Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

@navika
sve što si napisala, istina je, svidjelo se to nekome ili ne..ali, ima li išta pozitivno što si zatekla svojim "povratkom" u BiH

01-12-2009 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:
@navika
sve što si napisala, istina je, svidjelo se to nekome ili ne..ali, ima li išta pozitivno što si zatekla svojim "povratkom" u BiH

Ms sere ko tuka...kao da nikad nije bila u BiH...u najmanju ruku ja bih rekao da je dijete iz tamo neke dinastije tamo nekih kraljeva...A ako pitas za "ima li ista pozitivno", ja mislim da je veoma pozitivno to sto se vratila odakle je i dosla...Valjda nece dugo srati ni ovdje... Ja znam da u BiH ne cvjetaju ruze i da se narod snalazi kako ko zna i umije, ali u zivotu nism vidjeo nekoga da ovoliko "grdi" zemlju u kojoj se rodio/la...Lijepo je ukazivati na nepravilnosti i na neke lose stvari u zemlji...tako i treba. Ali ja bih ipak ostavio da to rade ljudi koji dole zive i koji se svakodnevno susrecu sa tim nepravilnostima i losim stvarima, ali ne valja srati po svom narodu i po svojoj drzavi ma gdje se nalazis...Ona kao da je citav zivot provela u svili i kadifi pa eto sad joj sve smeta...Rekoh ja lijepo u jednom postu:"Hrdjavom k....u i dlake smetaju"...Ovo je IZRUGIVANJE VAMA SVIMA koji zivite u BiH...a vi to shvatite kako hocete...
01-12-2009 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Putnik, što se srdiš
@navika je predstavila stanje iz svoje perpektive. Nije moje da joj pokazujem ili ukazujem na sve dobro što je okružuje, a što ona, oèito, ne vidi. Možemo mi njoj sad do besvijesti (koji živimo u BiH) prièat' o neusaglašenim obrazovnim pitanjima, politièkim igrama oko toga, rezanju drva ispred restorana i lokanju pored mezarja...
vjerovatno ona živi u nekom boljem okruženju, skoro k'o u raju, gdje nema neimaštine, gdje vlada sklad i harmonija, o alkoholu i beskuænicima da ne govorim...

01-12-2009 at 18:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Ljudi cesto ne primjecuju stvari koje gledaju svaki dan. Isto tako bi ljudi iz koji zive u Bosni nama mogli ukazati na nedostatke u dijeaspori koje mi ne primjecujemo.
Ja se sjecam, ljetos, stari ostavio nekake daske, poslagane ispred kuce. I ja cim sam dosao, u napad krenem, "hebo te daske, kako ces ih tu ostaviti, pa kako ti ne "bode oci" taj ciganluk" itd... Kaze on, jebes daske, makni ih gdje hoces.
Sledecih nekoliko dana padala kisa i ja zaboravio na daske potpuno.
Dolazi buraz nakon nekoliko dana, i prvo sto kaze je "ljudi sta ce vam daske ondje, od tolikog dvorista"
I ja mu kazem, "ma jebo daske, maknut cemo ih jedan dan.
Jos uvijek stoje na istom mjestu

01-12-2009 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

de ziva bila ne valjaj gluposti vise,boli koga briga za tvog cojka i brata i sto ne pricatemahalusa u dusi,dzaba ti tri Amerikenek si eto malo asfalta i svijeta vidjela i odmah parfem propishalaSto si dosla koji klinac na forum,ovdje su sve bosanci primitivci,imas americke forume 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
01-12-2009 at 19:30 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
navika wrote:
A znas zasto ti nisi primjetio u Bosni sve ono sto drugi ljudi prijmjete nakon sto godine provedu negdje drugo? Moc zapazanja ti je totalno nerazvijena.
I ja te ovdje od samog pocetka ignorisem [iz razloga sto si jedan bahat i nekulturan stvor] a ti to i ne primjecujes.


Hajd smanji malo dozivljaj...Zasto odmah nisi rekla da ti je trebalo neko mjesto da se ispovijedis i istreses iz sebe tu mrznju prema tvojoj i muzevljevoj familiji, a koja ti se godinama gomilala...Samo shvati jednu stvar nisi svi iste (ne)srece da imaju takve familije...I eto sad kad si otvorila dusu, mogla bi sebi i jednu temu otvoriri i sve to lijepo istresti iz sebe na jednom mjestu gdje pretpostavljam niko nece citati tvoje licne probleme i gluposti koje pises...
01-12-2009 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:


Hajd smanji malo dozivljaj...Zasto odmah nisi rekla da ti je trebalo neko mjesto da se ispovijedis i istreses iz sebe tu mrznju prema tvojoj i muzevljevoj familiji, a koja ti se godinama gomilala...Samo shvati jednu stvar nisi svi iste (ne)srece da imaju takve familije...I eto sad kad si otvorila dusu, mogla bi sebi i jednu temu otvoriri i sve to lijepo istresti iz sebe na jednom mjestu gdje pretpostavljam niko nece citati tvoje licne probleme i gluposti koje pises...

stvarno si nekulturan i bahat trebo si ta drva unijet',ja ti fino govorila cista skandinavska nekultura,nek je popit' a drva na po trga mogu cekat  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
01-12-2009 at 19:47 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
navika wrote:


Vjeruj da i nisam dosla da ostanem [ na srecu nekim od vas] a i da jesam nakon sto sam vidjela kakvih tupoglavaca [u ovu te kategoriju prvog svrstavam] ima, zadovoljstvo ce mi biti da vise ne dolazim


bolje biti tupoglavac neg prodana dusa!

fataj se ti amerikanki mani ti bosance 'tupoglave'

a i ne znam sta ces ovdje, nisi iz nase carsije, na krajiski forum pa njima ispricaj ovu pricu, mozda ti se ko javi iz Utice
01-12-2009 at 19:48 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Denci wrote:

stvarno si nekulturan i bahat trebo si ta drva unijet',ja ti fino govorila cista skandinavska nekultura,nek je popit' a drva na po trga mogu cekat

Ti gospodjo kad bude neko i nesto tek onda se javi...Dotle...
01-12-2009 at 19:49 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:

Ti gospodjo kad bude neko i nesto tek onda se javi...Dotle...

neces ti meni tako,dosta sto mi goste motorkom rastjerujes  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
01-12-2009 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice