Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Fildžan viška
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ogi
Nivo: Forumski doajen
Strpljiv

Registriran(a): 08-12-2005
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 6443
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Veliki pozdrav Valtere i podrska u daljem radu!  


Burek bureæke,

žvaæem žmireæke
03-06-2007 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fildžan viška

nezavisne novine, 06.06.07.

sport važniji od politike - nebojša radmanoviæ posjetio reprezentativce pred današnju utakmicu s maltom

06-06-2007 at 11:41 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Živeæe naš Bobo kroz druge ljude

KOZARSKA DUBICA - U Meðeði je 30. maja sahranjen Slobodan -Bobo Vidoviæ, koji je poginuo u subotu uveèe u saobraæajnoj nesreæi. I ljudska i novinarska reè zanemela je znajuæi za odluku Bobinih roditelja Milana i Smilje Vidoviæ da doniraju organe tragièno nastradalog sina ljudima kojima transplantacija znaèi poèetak novog života.

Odlukom roditelja spaseno je pet ljudskih života. Todoru Budiæu iz Banjaluke presaðen je jedan bubreg, a drugi Aliji Begoviæ iz Tuzle, teškom èetrdesetpetogodišnjem bolesniku Ismetu Devedžiæu iz Tuzle presaðena je jetra. Zahvaljujuæi transplataciji rožnjaèe ponovo æe videti Elsada Skokiæ (41) i Hasan Ibriæ 78.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_269.htm


Otac spasio sina iz nabujale rijeke

Srebrenica – Benko Kariæ iz Kutliæa kod Srebrenice, vraæajuæi se iz škole, dok je prelazio preko brvna na Kutlièkoj rijeci, okliznuo se i pao u nabujalu rijeku. Na sreæu,s njim je bio njegov otac Mirsad, koji je svaki dan sina vodio u školu i dovodio kuæi.
“Benko je izgubio kontrolu i pao u rijeku koja je nosila balvane i mulj. Bez razmišljanja sam skoèio, ali Benko je veæ bio potonuo. Voda je bila mutna i nosila granje, što mi je otežavalo plivanje. Bujica me nosila oko 200m, a kada sam uhvatio Benku, bio sam siguran da æemo se spasiti, iako ja nisam neki plivaè”, isprièao je Mirsad Kariæ
.Nakon spašavanja, Benko je bio u nesvjesti, a njegov otac izranjavan od balvana i granja koje je bujica nosila. Pomogao im je komšija Živorad Ristanoviæ, koji ih je primio u kuæu i dao im suhu odjeæu. Poslije ih je odvezao kuæi.
S. Sm.
Oslobodjenje 6.6.2007.


Izložba "Mister Morgen - Ivo Robiæ”

Zagreb - Izložba pod nazivom "Mister Morgen - Ivo Robiæ" koja prikazuje život i djelo hrvatskog pjevaèa i skladatelja Ive Robiæa (1923.-2000.) otvorena je veèeras u Muzeju grada Zagreba (MGZ).
Robiæ je ostavio neizbrisiv trag u hrvatskoj zabavnoj glazbi i pop-kulturi druge polovice 20. stoljeæa te ostvario nenadmašen diskografski opus i zapaženu meðunarodnu karijeru. Poèeo se baviti glazbom poèetkom 40-ih godina 20. stoljeæa kada nastupa u zagrebaèkom baru Grillroom i na radiju. Glazbena kritika uvrstila ga je u veterane naših festivala, od 1. zagrebaèkog festivala 1953. pa sve do Krapinskog festivala 1998. Robiæ je priznati skladatelj i danas popularnih pjesama koje predstavljaju zaštitni znak hrvatske glazbene scene "Samo jednom se ljubi", "Srce, laku noæ", "Moje plavo more" i dr. Robiæ je snimio i prvu "rock and roll" ploèu u Hrvatskoj i prvu samostalnu long play ploèu, a takoðer je prvi hrvatski pjevaè koji je pjevajuæi na njemaèkom jeziku dospio na amerièke i britanske ljestvice popularnosti s pjesmom "Morgen" 1959., za koju je dobio i Zlatnu ploèu "Polydora". Izložba je koncipirana u šest tema koje obuhvaæaju oko 700 predmeta - plakate, fotografije, notna izdanja, gramofonske ploèe, novinske èlanke, knjige, diskografske nagrade i osobne predmete. Nizom multimedijalnih instalacija posjetitelji æe moæi doživjeti Robiæevo glazbeno djelo. Izložbu prati opsežan katalog u kojemu su predstavljeni rezultati istraživanja vezanih uz život i stvaralaštvo Ive Robiæa kao i poslijeratni razvoj hrvatske zabavne glazbe.
Robiæ je osim u Zagrebu živio i u Opatiji pa æe, prema najavi organizatora, izložba sljedeæe godine biti otvorena i u tom gradu.
HRT WEB vijesti 4.6.2007.

Šerbedžija: Mostar je kao i svaka prava ljepota – neuništiv

“Mostar je kao i svaka prava ljepota - neuništiv! Vide se ožiljci za sve što se ratom ili bilo kojim drugim ludostima u ratu uèinilo gradu, ali ljepota ostaje ljepota. Naroèito ove stvari koje su obnovljene. Divno je da se u grad, bilo koji pa i u Mostar, ponovo vratio život, kao što se vratio u mnoge gradove širom BiH, a i Hrvatske koji su bili ratom ošteæeni. Tako da je meni osobno drago gdje god doðem u takvu sredinu, da se ponovno budi život, pozitivna energija, da ljudi zaboravljaju na te strahote rata”, istaknuo je Šerbedžija.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_270.htm

Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što æe link prema tražilici “Tražim izgubljenog prijatelja” postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

Tražim izgubljenog prijatelja


http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=valterbranisa

Pozdrav Ogi !

07-06-2007 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Slovenke pjevale i plakale za Ðorðem

Ljubljana - U jednom od najljepših koncertnih prostora prepunim ljubljanskim Križankama Boris Novkoviæ preksinoæ je održao svoj prvi koncert nakon smrti oca Ðorða. Dupkom ispunjeno gledalište (u kojem je bilo "samo" 90 posto predstavnica ljepšeg spola!) nije štedjelo grla i dlanove.

Trosatni koncertni šou Novog primitivizma

Zagreb - Kultni band bivše države koji je slijedio njenu sudbinu te se razdvojio na "istoèni" i "zapadni dio"- trosatnim je glazbenim šouom u zagrebaèkoj Tvornici kulture sinoæ promovirao osmi po redu album "Doði da ti èiko nešto da".
http://www.fildzanviska.ba/clanak_271.htm

Saèuvati i glavu i obraz u Knežini

Knežina kod Sokoca - Povratak Bošnjaka u sela na Romanijskom platou ide sporo....Kuæe su još uvijek razrušene, posla nema, mladi su se razišli po svijetu. Ali i pored svega što se desilo nekad, kao i sadašnjih problema, njeguje se uspomena na zajednièki život kada se susjedstvo ili komšiluk branilo "vlastitom glavom".
„Mene raduje jedna druga spoznaja. Na polaganju kamena temeljca došlo je sedam lokalnih Srba, i to vrlo uglednih. Bilo je tu malo i suza. Ali jedna mi je reèenica ostala trajno prisutna. Jedan vrlo ugledan domaæin, izrodio uglednu djecu, kazao mi je u Knežini: ’Pitaju mi svi knežinski pravoslavci zašto ne idem u crkvu. Ja sam im kazao da, iæi æu onog dana u crkvu kad knežinski Bošnjaci muslimani mognu uæi u svoju džamiju.’ Ja æu namjerno sad da kažem jedan detalj koji æe možda i vas fascinirati. Naime, èetiri, pet lokalnih Srba, mi znamo njihova imena, danima su èuvali svojim tijelima džamiju Selimiju. I kad više nisu mogli, kad su definitivno došli stranci i neki drugi ljudi i kad su opasali svim silnim dinamitima džamiju, onda su oni izašli iz džamije jer nisu imali rješenja, a jedna od njih, ne želim ni njegovo ime sad reæi, nek ostane tajna, kažu da je lijepo otišao, okupao se, obukao jedino, štedno odijelo, stavio kravatu, otišao u Kravarevicu, to je brdo iznad Knežine, i objesio se. Nikad jedan narod ne može da bude kriv za zlo koje je negdje posijano.“
http://www.fildzanviska.ba/clanak_272.htm


Studentski dijalog Prištine i Beograda

Priština/Beograd - Po 11 studenata Beogradskog i Prištinskog univerziteta su na èetiri sastanka u Beogradu i Prištini razgovarali o etnièkim stereotipima, ulozi medija u kreiranju stereotipa, buduæem statusu Kosova i evropskim integracijama. Studenti iz Prištine stigli su u Beogradu u okviru projekta podrške inicijativama meðuetnièkog dijaloga u regionu. Posetu su organizovale nevladine organizacije Fraktal iz Beograda i Forum - 2015 iz Prištine.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_273.htm

Varteks dobavljaè i sponzor Univerzijade Beograd 2009.

Varaždin/Beograd - Tekstilna kompanija Varteks iz Varaždina i Univerzijada Beograd 2009. d.o.o., potpisali su Ugovor o poslovnoj saradnji kojim Varteks postaje ekskluzivni dobavljaè službene odeæe i obuæe za sportiste, èlanove organizacionog odbora i službene osobe Univerzijade koja æe se 2009. godine održati u Beogradu, saopšteno je iz Varteksa.

Takoðer, Varteks æe biti ekskluzivni dobavljaè službene odeæe i obuæe za sportiste i èlanove delegacije Srbije koji æe uèestvovati na Univerzijadi u Bangkoku, u avgustu ove godine.

Ugovor su potpisali predsednik Uprave Varteksa Zoran Košæec i generalni direktor Univerzijade Beograd 2009. d.o.o. Siniša Jasniæ.
Economy 6.6.2007.



Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što æe link prema tražilici “Tražim izgubljenog prijatelja” postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

Tražim izgubljenog prijatelja


http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=valterbranisa

10-06-2007 at 21:16 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Jutro bez Ferala

Tjednik Feral Tribune iz Splita, sutra (èetvrtak) neæe biti u kolportaži, ni preksutra (petak) na kioscima, kao posljednjih 14 godina. Pritisnut dugovanjima za PDV, sudskim presudama i neoglašavanjem u njemu, Feral je za sada ustuknuo. Hoæe li se vratiti na hrvatske ulice - to još nitko ne zna.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_274.htm

Kako živimo islam u Hrvatskoj

Da kojim sluèajem radi na nekom od velikih svjetskih aerodroma, a ne na Hrvatskoj televiziji, urednica Vijesti na Drugom programu Lamija Aleèkoviæ imala bi za dnevne molitve na raspolaganju jednu èistu i mirnu prostoriju, po moguænosti praznih zidova. S obzirom na to da u zgradi na Prisavlju provodi više od dvanaest sati dnevno, ona bi u takvoj prostoriji, u stankama izmeðu novinarskih rokova, teoretski mogla izmoliti èak èetiri od ukupno pet namaza, molitvi koje su dnevna obveza svakog muslimana.

- Islam je zahtjevna religija i ja se te obveze klanjanja pet puta dnevno ne pridržavam. Naravno da je muslimanima lakše obavljati svoje vjerske obveze u zemljama gdje su u veæini.

U arapskim zemljama za ramazana, mjeseca u kojem postimo, ništa tijekom dana i nije otvoreno, a na radnim mjestima zaposlenici prekidaju rad zbog dnevnih molitvi. Ali, ne mislim da bi mi to netko ovdje trebao omoguæiti. Ja sam svoj vjerski život, jednostavno, prilagodila uvjetima - objašnjava. Atraktivna mlada novinarka u seriji je intervjua, koji su zaredali nakon njezine pobjede na tv-showu “Zvijezde pjevaju”, otvoreno progovorila o svojoj muslimanskoj vjeri. Unatoè tome, na razgovor o tome što za nju znaèi prakticiranje islama u svakodnevnom životu nije pristala odmah, i to iz zabrinutosti da bi se njezina vjerska pripadnost u javnosti mogla protumaèiti slièno kao i politièko opredjeljenje.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_275.htm

Zaplovio vodeni æiro

Ovih dana na rijeci Drini i jezeru Lim zaplovio je prvi bosanskohercegovèki parabrod, tzv. Vodeni æiro. Rijeè je o prvom meðuentitetskom projektu razvoja turizma u Gornjem Podrinju, koji je isfinancirala Europska komisija.
Bojan Bajiæ, koordinator projekta kaže kako je cijela ideja imala cilj da se u turistièkom smislu oživi nekadašnja austrougarska željeznica, potopljena u jezeru Lim, po kojoj je išao jedan od najpoznatijih brandova BiH, a to je vlak æiro:
„Poznato je kada je prije sto godina æiro profukcionisao da je istoèna Bosna poèela da živi u punom kapacitetu i da je onog momenta kad je æiro ukinut istoèna Bosna poèela da pada. Ja sam sad potpuno siguran da je ta trasa austrougarskog æire, koja je jedno civilizacijsko i graditeljsko remek djelo, koja prolazi kroz nevjerovatne prirodne atrakcije, kao što su kanjon rijeke Miljacke izmeðu Sarajeva i Pala, kanjon rijeke Praèe, sad znaèi od Pala kroz Praèu, Mesiæe do Ustipraèe, ovaj poplavljeni dio od Ustipraèe prema Goražda i Višegradu, i onaj nastavak od Višegrada do Mokre gore i Zlatibora. Kad se sve to uspostavi u jednu turistièku atrakciju, ja sam siguran da æe on ponovo promijeniti tok istorije istoène Bosne i da æe imati iste onakve ekonomske efekte koje je imao austrougarski æiro kad je prošao prije sto godina.“
http://www.fildzanviska.ba/clanak_276.htm

Regionalni "Rez"

Beograd - Inicijativa mladih za ljudska prava poèela da izdaje regionalni omladinski meseènik "Rez" koji prati dogaðaje u zemljama bivše Jugoslavije.

Tekstovi su pisani na srpskom, hrvatskom i bosanskom jeziku, a planirano je i da izlazi na albanskom. Èasopis æe izlaziti svakog prvog petka u mesecu, a distribuiraæe se u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i na Kosovu.

Glavni i odgovorni urednik "Reza" je novinar iz Kikinde Željko Bodrožiæ

Za prvi broj "Reza" pisali su, izmeðu ostalih, Srða Popoviæ, Tanja Tagirov, Nadežda Gaæe, Bojan Tonèiæ, kao i novinari nagraðeni NUNS-ovim godišnjim nagradama iz oblasti istraživaèkog novinarstva.
B 92 15.6.2007.

Veèe srpskog folklora u Zagrebu

ZAGREB - Srpski folkloristi iz Baèke Palanke i Banja Luke nastupili su u Zagrebu na "Veèeri srpskog foklora" koju je organizovalo Veæe srpske nacionalne manjine grada Zagreba. U dvorani zagebaèkog velesajma skupilo se izmeðu 500 do 600 gledalaca koji su aplauzom pratili plesaèe i sviraèe KUD "Kosta Abraševiæ" iz Baèke Palanke i KUD "Èajavec" iz Banja Luke koji su kroz 12 koreografija predstavili folklor brojnih podruèja na kojima žive Srbi - od Banije do južne Srbije.Manifestacija je bila završena šopskim igrama koje su izvedene èak dva puta na veliko oduševljenje publike.
Oba ansambla ize sebe imaju velik broj nastupa i nagrada koje su osvojili. Tako je KUD "Kosta Abraševiæ" osvojio Zlatni opanak 2004. za prvo mesto na takmièenju za najbolji ansambl Srbije, a godinu dana kasnije kao drugoplasirani, i Srebrni opanak 2005, kao i brojna priznanja sa takmièenja u Puli, Rumi, Somboru, Beèeju i drugim mestima.
KUD "Èajavec" osvojio je brojne nagrade od kojih se izdvajaju prvo mesto na meðunarodnom festivalu folklora u Kastravilari u Italiji 2003. godine i drugo mesto na festivalu u Agriðentu godinu dana kasnije. Japan je 2004. proglasio "Èajavec" za najbolji ansambl u BiH nakon èega je usledila turneja po Japanu, a ansambl je 2005. osvojio i prvo mesto na meðunarodnom festivalu folklora u Vihodni u Slovaèkoj.
RTV 11.6.2007.

Nektar na tržištu cijele BiH
SARAJEVO - Nektar pivo "Banjaluèke pivare" od danas æe biti plasirano na tržište cijele BiH, potvrdio je juèer Nik Peni, generalni direktor "Pivare".
http://www.fildzanviska.ba/clanak_277.htm

Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što æe link prema tražilici “Tražim izgubljenog prijatelja” postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

Tražim izgubljenog prijatelja


http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=valterbranisa

16-06-2007 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Sedmica ujedinila bivšu Jugoslaviju

BANJALUKA - Direktori lutrijskih organizacija država bivše Jugoslavije dogovorili su u Celju formiranje asocijacije lutrija regiona, a veæ ove jeseni planirano je pokretanje zajednièkog lota. Èelnici lutrija vjeruju u veliki uspjeh tog poteza imajuæi u vidu da bi na zajednièkom tržištu okupili 30 miliona ljudi.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_278.htm

Školica

ŠKOLICA je web-stranica koji ureðuju uèenici dvojeziène nastave (na hrvatskom i srpskom jeziku) iz Belog Manastira. Zamišljena je kao mjesto na kojem æe nadareni uèenici moæi objaviti svoje pjesme, sastave, radove ili školske zadaæe i testove te pokrenuti diskusiju o njima; mjesto na kojem æe roditelji moæi iznijeti probleme vezane uz obrazovanje svoje djece, predlagati svoja rješenja a sve u cilju poboljšanja rada u školama.
http://www.skolica.org

Potpisan Ugovor o iluminaciji Saborne crkve

Sarajevo - Gradonaèelnica Sarajeva Semiha Borovac i starješina Srpske pravoslavne crkve, jerej Borislav Livopoljac danas su potpisali Ugovor o sufinansiranju realizacije projekta Iluminacija Saborne crkve u Sarajevu. Grad Sarajevo je sa 58.000 KM finansijski podržao projekat, a Saborna crkva pripremila je projektnu dokumentaciju osvjetljenja ovog vjerskog objekta.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_279.htm

Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što æe link prema tražilici “Tražim izgubljenog prijatelja” postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

Tražim izgubljenog prijatelja


http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=valterbranisa

16-06-2007 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Omladinski Pokret REVOLT
Urbana Kultura Foruma Graðana Tuzla
Forum mladih SDP BiH Tuzla
Mladi liberali Tuzla

Tuzla, 15. 6. 2007. g.

Primalac: M E D I J I


Saopštenje za Javnost

Omladinski pokret REVOLT, Urbana kultura Foruma Graðana Tuzla, Forum mladih SDP-a Tuzla i Mladi liberali od danas organizuju potpisivanje peticije za dodjelu prostora kasarne «Husein Kapetan Gradašèeviæ» u Tuzli Univerzitetu u Tuzli, a koju upuæujemo pored predstavnièkog doma Parlamentarne skupštine BiH i Uredu visokog predstavnika, te ministarstvima odbrane i obrazovanja. Peticija predstavlja poèetak šire kampanje koja æe se voditi u narednim mjesecima.

„Evidentan je manjak prostora na Univerzitetu, o èemu govori i èinjenica da Univerzitet u Tuzli sa svojih 16 956 studenata trenutno raspolaže sa 34 727 m2. Optimalan prostor za ovaj broj studenata bio bi 138 691 m2. S druge strane, oružanim snagama BiH nakon reforme vojske više nije potreban toliki prostor, te imajuæi u vidu da su kasarne u Sarajevu, Banjoj Luci i Mostaru veæ dodijeljene tamošnjim Univerzitetima, smatramo da je krajnje vrijeme da se to uèini i u Tuzli.“ poruèuju organizatori.

Peticija æe se potpisivati u narednih deset do petnaest dana u vremenu od 11 do 14h na tri punkta u Tuzli, i to ispred filozofskog, te graðevinskog fakulteta, i na korzou. Nadamo se što veæem odazivu, ne samo studenata, nego cjelokupnog graðanstva, kako bi Tuzla dobila respektabilan evropski Univerzitet, koji æe predstavljati generator razvoja èitavog bosanskohercegovaèkog društva.

S poštovanjem,

Omladinski Pokret „REVOLT“
Urbana Kultura Foruma Graðana Tuzla
Forum mladih SDP BiH Tuzla
Mladi liberali Tuzla

16-06-2007 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
valterbranisarajevo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 19-06-2006
Lokacija: Sarajevo, BiH
Odgovori: 401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Prvi rodjendan Fildžana viška

Eto, danas je prvi rodjendan Fildžana viška. Trebao bih nešto napisati, ali mislim da æe biti dovoljno samo ovo. Drago mi je što su mnogi shvatili o èemu se radi, drago mi je što su mnogi koji su na poèetku bili skeptièni isto shvatili da ovo nije ništa zlonamjerno,a oni koji nisu shvatili do sada, vjerovatno neæe nikada...

Olimpijska bob staza ponovo oživjela

Sarajevo - Punih 15 godina olimpijskom bob stazom na Trebeviæu nije se niko spustio sve do juèer, kada je kompanija "Red Bull" organizovala egzibiciono takmièenje skejtera. Devastirani objekt juèer je na vrelom suncu, barem zakratko, opet imao olimpijski sjaj dok su se betonskim koritom pri brzinama i do 70 kilometara na sat spuštali hrabri takmièari na specijalnim sportskim rolšuama.
http://www.fildzanviska.ba/clanak_280.htm

Estradne zvijezde za djecu Sarajeva

SARAJEVO - Humanitarni koncert "Na krilima sunca" održan je u subotu naveèe u Bosanskom kulturnom centru u Sarajevu, u organizaciji agencije "Stela media" d.o.o.
Nastupile su poznate zvijezde Goran Karan, Jelena Radan, klapa "Cambi", te sarajevski kantautor Kemal Monteno, a program su vodili Danijela Trbojeviæ i Mario Sedmak. Sredstva od prodanih ulaznica biæe usmjerena za opremanje kuhinje u Djeèijem domu "Bjelave" u Sarajevu, te adaptaciju prostorija zgrade Štadlerovog djeèijeg doma "Egipat".
http://www.fildzanviska.ba/clanak_281.htm

Ljudi iz rubrike "ostali"

U bivšoj zajednièkoj državi – Socijalistièkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji (SFRJ) – postojali su, pored naroda i narodnosti, i ostali, meðu kojima su dugo voðeni Romi, neopredijeljeni, djeca iz takozvanih nacionalno miješanih brakova, Rusini, Egipæani, Palestinci i još stotinjak drugih. U to je vrijeme bilo dosta Jugoslavena, koji su u multietnièkoj Jugoslaviji predstavljali nekakvu nadnaciju, mada je, u suštini, bilo rijeè o državljanstvu. Nakon raspada Jugoslavije i formiranja višenacionalnih država, stvari su se promijenile. Veæina je pribjegla nekom svom nacionalnom odreðenju. Procenti su se izmijenili.
Prema posljednjem popisu stanovništva, u Hrvatskoj, u kategoriju ostalih je uvršteno oko 100.000 graðana (2,5 ukupnog stanovništva). Veæina ih na upit od narodnosti nije napisala ništa, dio se izjasnio po regionalnoj pripadnosti, još uvijek ima Jugoslavena, a zabilježeno je i nekoliko "Eskima", "Hotentota", "Avara", pa èak i "Pingvina" i "Nojeva".
http://www.fildzanviska.ba/clanak_282.htm

Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što æe link prema tražilici “Tražim izgubljenog prijatelja” postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

Tražim izgubljenog prijatelja


http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=valterbranisa

18-06-2007 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
Ogi
Nivo: Forumski doajen
Strpljiv

Registriran(a): 08-12-2005
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 6443
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fildžan viška

Sretan rodjendan fildzanu!!!
Eto Valter ja bas cuo jednog tipa da je bob staza bila unistena pa kako on rece jednostavno razmontirana i veli odnesena nako u djelovima !Stvarno tako mi coek rece eto danas tj juce ovo je novi dan !
Pa mi je drago sto je to ponovo profunkcionisalo!Ajd pa polako valjda ce sve lijepo sto treba profunkcionisat u bliskoj buducnosti u nasoj zemlji!

Pozdrav  


Burek bureæke,

žvaæem žmireæke
19-06-2007 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fildžan viška

SRETAN RODJENDAN !!!

19-06-2007 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Fildžan viška New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice