa manje vrijednosti.
11-04-2014 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote mjesaju u to svoj etnicki identit jer im je vaznije nesto drugo od toga.


Upravo to. I to je ono sto ja govorim. Da bi postigli to nesto drugo, potrebno je napustiti svoje i prilagoditi se drugom. To je taj podanicki mentalitet i krivo razmisljanje. Bas kao sto u u bivsoj drzavi muslimani morali djeci davati srpska imena i javno jesti svinjetinu da bi se ulizali partiji kako bi postigli nesto u zivotu. Tako nesto slicno je i danas. Ako zelis da budes "moderan" onda trebas djeci dati "moderna" imena i skolovati ih u KSC-u pod krstom. To je ta kriza identiteta i ulizivacki mentalitet od kojeg bosnjaci pate. ... Za srbe i hrvate njihova vjera i tradicija nisu prepreka modernizmu, ali kod bosnjaka se njihova vjera i tradicija itekako kose sa njihovim "modernim" stilom zivota i zato se taj identitet mora sto vise da odbaci na nacin kojeg sam vec opisao.


[Edited by Indijanac on 11-04-2014 at 14:12 GMT]
11-04-2014 at 14:08 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Upravo to. I to je ono sto ja govorim. Da bi postigli to nesto drugo, potrebno je napustiti svoje i prilagoditi se drugom. To je taj podanicki mentalitet i krivo razmisljanje. Bas kao sto u u bivsoj drzavi muslimani morali djeci davati srpska imena i javno jesti svinjetinu da bi se ulizali partiji kako bi postigli nesto u zivotu. Tako nesto slicno je i danas. Ako zelis da budes "moderan" onda trebas djeci dati "moderna" imena i skolovati ih u KSC-u pod krstom. To je ta kriza identiteta i ulizivacki mentalitet od kojeg bosnjaci pate. ... Za srbe i hrvate njihova vjera i tradicija nisu prepreka modernizmu, ali kod bosnjaka se njihova vjera i tradicija itekako kose sa njihovim "modernim" stilom zivota i zato se taj identitet mora sto vise da odbaci na nacin kojeg sam vec opisao.


[Edited by Indijanac on 11-04-2014 at 14:12 GMT]

vidis ti mislis na identitet, ja mislim na druge stvari. i to nije jedno te isto.
molim te ne izvlaci moje recenice iz konteksta i ne mjenjaj njihovo znacenje.
izgleda da zabravljas da i ti pripadas muslimanima, ako je tako onda epitet koje prepisujes imas ih i ti..
11-04-2014 at 14:17 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:

vidis ti mislis na identitet, ja mislim na druge stvari. i to nije jedno te isto.
molim te ne izvlaci moje recenice iz konteksta i ne mjenjaj njihovo znacenje.
izgleda da zabravljas da i ti pripadas muslimanima, ako je tako onda epitet koje prepisujes imas ih i ti..


Ja ti navodim konkretne primjere i argumente, a ti nemas ni jedan kontraargumet. Tradicija i vjera jesu dio identiteta jednog naroda, a bosnjaci se toga odricu dok drugi narodi itekako cuvaju svoje. Opet se vracam na primjere koje sam ti vec dao.
11-04-2014 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Abulafija wrote:


Ovo je 21 vijek, tradicija i vjere ne opstaju nigdje i "ne piju vise vode", vec odavno ni kod koga normalnog.
To sto ima ekstremizma i kod jednih i kod drugih i trecih, je vise stvar politike i manipulisanja masama.
Kao i ovo tvoje pisanje, o "ugrozenosti" i potrebom za osvjescenjem kod Bosnjaka.
Iste price pricaju desno orjentisani i u Hrvata i Srba, vi bas nemate maste, nego i prepisujete price o ugrozenosti jedni od drugih.
Hebalo majku, najveci problem sto se u Bosnjaka dijete zove Mitar...

PS.
Eto, u mene ce bit Ruvejd jednog dana ako ga bude, pa nek ti srce bude na mjestu


11-04-2014 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice