Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Blaga, preblaga kazna...

Ubicama male Kaæe 77 godina zatvora

Datum: 24.11.2009 23:36
Autor: Agencije

BEOGRAD - Mališa Jevtoviæ osuðen je juèe ponovo u Okružnom sudu u Beogradu na 40 godina zatvora zbog ubistva trogodišnje Katarine Jankoviæ sredinom jula 2005. godine, dok je njenoj majci Ani Filipoviæ Sud izrekao zatvorsku kaznu u trajanju od 37 godina zbog pomaganja u ubistvu.

Predsjednik Sudskog vijeæa sudija Aleksandar Trešnjev, obrazlažuæi presudu, istakao je da je tokom glavnog pretresa Sud utvrdio da je Jevtoviæ 17. jula 2005. trogodišnju devojèicu ubio na surov naèin, kao i da se 48 sati prije ubistva nad njom seksualno iživljavao i nanio joj niz teških povreda.

"Jevtoviæ je bio svestan svog dela, a Filipoviæeva mu je u tome sa umišljajem pomogla. Puštala ga je da ide sa njenom kæerkom sam u šumu i prikrivala povrede koje je devojèici nanosio i tragove", rekao je Trešnjev.

Ukazavši da je utvrðeno da su Jevtoviæ i Filipoviæeva krivièno djelo izvršili na naèin opisan u optužnici, Trešnjev je naglasio da su dugogodišnje zatvorske kazne koje su im izreèene srazmjerne poèinjenom zloèinu, jer su okrivljeni postupali sa umišljajem. Prije izricanje presude, Jevtoviæ je tokom troèasovnog iznošenja završne rijeèi tvrdio da nije kriv za ubistvo djevojèice.

Prvu presudu Okružnog suda u Beogradu zbog svirepog ubistva Katarine Jankoviæ, kojom su 2007. godine osuðeni njen oèuh Jevtoviæ na 40 godina, a majka na 37 godina zatvora zbog pomaganja u ubistvu, ukinuo je poèetkom godine Vrhovni sud Srbije i naložio novo suðenje. Na poèetku ponovljenog suðenja Jevtoviæ nije želio da iznese odbranu, dok je Filipoviæeva kategorièki porekla da ima veze sa ubistvom i djelimièno promijenila svoju odbranu. Tokom prvostepenog suðenja, oni su se meðusobno optuživali za smrt male Katarine, a to su nastavili i na ovom suðenju.

Djevojèica je preminula 17. jula 2005. godine od posljedica teških tjelesnih povreda. Jevtoviæ je optužen da je Katarinu u Zvezdarskoj šumi silovao i tukao i zadao joj povrede od kojih je preminula, dok je majka èuvala stražu.

Oni su sutradan djevojèicu u modricama i besvjesnom stanju dovezli u bolnicu i ljekarima rekli da je pala sa kreveta.

(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/49320/Ubicama-male-Kace-77-godina-zatvora.html


[Edited by nevenkagaragic on 25-11-2009 at 11:22 GMT]

25-11-2009 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sve ostale vijesti,komentari..

pomirili se Misimoviæ i Blaževiæ

Nakon što je postigao vrhunski rezultat sa fudbalskom reprezentacijom BIH, i napravio vrhunsku sportsku klimu medju Bosancima i Hercegovcima,

u ponedjeljak u Banjoj Luci Blaževiæ ide da se izvini za ipak nekorektan odnos prema Srbima, odnosno Bosancima i Hercegovcima, u krajnjem sluèaju.

Najvjerovatnije svoj stav i negodovanje izrazio Misimoviæ neigranjem utakmice u Zenici.





26-11-2009 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Zanimljiva prica koju vredi procitati.

Visoki predstavnik teško je preživljavao rat u Bosni

Valentin je od radosti sjeo za volan starog traktora pa se provozao i nešto zapjevao

Autor: Hasan ÈALIÆ28.11.2009. 14:16

Omerèiæi u Graèanici: Èekaju Incka da ih posjeti

"Poštovani gospodine Husein. Ništa ne èujem od Vas, pa se sekiramo kako je vama i vašoj porodici. Isto naš prijatelj
Hanki Pak mnogo misli na vas. Javite nam se. Puno puta vas je zvao telefonom, ali vas nije dobio. Srdaèno Vas se sjeæa i pozdravlja Valentinova mama Incko Marija“.

Kao braæa

Ovakvu razglednicu dušom je ispisala Marija, majka visokog predstavnika meðunarodne zajednice u BiH, 14. jula 1993. godine. Razglednica do Huseina nikada nije došla zbog blokade puteva, a uruèena mu je lièno nešto kasnije. Ona je sve što je od velikog prijateljstva u vihoru rata saèuvao Graèanlija, sedamdesetpetogodišnji Husein Omerèiæ.

Prijateljstvo Omerèiæa i porodice Incko (Inzko) zapoèelo je prije 24 godine u malom austrijskom naselju Sveèe kod Fajstrica, rodnom mjestu sadašnjeg visokog predstvanika u BiH Valentina Incka.

Huseina za Austriju vežu i lijepe uspomene na sve što je porodica Incko uradila ne samo za njega nego i za mnogobrojne porodice iz Bosne u najteže vrijeme, u vihoru rata. To im nikada neæe zaboraviti.

Husein Omerèiæ je sedamdesetih godina prošlog stoljeæa, poput hiljada Bosanaca i Hercegovaca, spakovao kofere i u nedostatku posla u rodnoj domovini otišao trbuhom za kruhom. Prva stanica bio je rudnik Velenje i šest godina mukotrpnog rada stotinama metara pod zemljom. Njega su njegovi pretpostavljeni odmah uoèili da je bio bolji graðevinski radnik nego kopaè uglja, pa se iz Velenja preselio u Celje, potom u Njemaèku, pa Austriju, gdje je, sreæa je tako htjela, upoznao Valentina Incka, tadašnjeg ambasadora u Èeškoj.

- U malom naselju Sveæe upoznam ti ja ambasadora Incka i on me dovede pred staru kuæu, pored koje su bile štale,
hambari, šupe, traktori, pa kaže: „Huseine, ovo je moje imanje, ovo je ostalo od moga oca, ja neæu dozvoliti da ovo propadne. Šta možeš uraditi da se, prije svega, kuæa zaštiti, hoæu u njoj da provedem svoje najljepše trenutke“ -
rekao mi je Incko.

- Ja mu odgovorim: „Puno me pitate gospodine, ja sam takoðer roðen na selu u Malešiæima kod Graèanice, imam nešto slièno, znam šta hoæete, èitam vam u oèima želje. Pustite me da radim“ - prièa nam danas Husiæ.

Koliko je Incko bio pošten i koliko je vjerovao ljudima, govori i podatak da je Omerèiæu unaprijed isplatio sve poslove oko renoviranja kuæe te sa suprugom i dvoje djece otišao na more.

Kuæa je blistala

- Da sam bio nepošten, mogao sam mu posao uraditi bilo kako, mogao sam ništa ne uraditi, veæ spakovati kofere i otiæi nekamo daleko, ali nisam na tako što ni pomislio, jer sam u Incku vidio velikog poštenjaèinu. Kada su se vratiti, sve je blistalo, zgrada se nije mogla prepoznati.

Valentin je od radosti sjeo za volan starog traktora pa se provozao i nešto zapjevao, a mene opet nagradio. Od tada smo postali kao braæa. On, njegova supruga i majka stalno su se interesirali za sudbinu naših i ne samo naših obitelji u vrijeme rata. Nikada nije pitao za ime i vjeru. Vidio sam da je osjeæao i teško preživljavao rat u Bosni - prièa Omerèiæ.

Kada se Incko našao u BiH na mjestu visokog predstavnika, telefonom ga nazove jaran Husein iz Graèanice pa u Austrijskoj ambasadi u Sarajevu ugovore sastanak. Susret nakon toliko godina je bio više nego dirljiv. Plakali su obojica od sreæe... Dugo, dugo su prièali o svemu.

Domaæi med èeka

Husein Omerèiæ u mladosti je bio poznat kao pasionirani bajker. Danas se u penzionerskim danima posvetio pèelarstvu i oèekuje da Valentin Incko ispuni telefonom dato obeæanje, da æe prvom prilikom po dolasku u ovaj kraj posjetiti njegovu obitelj i kušati domaæi med sa Huseinovog pèelinjaka. Husein se nada da æe sa starim prijateljem opet moæi evocirati uspomene iz sela Sveèe u Austriji. Inckova majka obeæanje ispunjava veoma èesto pozivajuæi Omerèiæe putem telefona.

(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/visoki-predstavnik-tesko-je-prezivljavao-rat-u-bosni

Razglednica u stampanom izdanju:



"Dnevni avaz", 28.11.2009.godine

28-11-2009 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

citat:
nevenkagaragic wrote:
Blaga, preblaga kazna...

Ubicama male Kaæe 77 godina zatvora

Datum: 24.11.2009 23:36
Autor: Agencije

BEOGRAD - Mališa Jevtoviæ osuðen je juèe ponovo u Okružnom sudu u Beogradu na 40 godina zatvora zbog ubistva trogodišnje Katarine Jankoviæ sredinom jula 2005. godine, dok je njenoj majci Ani Filipoviæ Sud izrekao zatvorsku kaznu u trajanju od 37 godina zbog pomaganja u ubistvu.

Predsjednik Sudskog vijeæa sudija Aleksandar Trešnjev, obrazlažuæi presudu, istakao je da je tokom glavnog pretresa Sud utvrdio da je Jevtoviæ 17. jula 2005. trogodišnju devojèicu ubio na surov naèin, kao i da se 48 sati prije ubistva nad njom seksualno iživljavao i nanio joj niz teških povreda.

"Jevtoviæ je bio svestan svog dela, a Filipoviæeva mu je u tome sa umišljajem pomogla. Puštala ga je da ide sa njenom kæerkom sam u šumu i prikrivala povrede koje je devojèici nanosio i tragove", rekao je Trešnjev.

Ukazavši da je utvrðeno da su Jevtoviæ i Filipoviæeva krivièno djelo izvršili na naèin opisan u optužnici, Trešnjev je naglasio da su dugogodišnje zatvorske kazne koje su im izreèene srazmjerne poèinjenom zloèinu, jer su okrivljeni postupali sa umišljajem. Prije izricanje presude, Jevtoviæ je tokom troèasovnog iznošenja završne rijeèi tvrdio da nije kriv za ubistvo djevojèice.

Prvu presudu Okružnog suda u Beogradu zbog svirepog ubistva Katarine Jankoviæ, kojom su 2007. godine osuðeni njen oèuh Jevtoviæ na 40 godina, a majka na 37 godina zatvora zbog pomaganja u ubistvu, ukinuo je poèetkom godine Vrhovni sud Srbije i naložio novo suðenje. Na poèetku ponovljenog suðenja Jevtoviæ nije želio da iznese odbranu, dok je Filipoviæeva kategorièki porekla da ima veze sa ubistvom i djelimièno promijenila svoju odbranu. Tokom prvostepenog suðenja, oni su se meðusobno optuživali za smrt male Katarine, a to su nastavili i na ovom suðenju.

Djevojèica je preminula 17. jula 2005. godine od posljedica teških tjelesnih povreda. Jevtoviæ je optužen da je Katarinu u Zvezdarskoj šumi silovao i tukao i zadao joj povrede od kojih je preminula, dok je majka èuvala stražu.

Oni su sutradan djevojèicu u modricama i besvjesnom stanju dovezli u bolnicu i ljekarima rekli da je pala sa kreveta.

(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/49320/Ubicama-male-Kace-77-godina-zatvora.html


[Edited by nevenkagaragic on 25-11-2009 at 11:22 GMT]



Sjecam se ovog slucaja, pratila sam jedno vrijeme sta su pisale novine i onda vise nisam mogla da citam jer mi je muka bila, sta su radili malenoj djevojcici a nije imao ko da je spasi.
Sada pociva u miru, dusa mala.




Pedofil monstrum i nemajka su zasluzili, iako sam uvijek bila protiv, smrtnu kaznu i to javno da vise nikom ne na umpadne djecu seksualno da zlostavlja.




[Edited by Shiva on 28-11-2009 at 18:03 GMT]
28-11-2009 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

29.11.2009.

Sarajevo

16. godišnjica masakra

citat:
Položeno cvijeæe na spomen ploèu u ul. Hamdije Kreševljakoviæa

Delegacije Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva i Opæine Centar u nedjelju su položile cvijeæe na mjesto masakra u ulici Hamdije Kreševljakoviæa kod broja 47.
Na tom mjestu je prije 16 godina od minobacaèke granate kalibra 120 milimetara ispaljene u 12 sati i 40 minuta s agresorskih položaja na Hladivodama poginulo sedam Sarajlija, dok ih je èetvoro teže i lakše ranjeno.

Poginuli su: Zekerijah Daciæ, Staka Aksentiæ, Ibro i Sead Plakalo, Igbal Redžiæ, Dženan Smajiæ i Elvedin Zimiæ.

Pomoænik ministra za socijalni rad Mesud Peljto u Ministarstvu za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS-a rekao je da su porodice i ostali danas došli na ovo mjesto da se sjete onih koji su poginuli prije 16 godina.

Peljto je rekao da ako se govori ispravno oni nisu poginuli oni su ubijeni.

- Oni su ubijeni,u nama nema mržnje. Ne uèimo našu djecu da mrze ali uèimo ih istini i pamtimo naše žrtve, rekao je Peljto.

Poèast poginulim sugraðanima odata je uèenjem fatihe i minutom šutnje.

Nedim Zimiæ brat jednog od ubijenih (Elvedina Zimiæa) rekao je da bi trebala postojati bolja kordinacija izmeðu Opæine Centar, mjesne zajednice i porodica i prijatelja poginulih. Kako kaže prvih godina su bili obavještavani o polaganju cvijeæa, zadnjih godina ne. I kako kaže on æe doæi bratu položiti cvijeæe, ali postoje i prijatelji poginulih, porodice koji bi došli a ne znaju.
(FENA)

29-11-2009 at 14:55 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Do kucnog vaspitanja je ipak, bez obzira na okolnosti (uslovi, plata, itd...).

Bh. trgovci najneljubazniji u regionu

U maloprodaji vlada domaæa atmosfera, meðutim, ne poštuju se osnove usluživanja

Autor: B. T. 29.11.2009. 09:11

Iz jedne od trgovaèkih radnji: Prodavaèi moraju na "popravni"

U Bosni i Hercegovini poznata je domaæa atmosfera, meðutim, osnove usluživanja koje smo tražili u maloprodaji ispoštovane su u samo 54,13 posto sluèajeva, zakljuèak je Agencije za tajni šoping "Heraklea".

Ovakav zakljuèak izveden je nakon istraživanja o tome koliko su usvojene osnove lijepog ponašanja koje se danas pretvaraju u osnovne standarde za pružanje kvalitete usluge. Istraživanje je od 2. do 12. ovog mjeseca provedeno u šest zemalja bivše Jugoslavije.

- Rezultati govore da Slovenci najljubaznije uslužuju svoje kupce i goste, jer su ostvarili najbolji rezultat, ukupno 76,15 posto. Hrvatska je na drugom mjestu, s ukupnim rezultatom od 72,61, zatim slijede Crna Gora sa 72,13, Makedonija sa 67,62 i Srbija sa 64,78 posto - kaže se u izvještaju, uz konstataciju da BiH, koja je na zaèelju, mora na "popravni".

U svih šest zemalja tajni kupci obraæali su pažnju na pet osnovnih elemenata dobre usluge. To su poèetni pozdrav, osmijeh, nuðenje pomoæi, zahvala, te pozdrav na odlasku.

U izvještaju se navodi da su se u cijeloj regiji ugostitelji pokazali ljubaznijim od prodavaèa. Tako, primjera radi, ugostiteljski radnici u BiH imaju ocjenu 65,14 posto, dok je prosjek ljubaznosti ugostitelja u cijeloj regiji 74,53 posto.

Šta je tajni šoping

Tajni šoping (mystery shopping) je metoda u kojoj za to educirane osobe u ulozi kupaca opažaju i potom ocjenjuju kvalitetu usluge prema unaprijed definiranim kriterijima.

Cilj je uvid u kvalitetu usluge, koji omoguæuje da se utvrde oni elementi koje bi trebalo unaprijediti. Omoguæava direktni uvid u istinsku kvalitetu usluge te efikasno pomaže u rješavanju nezadovoljstva kupaca.

(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/bh-trgovci-najneljubazniji-u-regionu/komentari

29-11-2009 at 18:16 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Cudno, sta im je?

Drugo samoubistvo pripadnika KFOR ove nedelje

Nemaèki vojnik se ubio u Prištini

Autor: Srna | 29.11.2009. - 18:19

Nemaèki podoficir, pripadnik snaga KFOR-a, izvršio je jutros samoubistvo u Glavnom štabu KFOR u Prištini.

U saopštenju komande navodi se da je dvadesettrogodišnji vojnik izvršio samoubistvo službenim pištoljem.

"Komanda KFOR-a izražava najiskrenije žaljenje zbog smrti nemaèkog podoficira", navodi se u saopštenju i dodaje da je njegova rodbina obaveštena o nesreænom sluèaju.
Ovo je drugo samoubistvo pripadnika KFOR-a u poslednjih nedelju dana, nakon što je prošlog petka pripadnica KFOR-a iz Slovenije, izvršila samoubistvo u bazi nadomak Peæi.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=123035

30-11-2009 at 07:30 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Naravno, NIKO NIJE nadlezan? A u tuzilastvu je "predmet jos u radu"...od januara prosle godine?
Evropa i robovi?


Zmaj od Šipova ga iznajmio za kobilu i postao je njegov rob!



Sada je sve gotovo, rekli su mi da više nemam ni oca, umro je. Ne znam kada sam roðen, koliko mi je godina. Znam da sam èitav svoj život rob Ilije Grahovca kojeg zovu Zmaj od Šipova i Boga molim da se pojavi neko ko se ne boji tog èovjeka i oslobodi me ropstva.

Redovno ga tuèe

Ovo je za banjaluèke medije kazao Dragoje Droca, rob Ilije Grahovca. On kaže da se sjeæa da ga je Zmaj od Šipova, dok je bio mali, odveo iz rodnog sela Vinac kod Jajca i praktièno za kobilu kupio od oca Milenka. A njegov otac je pristao sina dati u najam jer je bio puka sirotinja.

Dragoje èuva ovce na livadi iza autobuske stanice u Šipovu, a kada mu se završi smjena, odlazi na planinu Sinjakovo gdje nastavlja da radi do kasno u noæ. Banjaluèki novinari zatekli su ga dok je èuvao ovce. Kazao im je da ga Grahovac ne plaæa, da spava pod vedrim nebom, da je više gladan nego sit i da se iznad svega plaši Zmaja od Šipova koji ga redovno tuèe!

Prijava u Tužilaštvu BiH

- Imam još tri brata, tri sestre i polusestru. Ova dvojica koji su u Šipovu me neæe, mogao bih kod brata koji živi u Brèkom, ali ne znam kako se tamo ide. Ja nemam nikakav dokument, ja i ne postojim - kazao je i dodao da mu je majka umrla na poroðaju i da je otac dolazio po njega, ali ga Grahovac nije dao. Kaže da ga u životu drži pjesma, da uvijek kada je sam na sav glas zapjeva, od muke i tuge.

U Centru za socijalni rad u Šipovu kažu da im je sluèaj Droce poznat, ali da nije u njihovoj nadležnosti.

Agencija za istrage i zaštitu SIPA istraživala je u januaru prošle godine cijeli ovaj sluèaj i nakon toga Tužilaštvu BiH podnijela je izvještaj u kojem se kaže da je Ilija Grahovac poèinio krivièno djelo. Na tome je sve stalo, a iz Tužilaštva BiH kažu da je „predmet još u radu".

Ilija Grahovac na oèevoj sahrani govorio puna tri sata

Ilija Grahovac koji sebe predstavlja pod imenom Zmaj od Šipova, živi u selu Èifluk kod Šipova i bavi se stoèarstvom,a posebno uzgajanjem bikova s kojima obavezno uèestvuje na koridama.

Široj javnosti postao je poznat nakon što se pojavio snimak sa sahrane njegovog oca na kojoj je on govorio puna tri sata.

Za sebe kaže da je najjaèi èovjek u BiH i da je muškarac nad muškarcima „zbog èega primam dnevno na stotine SMS poruka od žena iz svih krajeva".

- Neke traže da im napravim dijete i ja odmah odem i to uradim - kaže on.

Za sebe veli da ga niko ne može opisati i da mu niko ništa ne može „jer ovakve rase, ovakvog èovjeka nema na svijetu".

- U Mostaru me bik udario i odbacio tri metra, jednom me kobila udarila i deset metara sam letio kroz zrak. I ništa mi. Vodu ne pijem, samo mlijeko, mogu mjesec dana bez kruha, samo neka ima sira, kajmaka, trava i korijenja - kazao je za sebe Zmaj od Šipova koji redovno na internetske strane postavlja svoje fotografije i snimke o svojim muškim i drugim podvizima.

O svom robu Dragoju Droci iz Vinica kod Jajca on ne želi da prièa.
S.I.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9365

01-12-2009 at 06:24 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Nevrijeme Dubrovniku donijelo nove probleme

Obilne padavine, jaki vjetrovi i neureðen sistem za odvod oborina još jednom su doveli Dubrovnik i njegove graðane u velike probleme.

U toku noæi i prijepodneva pale su velike kolièine kiše, pa su se Pošta Lapad, Solska baza i drugi dijelovi velikog turistièkog centra Hrvatske našli prekriveni vodom, javlja portal Index.hr.

Dubrovaèki vijesnik javlja da su zbog orkanskog juga prekinute sve trajektne veze izmeðu Dubrovnika i otoka.

01-12-2009 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Iraèki tinejdžer riješio matematièki zadatak koji je muèio najveæe umove 300 godina


Tinejdžer iraèkog porijekla uspio je da riješi matematièki zadatak oko koga su se muèili najveæi umovi posljednjih 300 godina.Mohamedu Altoumaimiu, koji se sa roditeljima preselio iz Iraka u Švedsku kada je imao šest godina, trebalo je svega èetiri mjeseca da pronaðe formulu za matematièki problem poznat kao "Bernulijevi brojevi".Kada je vidio da su njegovi profesori skeptièni povodom rezultata koje je dobio, ovaj tinejdžer je kontaktirao profesore sa Univerziteta Upsala. Zadivljeni profesori su potvrdili da je rješenje taèno i ponudili Altoumaimiu mjesto predavaèa na ovom prestižnom švedskom univerzitetu.

01-12-2009 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice