Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda



Interesantan je i svestanik Vasilije Kacavenda koji je pred manastirom Svete Trojice na Vozuci blagoslovio cetnicke jedinice rijecima: "Ja se danas iskreno osjecam kao car Lazar nekad na Kosovu. Neka vam danasnje pricesce bude vozucka kosovska vecera, da dobijete novu snagu i zauvijek protjerate neprijatelje" ( Svijet od 16.01.1997 god. - prilog: "U ime Boga i sina cetnika.")

http://www.24casa.com/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=1474&page=3%2520onmousedown=return%2520rwt(this,

Text pod naslovom Cetnistvo i SPC

15-02-2006 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda

Reèe vladika, i bi tako

* Raskoš Vladièanskog dvora u Bijeljini ravna kraljevskim palatama
* Episkop zvornièko-tuzlanski Vasilije Kaèavenda samo sledio "potrebe Crkve i vernog naroda"

Kaèavenda: - S obzirom na to da se nisam mogao vratiti u sedište svoje eparhije u Tuzli, opština Bijeljina je eparhiji dodelila zgradu Komiteta koju smo kasnije preuredili i proširili, i tu danas živim.Pošto je rat uveliko trajao, nismo ni pomišljali na neku gradnju i proširenje kompleksa. Meðutim, kako se nazirao kraj dramatiènih zbivanja, javljala nam se ideja da napravimo manastir, jer je to bila i potreba Crkve i vernog naroda.




http://www.start-press.com/Arhiva/2006/01/09/RG-11-20060109.asp

[Edited by cupo on 19-12-2007 at 20:21 GMT]

15-02-2006 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda

U Bijeljini je episkop Vasilije KACAVENDA glavna vlast. Njegova je zadnja. On je napravio takve dvore kojima zavidi svijet. Unutra je bogatstvo, pa to je strahota, to je nesto nevjerovatno. A komercijalizuje se sve... donose se mosti Svetog Vasilija i Trojerucica, to danima obilazi parohiju, skupljaju se prilozi, pare ogromne se uzimaju. Taj Kacavenda nikada nije položio racun od cega je napravio te velike dvore. To je strahota koliko je to. To je 70 sa 70 metara.

http://www.grupa.org.yu/povratak/clanak6.html

Clanak pod naslovom: Zašto je tako dominantno religijsko obilježje
________________________________________

"Isti izvor javlja da ce sutra, povodom slave Vojske Republike Srpske, episkop zvornicko-tuzlanski Vasilije (Kacavenda) sluziti svetu arhijerejsku liturgiju u kasarni Vojvoda Stepa u Bijeljini.
Pored kasarne u Bijeljini, hramovi za vojsku postoje i u kasarnama u Trebinju i Bileci, a uskoro se ocekuje da ce Vojska RS dobiti svestenike-kapelane"

MOLITVA POVODOM 2000 GODINA HRISCANSTVA

http://www.glaskim.co.yu/glasnik/brojevi/broj12.htm

15-02-2006 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: kacavendina besjeda

Procitah onaj tekst iz Dnevnih Novina Start pa mi upade u oko ova recenica:

"Ako je verovati sarajevskim Danima, zbog vladièinog dvora srušeno je 11 bošnjaèkih kuæa u Bijeljini?!"

Komentar

Nema tu sta da se vjeruje,to je vrlo lako provjeriti,i svaki novinar koji to zeli , moze lako doci do tih podataka.Ja licno poznajem porodicu,koja sada zivi u Tuzli a cija je kuca srusena.Naravno do sada nisu dobili nikakvu odstetu,sude se,a koliko ce to trajati i hoce li ista biti presudjeno u njihovu korist....??!!?
A ide se,k´o fol, ka evropskim integracijama?

16-02-2006 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: kacavendina besjeda

Vala dosta i te farse o Kacavendi. On je ratni zlocinac i tacka. Nema tu puno razmisljanja. Samo se dolijeva bespotrebno ulje na vatru.
Sto ga sad neki ministar zove u posjet, to se zove politicki interes, da nije, Kacavenda bi odavno bio u Haag-u.
I ja sam svojevremeno bio usmjeravan, od strane tuzlanskih policajaca, da koristim drugu ulicu, ako zelim da prodjem pored SUP-a, jer Kacavenda je u posjeti, mozes mislit´.

I sta sam ja mogao ?!. Vikat´ na te ljude:"..ej, ne moze to tako...ja sam bio u Armiji Bih...vrijedjas me"...",. Dobili su zapovijed od nadredjenih i to je zakon. Boli zeludac, ali mora da se slusa.

Sve je politika. Jer sto rece jednom Silajdjic:"...ako ubijes jednog covjeka, smatraju te ubicom. Ako ubijes dva, serijski si ubica.Ako pobijes 10.000, zovu te na razgovore...".
Ako Kacavenda i dodje u Tuzlu na "pastirski rad", bez tjelohranitelja nece moci ni u WC-e otici, pa u cemu ce onda biti poenta njegove prisutnosti u gradu koji ga ne pamti po dobru, osim prljave politicke igre.



16-02-2006 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: kacavendina besjeda

Brcko blagosiljane spomenika Draze Mihajlovica















[Edited by cupo on 19-02-2006 at 00:39 GMT]

19-02-2006 at 00:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda

Kaèavenda : Nisu se stekli uslovi za povratak u Tuzlu

Vladika zvornièko - tuzlanski Vasilije Kaèavenda, koji je od 1992. godine boravi u Bijeljini, vratio bi se u Vladikin dvor u Tuzli, èime bi se i broj povratnika Srba poveæao, ali smatra da se još nisu stekli uslovi za njegov povratak. (Nisu i odjebi)

U izjavi za bijeljinsku BN televiziju on je pozdravio nedavni poziv državnog ministra za izbjeglice Mirsada Kebe da se vrati u Tuzlu, istièuæi da on, kao srpski vladika "nema pravo da premješta drevno sjedište Eparhije".

- Ali da bih se vratio, potrebni su odreðeni uslovi, a iznad svega potrebna je sloboda, da mogu slobodno obavljati svoju djelatnost - rekao je Vladika Kaèavenda.

Njegova rezidencija i manastir Vasilija Ostroškog u Bijeljini, u samom centru grada, izgraðeni su nakon eksproprijacije zemlje na kojoj je srušeno 12 bošnjaèkih kuæa. (Avaz)




[Edited by cupo on 19-12-2007 at 20:25 GMT]

20-02-2006 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda



Hoæe jezik pravo



Služeæi svetu arhijerejsku liturgiju u crkvi svete velikomuèenice Nedelje, kod Gradske bolnice u Brèkom, njegovo preosveštenstvo episkop zvornièko-tuzlanski gospodin Vasilije, iskoristio je priliku da malo zaroni i u politièke vode, pa je izmeðu ostalog rekao i ovo: "... Naša otadžbina Republika Srpska rastaèe se i to više nego što to traže ovozemaljski gospodari. Veæina naših politièkih lidera, umjesto da se slože i ujedine za spas svog naroda i otadžbine naše, RS, rastaèu ono što nisu stekli i daju radi liènog interesa ono što nikada nije njihovo bilo. Zato treba da zbijamo nacionalne i duhovne redove, ali ne da bismo druge napadali, veæ da bismo se mi, pravoslavni Srbi, branili od takozvanih Srba".


Ne, nije problem u "otadžbini RS" jer Kaèavendino svojatanje ne iskljuèuje pravo i nesrbima da RS doživljavaju kao otadžbinu, ako hoæe. Nije ni u podjeli na pravoslavne i takozvane Srbe ... obratite pažnju na onaj dio kad Kaèavenda kaže "treba da zbijamo nacionalne i duhovne redove, ali ne da bismo druge napadali".

To je ono što jeste zanimljivo. Kad biste Kaèavendu direktno pitali da li su Srbi ikad zbijali nacionalne i duhovne redove da bi nekoga napadali, sigurno je da bi vladika dao odreèan odgovor i ubjedljivo tvrdio kako su se vazda branili.

Pa ako je tako, što li onda vladika ne reèe "zbijmo nacionalne i duhovne redove, ali ne da bismo se od drugih branili"?
E pa ne reèe. Kad vladika misli na nešto drugo onda mu jezik hoæe pravo.
V.K. (Tuzlarije)

[Edited by cupo on 19-12-2007 at 20:26 GMT]

27-02-2006 at 23:27 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda




Збијмо редове да бисмо се бранили од такозв. Срба

РАСТАЧУ ШТО НИСУ СТЕКЛИ

Треба да збијемо редове да бисмо се бранили од такозваних Срба, рекао је владика Василије

ЊЕГОВО преосвештенство епископ зворничко-тузлански господин Василије (на слици) оцијенио је да српски политичари на преговорима о уставним промјенама „растачу” Републику Српску и више него што се то од њих тражи, јавила је Срна.
Владика Василије, који је јуче, на празник Симеуна Мироточивог, служио свету архијерејску литургију у цркви Свете великомученице Недеље, код Градске болнице у Брчком, рекао је да се „наша отаџбина, Република Српска, растаче и то више него што то траже овоземаљски господари”.
- Већина наших политичких вођа, умјесто да се сложе и уједине за спас свога народа и отаџбине наше, Републике Српске, растачу оно што нису стекли и дају ради личног интереса оно што никада није њихово било - рекао је владика.
- Зато треба да збијамо националне и духовне редове, али не да бисмо друге нападали, већ да бисмо се ми, православни Срби, бранили од такозваних Срба - поручио је владика Василије.
Светој литургији присуствовао је велики број вјерника из ове и других парохија у Брчком и околини.

www.glassrpske.com

[Edited by cupo on 19-12-2007 at 20:27 GMT]

29-03-2006 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: kacavendina besjeda

Da se ne lazemo, mene ne brine ovaj debil i njegovo propovijedanje, mene brinu oni kojima propovijeda, i oni koji ga zovu nazad da se vrati.

Ako je neko istinski vjernik kako moze dozvoliti da mu misu sluzi osoba koja je propovijedala zlo... i da ne detaljisem... Meni takav ne bi za oltar dosao, niti se mojoj crkvi primakao. E sada, sta onda da radimo s onih koji jedva cekaju da se on vrati?! Tih se ja bojim.... 


When you lose, don't lose the lesson!
25-04-2006 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice