Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Da, ja sam zena manijak i kad bi te srela pojela bi te!

Ti si jedna isfrustrirana kompleksasica, kojoj nema pomoci. Sram te bilo kako pises i iznosis porodicne stvari po internetu, vidis toliko o tebi tvoje rijeci govore. Sama nisi svjesna koje bljuvotine si iznjela. Zato i ne nalazis se nigdje, kad si tako osujecena i teska.

Predlazem ti da posjetis strucnog psihijatra! Barem toga u Americi imas na pretek!


Molim te da vise ne pises ovdje i ne dolazis. Hvala!

Ovdje je fini narod koji voli ono sve svoje i ne iznosi svoje porodicne frustracije po forumima.

02-12-2009 at 03:08 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Džaba komentarišete previše.
Mislim da je ogromna greška što Yugi nije postavio znak.
prije dolaska na forum,mora se proæ kroz jazbinu,malo izljubit izgrlit itd(možda bude još šta).Zato navika pravac u jazbinu,pa æeš vidjeti da ima i dobrih mjesta u Bosni gdje sve funkcioniše perfektno i ništa ti neæe falit.

Da ne skreæem s teme
Evo kod mene ovdje imamo
Kafu bez cigare i džamije bez munare
Toga u Bosni nema

02-12-2009 at 06:28 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
pagny wrote:


Razlika izmedju tebe i mene je u tome sto ti kad dodjes u Bosnu trazis negativne primjere ,koji se nazalost uvjek a i svugdje mogu naci ,dok ja trazim samo pozitivne stvari 'koje se na svu srecu isto tako uvjek i svugdje mogu naci.

Nesmeta meni nista u Bosni osim velikog broja korumpiranih politicara i korupcije koja se zavukla u skoro sve pore drustva ,zato ima mali milion primjera ali i to na dusu onima koji to cine. Nemogu mi ni oni umanjiti ljubav prema Bosni jer za mene nisu oni Bosna oni su jednostavno lopovi kojih ima svuda,za mene je Bosna moje djetinjstvo i moja mladost provedena u Tuzlanskim mahalama,za mene je Bosna moja familija i prijatelji,dobre komsije,raja,Pelikan ,Telex,Omladinski,Partizan,kino Centar,prve druge i ine ljubavi sve ostalo je manje vazno.Tacno je da trenutno zivim u inostranstvu ali nije bitno i to ce proci bitno je biti covjek,insan ma gdje bio i cjeniti i sebe i druge .




Ovo si lijepo rekao...

Svasta ima i kod nas a nista manje i u zemljama u kojima zivimo...
Ali sto se tice kriminala i sigurnosti djece nema sanse da sam igdje bila sigurnija nego u nasoj zemlji..
Zivim u islamskoj zemlji a kao da sam u Americi, ne smijem djecu samu pustit napolje da se igraju, moram stalno da ih nadgledam.
Ovdje sam tek 5 god, ne vise, tako da se djeca sjecaju Tuzle i bezbriznog igranja od jutra do mraka..
I meni je u ono vrijeme mozda islo na zivce ono piljenje drva u jesen, pa komsijine tuke koje su svako malo u horu "pjevale"...

A sad...sve bih dala da svako jutro cujem piljenje motorke, pa i komsiju koji mi svaki cas dovede miliciju na vrata jer mu djeca smetaju da uci...

Sistem skolovanja je drugaciji ovdje nego kod nas..ovdje te nemoze profesor dignuti da odgovaras kad mu se cefne, nego imaju dani za ispite za koje dobijes raspored...Ovdje iz osnovne odmah nastavljas u srednju bez predavanja molbi i hoces li biti primljen ili ne..Samo ti prosjek ocjena daje mogucnosti da izaberes smjer...
A opet djeca bi sve dala da opet idu u skolu tamo kod nas pa onako ujutro svi iz ulice onako dzuture krenu u skolu...Jedna je skola i zna se koja djeca u koju skolu trebaju da idu..Nemoze neko s Irca da ide u skolu na Brcanskoj...
A ovdje kad ujutro izadju iz zgrada, svako na svoju stranu, neko u ovu privatnu, neku u onu, itd..

Ovdje je sve lijepo i sredjeno, a meni nedostaje da mi ono dodju kuci prljavi i umorni od igre, sa kilom gline na patikama... Pa ono dersa pola sata kako je kukuruz tudji pa nemozes samo tako ubrat i pec pecenjke ako nisi nikog pito'( poslijeratna djeca, kukuruza bilo na sve strane)

U necijim ocima covjek mora da je lud kad mu takve stvari nedostaju...
Stvar je u tome sta ocekujes od zivota a ne od Bosne.
Materijalna mi je strana uvjek bila na zadnjem mjestu.Volim mentalitet naseg naroda jer je specifican, s nama znas na cemu si.Ako mu smetas nalajace ti se i sasut sve po spisku.
Ovdje nikad nisi siguran jer ce s tobom uvjek lijepo i kulturno, cak i ako ti je zakleti neprijatelj. Takvih se bojim.

Ja nikad ne bih navela takve banalnosti da mi smetaju...to je nesto savim normalno.

meni smeta ovo sto je Pagny gore naveo, korumpirani politicari i oni koji se trude da nas dovedu do dna.
a jedini razlog sto se nemogu vratit je to sto tamo nemamo posla.
sve ostalo je zanemarljivo u odnosu na ljubav prema mojoj zemlji i mom gradu..

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-12-2009 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Nostalgija i lijepe uspomene su jedno, a pun kontejner kojeg niko ne odvozi nesto drugo.

Ja se sjecam kad sam tek dosao u dansku, da mi je bilo jako neobicno sto mi se svi smjeskaju.
U prodavnicama, na salterima, na ulici....
Prvo sam pomislio, da je to sto sam kurat
Kasnije su mi rekli, da to oni tako svi rade, i da im je to posao.
Smetali su mi lazni osmijesi, medjutim kako godine prolaze, sve manje mi smetaju, naprotiv, vise nisam siguran da je "lazni" dobar izraz za njih, vise nesto kao pristojni ili sta ja znam.
Cak se osjecam neobicno, kad nekog sretnem i ne smijesi se.
I onda dodjem kod matere u kancelariju u Tuzli i na zalost budem prisutam kad joj stranke ulaze
Sestro draga medecinska sto bi Besko reko
Nedo ti Bog da udjes u kancelariju kakim poslom kod nje. Ja se isprepadam ziv, i iznerviram kad vidim nacim ophodjenja sa klientima, ali sto je jos interesantnije, NIKO SE NE BUNI!!
Ja bi je 300 puta poslo u mjesto rodjenja pa da mi je 100 puta mati, al ovaj narod nista...
Sute, klimaju glavama,zavrse poso i odose dalje...

02-12-2009 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
navika wrote:


Hrana! Ono domace zaista se nemoze porediti s` ovim ovdje.Rodbina, odnosno neki od njih...
Mnogo je dvolicnjaka i medju njima koji nas nisu gledali nekad u Bosni, nekad kad nismo imali nista svoje...
Moj muz je ostao siroce, otac mu je umro kad je imao 3 godine, majka se preudala kad je imao 8 god. On je ostao na teret i brigu najstarijem bratu koji je prodao sav njihov imetak. Vecinu od toga je profucko, ali uspio je i napraviti kucu za sebe i svoju djecu. No, nesretnim okolnostima prerano je umro.. Kad smo se nas dvoje uzeli, nista, osim malo zemlje nismo imali. Sto je najgore nismo ni na kakvo razumijevanje naisli. Bili smo podstanari, bes posla, bez auta, bez skoro ikakvog namjestaja i kao takvi prosto smo sluzilI na sramotu nasim nablizim. Bolno al` tacno! I danas mi tesko padne kad se sjetim da brat moga muza nije usao nama u kucu 7 punih mjeseci a dijelile su nas samo dvije kuce...odnosno cinilo se samo da nas dvije kuce dijele, a ustvari nas je dijelilo to sto je on za razliku od nas imao sve svoje...Zaboli me kad se sjetim da moj drugi djever skine plate [a one su bile jedino sto je valjalo] sa sporeta koje nam je dao da ga se rijesi iz garaze. I to npr. sto moj babo nije htio nikad da izadje 'u susret' prosto jer je htio da se taj brak sto pre zavrsi. Razlog - nema se svoja kuca! Hiljadama slicnih primjera mogla bih da navedem.
Helem sad za ova 3 mjeseca provedena u Bosni svi su nas drugacije dozivljavali. Svi su bili tu, spremni ma cak i svoje poslove da odgode kako bi se nama pri ruci nasli. Sad kad meni vise njihova pomoc ni usluga ne trebaju. Sad kad smo kupili kucu, svi su nas, gle cuda, nudili da osteno sto vise kod njih.. poslali smo kontener sa stvarima i autima,a svi su nas nudili da nas kao nekud odvezu, nudili nam cak i svoje aute, da svoje nehabamo kad je trebalo ici negdje nekim oronulim putevima. Pitam se gdje su im bili ti auti 2000-te kad sam trebala dijete iz bolnice da dovezem, bebu od 6 mjeseci koja usred jula u neklimatizovanoj bolnici nije 10 dana okupana! Moji su se pogledi na svijet podosta promijenili, al nisam nista bolja sad kad se vozila u Volvu il` Mitsubishiju od one zene sto je nekad zebla na stanicama i gurala se po autobusu. I ne volim da me bilo tko voli zbog onog sto imam, vec zbog onog sto jesam. E ovdje sam nasla ljude koji su sa mnom od prvog dana, od onda kad sam imala samo 200 KM u djepu i kad sam zivjela u apartmanima koje smo mi Bosanci zbog njihovog ruznog izgleda prozvali stalama. Ovdje smo nekako svi jednaki. Poljubila sam vrata svoje 'dascare' [vidim da tako neki od vas zovu kuce u USA] izgrlila svoje prijatelje.. i znam bit ce opet sve neka trka sa zivotom, bit ce cesto dan prekratak da uradim sve ono sto moram...ali zivot je kazu uspjesan kad je dan kratak da uraditite sve sto ste mislili. I borit cu se svaki dan za nesto staro il novo...i neka cu, bar necu imati vremena da rabijam glavu s` tudjim zivotima i tudjim problemima.



Navika, hvala ti na ovom, drugom duzem, postu u kojem si otvoreno i iskreno iznijela sta te muci.
Ujedno si mi i odgovorila na pitanja koja mi nisu bila jasna. U mom proslom postu na ovu temu sam ti rekla:" Veoma je bitno i kako ti je raspolozenje bilo, kakve misli su ti se vrtile u glavi, kakav brak i kakve osjecaje si imala prilikom boravka u Bosni. Sve je moglo da utjece na tvoj pogled o tvojoj domovini."
Zabolila te dvolicnost kod familije i komsija. Bila si opterecena njihovim novim ponasanjem, kako su te tretirali kad nisi nista imala i kako te tretiraju sada. U takvoj fazi , ponavljam, nisi imala ni energije da vidis nesto pozitivno sem hrane i pojedinaca iz rodbine, barem sam tako zakljucila. Na osnovu njih si sebi stvorila tu "novu" sliku o Bosni i primjetila si stvari sto nikad prije nisi primjecivala a sve je bilo tako i prije ( mislim na ono sto si nabrojala u prvom postu). Ne volis da te bilo ko voli zbog onog sto imas, vec zbog onog sto jesi. Taj stav ti je odlican!
Takva i ostani, zivot je takav da ono sto imamo materialno, mozemo preko noci izgubiti a dusevno bogatstvo nam ne moze niko oduzeti.
Ja od svoje dvanaeste godine zivim u inostranstvu tacnije od 1971. te god. Naravno da sam primjetila mnogo nedostataka kod nas. I ja sam se znala iznervirati milion puta. S vremonom se covjek navikne,
i sad kad dodjem u Bosnu ili bilo koju drugu repuliku iz ex-Jugoslavije, ( sa ovim hocu reci da nije samo u Bosni tako, kako si opisala ) vidim samo one lijepe stvari a ono sto vidim da ne valja a sama ne mogu promjeniti ne kritikujem ili ne kritikujem puno. Tu i tamo nabacim i to je sve. A svoju Tuzlu volim najvise na svijetu. Moje djetinjstvo i sjecanja na moju mladost koju sam dole provela dolazei jednom ili dva puta godisnje, su duboko urezana u moju dusu. Sto rece pagny ne bi mi smetao cuko i da je mene licno zapisao. Jednostavno se uklopim u sredinu u kojoj se nalazim. Nista mi dole ne fali a ovdje imam, izuzevsi politiku i koruptnost u drzavi!!!
A to zasto se vecina promjenila nemoj da osudjujes, neimastina ih natjerala. Nikad ne osudjujem ljude kao ljude ( tvoj djever i sl.) nego zlo koje cine...
Nasi ljudi su srdacni, plemeniti i u svakom od nas mozes naci dobro a i lose. Niko nije idealan. Gledam u ljudima samo sto je dobro i ako bolje pogledam kod svakog mogu naci samo ono sto trazim ili sto hocu da vidim.
Kod tebe cjenim tvoju iskrenost, kulturu u dijalogu i zelju da promjenis svijet na bolje a to sam ustanovila iz tvog drugog posta. Prvobitno sam mislila da si se "pohasila".

02-12-2009 at 08:54 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
ANABELA wrote:




Stvar je u tome sta ocekujes od zivota a ne od Bosne.
Materijalna mi je strana uvjek bila na zadnjem mjestu.Volim mentalitet naseg naroda jer je specifican, s nama znas na cemu si.Ako mu smetas nalajace ti se i sasut sve po spisku.
Bas tako i ja mislim.Ovdje nikad nisi siguran jer ce s tobom uvjek lijepo i kulturno, cak i ako ti je zakleti neprijatelj. Takvih se bojim.
Ja nikad ne bih navela takve banalnosti da mi smetaju...to je nesto savim normalno.

meni smeta ovo sto je Pagny gore naveo, korumpirani politicari i oni koji se trude da nas dovedu do dna.
a jedini razlog sto se nemogu vratit je to sto tamo nemamo posla.
sve ostalo je zanemarljivo u odnosu na ljubav prema mojoj zemlji i mom gradu..




Slazem se sa gore napisanim u potpunosti.

02-12-2009 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

To je tacno Abulafijo i to je takodje jedna od negativnosti kod nas...Trgovci su se uveliko popravili jer je uglavnom privatluk pa kod gazde moraju da budu ljubazni...
Ali sve drzavne sluzbe i dalje drze onaj nekadasnji nastup.Pogotovo medicinske sestre i opstinske sluzbe, za vadjenje dokumenata i tako to...
Treba im zaista drzat povremeno neke treninge, obuke u ponasanju.

Ja licno nikad nisam imala problema s tim stvarima, vjerovatno sam imala srece da uvjek naletim na fine... ili sam i ja bila fina pa zato...

ma ljudi na tim radnim mjestima oguglaju na sve radeci sa svakakvim narodom pa su izgubili osjecaj za kulturno ponasanje...

S duznim postovanjem prema gdji mami... ;hanka


PS; prepunih kontejnera ima svugdje, smeca, kriminala, nepravde....
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-12-2009 at 09:01 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Shiva wrote:


Slazem se sa gore napisanim u potpunosti.





Pozdravljam koleginicu..


Drago mi je sto se slazes..malo su nam napali ovu novu koleginicu kao i obicno.

To je jos jedna od odlika naseg mentaliteta...demokratija jos nije zazivjela kao na zapadu, nema pricat sta ti hoces...tamo ti se po novinama olajava predsjednik drzave pa cak i oni tracevi o Britanskoj kraljevskoj porodici.

E sto se tice traceva i olajavanja, stizemo zapad, a sto se tice prava na misljenje, e tu nemamo jos uvjek prolaza..

Cura je iznijela svoje vidjenje i slagali se ili ne nemamo pravo da je kritikujemo...jer je to njeno misljenje

A samim tim sto smo je napali i potvrdili smo to njeno misljenje.
Treba joj objasnit da ima i druga strana medalje jer nije tesko nekog otjerat nego je tesko zadrzat..
Zaboga miloga, nemoramo svi biti istomisljenici, sto opet nije razlog da se svadjamo.

Sve sto je Mrvica rekla je super, treba iznijeti svoju stranu gledista, diskutovat i razmjenit iskustva...izuzev sto je trebalo izbacit taj grubi ton i svadjanje, koje zaista nije bilo potrebno.

Jel tako?

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-12-2009 at 09:18 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Shiva wrote:


Navika, hvala ti na ovom, drugom duzem, postu u kojem si otvoreno i iskreno iznijela sta te muci.
Ujedno si mi i odgovorila na pitanja koja mi nisu bila jasna. U mom proslom postu na ovu temu sam ti rekla:" Veoma je bitno i kako ti je raspolozenje bilo, kakve misli su ti se vrtile u glavi, kakav brak i kakve osjecaje si imala prilikom boravka u Bosni. Sve je moglo da utjece na tvoj pogled o tvojoj domovini."
Zabolila te dvolicnost kod familije i komsija. Bila si opterecena njihovim novim ponasanjem, kako su te tretirali kad nisi nista imala i kako te tretiraju sada. U takvoj fazi , ponavljam, nisi imala ni energije da vidis nesto pozitivno sem hrane i pojedinaca iz rodbine, barem sam tako zakljucila. Na osnovu njih si sebi stvorila tu "novu" sliku o Bosni i primjetila si stvari sto nikad prije nisi primjecivala a sve je bilo tako i prije ( mislim na ono sto si nabrojala u prvom postu). Ne volis da te bilo ko voli zbog onog sto imas, vec zbog onog sto jesi. Taj stav ti je odlican!
Takva i ostani, zivot je takav da ono sto imamo materialno, mozemo preko noci izgubiti a dusevno bogatstvo nam ne moze niko oduzeti.
Ja od svoje dvanaeste godine zivim u inostranstvu tacnije od 1971. te god. Naravno da sam primjetila mnogo nedostataka kod nas. I ja sam se znala iznervirati milion puta. S vremonom se covjek navikne,
i sad kad dodjem u Bosnu ili bilo koju drugu repuliku iz ex-Jugoslavije, ( sa ovim hocu reci da nije samo u Bosni tako, kako si opisala ) vidim samo one lijepe stvari a ono sto vidim da ne valja a sama ne mogu promjeniti ne kritikujem ili ne kritikujem puno. Tu i tamo nabacim i to je sve. A svoju Tuzlu volim najvise na svijetu. Moje djetinjstvo i sjecanja na moju mladost koju sam dole provela dolazei jednom ili dva puta godisnje, su duboko urezana u moju dusu. Sto rece pagny ne bi mi smetao cuko i da je mene licno zapisao. Jednostavno se uklopim u sredinu u kojoj se nalazim. Nista mi dole ne fali a ovdje imam, izuzevsi politiku i koruptnost u drzavi!!!
A to zasto se vecina promjenila nemoj da osudjujes, neimastina ih natjerala. Nikad ne osudjujem ljude kao ljude ( tvoj djever i sl.) nego zlo koje cine...
Nasi ljudi su srdacni, plemeniti i u svakom od nas mozes naci dobro a i lose. Niko nije idealan. Gledam u ljudima samo sto je dobro i ako bolje pogledam kod svakog mogu naci samo ono sto trazim ili sto hocu da vidim.
Kod tebe cjenim tvoju iskrenost, kulturu u dijalogu i zelju da promjenis svijet na bolje a to sam ustanovila iz tvog drugog posta. Prvobitno sam mislila da si se "pohasila".



potpis
i jedna mala digresija za ljude iz dijaspore...kad su izbori i kada glasate,obratite pažnju da ne glasate OPET za one koji su Bosnu i Hercegovinu napravili ovakvom kakva je sada,jer je pogrešnim glasom zapišavate i vi sami
02-12-2009 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
soraya wrote:

potpis
i jedna mala digresija za ljude iz dijaspore...kad su izbori i kada glasate,obratite pažnju da ne glasate OPET za one koji su Bosnu i Hercegovinu napravili ovakvom kakva je sada,jer je pogrešnim glasom zapišavate i vi sami



E kad smo vec kod toga, ako mogu da pitam kad su izbori, imal sta u skoroj buducnosti?
I kako cemo mi iz dijaspore znati ko je kakav pa da glasamo za pravog?

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-12-2009 at 09:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice