Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
cupo wrote:
jel primjecujete da je skoro svaki dan novi clan ovdje to mi je bas drago


i meni
19-01-2004 at 12:37
Hmmmm!
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

Ja bih vam preporucio tuzlanski kiseljak , umjesto radenske (ma koliko srca imala) i jamnice...iz ekonomskog ugla, sto je veca prodaja lokalnog proizvoda, veci profit, vece plate i inicijative za lokalno uposljenje, te veci obrtaj lokalnog kapitala. Pa, zamislite gdje bi bili da nam je pokrivenost uvoza izvozom balansirana (a ne samo 30%)--sto znaci oko 3 milijarde eura jednostavno damo u ruke strancima, a bas i ne moramo. Domace mozda nije najbolje i najkvalitetnije (posebo u prezentaciji), ali barem znas da imas neku dodatnu korist od toga.

19-01-2004 at 14:57
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:A bila sam danas na parkingu kod Elme ,pa iza onih trafika nesto ogradjeno ,ne znam sta je ono .


To sto je ogradjeno mora da je ovo. Vijest sa Tuzlarija, mart prosle godine:


Pronaðen solni bunar star 500 godina


Prije nekoliko dana pronaðen je solni bunar za koji se vjeruje da je star više od 500 godina. Bunar je pronaðen na prostoru Solnog trga koji veæ godinama služi kao parkiralište. Do bunara se došlo uz pomoæ geodetskih karata iz doba Austro-Ugarske.

Podgrada bunara uraðena je od jedne gotovo izumrle vrste hrasta lužnjaka a od iste vrste hrasta pravljena je i stara Džindijska džamija.

Inaèe, nakon što se otkopa još nekoliko metara bunara, na ovom mjestu predviða se gradnja Istorijskog trga na kome bi bili izloženi i drugi eksponati koji govore i dokazuju slanu istoriju Tuzle.

19-01-2004 at 15:43
doris
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Vijesti iz Tuzle

I ja sam za to da se kupuje domace.Ovdje kod mene ima nekoliko radnji u kojima se mogu naci nasi proizvodi pa kad god imam prilike kupujem nase.
Sunce puno hvala na izdasnim informacijam o stanovima.Iskreno nesto dsam mislila da su cijene koristenih stanova malo jeftinije po kvadratu.
Kazes vrijeme ruzno i kisovito?
Vala i ovdje je jutros bilo -15 jel vjerujes a i sutra ce. Da hoce i ova zima vise proc... uh muka mi pravo.
Koliko ces jos biti u Tuzli?
Blago se tebi :p pojedi jedan kolac od firasala za mene.(Ko ono bi firasal jel to bila neka pekara prije rata ili tako slicno?

20-01-2004 at 03:11
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
Hmmmm! wrote:
Ja bih vam preporucio tuzlanski kiseljak , umjesto radenske (ma koliko srca imala) i jamnice...iz ekonomskog ugla, sto je veca prodaja lokalnog proizvoda, veci profit, vece plate i inicijative za lokalno uposljenje, te veci obrtaj lokalnog kapitala. Pa, zamislite gdje bi bili da nam je pokrivenost uvoza izvozom balansirana (a ne samo 30%)--sto znaci oko 3 milijarde eura jednostavno damo u ruke strancima, a bas i ne moramo. Domace mozda nije najbolje i najkvalitetnije (posebo u prezentaciji), ali barem znas da imas neku dodatnu korist od toga.


to je i logicno , ja sam cini mi se vec pisala ,da samo kod nas ima da je nesto iz uvoza nekada i jeftinije nego nas proizvod ili nije neka razlika u cijenama .
Samo kod nas mozes placati i u Eurima ,probaj nesto platiti npr.u Hrvatskoj ,ma nema sanse ,a ako cemo pravo svaka drzava se i drzi i treba drzati postojece valute ,ili se mi to pripremamo za EU.

U prilog tvom tekstu (citala sam i sta si pisao na topicu Imamovic)ide i jedan clanak iz proslog broja Fronta Slobode .
Evo samo dio ,naslov je Drzava gusi proizvodnju ,pa kaze " pod uticajem jakih mesopreradjivaca finansijskih lobija Vijece ministara BiH sudjeluje u jos jednoj prevari koja je usmjerena protiv proizvodjaca mesa ,Koko Dzada (naveci proizvodjac pileceg mesa u BiH)"

E, posto je ovo upozorenje javnosti gracanackih peradara a ne znamo i drugi stranu ,necu pisati sve ,ali gdje ima dima ima i vatre .

A sada veliki skok na druge teme

-Pocitah u Oslobodjenju ,

Kritikuju Fuda Backovica i njegov odlazak na Eurosong 2004 ,jer je pjevao sa Cecom i izjavio da ga ne zanima sta bh javnost misli o tome .

-Iz Tuzle otputovalo 100 buducih hadzija,preko Sarajeva pa do Saudijske Arabije.

-Doris ,cijene su ti takve ,s tim da su mnogi sredili stanove i sve u njima promijenili,tako da i to puno utice .
A ja ostajem u TZ ,vratila sam se
20-01-2004 at 11:40
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


Admine ,sjecam se ja tog teksta i price oko so(l)nog bunara ,ali stvarno nisam povezala oni baricu ogradjenu daskama s tim,zamisljala sam to malo drugacije .

Razmisljam da ovo vijesti iz Tuzle ,promijenim u "price iz carsije" ,posto ti vec pises vijesti .

20-01-2004 at 11:46
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:Razmisljam da ovo vijesti iz Tuzle ,promijenim u "price iz carsije" ,posto ti vec pises vijesti .


Nemas potrebe. Svojevremeno, kad sam analizirao sta posjetioce zanima, ustanovio sam da vecina forumasa i ne pogleda sta ima na sajtu Tuzlarije, ali isto tako i da vecina onih koji vole sajt ne posjecuju forum. Prema tome, dupliranja nema. Oni malobrojni koji posjecuju i jedno i drugo sumnjam da ce nam zamjeriti zbog ponavljanja nekih informacija.
20-01-2004 at 15:36
Bosnjo
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:
A ja ostajem u TZ ,vratila sam se



for good?
Ili ja to pogresno citam?

 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
20-01-2004 at 15:48
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
Bosnjo wrote:
for good?
Ili ja to pogresno citam?




Da li je zauvijek ne znam ,mozda
.
I gdje si ti Bosnjo ,nema te nesto

Admine ,dobro .
U Tuzli pljusti kisa .
20-01-2004 at 17:44
Bosnjo
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:
citat:
Bosnjo wrote:
for good?
Ili ja to pogresno citam?




Da li je zauvijek ne znam ,mozda
.
I gdje si ti Bosnjo ,nema te nesto

Admine ,dobro .
U Tuzli pljusti kisa .


Daleko sam od Tuzle...
Vraticu se...

Malo sam busy ovih dana, ne stignem pisati, bice bolje, valjda...

Mahanje svima,

 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
20-01-2004 at 20:04
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice