Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Novinari i novinarstvo?


http://img4.imageshack.us/img4/7808/2express261109duskarako.jpg

"Express", 26.11.2009.godine

01-12-2009 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Malo, malo, malo... a motiv je vise nego sulud - PEDOFILSKI. E Bosno, Bosno...kuda ides?

Aburahmanoviæ osuðen na 18 godina zatvora zbog ubojstva



ZENICA - Krivièno vijeæe Kantonalnog suda Zenica kojim je predsjedavao sudac Enes Maliæbegoviæ prvostupanjskom presudom je osudilo Smaju Aburahmanoviæa na 18 godina zatvora zbog svirepog ubojstva Velida Zahiroviæa iz Zavidoviæa. On je ovom presudom dužan supruzi ubijenog isplatiti odštetu od 60.000 KM, javila je FTV.

Abdurahmanoviæ je 6. lipnja ove godine s udaljenosti od 10-ak centimetara Velidu Zahiroviæu u leða ispalio tri smrtonosna hica, dokazano je tijekom glavnog pretresa.

Ubojstvo je, prema optužnici, motivirano Zahiroviæevim odbijanjem da ubojici dozvoli brak sa svojom devetogodišnjom kæerkom.

2.12.2009.
Pincom.info

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=72113&kombox=&comm_page=1&kombox#komentar_box

03-12-2009 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Kupite opremu i pomozite da sva djeca idu u školu
Mreža za promociju inkluzivnog obrazovanja "Inkluziv" pokreæe humanitarnu akciju u kojoj æe zajedno sa djecom dijeliti letke o tome kako graðani mogu kupiti didaktièka pomagala, nastavna pomagala, namještaj i druge predmete za pospješivanje kvaliteta obrazovanja djece u BiH, a posebno onih sa posebnim potrebama.
Cilj kampanje "Da sva djeca idu u školu", koju od juna 2009. provode organizacije "Save the Children" i "Inkluziv" je da osiguraju da svako dijete u našoj zemlji ima pristup besplatnom obaveznom osnovnom obrazovanju dobrog kvaliteta, saopštili su iz "Inkluziva".

Identifikovane su škole i vrtiæi koji provode programe inkluzivnog obrazovanja, kao i centri udruženja za rad s djecom s posebnim potrebama kojima je potrebna ovakva oprema.

Ukoliko želite i možete podržati djecu iz ovih ustanova kupovinom opreme za inkluzivno obrazovanje, katalog opreme možete naæi na web stranici inkluziv.ba.

Promocije kampanje poèinju 10. decembra u Tuzli, a potom u Mostaru, Zenici, Banjoj Luci i drugim gradovima.

04-12-2009 at 09:17 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Uskoro u Èešku na legalan joint


U ÈEŠKOJ od 1. sijeènja 2010. godine posjedovanje i uzgajanje manjih kolièina lakih droga neæe se kažnjavati, ako prijedlog ministarstva bude prihvaæen. Vlasti su sastavile popis prema kojem se u kuænoj radinosti može uzgajati i posjedovati i do pet stabljika koke, kaktusa meskalina i indijske konoplje te 40-ak halucinogenih gljiva.

Posjedovanje ili uzgajanje ne bi bilo kažnjivo djelo veæ bi se tretiralo kao prekršaj. Tek onaj tko posjeduje više od 15 grama marihuane te više od dva grama kokaina i heroina bit æe ozbiljnije kažnjen.

Ovaj popis narkotika sastavni je dio novog zakona kojeg su potvrdila oba doma parlamenta te predsjednik Vaclav Klaus. Prema nekim istraživanjima Èesi spadaju u europski narod koji najviše pije pivo i konzumira marihuanu.
index.hr

[Edited by fijubriju on 10-12-2009 at 02:14 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Vijesti iz Tuzle - 2009. godina
10-12-2009 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Negodovanje zbog odluke vlasti u Bijeljini

Regionalna organizacija SDP-a BiH za regiju Brèko u današnjem je priopæenju za javnost negodovala je zbog odluke Skupštine opæine Bijeljina o mjerenju jaèine zvuka poziva na molitvu, ezana s Atik džamije u Bijeljini.

"Pitamo se, je li zaista poziv na molitvu u Bijeljini toliko glasan da njegova jaèina para uši onima koji ga slušaju, a što je teško procijeniti bez nalaza neke nepristrane ekspertize", stoji u priopæenju SDP-a.

U SDP-u istièu da se poziv na molitvu u Bijeljini èuje s jedne od nekadašnjih pet džamija te da je unatoè višegodišnjoj opstrukciji bijeljinskih vlasti Atik džamija u Bijeljini ipak izgraðena i da je uèenjem ezana službeno oznaèena njena upotreba.

"Oèekujemo od vlasti u Bijeljini da povuku svoj nalog, a u cilju daljeg suživota i suradnje meðu konstitutivnim narodima u Bosni i Hercegovini", navodi se u priopæenju SDP BiH za regiju Brèko.

(FENA)

11-12-2009 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Nazalost, jezik mrznje je nasa stvarnost,
a na podsticanju iste "predano" rade i politicari...


http://img138.imageshack.us/img138/1713/6avaz121209jezikmrznjen.jpg

"Dnevni avaz", 12.12.2009.godine

14-12-2009 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Trud uzalud!
Jesu li kriMolovci ili "kriVolovci"?


SIPA
U novembru "krimolovci" pozivani 482 puta



Tokom novembra policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu registrirali su 482 poziva na telefonskoj liniji "krimolovci", od kojih je 161 ocijenjen neozbiljnim.

U spomenutom periodu od graðana je zaprimljeno 47 korisnih informacija o poèinjenim ili planiranim kriviènim djelima te o njihovim poèiniteljima na osnovu kojih je saèinjeno isto toliko izvještaja.

Najveæi broj informacija se odnosio na krivièna djela korupcije i krivièna djela protiv službene i duge odgovorne dužnosti, neovlašteno držanje oružja ili eksplozivnih materija, te autokriminal.

Od ukupnog broja korisnih informacija, 37 ih je zajedno s izvještajima proslijeðeno na postupanje nadležnim policijskim organima u BiH, dok se deset informacija odnosilo na krivièna djela iz nadležnosti SIPA-e.

Policijski službenici SIPA-e su graðanima koji su pozivali telefonski broj „krimolovci" - 080 020 505, dali 266 savjela, saopæeno je iz SIPA-e.

(sarajevo-x/FENA)
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091214109

14-12-2009 at 20:44 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

"Uzmi ago koliko ti drago"...

Odlaze tužioci koji vode 200 istraga!



Vi­še od 200 is­tra­ga tre­nu­tno je otvo­re­no u po­se­bnom odje­lu za or­ga­ni­zo­va­ni kri­mi­nal i ko­rup­ci­ju Tu­ži­laš­tva BiH gdje na naj­zna­èaj­ni­jim pre­dme­ti­ma ra­de me­ðu­na­ro­dni tu­ži­oci, pot­vrðe­no je "Sanu" u toj in­sti­tu­ci­ji.

Ne mogu u sudnicu

Pre­dme­ti na ko­jim oni ra­de, po­red os­ta­lih, su afe­ra CIPS, po­tom is­tra­ga ko­ja se vo­di pro­tiv Ri­ja­da Rus­tem­pa­ši­æa, ko­ji je osu­mnji­èen za neo­vla­šten pro­met voj­nom opre­mom, te is­tra­ga pro­tiv pre­mi­je­ra RS Mi­lo­ra­da Do­di­ka, ko­ji se su­mnji­èi da je sa gru­pom sa­ra­dni­ka i po­slo­vnih par­tne­ra ošte­tio bu­džet RS za oko 115 mi­li­ona KM. Pod­sje­ti­mo, odlu­ka o otva­ra­nju is­tra­ge pro­tiv Do­di­ka usli­je­di­la je na te­me­lju iz­vje­šta­ja o po­èi­nje­nom kri­vi­ènom dje­lu ko­je je ra­ni­je po­dni­je­la SI­PA, a ko­ji je po­tpi­sao po­mo­ænik di­re­kto­ra te agen­ci­je Dra­gan Lu­kaè.

Šta æe u ko­na­èni­ci bi­ti sa ovim pre­dme­ti­ma, tre­nu­tno ni­ko ne zna, bu­du­æi da je vi­so­ki pred­sta­vnik Va­len­tin In­cko do­nio odlu­ku ko­jom je pro­du­žen man­dat stra­nim tu­ži­oci­ma u odje­lu za ra­tni zlo­èin dok æe tu­ži­oci u odje­lu za or­ga­ni­zo­va­ni kri­mi­nal i ko­rup­ci­ju ubu­du­æe ra­di­ti sa­mo kao sa­vje­tni­ci. U Tu­ži­laš­tvu BiH nam je re­èe­no da je po­tre­bno do­go­vo­ri­ti da­lju me­to­do­lo­gi­ju ra­da na tim pre­dme­ti­ma. Sho­dno odlu­ci vi­so­kog pred­sta­vni­ka, me­ðu­na­ro­dni tu­ži­oci æe i da­lje bi­ti uklju­èe­ni u rad na pre­dme­ti­ma ko­je su vo­di­li, ali ne­æe mo­æi ula­zi­ti u su­dni­cu, ni pre­zen­ti­ra­ti do­ka­ze.

Is­tra­ga ko­ju su vo­di­li me­ðu­na­ro­dni tu­ži­oci pro­tiv Ri­ja­da Rus­tem­pa­ši­æa, što je èes­to spo­mi­nja­no u ja­vnos­ti, re­zul­ti­ra­la je i nje­go­vim ha­pše­njem pod op­tu­žbom za kri­vi­èno dje­lo te­ro­ri­zma i neo­vla­šten pro­met na­oru­ža­njem i voj­nom opre­mom. Uha­pše­ni su i Ab­du­lah Han­džiæ i Edis Ve­liæ, ko­ji se su­mnji­èe za po­ve­za­nost s te­ro­ris­ti­èkim akti­vnos­ti­ma.

Šta su sudili

U okvi­ru is­tra­ge u afe­ri CIPS, tu­ži­telj Haj­ki Ven­dorf je po­di­gao prvu op­tu­žni­cu pro­tiv Mla­de­na Smi­lja­ni­æa, ko­ji se te­re­ti da je po­èi­nio kri­vi­èno dje­lo zlo­upo­tre­be po­lo­ža­ja. Op­tu­žen je da je tra­žio mi­to da ne bi ­pro­slijedio in­for­ma­ci­je o pos­to­ja­nju me­ðu­na­ro­dnog na­lo­ga za ha­pše­nje za oso­be ko­je su po­dni­je­le zah­tjev za iz­da­va­nje li­ènih do­ku­me­na­ta iz sis­te­ma CIPS u ma­ti­ènom ure­du Brèko Dis­tri­kta.

U Su­du BiH kažu da je 2008. go­di­ne izre­èe­no 19 prvos­te­pe­nih i 13 dru­gos­te­pe­nih pre­su­da Odje­la II za or­ga­ni­zo­va­ni kri­mi­nal, pri­vre­dni kri­mi­nal i ko­rup­ci­ju Su­da BiH, dok je ove go­di­ne izre­èe­no 36 prvos­te­pe­nih i se­dam dru­gos­te­pe­nih pre­su­da. Ni u jednom od tih pre­dme­ta me­ðu­na­ro­dne su­di­je ni­su bile pred­sje­dni­ci vi­je­æa. Èla­novi vi­je­æa stra­ne su­di­je bili su u 11 pre­dme­ta, od èega u tri prvostepene presude, te osam puta kao èlanovi ape­la­ci­onih vi­je­æa.

Ra­di se o pre­dme­ti­ma Ne­boj­ša Va­si­liæ, Vu­ja­din Sa­va­no­viæ i dru­gi, Zo­ran Ðe­riæ i dru­gi, Dra­gan Èoviæ i dru­gi, Mi­li­ja­na Obre­no­viæ i dru­gi, Že­ljko Ta­so­vac i dru­gi, Mu­ha­med Hus­kiæ, Ve­ljko Pe­riæ, Si­ni­ša Ra­miæ i dru­gi, Aziz Diz­da­re­viæ i dru­gi i Dra­gan Mi­ku­liæ i dru­gi. Tre­nu­tno je strani sudija angažiran u pre­dme­tu Zo­ran Ðe­riæ i dru­gi, a suðenje se na­la­zi u žal­be­nom pos­tup­ku.
A. Žigo-Opijaè

Dodik prao pare?

Is­tra­ga pro­tiv Milorada Do­di­ka i nje­go­vih sa­ra­dni­ka se vo­di i zbog su­mnje da su pra­li no­vac ku­pu­ju­æi na­mje­štaj i opre­mu za no­vu zgra­du Vla­de RS, jer je do­ka­za­no da su, na pri­mjer, ci­je­ne na­mje­šta­ja bi­le vi­šes­tru­ko po­ve­æa­ne u odno­su na stvar­ne kod do­bav­lja­èa. Me­di­ji su kao pri­mjer ra­si­pa­nja bu­džet­skog nov­ca is­ti­ca­li da su ku­po­va­ne pe­pe­lja­re ko­je su pla­æa­ne po 500 eura. Uz is­tra­gu o opre­ma­nju zgra­de Vla­de ut­vrðu­ju se i èi­nje­ni­ce ve­za­ne za na­èin fi­nan­si­ra­nja iz­gra­dnje auto­ces­te Ba­nja Lu­ka-Gra­di­ška.

Mijenjali na vrijeme

U Su­du BiH nam je pot­vrðe­no da je pred Odje­lom II za­mje­na me­ðu­na­ro­dnih su­di­ja do­ma­æim po­èe­la ne­što ra­ni­je ne­go u Odjelu I za ra­tne zlo­èi­ne, ta­ko da su pro­šle go­di­ne ve­li­ki broj pre­dme­ta su­di­la vi­je­æa u kojim su bili is­klju­èi­vo do­ma­æe su­di­je. Ta­ko­ðer, pre­tre­si ko­ji su tre­nu­tno u to­ku pred Odje­lom II se vo­de pred vi­je­æi­ma sas­tav­lje­nim is­klju­èi­vo od do­ma­æih su­di­ja.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9548

16-12-2009 at 06:34 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Eh, cudno...sto li?

BiH na predzadnjem mjestu u Evropi!

Bruto društveni proizvod (BDP) po glavi stanovnika u BiH iznosi 31 odsto evropskog prosjeka i po tome se naša zemlja nalazi na predzadnjem mjestu u Evropi. Iza BiH je Albanija èiji je BDP 26 odsto od evropskog prosjeka.

Ovo je juèer objavio Statistièki ured Evropske unije Eurostat. Prema tim podacima, bruto društveni proizvod po glavi stanovnika Hrvatske iznosi 62 odsto evropskog prosjeka, Turske 46, Crne Gore 43, Srbije 36, Makedonije 33, Slovenije 91, Rumunije 47, Bugarske 41 odsto...

Ubjedljivo najveæi bruto društveni proizvod po glavi stanovnika ima Luksemburg i on iznosi 276 posto od evropskog prosjeka, a slijede Irska sa 135, Holandija sa 134, Austrija sa 123, Danska i švedska sa 120 posto evropskog prosjeka.
S.I.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9556

16-12-2009 at 06:37 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Ah, sto fino zbori Izo Tankic! Jos samo kad bi i RADILI svoj posao kako treba (bez babe i striceva)...ah, da - nema novca...

Tankiæ: Zbog opsjednutosti stranim sudijama zanemarili smo domaæe

Sud BiH treba materijalno osposobiti da bi se borio s kriminalom

Autor: F. VELE 16.12.2009. 10:27

Tankiæ: Ne uskraæivati novac pravosuðu
Foto: Arhiv


Predsjednik Udruženja sudija BiH i sudija Suda BiH Izo Tankiæ tvrdi u razgovoru za "Dnevni avaz" da završetak mandata stranih sudija i tužilaca u Odjelu za organizirani i privredni kriminal i korupciju krajem ove godine, ne predstavlja ohrabrenje kriminalu i korupciji, kako se ovih dana može èuti u domaæoj javnosti.

On pozdravlja odluku visokog predstavnika u BiH Valentina Incka (Inzko).

Ušli u reformu

- Toliko smo opsjednuti stranim sudijama i tužiocima da smo zanemarili domaæe, za koje smatram da su osposobljeni, struèni i sposobni da se uhvate ukoštac s najžešæim predmetima. Vidite, sve sluèajeve ratnog zloèina rješava sudsko vijeæe od trojice sudija od kojih su dvoje domaæi i oni glasaju, a da ne govorim o organiziranom kriminalu, gdje domaæe sudije praktièno same rade. Dosadašnjim rješavanjem predmeta pokazali smo da smo sposobni voditi i te najveæe sluèajeve - kaže Tankiæ.

Tvrdi da nema govora da æe u našem pravosuðu sve propasti ako odu stranci, kako se, takoðer, pokušava predstaviti graðanima.

- Mi smo sposobni! Toliko smo ušli u reformu pravosuða da možemo iznijeti i najteže predmete. To su, ponavljam, pokazala suðenja koja su u toku, a gdje su radili samo domaæi tužioci i sudije - naveo je on.

Isto jedro

Suprotno stavovima dijela medija i politièkih krugova, Tankiæ istièe da bh. sudije i tužioci mogu preuzeti 200 sluèajeva koje su u Posebnom odjelu za organizirani i privredni kriminal i korupciju u Tužilaštvu BiH vodili stranci.

- Mi svi moramo puhati u isto jedro. Dakle, izvršna i zakonodavna vlast putem odobrenja budžeta za pravosuðe, a sudije i tužioci svojim angažmanom na rješavanju predmeta. Sud BiH treba materijalno osposobiti da bi se borio s kriminalom. Ohrabrenje kriminalu i korupciji bit æe ako se nama uskrate sredstva, kao što i sada rade. Ali, meni je krivo kada se komentira u smislu da æe sada Odjel za organizirani kriminal, privredni kriminal i korupciju biti u hendikepu. Naprotiv - rekao je Tankiæ.

Upozorio je da naše vlasti moraju osigurati uvjete kako bi se spremno doèekao odlazak stranih sudija i tužilaca iz Odjela za ratne zloèine 2012. godine.

Sudija se mora platiti da bi bio nezavisan

- Sudija se mora platiti da bi bio nezavisan. On ne smije razmišljati kako æe sutra platiti stanarinu, kako æe otiæi kuæi, školovati djecu... Takoðer, bitno je da se sudu omoguæi da podmiruje svoje troškove. Ako nema papira, novca za pozive i slièno, džaba su nam i visoke plate sudija - ocijenio je Tankiæ.

Sluèaj CIPS

Tankiæ, ipak, ukazuje na to da bi u nekim sluèajevima moglo biti otezanja procesa zbog odlaska stranaca.

- Recimo, u sluèaj CIPS, gdje ima mngo osumnjièenih, kada bi predmet prešao na domaæeg tužioca ili sudiju, to bi sigurno predstavljalo odugovlaèenje procesa. To je šteta za pravo i pravdu, a pogotovo žrtvu. Sudije i tužioci stranci trebaju da se to završi - rekao je Tankiæ.

(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/tankic-zbog-opsjednutosti-stranim-sudijama-zanemarili-smo-domace

16-12-2009 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice