Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Muški minder : Razglabanja o autima..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima.. - muski - POMOC!

kod mene ce u kuci izbit 3. svjetski rat, vezan za kupovinu auta!

dakle, sve je rijeseno (diktatorski, kad lupi debela sakom o sto ahhaah), samo je ostalo upitno da li dizel ili benzin?

nemam pojma zasto ja mislim da je dizel losiji od benzinca, da li je to nesto sto mi je od oca ostalo urezano u sjecanje (dakle ono od prije 20 godina) ili sta li je, al' ja sam (kao) protiv dizela, za razliku od gramka, koji je za dizel.

do sada sam imala samo benzince, osim sto sam na poslu imala na koristenje dva dizela (discovery i peugeot 306SW)... iskreno, nemam nista da kazem u svoju obranu, al' zato rekoh da pitam sta vi mislite...

pitanja vezana za potrosnju smo vec presli, izracunali neke nase standardne destinacije i vidim da imam znacajnu ustedu u odnosu dizel:benzin, al' ima li tu jos cega?

ajde... pliz help!

ps. nemojte, zivi bili, linkove da mi dajete, nego iz svog iskustva i svoje misljenje... hvala

29-03-2011 at 12:30 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima.. - muski - POMOC!

citat:
statebriga wrote:
kod mene ce u kuci izbit 3. svjetski rat, vezan za kupovinu auta!

dakle, sve je rijeseno (diktatorski, kad lupi debela sakom o sto ahhaah), samo je ostalo upitno da li dizel ili benzin?

nemam pojma zasto ja mislim da je dizel losiji od benzinca, da li je to nesto sto mi je od oca ostalo urezano u sjecanje (dakle ono od prije 20 godina) ili sta li je, al' ja sam (kao) protiv dizela, za razliku od gramka, koji je za dizel.

do sada sam imala samo benzince, osim sto sam na poslu imala na koristenje dva dizela (discovery i peugeot 306SW)... iskreno, nemam nista da kazem u svoju obranu, al' zato rekoh da pitam sta vi mislite...

pitanja vezana za potrosnju smo vec presli, izracunali neke nase standardne destinacije i vidim da imam znacajnu ustedu u odnosu dizel:benzin, al' ima li tu jos cega?

ajde... pliz help!

ps. nemojte, zivi bili, linkove da mi dajete, nego iz svog iskustva i svoje misljenje... hvala


Licno mrzim dizel. Imala sam ford mondeo dizel i isao mi je na zivce zbog buke, a i nije bio startan u poredjenju sa bezincem. I prije i poslije sam vozila samo benzinac. E sada se valjda i to promijenilo, pa ako uzmes turbo dizelas lafo startan je kao i benzinac.
29-03-2011 at 13:01 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima.. - muski - POMOC!

citat:
statebriga wrote:
kod mene ce u kuci izbit 3. svjetski rat, vezan za kupovinu auta!

dakle, sve je rijeseno (diktatorski, kad lupi debela sakom o sto ahhaah), samo je ostalo upitno da li dizel ili benzin?

nemam pojma zasto ja mislim da je dizel losiji od benzinca, da li je to nesto sto mi je od oca ostalo urezano u sjecanje (dakle ono od prije 20 godina) ili sta li je, al' ja sam (kao) protiv dizela, za razliku od gramka, koji je za dizel.

do sada sam imala samo benzince, osim sto sam na poslu imala na koristenje dva dizela (discovery i peugeot 306SW)... iskreno, nemam nista da kazem u svoju obranu, al' zato rekoh da pitam sta vi mislite...

pitanja vezana za potrosnju smo vec presli, izracunali neke nase standardne destinacije i vidim da imam znacajnu ustedu u odnosu dizel:benzin, al' ima li tu jos cega?

ajde... pliz help!

ps. nemojte, zivi bili, linkove da mi dajete, nego iz svog iskustva i svoje misljenje... hvala


Ako je novo - onda je svejedno (mozda da obratis paznju u zavisnosti koji proizvodjac je u pitanju za dizel), s tim sto ces dizela platit' skuplje u startu za para sto ces s benzincem potrosit' do prodaje istog......Dizel malo jace brunda kad radi, medjutim, svi noviji dizeli gotovo se i ne cuju, i samo zaljubljenicima u automobile moze zasmetat maaalo jaci zvuk dok radi na leru ) Ako je polovno (mladje naravno) onda zavisi koje je auto u pitanju i koliko je 'zgazio'......Ako cesto putujes na dalje relacije, onda ce ti se svakako taj dizel isplatiti, jer ne dozvoli da te zbuni potrosnja kod jednog i drugog, ako planiras se vozikati samo po gradu...Mozda je ponekad bolje potrositi 9 - 11 l benzina po gradu, nego 5 dizela - narocito u ljetnim mjesecima ako ne planiras dalje od Lukavca ici...





29-03-2011 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

inspe fala na info... novo auto je u pitanju, a prelazim cca 30 hiljada godisnje, od cega nekih 15-18 na duze relacije (sarajevo, beograd, skoplje, tirana, pa malo EU i slicno)

29-03-2011 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
statebriga wrote:
inspe fala na info... novo auto je u pitanju, a prelazim cca 30 hiljada godisnje, od cega nekih 15-18 na duze relacije (sarajevo, beograd, skoplje, tirana, pa malo EU i slicno)

Pa logièno ako praviš više km,uzmi dizel,za posao,a privatno ili æeif benzinca.Bar tebi nije teško.Dugi niz godina radim tako i ne vidim ništa loše u tome,èak štaviše razmišljam i ovog benzinca zamijeniti u diesel,ali da ima sve opcije,novi dizelaši su dobro izolirani i buku stvaraju više gume nego motor
29-03-2011 at 20:28 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

Ima vise razloga sto je dizel auto povoljnije...a to su....

-duzi vjek motora
- manje trosi
- jeftiniji dizel
-kad dodje vrjeme prodaje, lakse/brze i skuplje ces dizelasa prodat

Dakle, svi u kuci su u pravu osim tebe

Eh' eto, ako ti jos mogu pomoc, nema problema

29-03-2011 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

negdje sam procitala (tj. na neka 3 sajta) da se dizelasi moraju servisirati cesce od benzinaca? mi svog trenutnog (punto, ljubi ga majka) sa 200.000 km i dalje servisiramo na 10.000, a ovamo nadjoh da ce morati na 3-5?? je l' to tacno?

(gramko mi rek'o da sam budala )

29-03-2011 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
statebriga wrote:
negdje sam procitala (tj. na neka 3 sajta) da se dizelasi moraju servisirati cesce od benzinaca? mi svog trenutnog (punto, ljubi ga majka) sa 200.000 km i dalje servisiramo na 10.000, a ovamo nadjoh da ce morati na 3-5?? je l' to tacno?

(gramko mi rek'o da sam budala )



Da sam muski sovinista reko bih:mlada, drz' se tog prevodjenja i nemoj cojku zivce hebavati, dizel i kapak
30-03-2011 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

rek'o ti je da imas pice kad dodjes

btw... nemam vise para, haman ce ipak past benzinac

[Edited by statebriga on 30-03-2011 at 13:41 GMT]

30-03-2011 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
statebriga wrote:
rek'o ti je da imas pice kad dodjes

btw... nemam vise para, haman ce ipak past benzinac

[Edited by statebriga on 30-03-2011 at 13:41 GMT]



Golf VI diesel trosi 4l na 100km, eto nek je 5. Na 30000 to je 1500l max.
Puta cijena benzina, jest jednako
Puta cijena diesela, jest jednako
30-03-2011 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Muški minder : Razglabanja o autima.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice