Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Koncert u Srebreniku:

Ramazanski bajram uz Ansambl "Zefir"

Brojni graðani Srebrenika uživali su u tradicionalnom bajramskom koncertu koji je sinoæ, u organizaciji Udruženja mladih "Zefir" i u saradnji sa Medžlisom Islamske zajednice ove opštine, održan u Domu kulture.

Cilj održavanja ovog koncerta je, kako su nam kazali organizatori, da graðani Srebrenika i gosti provedu blagdan u pravom bajramskom ambijentu i atmosferi. I zaista je bilo tako.

- Pokušavamo da damo maksimum svojih moguænosti i da mlaðim generacijama pokažemo kako se proslavljaju bajramski praznici. Ramazanski bajram je jedan od najvažnijih praznika muslimana u kojem se potencira zajedništvo, obilazi se rodbina, sjeæamo se bosanskih šehida koji su zaslužni što mi danas živimo i obilježavamo naše praznike – naveli su organizatori.

Prisutnima u Domu kulture obratio se i Refik-ef. Hodžiæ, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Srebrenik. On je istakao da je Bajram simbol radosti, veselja, zajedništva, posjeæivanja i druženja.

- Bajramske dani koje ispraæamo uèe nas da se radujemo svome dobroæinstvu i da se žalostimo zbog svog grijeha, da budemo sretni u bogatstvu i raskoši svoje vjere. Svaki vjernik bajramsku radost doživljava kao trijumf dobra nad zlom, ljubavi nad mržnjom, pokajanja nad grijehom, oprosta nad kaznom, darežljivosti nad škrtošæu i snage duše nad slabostima tijela. Izaðimo iz ovih mubarek dana odvažni i spremni da izaðemo iz vlastite sebiènosti i upoznajmo nove dobrote – poruèio je glavni imam èestitavši Bajram svim pristunim.

U jednoiposatnom programu Ansambl „Zefir“ se predstavio kolažom najljepših ilahija i kasida, kao i sevdalinki. Specijalna gošæa koncerta bila je dr. Nedžmija Suljiæ takoðer iz Srebrenika. Ovu manifestaciju uvelièali su i èlanovi KUD-a "Mehlem" iz Oberhausena, koji su krajem mjeseca maja ugostili èlanove "Zefira" u svojim domovima. Kako je najavljeno, èlanovi "Mehlemea" posjetit æe Srebrenik i u vrijeme Kurban bajrama te æe uzeti uèešæe na planiranom koncertu za ovaj blagdan.

Ansambl „Zefir“ je kao vokalno-instrumentalni sastav poèeo sa radom u septembru 2008. godine. Polovinom 2011. godine ansambl „Zefir“ se dodatno proširio na naèin da je proveo audiciju za prijem novih èlanova, te je tada ujedno formirana i sekcija orkestra. Krajem 2012. godine osnovano je Udruženje mladih „Zefir“ Srebrenik u èijem sastavu djeluje i ansambl „Zefir“.



[Edited by cupo on 20-07-2015 at 00:45 GMT]

20-07-2015 at 00:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

25-07-2015 at 10:56 | Ukljuèi u odgovor
amigo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 29-11-2002
Lokacija: Viva Zapata
Odgovori: 90
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina - Eto bio i ja u Tuzli

Nakon vise od 15 godina prije par sedmica sticajem okolnosti bio sam u Tuzli. Istina samo na par sati, zurio sam za Gradacac i Modricu ali valjda ce sledeci put biti vise vremena.
Moj osnovni utisak je da se Tuzla vratila sebi, grad je lijep i odise prijatnoscu. Ljudi su veoma ljubazni i kada uporedim vrijeme prije rata cini mi se kao da je vrijeme stalo!
Zao mi je sto nisam imao vise vremena da nadjem neke meni drage ljude i ovom prilikom im se izvinjavam. Vjerovatno cu opet navratiti iduceg ljeta ako me zdravlje posluzi!
Stoga zelim da pozdravim veterana Rafu, njegovu Milicu, Olju, Vladu Jokica, Emina Hatunica i mnoge jos... Zelim da ih zdravlje sluzi pa se ako bogda nekada sretnemo, mozda i iduce godine!
A pozdravljam i cupu u nadi da su ga prosli mladalacki bijesi! Nisam ja bolan los kao sto izgledam!

I da ne zaboravim Frau Sonne. Nikada je nisam sreo, nismo se bog zna slagali u misljenju, ali sam je uvijek cijenio!
Sretno svima!

Amigo


[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:31 GMT]

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:33 GMT]

27-07-2015 at 03:29 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Babiæi kod Graèanice

Šarenilo narodnih nošnji na folklornoj smotri

Po uzoru na mnogobrojne smotre koje se održavaju širom Bosne i Hercegovine, u mjestu Babiæi kod Graèanice sinoæ je uprilièena III Meðunarodna smotra folklora, a u sklopu manifestacije Dani Babiæa 2015. Tradicija je to koja se njeguje veæ petu godinu u organizaciji Udruženja mladih ''Sijedi krš'' iz ovog mjesta.



- Manifestacija Dani Babiæa zapoèela je u junu održavanjem Mahalske lige u malom nogometu, a nastavljena je dešavanjima i kulturnim dogaðajima u mjesecu ramazanu. Na red je došla i smotra folklora na kojoj smo ugostili mnoga kulturno-umjetnièka društva. Veæina društava je veoma aktivna, a neki od njih su osvajali i znaèajne nagrade – kazao je za Tuzlarije Muharem Šehiæ, predsjednik UM „Sijedi krš“.

Uz domaæina, na smotri folklornog stvaralaštva uèestvovalo je deset kulturno-umjetnièkih društava iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine i to: KUD „Zdenac“ Hrvatska“, Udruženje mladih „Tinja“ Srebrenik, KUD „Svjetlost Ratkoviæi – Èeliæ, UG „Izvor“ Škahovica, KUD Mladost „Malešiæi“, KUD „2. Juni“ Staniæ Rijeka, KUD „Sjenina – Sjenina rijeka“ Sjenina, UG „Jošak“ Piskavica, OKC „Bosna Art“ Stjepan Polje i KUD „Mirsad Sinanoviæ“ iz Donje Orahovice.



Ovogodišnji program manifestacije Dani Babiæa zaokružit æe sportske igre, turnir u fudbalu, odbojci na pijesku, paintball turnir i igre bez granica: trèanje u vreæama, bacanja kamena s ramena, navlaèenja konopca) na izletištu Vis u subotu, 01.08.2015.godine od 12 sati.

Inaèe, Udruženje mladih „Sijedi krš“ Babiæi je osnovano u oktobru 2009.godine. Trenutno broji 100 èlanova i za kratak vremenski period, zahvaljujuæi ozbiljnom pristupu veæeg broja èlanova i volonterskom radu, veoma uspješno su realizovani brojni projekti.



























[Edited by cupo on 01-08-2015 at 01:33 GMT]

[Edited by cupo on 01-08-2015 at 01:33 GMT]

01-08-2015 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina - Eto bio i ja u Tuzli

citat:
amigo wrote:
Nakon vise od 15 godina prije par sedmica sticajem okolnosti bio sam u Tuzli. Istina samo na par sati, zurio sam za Gradacac i Modricu ali valjda ce sledeci put biti vise vremena.
Moj osnovni utisak je da se Tuzla vratila sebi, grad je lijep i odise prijatnoscu. Ljudi su veoma ljubazni i kada uporedim vrijeme prije rata cini mi se kao da je vrijeme stalo!
Zao mi je sto nisam imao vise vremena da nadjem neke meni drage ljude i ovom prilikom im se izvinjavam. Vjerovatno cu opet navratiti iduceg ljeta ako me zdravlje posluzi!
Stoga zelim da pozdravim veterana Rafu, njegovu Milicu, Olju, Vladu Jokica, Emina Hatunica i mnoge jos... Zelim da ih zdravlje sluzi pa se ako bogda nekada sretnemo, mozda i iduce godine!
A pozdravljam i cupu u nadi da su ga prosli mladalacki bijesi! Nisam ja bolan los kao sto izgledam!

I da ne zaboravim Frau Sonne. Nikada je nisam sreo, nismo se bog zna slagali u misljenju, ali sam je uvijek cijenio!
Sretno svima!

Amigo


[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:31 GMT]

[Edited by amigo on 27-07-2015 at 03:33 GMT]



i sve najbolje
01-08-2015 at 00:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Kad kolo povedu „Modraèki mornari“

Kulturno-umjetnièko društvo „Modraèki mornari“ iz Šeriæa kod Živinica osnovano je 1977. godine i djelovalo je sve do 1989. godine kada prestaje sa radom. Na inicijativu grupe mladih entuzijasta rad Društva je ponovo pokrenut 2007. godine na 30-tu godišnjicu KUD-a.

- Za naše, geografski malo, ali emotivno veliko mjesto tada se ispunila se stara želja. Konaèno, ponovo imamo naše kulturno-umjetnièko društvo koje èuva od zaborava obièaje naših predaka i tradiciju od izumiranja. Cilj našega Društva svakako je èuvanje, njegovanje i unapreðivanje kulturnog blaga našeg naroda, ali oèuvanje i promovisanje narodnih igara, plesova i obièaja – kaže Samir Èièkušiæ, predsjednik KUD-a „Modraèki mornari“.



KUD "Modraèki mornari" je nevladina neprofitna organizacija koja okuplja graðane sa podruèja koja gravitiraju jezeru Modrac. Udruženje trenutno broji više od osamdeset èlanova koji èine folklornu i muzièku sekciju i otimaju od zaborava igre, pjesme i obièaje naroda Bosne i Hercegovine. Udruženje je registrovano na državnom nivou i ima moguænost djelovanja na prostoru cijele Bosne i Hercegovine, a i šire.



Od obnove rada, KUD "Modraèki mornari" je postigao znaèajne rezultate na kulturnim manifestacijama u Bosni i Hercegovini, ali i šire. Nedavno su u Šeriæima organizovali i Prvu meðunarodnu smotru folklora na kojoj su pored domaæih, ugostili i folklorna društva iz Hrvatske i Makedonije.

10-08-2015 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Tuzlanski studenti u Istanbulu - Bosnom behar probeharao

11-08-2015 at 14:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Kolo na Panonskim jezerima

12-08-2015 at 01:08 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina














18-08-2015 at 15:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Bike Fest Panonika Tuzla 2015...11. i 12. septembra

21-08-2015 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice