Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : e-novine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

A do tada je bio na strani politike SDA,haha...Kakve gluposti...Pa vidim citao si novu Emirovu knjigu gdje je detaljno opisao razgovor sa Izetbegovicem...Pa svaki gradjanski orjentisam bosanac ili Jugosloven poslije te Izetbegoviceve price bi shvatio sta bio cilj rahmetli Alije.


Kako bi bilo lijepo da znas citati
Ko je pomeno SDA bilo gdje, pametni? Alija je bio predsjednik drzave tad, medjunarodno priznate, i kao predsjednik ga je primio.
I nema potrebe citati njegovo piskaranje, o tom razgovoru je na sva usta zjalao godinama.
Ti citaj njegova knjizevna "djela"
Pise'l sta o lavovima u srpskoj nejaci oko Jale a tokom rata


03-03-2011 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
primus inter pares wrote:


nije druga to je tema,tekst ustvari dio sam prenio upravo sa e-novina...
nisam te najbolje shvatio,upakovo si ovo dobro ko pravi politicar,dobra il losa stvar?


Haha odakle tolika sumnja druze Cvorovicu...Pa napisao sam fino SAVJEST OVOG PROPALOG DRUSTVA...Naravno da je dobra i redovan sam citaoc..Ne znam samo kako ce se izvuci iz problema finansijskih,ne bih volio da se ponovi FERAL.
03-03-2011 at 12:31 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

Haha odakle tolika sumnja druze Cvorovicu...Pa napisao sam fino SAVJEST OVOG PROPALOG DRUSTVA...Naravno da je dobra i redovan sam citaoc..Ne znam samo kako ce se izvuci iz problema finansijskih,ne bih volio da se ponovi FERAL.


Jebga septik po prirodi...
naÆi,ima nade

03-03-2011 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

E-NOVINE-BORIS DEZULOVIC i PREDRAG LUCIC
Kako smo stvorili Tomphsona

*Urbana je legenda da ste vi neposredni krivci za Thompsona. Da li je to taèno?
Dežuloviæ: To je urbana legenda koja je djelomièno utemeljena. Istina je da je on dolazio sa fronta kada je imao dva do tri zuba u zubalu i nosio je neku kazetu sa pjesmom koju je on snimio sa svojim bendom. Kad smo u kafani svi onako dobro pijani pustili tu pjesmu poèelo je „Za dom spremni“. Odvalili smo se od zajebancije. Dali smo je uredniku Radio Splita. Thompson laže da nikad nije dolazio u tu kafanu i da nas ne zna. On bi naravno i bez nas napravio to, ali mi smo ga samo malo gurnuli. Mi smo se zaista samo zajebavali, a kada je on poslije nekoliko godina nastupao pred hiljadama ljudi, meni je došlo da izaðem pred binu i kažem „mi smo se samo zajebavali“.

03-03-2011 at 12:44 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:
E-NOVINE-BORIS DEZULOVIC i PREDRAG LUCIC
Kako smo stvorili Tomphsona

*Urbana je legenda da ste vi neposredni krivci za Thompsona. Da li je to taèno?
Dežuloviæ: To je urbana legenda koja je djelomièno utemeljena. Istina je da je on dolazio sa fronta kada je imao dva do tri zuba u zubalu i nosio je neku kazetu sa pjesmom koju je on snimio sa svojim bendom. Kad smo u kafani svi onako dobro pijani pustili tu pjesmu poèelo je „Za dom spremni“. Odvalili smo se od zajebancije. Dali smo je uredniku Radio Splita. Thompson laže da nikad nije dolazio u tu kafanu i da nas ne zna. On bi naravno i bez nas napravio to, ali mi smo ga samo malo gurnuli. Mi smo se zaista samo zajebavali, a kada je on poslije nekoliko godina nastupao pred hiljadama ljudi, meni je došlo da izaðem pred binu i kažem „mi smo se samo zajebavali“.


Inace da znas,B.D hejtuje kad mu kopiraju tekstove po forumima,al da je monžu manjifik sto bi reko del boj stoji
03-03-2011 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

HAJDUK ZIVI VJECNO.

http://www.e-novine.com/fotogalerija/fotogalerija-sport/44790-Feta-Hajduka.html

03-03-2011 at 12:57 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

Ne znam samo kako ce se izvuci iz problema finansijskih,ne bih volio da se ponovi FERAL.


ništa ti ne brigaj za e-novine dok ima živih i lajavih e-partizana a i donatora

mog'o bi ti ljubimac kusta crknut od onih "duševnih bolova" ..skup heroin u maèku piterinu
03-03-2011 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: e-novine

citat:
forever wrote:

Kusta je na bijelom a ne na zutom..ne znas ni to.


anamo on sad je pravi Srbin van sebe uzeæe njemu Pero mjeru


Uploaded with ImageShack.us
03-03-2011 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

Kad su pare bile problem za Šumski Rajh
Kamengrad za pod glavu

Piše: Svetlana Ceniæ

Dodik je precizirao da æe se u finansiranje Kamengrada ukljuèiti Vlada RS, opština Višegrad, a najveæim dijelom sam Kusturica. Predstavljanju projekta prisustvovao je i predsjednik predsjednik Vlade RS Aleksandar Džombiæ.

- U realizaciju ovog kapitalnog projekta ukljuèiæemo sve znaèajne subjekte u Republici Srpskoj kao što je `Elektroprivreda RS`, zatim `Srpske šume`, graðevinsku operativu, a interes za izgradnju Kamengrada izrazio je i predsjednik Srbije Boris Tadiæ - dodao je Dodik. (SRNA, 28.02.2011).

Istog dana u Pressu:
„Hidroelektrana 'Bajina Bašta' u Srbiji duguje opštini Višegrad u Srpskoj više od 15 miliona maraka naknade za potopljeno zemljište, jer je nije plaæala punih 20 godina! Iako je redovna godišnja isplata te naknade zakonska obaveza regulisana posebnim ugovorom, HE 'Bajina Bašta' od 1991. godine u tu svrhu nije uplatila opštini Višegrad ni jedan jedini fening".


U istom èlanku se navodi da je pravljenjem akumulacionih jezera u Višegradu znatno poveæana vlažnost vazduha, pa svako deseto dete boluje od hroniènog bronhitisa i astme. Ništa se ne èini, kaže Dobrivoje Stanojeviæ, predsednik Ekološkog udruženja „Drin-tim“, ni na ureðenju priobalnih pojaseva, koji su puni taloga, a trpe opet graðani.

Gospodine Stanojeviæu, šta je Vaš „Drin-tim“ u odnosu na ovaj troškali srpski dream team?! Šta je dug, bolesno stanovništvo, neureðena obala u odnosu na Kamen grad? Šta je Višegrad u odnosu na buduæi Narcis grad?

„Kamengrad ili Andriæev grad prostiraæe se na 14 000 metara kvadratnih, imaæe više od 50 kamenih kuæa, crkvu, zgradu opštine, hotele, pozorište, duæane, mehane, pijace i mini pristanište za brodove."

Nije bilo dosta zemljište od celih 14.000 kvadrata, veæ moraju da uèestvuju i Vlada RS, Opština, Elektroprivreda, Srpske šume, graðevinska operativa, a i sam Tadiæ, koji nije našao za shodno da sa Dodikom malo prodivani na sastancima tih specijalnih, paralelnih i ostalih veza o dugu prema Višegradu? Ne videh ni džamiju meðu tim objektima, mada je umetnik „objasnio da æe se prilikom gradnje voditi raèuna da to bude mješavina stilova, kao što je dah turske imperije, peèat Austro-Ugarske monarhije i posebnog grèko-srpskog neoklasicizma koji se može oèitati na nekim starim zdanjima i graðevina u Beogradu".

Ovde veæ tražim pomoæ struènjaka – šta je to grèko-srpski neoklasicizam? Šta li bi Andriæ na to rekao? Gde toga ima u „Na Drini æuprija“? Neoklasicizam u srpskoj likovnoj umetnosti - èula, našla i èitala. Ali, grèko-srpski neoklasicizam nepoznato èak i struènjacima koje sam zvala – i slikarima i arhitektama. Valjda ako je dokazani filmski umetnik i nekadašnji student režije u Pragu to rekao, ima da ima! More, ima da se uvede pravac, a o stilu da ne govorimo. Ima i muzika da se piše u grèko-srpskom neoklasiènom stilu, po gitari udara pravcem grèko-srpskog neoklasicizma, a bubnjevi ritmom grèko-srpskog neoklasicizma. Možda i ruskog, kad grèko-srpski neoklasièari to kažu.

U tom stilu neæe fabrika „Teks moda“ (u steèaju), koju je isti dan posetio premijer nakon sagledavanja projekta Narcis-grèko-srpskog-neoklasiènog- kamen-Andriæevog grada. Njima je ponudio kredit eventualno iz Investiciono razvojne banke, ali samo ako imaju ozbiljne namere. Kusturica ne mora na kredit, njemu æe dati gratis sve plus keš za ušmirglavanje grèko-srpskog neoklasicizma. Radnici „Teks-mode“ nisu primili pet plata, a 19 meseci im nisu uplaæeni doprinosi, pa neka razmisle da li æe nastaviti sa proizvodnjom. Onako gladni našem premijeru oèito nisu izgledali dovoljno ozbiljni, kao štrajkuju iz hobija ili statiraju u nekom od Nemanjinih filmova.

Premijer, s druge strane, nije ozbiljno shvatio da æe se protestvovati uskoro u grèko-srpskom neoklasiènom stilu, pri èemu æe srpski neoklasicizam datirati od oktobra 2000, a grèki od 2008. èim do svesti dopre da æe umesto hleba, kamen drobiti. Može biti da im se doda i touch of arabic style.

„Radnice kažu da nije taèno da one nisu htjele da rade ali su tražile da im se isplati ono što su zaradile. Od njih 50 koliko ih je u štrajku, jer im se 19 radnika nije pridružilo, oko dvadeset izdražava porodice od plate iz „Teks mode“ koje su, zbog stroge norme, iznosile i 180 KM.“ www.visegrad.ba, 28.12.2010)

Zaista ovih 180 KM ne upuæuje na ozbiljnost. Ko još može ozbiljno da raèuna da æe da preživi od tih para?!

Višegrad, inaèe, tako dobro stoji da su 13% smanjili budžet za 2011. – po rebalansu za 2010. je iznosio 8.641.370 KM, a plan budžeta za 2011. je 7.520.900 KM, te tako im Srbija duguje dva budžeta, a Narcis grad æe koštati koliko tri godišnja budžeta Višegrada. Minimum. Zvanièna prezentacija kaže da ima oko 13.000 stanovnika, ukupan broj zaposlenih 3148 radnika, nezaposlenih 1750, korisnika penzija 2330. Dakle, broj nezaposlenih i penzionera uveliko premašuje broj zaposlenih.

Akumulaciona jezera HE „Bajina Bašta" zauzimaju delove opština Višegrad, Rogatica i Srebrenica. Šta je dobila Rogatica, a šta nesretna Srebrenica, znamo. Ništa grèko-srpski neoklasicizam, èisti srpsko-srpski klasicizam.

Ako još Pera Lukoviæ bude morao kreatoru grèko-srpskog neoklasiciènog Narcis grada da plati odštetu (onih 20.000 eura za duševnu bol zbog tuðeg teksta sa tuðeg portala), red je da Nemanja, sa sve Tadiæem i Ðilasom, a uz nazoènost Voðe i voðice posadi bar jedan platan nasred Trga postradalih poreskih obveznika Peri u èast. Našu duševnu bol i propast nakon ovog kamenja za pod glavu i kamenja za u glavu ne zaleèi niko. Nema te odštete od ovakve štete.

*Tekst je preuzet sa prijateljske Buke

03-03-2011 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: e-novine

Harmonija...

03-03-2011 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : e-novine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice