Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : FILMOVI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Re: filmovi

citat:
m-v wrote:
citat:
sretno dijete wrote:
Price iz Nepricave? Orlovi Rano lete ?

Ja nabio slusalice, cjepam se, a zena me promatra, tiho, ozbiljno sa strane, vjerovatno misleci u sebi "...sta mu je ...?!".
Joj, trebao mi je ovakav stripotesque eskapizam, barem za kratko, od stresa sto zivot nosi. Malo idiotluka sa primjesom Jarmuscha.



gdje se nepricave sjeti. joooj, kako je to dobro bilo zoran radmilovic ... a i mislena, a i kombo

i vote for pedro too


Obavezno ponovo gledam film. Samo moram da nabavim T-shirt, "Vote for Pedro", jeftine suncane cvike i dvije litre cranberry juice-a. Radi ugodjaja
24-02-2006 at 06:02 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: filmovi

citat:
Ruste wrote:
juce gledao 3 filma,
- apsolutnih sto
- laputa-castle in the sky
- walk the line

ne bi sad opisivao filmove, al´ svi su super i vrijedni gledanja. mozda se ponavljam, al ovaj miyazaki sto radi, ne radi niko. pogledaj te bilo koji film iz ghibli studio kolekcije, jer sto ih vise gledam, vise ne mogu da povjerujen da neko ovakve stvari moze praviti.

walk the line je walk the line


Gledao prva dva. Dobri su. Narocito "Castle in the Sky". Treci nisam.

Neznam jesi li imao prilike pogledati "Spirited Away", preporucujem.
Takodjer svidio mi se hrvatski film, snimljen prije par godina, "Fine Mrtve Djevojke".
Teska, urbana prica, tamne, prigusene boje, spora kretnja kamere, dobra gluma...
24-02-2006 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: filmovi

citat:
Ruste wrote:
do sad sam nasao spirited away, howls moving castle, princes mononoke, kiki, totoro, porco rosso, laputa, to je sto sam pogledao.
sto imam jos extra za pogledati je cat return, lupin, whisper of the heart, omohide poro poro.
ja sam se pravo navuko´.


Nek´ si se navuk´o...da je barem vise takvih...
Neke sam gledao, neke zapisujem, pa cu ih potraziti.

Sta mislis o "Sin City" ? Meni je pravo sje´o. Ta kombinacija stripa, filma, stilizirane fantazije...emotivan je.
Na stranu tehnicka dostignuca. Navuk´o sam se...

Veceras cu malo da se opustim uz Jarmusch-a...nisam dugo... i njegov "Down by Law"... sa Begninijem i Tom Waits-om...

Btw, jesi li gledao njegov zadnji "Broken Flowers"? Nisam imao prilike...kazu da je dobar...soundtrack jos bolji.
25-02-2006 at 02:18 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: filmovi

citat:
Ruste wrote:
sin city je ok, to sto kazes tehnicka strana je haos...imam jarana sto rece da i nije mogao bolje napravit film jer je strip ko damu. ja nisam nikad citao te stripove tako da ne znam.
jarmuscha sam nabavio neki dan broken flowers, al se nisam organizovao da pogledam, i nesto mi krivo...a uz to sam zbavio i permanent vacation, a vrijeme mi nikako ne da da sjednem i pogledam to. cak sam coffe i cigarettes pogledao nekako uzput, tako da mi valja sjest jedan dan pa sve to polako...
a od ghibli studija ima tog jos i ja sam se pravo nameracio da ih sve pogledam.
ne znam jesil´ gledao 10 minutes older, i tu je jarmusch, na trumpet dijelu, cello jos nisam stigao pogledat....u tom trumpetu herzog ima tih deset minuta filma, ja sam se sjebo pravo...sto bi bob rek´o: true story? very true story!!



U pravu si kad kazes za Jarmusch-a, za njega se treba "organizovati"...nije on bas za dnevnu upotrebu...trebas biti u fazonu...mentalno pripremljen...da ga osjetis. Zato i biram kad je on na redu.

Tako inace i prilazim svakom vidu umjetnosti(muzici, knjizevnosti, slikarstvu...)u skladu sa mojim trenutnim stanjem duha. Ispitujem sta mi godi...prilagodjavam se ...polako primicem. Ako ne valja, ostavljam...vracam se kasnije.

Zadnji film koji me je "zatek´o", je kineski "Hero". Nisam bio pripremljen. Sve te zive boje, kao neka bajka, ti dvoboji, kao slike impresionizma, filozofija dijaloga...prosto su me rasturile. Slicno japanskoj animaciji.
26-02-2006 at 03:15 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: filmovi

citat:
Ruste wrote:
evo da se ponovim sa citatom boba iz down by law:true story? very true story!!
al sad na temu hero, jer sam neki dan gledao dokumentarac, tj vise rekonstrukciju o tom ying xiong-u, kako se film i zove u orginalu i pravo sam se sjeb´o. taj covjek je sve stavio pod svoje i napravio kinu. al sta je bilo super u prici, jos uvijek je, to da je covjek sebi napravio grobnicu sa hiljadama terakot vojnika, i to su napravljeni do zadnjeg detalja da ga cuvaju u afterlife-u. i napravio je maketu kine, rijeke od zive, jer je vjerovao da je ziva mocna i da ce mu donjeti besmrtnost (?)mozda u afterlife-u(?)
e sad je fol da kinezi nece da to odkopavaju, nece da diraju vec postuju, a svega ima ispod...i oni to znaju, al ne diraju. i on je pozeo sa zidom.
e sad k´o film hero mi je super, bas to kako je poslagan, boje i koreografija. sta jos ima tome slicno house of flying daggers, crouchin tiger, a mislim da je to u orginalu krenulo sve od touch of zen(1969)
evo sad trazim link za ovog ying xiong, pa izleda da se zove ying zheng il se xiong tako cita...interesantan tip
[URL http://www.archaeology.org/online/reviews/qin/


Da, to je ono sto me je zateklo. Posto uvijek nesto procitam o filmu, prije gledanja, tako da sam i "Hero" uzeo kao preporuku za dobar istorijski film, baziran na istinitim dogadjajima, a dobio sam masterpiece.
Anyway, preporucujem ga...

Sinoc sam gledao "Transamerica". Tezak film, mada dobro uradjen. Ima neke iskrice duhovitosti, ali je u sustini drama, sa odlicnom glumom. Pitanje transeksualizma i vjecite borbe sa samim sobom, rodbinom, prijateljima, drustvom...
Neznam...vjerovatno nisam sinoc bio u fazonu za tako tezak film...slus´o zenu za izbor...meni se prohtijelo da gledam "Duck Soup", brace Marx iz ´33...neki drugi put.

Ves sam spomenuo na forumu, ali moram opet, sta cu kad je film dobar.
"A History of Violence". To je ono kad ne ocekujes puno, a dobijes i previse. Kad se ne nadas, a budes iznenadjen. Slicno seksu.
Elem, prica je jednostavna, gluma razara. Provincija krije tajnu. Tajna pokusava biti otkrivena. Krug se zatvara... tajna je otkrivena... zivot se nastavlja.
Napeto, nasilno, prozeto erotskim nabojem...
26-02-2006 at 18:01 | Ukljuèi u odgovor
Sevdalija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-01-2004
Lokacija: Zabokrecina
Odgovori: 2457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Jedna dobra hrvatska komedija "Sto je muskarac bez brkova",nije neko remek djelo ali je dobar za opustiti se.

26-02-2006 at 18:56 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: filmovi

Upravo odgledah "Corpse Bride", engleski animirani.
Lijepa film, simpaticno isprican .

27-02-2006 at 07:41 | Ukljuèi u odgovor
Djura
Nivo: Forumski doajen
SKOJEVAC

Registriran(a): 15-04-2004
Lokacija: Sydney
Odgovori: 5232
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: filmovi

MUNICH ,film po istinitom dogadaju,preporucujem svima da ga pogledaju  


Idealna defnicija sexa: OOP,PRC,AAH,STRC!!!









27-02-2006 at 09:08 | Ukljuèi u odgovor
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Gledala "Cold Mountain" i bas mi se dopao.
Renee je fantasticna, nije dzaba Oskara dobila...

27-02-2006 at 17:43 | Ukljuèi u odgovor
Djura
Nivo: Forumski doajen
SKOJEVAC

Registriran(a): 15-04-2004
Lokacija: Sydney
Odgovori: 5232
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: filmovi

Syriana pravo dobar film ,ko god ga gleda nece se pokajat 


Idealna defnicija sexa: OOP,PRC,AAH,STRC!!!









28-02-2006 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Umjetnost : FILMOVI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice