Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


Joj zime ,evo me sva sam se ukocila ,a jesam se nahodala .

U Tuzli je za sedam dana rodjeno 25 djevojcica i 29 djecaka !
Neka budu zdravi i sretni .

Moram da pohvalim i Sezam ,dobra hrana ,dok ja sve probam ima da se udebljam .

06-01-2004 at 17:19
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Masala nataliteta u Tuzli!  


vattene amore che siamo ancora in tempo...
06-01-2004 at 17:22
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
cutie wrote:
Masala nataliteta u Tuzli!


Jeste stvarno ,neka malih Tuzlaka ,Bosanaca i Hercegovaca .

Cutie nisam ti isla do Slatine ,a nisam ja zaboravila .

Nego ,sjetih se ,
Prije par godina ako se ko sjeca ,cim se izadje iz grada mogle su se vidjeti zute trake uz put na kojima pise MINE.Ne znam koliko je deminirano ,a stavrno se divim deminerima ,kako to mogu raditi .

Danas citam u Dnevnom Avazu ,clanak pod naslovom "Deminere ceka jos posla" ...evo samo pocetak clanaka "na podrucju TK 74 kvadratna kilometra posijana minama u minulom ratu i dalje su velika opasnost za ljude i zivotinje.."

Ima samo asfalta da se drzim .


06-01-2004 at 17:44
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Proslog ljeta je bila neka frka oko deminera iz Bosne i onih iz Hrvatske, oko toga koliko su placeni. Ljudi moraju nahraniti porodice i zivot rizikuju, yebiga. 


vattene amore che siamo ancora in tempo...
06-01-2004 at 17:47
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
cutie wrote:
Proslog ljeta je bila neka frka oko deminera iz Bosne i onih iz Hrvatske, oko toga koliko su placeni. Ljudi moraju nahraniti porodice i zivot rizikuju, yebiga.


Kazu ,deminer grijesi dva puta ,jednom kada poziv izabere a drugi kada sta pogresno uradi .

Stvarno im treba placati u suhom zlatu ..koji njima zivci trebaju .

06-01-2004 at 18:02
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:

Jeste Cupo,tako je to za zdravstveno ,informacija je provjerena ,izvor siguran .
A,ozbiljno ,problem je sto to mnogi ne znaju,pa se desava da leze bolesni kod kuce jer misle da im treba silna lova za operaciju. Operacija srca je besplatna ,tj. pokrivena iz tog fonda ,"svi po 12 KM", cini se malo ali eto tako je ,ili ima dosta zdravih ljudi .
Da je zemlja u krizi ,mozete vidjeti i po silnim ponudama za placanje na rate ,kreditima i sl.
I uz licnu kartu mozete uzeti robu na kredit ,i donositi rate po principu "kada imas donesi " .
Iznos od oko 1000 KM mozete placati na godinu dana .
U kreditima su mnogi ,i samo se ganjaju ziranti.

Sunce, drage su mi i osvježavajuæe tvoje vijesti, ali ovaj "zdravstveni perpetuum mobile" je, zahvaljujuæi tvom pouzdanom izvoru, ipak "iz nesvijesti".
Ti si u startu dobro nagovijestila: pored uplaæenih 12KM, treba imati zdravstvenu knjižicu, dakle biti osiguran. Knjižica pritom mora biti ovjerena, svaki mjesec, u Fondu zdravstva.
Onih 12KM samo zamjenjuje participaciju, koja se plaæala do prije godinu dana, kao dodatak na redovno i obavezno zdravstveno osiguranje, a u zdravstvanim ustanovama omoguæavala je razno muljanje.
Mnogi, koji plate 12KM, a firma im ne uplaæuje redovni doprinos, nemaju ustvari nikakava prava na lijeèenje. Još smo daleko od socijalizma.
Istina, operacija srca je u zadnjih godinu dana bila besplatna, ali samo za osigurane pacijente, kojima je operaciju plaæao zdravstveni fond solidarnosti FBiH. Pitanje je da li æe to potrajati, pošto æe taj fond ubuduæe finansirati i nova skupa lijeèenja u inozemstvu.
No, i sa ovim što sam napisao, stanje u zdravstvu je, ipak, bolje nego u drugim oblastima.
Slažem se s vašom ocjenom za deminere, dobar dio njih poznajem.
Ali, poznavaoci mogu potvrditi, poslije droge i trgovine ljudima, deminiranje je za mnoge strane i nekoliko domaæih aktivista, jedna od najunosnijih prilika za brzo bogaæenje. Prema nekim podacima potrošeno je bar pola planirane sume za deminiranje u BiH, a oèišæeno svega par procenata miniranih površina. Zbog toga se deminirane površine iskazuju u hiljadama kvadratnih metara, a one, koje treba deminirati u kvadratnim kilometrima. Kad se to objavi u vijestima, zamislite kakav dojam stvaraju te cifre i relacije.
Pitam se kakvo osiguranje imaju demineri, koji èiste mine i koliko oni dobiju od ukupne sume utrošene za proces deminiranja.
06-01-2004 at 20:32
Hmmmm!
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

Kad bi mi dali citavu BH da bude moja, sa minama ili bez njih, a da je deminiram, ne znam da bih mogao. Svaka cast ljudima koji imaju slifa za to...

07-01-2004 at 00:12
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
rafo wrote:

Sunce, drage su mi i osvježavajuæe tvoje vijesti, ali ovaj "zdravstveni perpetuum mobile" je, zahvaljujuæi tvom pouzdanom izvoru, ipak "iz nesvijesti".
Ti si u startu dobro nagovijestila: pored uplaæenih 12KM, treba imati zdravstvenu knjižicu, dakle biti osiguran. Knjižica pritom mora biti ovjerena, svaki mjesec, u Fondu zdravstva.
Onih 12KM samo zamjenjuje participaciju, koja se plaæala do prije godinu dana, kao dodatak na redovno i obavezno zdravstveno osiguranje, a u zdravstvanim ustanovama omoguæavala je razno muljanje.
Mnogi, koji plate 12KM, a firma im ne uplaæuje redovni doprinos, nemaju ustvari nikakava prava na lijeèenje. Još smo daleko od socijalizma.
Istina, operacija srca je u zadnjih godinu dana bila besplatna, ali samo za osigurane pacijente, kojima je operaciju plaæao zdravstveni fond solidarnosti FBiH. Pitanje je da li æe to potrajati, pošto æe taj fond ubuduæe finansirati i nova skupa lijeèenja u inozemstvu.


Rafo ,meni se ipak cini da mi isto govorimo .
Osoba koju sam pitala je kompetentna .Evo ,da ponovim u tezama sta mi je rekla.
-odluka je stupila na snagu od aprila 2003.
- 12 KM za zdravstveno godisnje ,i uredno ovjerena zdravsteva knjizica ,omogucava besplatno lijecenje ,sto ukljucuje razne pretrage ,lezanje u bolnici ,operacije i sl.
-za lijecenje van granica BiH ,pod uslovom da se ne moze nista uraditi u BiH ,socijalo odvaja 30 % za lijecenje u inostranstvu a ostalo snosi pacijent .

Ja ne ulazim u to zasto neko nije osiguran a toga naravno ima ,zasto kod privatnika rade na crno i nemaju nikakvo osiguranje ali za osigurane je tako .


Sto se tice mojih vjesti ,uglavnom su iz izvora "rekla kazala" ili pisem svoje utiske pa nemojte me bas drzati za rijec .Ukljucite se i vi ,pisite o bilo cemu ,ja cu rado citati

Tako, bas danas cujem da je skoro uvezena so za posipanje ulica iz Tunisa ,kao da nemamo i previse soli .
A kada smo kod soli ,treba je ovih dana malo posuti po trotuarima ,dok nije neko vrat slomio.

citat:
rafo wrote
Slažem se s vašom ocjenom za deminere, dobar dio njih poznajem.
Ali, poznavaoci mogu potvrditi, poslije droge i trgovine ljudima, deminiranje je za mnoge strane i nekoliko domaæih aktivista, jedna od najunosnijih prilika za brzo bogaæenje. Prema nekim podacima potrošeno je bar pola planirane sume za deminiranje u BiH, a oèišæeno svega par procenata miniranih površina. Zbog toga se deminirane površine iskazuju u hiljadama kvadratnih metara, a one, koje treba deminirati u kvadratnim kilometrima. Kad se to objavi u vijestima, zamislite kakav dojam stvaraju te cifre i relacije.
Pitam se kakvo osiguranje imaju demineri, koji èiste mine i koliko oni dobiju od ukupne sume utrošene za proces deminiranja.


Da li to znaci da deminirati moze svako ? Mislim ,uz neku kratku obuku ,kurs ,sta vec treba ?
U svakom slucaju ,ja ,ovako plasljiva kao zec se iskreno divim njihovoj hrabrosti .

U TZ malo popustila zima i pada sitan snijeg .

Pozdrav
07-01-2004 at 21:12
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:
Tako, bas danas cujem da je skoro uvezena so za posipanje ulica iz Tunisa ,kao da nemamo i previse soli .
A kada smo kod soli ,treba je ovih dana malo posuti po trotuarima ,dok nije neko vrat slomio.

Ovdje posipaju so po ulicama, a po trotoarima sitne kamencice koji zapadnu u cipele. Neki dan citam neki se "gospodin" zali da mu ti kamencici unistise parkete po stanu Sta, bolan, u cipelama po kuci hodas u po zime? A kad neko vrat slomi onda tuze gradske vlasti da im plate odstetu, ko biva njihova je odgovornost da odrzavaju trotoare bezbjednim za hodanje.

Takodje, prica se, da kad ovdje pokupe snijeg sa ulica i bace ga u rijeku, sol koja je u snijegu skroz zbuni ribe, jesmo l´ sad u moru ili u rijeci


vattene amore che siamo ancora in tempo...
07-01-2004 at 21:40
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


A negdje je zabranjena so ,kao unisti i asfalt .
A,meni je najgore kada posipaju so i ostave onaj snijeg kao pijesak ,pa hodam u cizmetinama k´o po plazi ,potrosim 2 kile za par metara a tek gracioznosti .

07-01-2004 at 23:51
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice