Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ekonomija : Porez na dohodak - teme i dileme
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porez na dohodak - teme i dileme

E hajd sad da èujem iz prve ruke je li ko dobio rješenje o povratu više uplaæenog poreza na kuænu adresu?
Naime iz PU su u saopštenju dali info da se sva rješenja moraju dostaviti do kraja novebra iliti studenog tekuæe godine. Ja još nisam dobio a ni masa mojih poznanika. S obzirom da imam odrweðene kontakte u PU na moj upit o statusu rješenja dobio sam odgvor da prvo rješavaju budžetske korisnike pa onda obiènu "buraniju". E sad valjda ima neko da je dobio ovo famozno rješenje i nadam se, novce na svoj raèun

21-12-2010 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porez na dohodak - teme i dileme

ja nisam dobila

21-12-2010 at 15:35 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
Shaban wrote:
E hajd sad da èujem iz prve ruke je li ko dobio rješenje o povratu više uplaæenog poreza na kuænu adresu?
Naime iz PU su u saopštenju dali info da se sva rješenja moraju dostaviti do kraja novebra iliti studenog tekuæe godine. Ja još nisam dobio a ni masa mojih poznanika. S obzirom da imam odrweðene kontakte u PU na moj upit o statusu rješenja dobio sam odgvor da prvo rješavaju budžetske korisnike pa onda obiènu "buraniju". E sad valjda ima neko da je dobio ovo famozno rješenje i nadam se, novce na svoj raèun


Evo ti info iz prve ruke

Ja danas dobila rjesenju o povratu i tamo pise izmedju ostalog, vise uplaceni porez ce biti uplacen na zr____________________, kod ________________________ banke, vlasnik (moje ime i prezime)

Eh sad, ono o cemu smo skoro diskutovali.
Ja ima nisam dostavila broj svog tekuceg racuna, jer nije bilo predvidjene kolone za to.
U Sarajevskom kantonu su to rjesili tako sto su novac odobrili sa budzetskog racuna i dostavili spiskove bankama, a raja sa rjesenjima ide u banku, a oni im kesiraju novac sa budzetskog racuna.

Posto sam ja u frci i obavezama ovih dana, necu biti u mogucnosti otici do PU, pa ajde da te zamolim da ti pitas taj svoj "kontakt" u PU, gdje da ja dignem novac
21-12-2010 at 16:53 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
Shaban wrote:
E hajd sad da èujem iz prve ruke je li ko dobio rješenje o povratu više uplaæenog poreza na kuænu adresu?
Naime iz PU su u saopštenju dali info da se sva rješenja moraju dostaviti do kraja novebra iliti studenog tekuæe godine. Ja još nisam dobio a ni masa mojih poznanika. S obzirom da imam odrweðene kontakte u PU na moj upit o statusu rješenja dobio sam odgvor da prvo rješavaju budžetske korisnike pa onda obiènu "buraniju". E sad valjda ima neko da je dobio ovo famozno rješenje i nadam se, novce na svoj raèun



Ja jos nisam, ali moja sestra i zet (kao obicne "buranije" kako ti kažeš)su dobili prije par dana rješenje kojim se utvrðuje pravo na povrat, s tim da Ministrastvo finansija TK vrsi povrat sredstava, a ne PU. Uz rješenje je bio i zahtjev da se dostavi racun na koji ce se ta sredstva uplatiti.
21-12-2010 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
skorpija wrote:



Ja jos nisam, ali moja sestra i zet (kao obicne "buranije" kako ti kažeš)su dobili prije par dana rješenje kojim se utvrðuje pravo na povrat, s tim da Ministrastvo finansija TK vrsi povrat sredstava, a ne PU. Uz rješenje je bio i zahtjev da se dostavi racun na koji ce se ta sredstva uplatiti.


Pa naravno da Ministarstvo finansija vrsi povrat novca, PU izdaje samo rjesenja
Vidis ja nisam dobila nista uz rjesenje, sve zavisi od uprave do uprave, svako po svom
21-12-2010 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
skorpija wrote:



Ja jos nisam, ali moja sestra i zet (kao obicne "buranije" kako ti kažeš)su dobili prije par dana rješenje kojim se utvrðuje pravo na povrat, s tim da Ministrastvo finansija TK vrsi povrat sredstava, a ne PU. Uz rješenje je bio i zahtjev da se dostavi racun na koji ce se ta sredstva uplatiti.

Mislim da su prvo rješavali zahtjeve primljene od strane uposlenika koji rade u zdravstvenom i obrazovnom sektoru. Al' me ne držte za rijeè. Pogotovo ako ti sestra i zet ne spadaju niti u jednu ovu kategoriju A naravno da je PU u jurisdikciji kantonalnog ministarstva finasija i njegovog trezora
22-12-2010 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porez na dohodak - teme i dileme

Al' evo vam najsvježija vijest i razlog zbog èega najvjerovatnije neæe biti skorog povrata

SARAJEVO - Èetiri kantona u Federaciji BiH neæe dobiti dio èetvrte tranše aranžmana sa Meðunarodnim monetarnim fondom (MMF) do kraja godine, zbog èega æe njihovi budžeti biti u deficitu - potvrðeno je u Ministarstvu finansija FBiH. "Unsko-sanski, Zapadnohercegovaèki, Tuzlanski i Sarajevski kanton dostavili su Ministarstvu finansija FBiH rebalanse budžete i dokaze o smanjenju javne potrošnje. Uprkos tome, èelnici MMF-a nisu prihvatili njihove napore, obrazlažuæi da rebalansi nisu napravljeni po postavljenim kriterijumima, niti su se uštede odnosile na smanjenje plata. Tako da je i bilo para, ne bi ih dobili", rekao je pomoænik ministra finansija Emir Silajdžiæ.

On je dodao da je svjestan da æe kantoni zbog ovoga imati problema u poslovanju, ali je napomenuo da je i FBiH "ostala kratka" za 100 miliona KM, prenose "Nezavisne novine".

Iz Ministarstva finansija FBiH ranije su najavili da æe na sedam kantona biti raspodijeljeno 45 miliona KM od èetvrte tranše MMF-a, ali nakon što usvoje rebalanse budžeta i smanje javnu potrošnju. Zahtjevi kantona bili su mnogo veæi od ovog iznosa.



(Vijesti.ba)

22-12-2010 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
Shaban wrote:

Mislim da su prvo rješavali zahtjeve primljene od strane uposlenika koji rade u zdravstvenom i obrazovnom sektoru. Al' me ne držte za rijeè. Pogotovo ako ti sestra i zet ne spadaju niti u jednu ovu kategoriju A naravno da je PU u jurisdikciji kantonalnog ministarstva finasija i njegovog trezora



Shabane

Na obrascu GPD-1051 tj godisnjoj prijavi porezna na dohodak nema podatka o nasim poslodavcima tj u kojoj firmi radimo.

Takodje na RJESENJU o utvrdjivanju prava na povrat vise uplacenih javnih prihoda, tj poreza na dohodak, nigdje se ne spominje nas poslodavac.

Jel ti stvarno mislis da je neko sjedio u PU i trazio po GIP-u (tu ima evidencija poslodavca i zaposlenika) gdje ko od nas radi i onda nas razvrstavao na budzet i "buraniju".
Haloooo pa znas li ti bolan kad bi mi dobili rjesenja
22-12-2010 at 12:59 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
Matea wrote:



Shabane

Na obrascu GPD-1051 tj godisnjoj prijavi porezna na dohodak nema podatka o nasim poslodavcima tj u kojoj firmi radimo.

Takodje na RJESENJU o utvrdjivanju prava na povrat vise uplacenih javnih prihoda, tj poreza na dohodak, nigdje se ne spominje nas poslodavac.

Jel ti stvarno mislis da je neko sjedio u PU i trazio po GIP-u (tu ima evidencija poslodavca i zaposlenika) gdje ko od nas radi i onda nas razvrstavao na budzet i "buraniju".
Haloooo pa znas li ti bolan kad bi mi dobili rjesenja

Jašta neg' sjede
22-12-2010 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porez na dohodak - teme i dileme

citat:
Shaban wrote:

Jašta neg' sjede


De ba Shabane, kako sam onda ja "buranija" dobila rjesenje, a moj neko ko radi na klinickom centru nije jos dobio rjesenja
22-12-2010 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Ekonomija : Porez na dohodak - teme i dileme New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice