Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Gastronomija : BININE PITE
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

Hej 4.10, ja definitivno nisam normalna, a znas sta radim...slusam Turke ba, joj sad je gotovo, u jazbini ce bit samo Turci sljedecih 2 mjeseca, dok me yugi ne izbaci Lahka ti vece, dan, popodne, jutro vec sta je sad kod tebe, bogami kod mene samo sto jos horozovi nisu, odoh da makar legnem prije njih

16-12-2007 at 04:14 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BININE PITE

citat:
Nora wrote:

--------------------------------------------
Pa zeno jesi li vidjela kako se sir pravi tam na dijaspori moras nac coeka sto drzi krave, mora bit mlijeko "ispod krave" kupis 5-6 litara i ozezi, kakav kotidz ciz, treba njega 5-6 casa plus da pocesto i curi samo ti nadji dje ima krava, eto i sira razlijes mlijeko u plitko, sacekas da ukisne, procijedis na gazu, i eto..kaze coek onaj to vam je samo sirna masa, ja, sirna masa, ali samo od sirne mase se pravi sirnica, nije od trapista Hebla ga sirna masa

[Edited by Nora on 16-12-2007 at 02:31 GMT]


Rado bi ja to pravila al dje su mi krave... kazu na Havajima stoka zabranjena... sram ih bilo zato ja moram da kupim taj kadez ciz...ko sirutka nekad Haj ja se odvje izgleda vise patim nego u ratno doba kad sam bila u Tuzli  


It's not where you came from, it's where you are going.
16-12-2007 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BININE PITE

citat:
Bina52 wrote:



Pa mogla bi napraviti sir kad bi bilo "ispod konja" jer ovdje na DIVLJEM ZAPADU samo konje imaju
Pa u samom centru grada u ISTORIJSKOM DISTRIKTU postoje kuce sa citavom ergelom konja i to su budjovani pravi, ma zoloski vrt im ispred kuce.JEDINO AKO BI KAKOG BUDJOVANA POMUZLA ali kakav bi to sir bio


Tacno si to rekla
 


It's not where you came from, it's where you are going.
16-12-2007 at 08:25 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BININE PITE

citat:
Nora wrote:

Pa jel Havaji zivi dje i ti, pa dje to nema krava, de mi to malo pojasni, dje su krave ba
nemam ja pojma o AmeriKi hej zeno evo me sjedim ko budala po noci, i sad sam pukla od smijeha garant sam coeka probudila nalet te ne odnio, tebe i konje...


Hej zeno draga nemamo mi ni krava ni sta ovamo. Sve su izgradili u plaze majku im havajsku zato mi moramo da idemo od jednog do drugog supermarketa i molis bogu na tom putu da nades onaj sto trebas inace portosi gdaba gorivo a nisam nista kupila sto mi treba. da kupujem ovdje miljeko, ono u kanisterima od 4 litre, pa da valja ne bi se zalila al pretvori se sve u sirutku pa onda ni to ne pomaze. Helem kako god kremem valja kupit taj kotez ciz imolit boga da nije prerijedak. sta se moze , Vec ja dobro da sam i to cula da radi. Hvala Bini sto me je it nasvajetovla ;hanka  


It's not where you came from, it's where you are going.
16-12-2007 at 08:39 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BININE PITE

citat:
Nora wrote:

--------------------------------------------
Pa zeno jesi li vidjela kako se sir pravi tam na dijaspori moras nac coeka sto drzi krave, mora bit mlijeko "ispod krave" kupis 5-6 litara i ozezi, kakav kotidz ciz, treba njega 5-6 casa plus da pocesto i curi samo ti nadji dje ima krava, eto i sira razlijes mlijeko u plitko, sacekas da ukisne, procijedis na gazu, i eto..kaze coek onaj to vam je samo sirna masa, ja, sirna masa, ali samo od sirne mase se pravi sirnica, nije od trapista Hebla ga sirna masa



Skrenusmo mi sa pita na pravljenje sira
Ja ovdje kupujem od ljudi, sto drze krave i koze, frisko mlijeko i pravim sir.Najprije sam u apoteci nabavila neke kapi sto usire mlijeko za 20 min. to sigurno ima i kod vas.Kad sam bila u Sarajevu, donijela sam Maju, to je siriste sa Vlasica ima ga po pijacama za kupiti.Ohladis mlijeko na 40% dodas maje koliko je potrebno,pise na uputstvu,poslije sat vremena stavis u gazu,preko noci se iscjedi i imas frisak sir a bogami i surutku.
16-12-2007 at 15:54 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

za BINU

Eto ja probala napravit pitu, sira nigdje kad sam pocela jest!!! Sta se desilo Ja samo vidim nesto zuto, haman od jaja, al to je sve. Eto koristim onaj Daisy , 4% sir(kad drugog nisam nasla). Ostatak sira se haman razlio po tepsiji( onim njihovim nikakvim-valja mi ove godine il u ST Luis, il nazad u Tuzlu da kupim sebi hairli tepsiju); pa sve zakorilo. Eto ko nije majstor daba mu upute, nema nista od mog Nego ja cu da vidim kako mesna radi, od sirne nista Hajd makar sam pokusla-DGE SU TE KRAVE SAD ODO RASPISAT OGLAS U NOVINE IMAL IH KO NA CRNO  


It's not where you came from, it's where you are going.
16-12-2007 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: BININE PITE

citat:
Havaji wrote:
za BINU

Eto ja probala napravit pitu, sira nigdje kad sam pocela jest!!! Sta se desilo Ja samo vidim nesto zuto, haman od jaja, al to je sve. Eto koristim onaj Daisy , 4% sir(kad drugog nisam nasla). Ostatak sira se haman razlio po tepsiji( onim njihovim nikakvim-valja mi ove godine il u ST Luis, il nazad u Tuzlu da kupim sebi hairli tepsiju); pa sve zakorilo. Eto ko nije majstor daba mu upute, nema nista od mog Nego ja cu da vidim kako mesna radi, od sirne nista Hajd makar sam pokusla-DGE SU TE KRAVE SAD ODO RASPISAT OGLAS U NOVINE IMAL IH KO NA CRNO




Hej sto si me nasmijala.
Desi se to bona kad je rijedak sir,ali.....Ima jedna tajna kod spravljanja pite sa tako rijetkim sirom .
Kada umijesas sir sa jajima dodas koju kasiku i kajmaka, a za Libel sira stavis jednu u vrh punu kasiku griza psenicnog.Kad stavljas u pitu ,ja to radim kasikom,obavezno promijesas da se griz digne sa dna smjese i stavljas-grabis!!!!!!
To isto vazi i za zeljanicu da nebude vodena,a i za polaganu bjelopitu-pitu od sira sa tankim osusenim juhkama.

ETO BONA TEBI BINA KAZE I KOJU TAJNU O KULINARSKIM SPECIJALITETIMA,hahhaahaaaajjj

Nego redaj meso i vjeruj da ce ti pita biti lijepa.A da ti za tepsiju kazem:najbolje tepsije za pecenju su one aluminijske i ima ih u radnjama kupit.A proizvodnja su bas USA.

MA SVAKOG DANA SVE VISE NAPREDUJES!!!!!

[Edited by Bina52 on 17-12-2007 at 10:57 GMT]
17-12-2007 at 02:55 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BININE PITE

citat:
Bina52 wrote:




Hej sto si me nasmijala.
Desi se to bona kad je rijedak sir,ali.....Ima jedna tajna kod spravljanja pite sa tako rijetkim sirom .
Kada umijesas sir sa jajima dodas koju kasiku i kajmaka, a za Libel sira stavis jednu u vrh punu kasiku griza psenicnog.Kad stavljas u pitu ,ja to radim kasikom,obavezno promijesas da se griz digne sa dna smjese i stavljas-grabis!!!!!!
To isto vazi i za zeljanicu da nebude vodena,a i za polaganu bjelopitu-pitu od sira sa tankim osusenim juhkama.

ETO BONA TEBI BINA KAZE I KOJU TAJNU O KULINARSKIM SPECIJALITETIMA,hahhaahaaaajjj

Nego redaj meso i vjeruj da ce ti pita biti lijepa.A da ti za tepsiju kazem:najbolje tepsije za pecenju su one aluminijske i ima ih u radnjama kupit.A proizvodnja su bas USA.

MA SVAKOG DANA SVE VISE NAPREDUJES!!!!!

[Edited by Bina52 on 17-12-2007 at 10:57 GMT]


Bas ti hvala, i ovo cu da probram, malo po malo ma i Sirnica ce da bude Eh evo ti makar jedan za tu tajnu.  


It's not where you came from, it's where you are going.
17-12-2007 at 03:27 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

Binoooooooooooo, cuj pjesme

20-12-2007 at 22:20 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

Ovo je bolja pjesma o piti moze se puscat u disku,


http://www.youtube.com/watch?v=MccJce8tUew



Da je ova smijada bila napravljena kad smo mi postajali majstori sirenja u Norveskoj Mina nasa legenda, bila bi garant prozvana Hadzira u sekundi

20-12-2007 at 22:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Gastronomija : BININE PITE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice