Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : e-novine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
MelMel wrote:
I ko ono rece da je forum postao neinteresantan. Meni je super.

Ne treba ovo ozbiljno shvatiti...Svi su Oni puni ko brodovi ali dosadno ,moras udarati po necemu...Kad nema nista bolje
03-03-2011 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

Pa nije se rodio u suverenoj unitarnoj BiH u kojem su narodi preglasavani u parlamentu vec u SFRJ ciji je dio bila BiH koja je tada bila po avnoju "i srpska i hrvatska i muslimanska"


pa rodio se u sarajvu, u bosni u sfrj...kako je nestalo sfrj ostalo sarajvo i bih.nalaze zdrav razhum,al eto,tamo dje prestaje razum pocinje jebeni balkan...

03-03-2011 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
primus inter pares wrote:


pa rodio se u sarajvu, u bosni u sfrj...kako je nestalo sfrj ostalo sarajvo i bih.nalaze zdrav razhum,al eto,tamo dje prestaje razum pocinje jebeni balkan...



Pa jeste ostala BiH koja je u avnojevskim granicama i po Avnoju i SRPSKA I HRVATSKA I MUSLIMANSKA...I tada se u komunizmu pazilo na nacionalni kljuc i onda dodje GOSN Izetbegovic i ponasa se kao da mu je babo ostavio u amanet BiH iako je familija Izetbegovic doseljena iz Srbije.
03-03-2011 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

Pa jeste ostala BiH koja je u avnojevskim granicama i po Avnoju i SRPSKA I HRVATSKA I MUSLIMANSKA...I tada se u komunizmu pazilo na nacionalni kljuc i onda dodje GOSN Izetbegovic i ponasa se kao da mu je babo ostavio u amanet BiH iako je familija Izetbegovic doseljena iz Srbije.


prvi dio posta u potpunosti se slazem,avnojevske granice i srpska i hrvatska i (ispravka)sada bosnjacka...

eh sad ko je odakle doso,i ko je skim dijelio tal,to raspravljaj sa playbojem,na ovim prostorima,za mene to je bespredmetna rasprava...
03-03-2011 at 12:07 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

Trudio se Izetbegoviæ sin da me ubijedi, pomjeri moja èvrsta uvjerenja. Bakira Izetbegoviæa sam pamtio iz gimnazije. On je na odmoru izmeðu dva sata s gaðenjem iz hljeba vadio hrenovku, pa je, sa odgovarajuæom grimasom nosio preko èitavog bifea i teatralno "peksinluk" uz neizbiježno "fuj" bacao u kantu za smeæe. Kada su ga zbog žuækasto-crvene kose zvali "Žuti", on se trudio da bude duhovit: "Nisam ja "Žuti", ja sam "Zeleni", podsjeæajuæi tako na svoju žestoku islamsku orijentzaciju.
...
Govorio je to meni, pretpostavljajuæi da æe sve biti preneseno Dobrici Æosiæu. Mislio je da on ima presudan utjecaj Miloševiæa. Što se, ubrzo, pokazalo kao netaèno. Ja sam mu rekao u šali: "Dobro, ako je Beha graðanska, onda bi logièno bilo da generali budu struèni vojnici, zanatlije."
Nije pokaziva smisao za žalu kao u sluèaju simpatiènih "Voxovaca".
"Naravno da je logièno. Biæe još logiènoje kada budu Muslimani"

Da sam nastavio ovaj razgovor iskreno, sukob bi bio neizbiježan. Nije red da gost u tuðoj kuæi pravi sranja - pomislio sam, ali i nastavio da insistiram na strahu od rata. Izetbegoviæ je rekao:
"Ti znaš, Emire, da smo se svi mi Izetbegoviæi u prošlosti pisali k'o Srbi. Nama je Beograd bliži od Zagreba" rekao je Alija dok je njegova snaha služila kavu sa rahatlokumom. Nisam znao, zanimljivo" rekao sam i dodao: "Svi smo se smijali Èkalji, obožavali njegov humor. Za Nelu Eržišnik je moja majka govorila, da je ne uvrijedi: Pa nije loša!"

"Vidjeæemo, mi æemo probati sve mirne varijante. Ako budemo morali da se borimo, borit æemo se. Znaš, ja bih najraðe da se sa Srbima dogovorimo. Složio bih se da preseljavamo naše iz regija u kojima smo manjina, a Srbi veæina, u naša veæinska podruèja. Isto bi vrijedilo za Srbe. Da naši žive sa našima, a njihovi sa njihovima i mirna Bosna."

03-03-2011 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

to ba za rodoslovna stabla dole u otpisanim sa playom,nego ne odgovori mi na pitanje e novine?

03-03-2011 at 12:09 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
primus inter pares wrote:
to ba za rodoslovna stabla dole u otpisanim sa playom,nego ne odgovori mi na pitanje e novine?

Citirao sam Ti razgovor sa Izetbegovicem uzet iz Emirove knjige "smrt je neprovjerena glasina".


Nedeljnik VREME

DOM I PORODICA: Ima u Springstinovoj pjesmi Highway Patrolman stih u kojem lirski subjekt kaže da mu èovjek koji okrene leða svojoj porodici ne može biti prijatelj. To skoro da bi mogao biti moto ove Kusturièine knjige. On u njoj kaže da je dom sigurno "èovjekova baza. Èak i kad nema nikakvu kuæu i kada propada, njegova propast je mjerena kuæom koju nema". Iskaz iz skorašnjeg intervjua kazuje zapravo isto: "Èesto podsjeæam na èinjenicu koju treba znati – centralna mitska pozornica umjetnosti je porodica. (...) Ona je, èak i kad porodicu nemaš, snažno ogledalo tvog života." Ima u takvom uzdizanju porodice i kuæe neèeg bosanskog, bosanskomuslimanskog, što intonacijom podsjeæa na najslavniji fragment Meše Selimoviæa iz Derviša i smrti, onaj o "najzamršenijim ljudima na svijetu". Vjenèavaju se u ovoj knjizi soèna bosanska ijekavica i neka dirljiva ljubav prema Beogradu, usprkos nesporazumima zbog "nekontrolisanog šminkeraja njegove elite". Kad govori kako se sredinom osamdesetih želio preseliti u Beograd jer je mislio da mu je mjesto u gradu "u kome se štampa nedjeljnik NIN, gdje žive Aleksandar Petroviæ i Živojin Pavloviæ i ostali crnotalasovci, u kome su filozofski praksisovci, gdje druguju Matija Beækoviæ i Milovan Ðilas, gdje živi pisac romana "Kad su cvjetale tikve" Dragoslav Mihajloviæ i gdje se štampa Student. Graðani toga grada se ujutro bude, a na radio-talasima ih doèekuje veliki Duško Radoviæ", u tom se nabrajanju istovremeno èuje i fascinacija i podsvjesna vjernost vlastitom idiomu u kojem tikve ne cvetaju, nego cvjetaju, a usput i Mihajloviæ ne biva Mihailoviæ kao na koricama knjige.
03-03-2011 at 12:15 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

et i kazu rasprava,mojne ba citiranja STA TI MISLIS?
generalno kod nas i jeste problem nerazumijevanja,na forumu,bosni,srbiji,balkanu,..
sta TI mislis o e novinama?

03-03-2011 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
primus inter pares wrote:
et i kazu rasprava,mojne ba citiranja STA TI MISLIS?
generalno kod nas i jeste problem nerazumijevanja,na forumu,bosni,srbiji,balkanu,..
sta TI mislis o e novinama?


AAA pa to je druga tema.Sam si zakuhao sa anonimcem Vesovicem. a ja samo poceo davati svoje misljenje.

E Novine po meni postaju savjest drustva ogrezlog u primitivizam i mrznju na ex yu podrucjima...
03-03-2011 at 12:26 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

AAA pa to je druga tema.Sam si zakuhao sa anonimcem Vesovicem. a ja samo poceo davati svoje misljenje.

E Novine po meni postaju savjest drustva ogrezlog u primitivizam i mrznju na ex yu podrucjima...


nije druga to je tema,tekst ustvari dio sam prenio upravo sa e-novina...
nisam te najbolje shvatio,upakovo si ovo dobro ko pravi politicar,dobra il losa stvar?
03-03-2011 at 12:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 65
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : e-novine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice