Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Malo sam na brzinu prošetala po ovoj temi,
i mislim da svako ima pravo na svoje mišljenje
u vezi toga šta mu fali ili ne fali kad se od nekle vrati iz vana u Bosnu.
Ja lièno nikada nisam odsustvovala duže od 4 mjeseca iz moje Bosne-Tuzle,ali ipak mogu i ja iznijeti svoj stav šta je meni falilo u tom periodu kad sam bila tamo negdje
Ma brate fali mi moja Bosna,moja Tuzla,fali mi naš smrad haka,fali mi tuzlanska prašina,
ma fali mi pobogu sve
kad sam vani,ma jedva èekam da se vratim,ma tamo negdje me guši,uguši brate,ma neka je ljepše i èišæe,
ja sam jednostavno navikla na naš smrad,prašinu i prljavštinu i nema mi nigdje na svijetu ljepše i draže mjesto gdje bi živila.Kada dolazim i kad se približim termoelektrani i kad vidim one dimnjake-srce mi ko lopta a lupa,ma hoæe da iskoèi od dragosti.
Ali pokušavam shvatiti i nekoga ko ima suprotno mišljenje od mog.
Npr gospoða navika..
Možda je stvarno bila negativnog raspoloženja kad se vraæala ovamo...
možda je vežu loša iskustva koja je doživjela u svom rodnom kraju te se sve to u momentu vratilo,te je totalno bila obavijena negativnom energijom i sve je gledala oko sebe negativno jer nešto sam proèitala i za bebicu koju je nekad izgubila,
ipak je i to izmeðu ostalog jedna velika trauma,a svi smo mi ljudi razlièiti,
mnogi od nas bježe sa mjesta gdje su doživjeli loša iskustva i to ne bi trebalo osuðivati.
Njene kritike na raèun mjesta gdje je živjela do prije 9 godina,ja samo tako mogu opravdati.
Ipak 9 godina za neke stvari nisu dug period..
Ne mogu da povjerujem da èovjek za 9 godina može da zaboravi sredinu u kojoj je roðen,
odrastao i proveo svoju mladost i da ga ta ista sredina sada tako odbija i guši.

10-12-2009 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Jedna napomena...Forumasica "navika" je tokom noci sama izbrisala sve svoje postove pa da eto da znate da nebi bilo zabune...Ja sam temu dodatno procistio i jos cu malo kad nadjem vremena pa da se vratimo u normalu...

11-12-2009 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
^ ZIVIO GOVORNIK!

Ne znam, gade mi se prodane duse...sta bi ja trebala da kazem koja sam dosla ovdje s 12 godina, haman trebam maslat da zivim ko one iz Sex in the City da bi bila kao eto kul, mrzim plastiku i pretvaranje, a iskompleksiranost je bolest. Zivim skromno kao i sto zive moji u TZ, cak zive i bolje al meni je drago za to.
Bavim se preko vikenda radom u zajednici, pomazem, prevodim, idem na predavanja kakva sto se ticu Bosne, pricam o zemlji svojoj u pozitivnom smislu, pricam i o ratu sto je bio, nikad nisam osjecala da je ovo moja zemlja gdje sad zivim, samo sam tu privremeno, radim i skolujem se. Al ovo sto je napisala navika i podrzala senza, je bas mi fuj, jos znam za sigurno da jedna od njih mi moze mati bit, i znam da su skolovane znaci kod nas i da su provele vise zivota u BiH nego ja, samo bolestan, iskompleksiran, ochajan insan moze da prica o svojoj zemlji onako...hej bolan, ono o prasini prica hahahaha pa strucna pomoc je tu itekako potrebna, tu nema druge ni trece. Ni jednog imigranta ovdje neces cuti da pljuje svoju zemlju, samo nas, samo nas. Zalosno.
Ako necete da pridonesete nesto toj zemlji, pa nemoj te ni pljuvat, jednostavno iskljucite se, odmaknite se, i to je to.
Smjesno da one ovako iznose negativno misljenje, a nece iznjet to sto bi mozda i imalo i smisla, insan koji je protjeran, i silovan, i pobijenu mu po' familije, ono gleda da se odavdje opet vrati na svoju grudu. Ako je doktor, nemora znacit i da i taj doktor nije za 'doktora'.


Kazu, srce ti je gdje ti je dom, e ako ti je srce vani - bogami, ti i ostani vani, tu ti je dom onda. To je to.


samo jedna mala ispravka,,
Senza je podrzala iskrenost osjecaja,,,kako je navika pokusala samo da iznese svoje osjecaje ,
i pokusla da skrene smjer ili paznju da se tudi osjecaji ne smiju verbalno vrijedati......
sto neki fulaju termine pojasnjavanja,
nije Senzin problem ,
nego onih koji povrsno citaju..
i krecu povrijedeni u odbranu Bosne odnosno udaljuju se skroz od teme i sa takvim ponasanjem uvlace i Senzin nacin ispravke komunikacije i strpavaju ga nonsalantno i bljutavo u srz tematike navike,,(sasvim dva razlicita pojma)
ali sta ces i ja sam se navikla ovdje da se sve tematike neumjesno uvaljaju u jedno brdo sljunka,
tak da se pijesak ispod sljunka nikada i ne vidi,,





[Edited by senzualna on 11-12-2009 at 15:11 GMT]
11-12-2009 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Jos jednom da skrenem paznju sve nevezano za temu bit ce brisano...

Meni bi u BiH falilo 20 Mbit download, 2 Mbit upload, falilo bi mi sto ne bih mogao kupiti cim izadje na trziste Intel Core i7-950 ili ATI HD5870 i tako tih nekih sitnica koje mi sluze umjesto droge i bez cega ne bih mogao zamisliti dan...Sve su ovo gluposti, ali bez tih gluposti moj zivot nebi funkcionisao kako treba......i naravno falili bi mi autoputevi...A ko zna, mozda i radno mjesto...

11-12-2009 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Moram nesto dodati... Sve ovo sto i ja nabrojah...ipak bi se na neki nacin moglo kupiti, ali ono sto se ne moze kupiti su prijatelji...Kad sam u BiH fale mi prijatelji koje sam stekao ovdje, a kad sam ovdje, naravno, uvijek mi fale moji prijatelji iz BiH...

11-12-2009 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:
falilo bi mi sto ne bih mogao kupiti cim izadje na trziste Intel Core i7-950 ili ATI HD5870 i tako tih nekih sitnica koje mi sluze umjesto droge i bez cega ne bih mogao zamisliti dan...Sve su ovo gluposti, ali bez tih gluposti moj zivot nebi funkcionisao kako treba......i naravno falili bi mi autoputevi...A ko zna, mozda i radno mjesto...

Yebem li ga i ja to odavde sve mogu kupit zahvaljujuæi pejpalu i open marketu onlajn
helem naði bolji razlog šta bi ti falilo
12-12-2009 at 09:50 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:
Moram nesto dodati... Sve ovo sto i ja nabrojah...ipak bi se na neki nacin moglo kupiti, ali ono sto se ne moze kupiti su prijatelji...Kad sam u BiH fale mi prijatelji koje sam stekao ovdje, a kad sam ovdje, naravno, uvijek mi fale moji prijatelji iz BiH...

12-12-2009 at 11:07 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

Yebem li ga i ja to odavde sve mogu kupit zahvaljujuæi pejpalu i open marketu onlajn
helem naði bolji razlog šta bi ti falilo

Jeste Shabane, nek' si mu se nagovorio...ima i ovdje tih mega giga..samo plati, a i aparata vala kakvih hoces za lovu ima

@Putnik
12-12-2009 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

u Bosni imam a ovdje mi fali: ludi Yugi i jos vise ludji Cupo

12-12-2009 at 17:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
u Bosni imam a ovdje mi fali: ludi Yugi i jos vise ludji Cupo


Pa sredi nam papire jojjj matero kad bi se trio fantastikus razletio po etim hamerikama  


<br /><br /><br /><br />

13-12-2009 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice