Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti



[Edited by usamljena on 20-07-2013 at 22:53 GMT]

20-07-2013 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Zašto se burma nosi na domalom prstu?

Ponosni mladenci u skoro svim kulturama na ceremoniji vjenèanja razmjenjuju prstenje, tako što ga jedno drugom stavljaju na domali prst. Meðutim, malo ko zna zašto je to tako.


Znate li zašto se vjenèani prsten nosi baš na èetvrtom prstu? Stari Egipæani vjerovali su da upravo iz ovog prsta vodi jedna žila pravo do srca, dok su drugi smatrali da na domalom prstu burma najmanje smeta. Ipak, jedna kineska legenda nudi baš simpatièno objašnjenje.

- Palèevi predstavljaju roditelje.

- Kažiprsti predstavljaju vašu braæu i sestre.

- Srednji prsti predstavljaju vas same.

- Domali prst predstavlja vašeg partnera.

- Mali prst predstavlja djecu.



Spojite ruke dlanom o dlan, a zatim srednje prste sjedinite na naèin kako je prikazano na slici.

Pokušajte da razdvojite palèeve (roditelji). Razdvajaju se, jer oni ne bi trebalo da žive s vama vjeèno. Ponovo ih spojite.

Pokušajte da razdvojiti kažiprste (braæa i prijatelji). Otvaraju se, jer oni odlaze svojim životnim putem.

Pokušajte da razdvojite male prste (djeca). Odvajaju se, jer djeca rastu i odlaze. Ponovo ih spojite.

Konaèno, pokušajte da razdvojite domale prste (ljubavni partneri) i iznenadiæete se. Ovo je nemoguæe izvesti. Dvoje su sudbinski vezani do zadnjeg dana života i zato se vjenèani prsten nosi baš na tom prstu.

magazin.ba

21-07-2013 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Talentovanost

24-07-2013 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

ŠOKIRAO SVIJET: Pojavio se živ èovjek koji je roðen 1872. godine?
Feroz-ud-Din Mir živi u udaljenim planinama Sjevernog Kašmira i svoj dom u distriktu Uri napušta jako rijetko. Mnogo godina on je živio i radio kao trgovac lješnjacima u Pakistanu gdje je u ranim 1890-im oženio svoju prvu suprugu, lokalnu djevojku iz Punjaba.

ziv-covjek-1872Nadživio je èetiri žene, a ako je vjerovati podacima koji su nedavno predoèeni, njegova sadašnja supruga Misra je od njega mlaða više od 60 godina!?

I upravo je taj podatak šokirao cijeli svijet. Naime, Feroz ima rodni list izdan od vlade, po kojem je on roðen 10. marta 1872. godine. Dakle, sada ima 141 godinu i èetiri mjeseca.

Drugim rijeèima, on je 27 godina stariji od Japanke Misao Okawa, koja ima 115 godina i prema Guinnessovoj knjizi svjetskih rekorda, najstarija je osoba na zemaljskoj kugli. Predstavnici Guinnessove knjige rekorda trenutno provjeravaju ove navode. Inaèe, muškarac koji je donedavno smatran najstarijom osobom na svijetu, 116-godišnji Jiroemon Kimura, preminuo je prošlog mjeseca.

Uprkos tome što je veæ zakoraèio u 142. godinu života, ovaj Indijac još može hodati. Glas mu je slab, ali prepoznaje èlanove svoje familije. Ima i dobru memoriju, a po nekim mišljenjima svoju vitalnost duguje šetnjama po predjelima ispunjenim èistim zrakom.

U razgovoru za lokalne novine, prisjetio se vremena kada nije bilo granice izmeðu Indije i Pakistana.
Tvrdnje o njegovoj starosti potvrðuje i sadašnja, peta žena, Misra. “On je imao težak život. Prièao mi je o zemljotresu koji je krajem 19. stoljeæa pogodio zemlju, kada je bio na putu do Karachija. Spasio je mnogo života i svjedoèio je nekim od najznaèajnijih dogaðaja u prošlom stoljeæu”

Sam Feroz kaže da je nekad život bio mnogo mirniji i jednostavniji, bez elektriène energije i raznih modernih izuma. “Nakon što su nam ti izumi olakšali život, ljudi su poèeli živjeti mnogo teže jedni pored drugih”

Feroz ima desetoro djece i još mnogo – mnogo (pra)unuèadi.

31-07-2013 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

16-08-2013 at 18:55 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

http://www.bh-index.com/najstariji-otac-u-ocaju-ostavila-ga-je-supruga-i-odvela-mu-sina/
Najstariji otac u oèaju: Ostavila ga je supruga i odvela mu sina
Podijeli


Indijac je dospio na naslovnice 2010. tvrdeæi da je najstariji muškarac koji je dobio dijete. Prošle je godine dobio još jedno. Sad ga je u 97-oj godini napustila supruga.

Najstariji tata na svijetu ostavljen je i sam. Indijac Ramajit Raghav (97) je u oèaju nakon što ga je napustila supruga, samo nekoliko dana prije nego je njihov najmlaði sinèiæ trebao napuniti godinu dana, piše Daily Mail.

Indijac je dospio na naslovnice medija 2010. godine tvrdeæi kako je najstariji muškarac koji je dobio dijete. Prošle je godine dobio još jedno dijete. Sada ga je u 97-oj godini napustila supruga Shakuntala Devi, za koju se vjeruje kako je u ranim 50-im godinama. Sa sobom je uzela i sina Ranjeeta koji æe u subotu, 5. listopada, proslaviti prvi roðendan.

- Prošle godine u ovo vrijeme bili smo toliko sretni. Rodio se Ranjeet. Bio sam blagoslovljen. Ove godine, sve što imam je samoæa i èetiri zida moje kuæe – kazao je potreseni Raghav.

Prošle godine nestao mu je stariji sin

Unatoè roðenju dvojice sinova prošlog listopada, zadesila ga je još jedna tuga. Nestao mu je stariji sin. Prije šest mjeseci sina Bikramjeeta je odveo u bolnicu na pregled. Dok su èekali autobus na stanici, Raghav je zaspao. Kada se probudio, djeèaka više nije bilo. Nevolja je unijela nemir u odnos sa suprugom. Bezuspješno su ga tražili.

- Nikada ga nismo pronašli. Bio sam oèajan, ali bez supruge sam bespomoæan. Moj svijet je nestao. Jednostavno je s mlaðim sinom otišla prošlog tjedna. Ne znam kamo ni zašto me ostavila – kaže Raghav koji se za pomoæ obratio i vlastima.

‘U krevetu je bolji od mladiæa, može cijelu noæ’

Shakuntalu je upoznao jednog kišnog jutra dok je sjedio pokraj svetišta i doveo ju kuæi.

- Nije imala obitelji ni prijatelja. Bila mi je sve u životu – kaže Raghav.

U intervjuu prošle godine Shakuntala je izjavila kako bi vjerojatno bila mrtva da ju Raghav nije primio k sebi.

- Meni se ne èini star, ljubav može voditi kao bilo koji 25-godišnjak. Èak je i bolji od njih jer može cijelu noæ, a i divan je otac – rekla je tada Shakuntala, koja je s Indijcem u braku 23 godine.

05-10-2013 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Jaguar insistirao na èeškanju Strašno prede

06-10-2013 at 01:08 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Evo i Sultan se oženi :
Najveæi èovjek na svijetu
visok 251 cm

29-10-2013 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Ne znam gdje da stavim ovaj video snimak,moderatori premjestite gdje hoæete

Petominutni video jednostavnog naziva "Good people"



[Edited by Ema on 13-11-2013 at 19:44 GMT]

13-11-2013 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Kažu:"Raj na zemlji"

http://www.haber.ba/vijesti/svijet/63851-grad-u-kome-je-plata-1-200-eura-kirija-15-eura-a-kriminala-nema.html

15-11-2013 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice