Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

hebemu misa, jel ti to nemas nista drugo da radis u zivotu, ili da razmisljas o necemu drugom ili ovo pises po zadatku

13-04-2014 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

ima na ovoj temi jako puno zanimljivih stvari o kojima bi se moglo diskutovati, a prije svega, olako etiketiranje forumaša zbog želje da diskutuju o neèemu, a veæ znamo da taj naèin nikada nije dobro donio forumu. pa bih ja apelovao da se malo suzdržimo od takvog naèina.


ako se veæ ne slažemo sa neèijim mišljenjem imamo dvije opcije: prva je ignorisanje, a druga je argumentovana diskusija.

meni je svakako veæi fašizam tjerati djecu da prièaju hrvatskim jezikom, iako su nehrvati, za šta ja imam konkretne primjere. znam da ima forumaša koji æe reæi kako je hrvatski zagarantovan ustavom, što naravno jeste, ali pri tome zaboravljaju da su i druga dva jezika takoðer zagarantovana, a definitivno mi nije fašizam da se diskutuje o tome.

ne treba bespotrebno tabuizirati temu KŠC-a, kao ni bilo koje druge škole, valjda treba da težimo jednakosti svih ljudi. a ukazivanjem na probleme je jedini naèin da se oni isprave.

14-04-2014 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Tako je Borbeni, ali znas kako je kod nas... ne talasaj i ne postavljaj politicki nekorektna pitanja da se ko ne uvrijedi. Treba drzati glavu pognutu i samo vikati yes yes.

Ja imam puno pravo da upitam zasto je katolickoj djeci dozvoljeno da u svojoj skoli imaju Isusovo raspece na zidu i svetu misu za dan skole, dok muslimanskoj djeci nije dozvoljeno da u svojoj skoli imaju mjesec i zvijezdu?? Zamislite da se u skoli Novi Grad ili Brcanska Malta ili u Pazar postave arapski natpisi na zidove i mjesec i zvijezde u ucionice.... kakva bi reakcija javnosti i medija bila!?

Isto tako mi je potpuno nelogicno da neki bosnjak svoje dijete salje u skolu u kojoj se za maternji jezik uci hrvatski, i u kojoj ce to dijete biti vjerski diskriminisano. Ali jos veci problem je sto je takva nelogicnost i takva otvorena diskriminacija dozvoljena kada je u pitanju KSC. S obzirom da je bosnaski jezik jedan od zvanicnih jezika, zasto se i taj jezik ne uvede u KSC? E pa, zato sto tolerancije i multikulture uopste nema! Sve je samo laz i privid!

14-04-2014 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:
Tako je Borbeni, ali znas kako je kod nas... ne talasaj i ne postavljaj politicki nekorektna pitanja da se ko ne uvrijedi. Treba drzati glavu pognutu i samo vikati yes yes.

Ja imam puno pravo da upitam zasto je katolickoj djeci dozvoljeno da u svojoj skoli imaju Isusovo raspece na zidu i svetu misu za dan skole, dok muslimanskoj djeci nije dozvoljeno da u svojoj skoli imaju mjesec i zvijezdu?? Zamislite da se u skoli Novi Grad ili Brcanska Malta ili u Pazar postave arapski natpisi na zidove i mjesec i zvijezde u ucionice.... kakva bi reakcija javnosti i medija bila!?

Isto tako mi je potpuno nelogicno da neki bosnjak svoje dijete salje u skolu u kojoj se za maternji jezik uci hrvatski, i u kojoj ce to dijete biti vjerski diskriminisano. Ali jos veci problem je sto je takva nelogicnost i takva otvorena diskriminacija dozvoljena kada je u pitanju KSC. S obzirom da je bosnaski jezik jedan od zvanicnih jezika, zasto se i taj jezik ne uvede u KSC? E pa, zato sto tolerancije i multikulture uopste nema! Sve je samo laz i privid!



ja jesam za to da se diskutuje, ali malo si i ti pobrkao stvari.

škola se zove katolièka i svako ko upiše djete tamo zna gdje ga upisuje i treba da zna sa èime æe se susretati. raspelo je po, mom mišljenju, u redu u toj školi, ali mi nije u redu da se ta škola tretira kao "graðanska" jer to nije i po mom mišljenju je napravljena za odvajanje djece. to što odreðenim ljudima ne smeta ta èinjenica, opet nije naša stvar da diskutujemo. moraš da prihvatiš slobodu izbora tih ljudi.

u ostalim školama ne bi bilo u redu da se postavljaju vjerska obilježja, jer te škole i jesu "graðanske" da se otvori škola sa islamskim predznakom, ljudi bi imali pravo da izaberu dali žele da im djeca pohaðaju takvu školu, ali bi i takva škola služila za odvajanje djece kao što i ova ima tu svrhu.
14-04-2014 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
borbeni wrote:



ja jesam za to da se diskutuje, ali malo si i ti pobrkao stvari.

škola se zove katolièka i svako ko upiše djete tamo zna gdje ga upisuje i treba da zna sa èime æe se susretati. raspelo je po, mom mišljenju, u redu u toj školi, ali mi nije u redu da se ta škola tretira kao "graðanska" jer to nije i po mom mišljenju je napravljena za odvajanje djece. to što odreðenim ljudima ne smeta ta èinjenica, opet nije naša stvar da diskutujemo. moraš da prihvatiš slobodu izbora tih ljudi.

u ostalim školama ne bi bilo u redu da se postavljaju vjerska obilježja, jer te škole i jesu "graðanske" da se otvori škola sa islamskim predznakom, ljudi bi imali pravo da izaberu dali žele da im djeca pohaðaju takvu školu, ali bi i takva škola služila za odvajanje djece kao što i ova ima tu svrhu.





Nista ni dodati, ni oduzeti
14-04-2014 at 16:34 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Borbeni, pa to je ono sto i ja govorim. Nisam ni ja za stavljanje vjerskih simbola u gradjanske skole. I bas zato mi nije jasno zasto je gradjanskoj, nevjerskoj, sekularnoj skoli KSC-u dozvoljeno da imaju vjerske simbole? Ako je to vjerska skola onda ok, ali je stvar sto oni kazu da nisu vjerska skola odnosno da su gradjanska. E pa ako su gradjanaska zasto su onda katolicka djeca u povlastenom polozaju i imaju pravo da u toj gradjanskoj skoli imaju svoja vjerska obiljezja? Zar to nisu potpuno dupli standardi?

14-04-2014 at 16:41 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
borbeni wrote:
ima na ovoj temi jako puno zanimljivih stvari o kojima bi se moglo diskutovati, a prije svega, olako etiketiranje forumaša zbog želje da diskutuju o neèemu, a veæ znamo da taj naèin nikada nije dobro donio forumu. pa bih ja apelovao da se malo suzdržimo od takvog naèina.


ako se veæ ne slažemo sa neèijim mišljenjem imamo dvije opcije: prva je ignorisanje, a druga je argumentovana diskusija.

meni je svakako veæi fašizam tjerati djecu da prièaju hrvatskim jezikom, iako su nehrvati, za šta ja imam konkretne primjere. znam da ima forumaša koji æe reæi kako je hrvatski zagarantovan ustavom, što naravno jeste, ali pri tome zaboravljaju da su i druga dva jezika takoðer zagarantovana, a definitivno mi nije fašizam da se diskutuje o tome.

ne treba bespotrebno tabuizirati temu KŠC-a, kao ni bilo koje druge škole, valjda treba da težimo jednakosti svih ljudi. a ukazivanjem na probleme je jedini naèin da se oni isprave.




Neznam koliko si u pravu, ali ipak bih rejkao da vrlo malo BiH stanovnistva uci i govori Bosanski.
Bosanski srbi i hrvati i ne govore onakav jezik odnosno Bosanski po propisima.

ca. 2 miliona izbjeglica koji su se udomacili na zapadu uce jezik udomacene drzave a Bosanski ako ga uopste i pohadjaju je apsolutno sporedni jezik.

Sve sto uce i nauce je unutar porodice, kod roditelja.
Mladi dijasporci vrlo lose govore a ni govora o tacnosti pravopisa.
Kako da god okrenes, mi smo jedna vrlo komplikovana tvorevina.

14-04-2014 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Naš narod se zaèas asimilira u inostranstvu umjesto da se prilagodi životu, a njeguje vlastitu tradiciju (jezik je samo jedna stavka). Imam prijatelja koji smatraju da æe im se djeca brže prilagoditi ili da je naš jezik težak pa ga ne mogu nauèiti (kao da djeci treba kod kuæe profesor "stranog" jezika, a ne da ga "kupe" od roditelja od malena). Ja se tome èesto ibretim.

02-05-2014 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
hanumicag wrote:
Naš narod se zaèas asimilira u inostranstvu umjesto da se prilagodi životu, a njeguje vlastitu tradiciju (jezik je samo jedna stavka). Imam prijatelja koji smatraju da æe im se djeca brže prilagoditi ili da je naš jezik težak pa ga ne mogu nauèiti (kao da djeci treba kod kuæe profesor "stranog" jezika, a ne da ga "kupe" od roditelja od malena). Ja se tome èesto ibretim.


Ibreti se ti koliko hoces, fakt je da je medju svim dijasporcima nas jezik mrtvo slovo na papiru.
Praksa tvojih poznanika je apsolutni raritet i slabo da se na druge moze prenijeti.

Budimo iskreni, koliko je nasem mladom narastaju u dijaspori potreban nas jezik, toliko bi trebao znati da kada dodje u domovinu da poruci porciju cevapa, niti manje, niti vise.

Eto, upravo toliko nasa drzava ulaze u te mlade dijasporce na njihovoj prosvjeti, u sustini jedno veliko NISTA.
03-05-2014 at 01:42 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
borbeni wrote:
ima na ovoj temi jako puno zanimljivih stvari o kojima bi se moglo diskutovati, a prije svega, olako etiketiranje forumaša zbog želje da diskutuju o neèemu, a veæ znamo da taj naèin nikada nije dobro donio forumu. pa bih ja apelovao da se malo suzdržimo od takvog naèina.


ako se veæ ne slažemo sa neèijim mišljenjem imamo dvije opcije: prva je ignorisanje, a druga je argumentovana diskusija.

meni je svakako veæi fašizam tjerati djecu da prièaju hrvatskim jezikom, iako su nehrvati, za šta ja imam konkretne primjere. znam da ima forumaša koji æe reæi kako je hrvatski zagarantovan ustavom, što naravno jeste, ali pri tome zaboravljaju da su i druga dva jezika takoðer zagarantovana, a definitivno mi nije fašizam da se diskutuje o tome.

ne treba bespotrebno tabuizirati temu KŠC-a, kao ni bilo koje druge škole, valjda treba da težimo jednakosti svih ljudi. a ukazivanjem na probleme je jedini naèin da se oni isprave.






tako je borbeni o svemu trebamo razgovarati agumentovano ili ignorisati. Slazem se u potpunsti sa gore napisanim.
03-05-2014 at 07:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice