Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Vodolija
Nivo: Forumski doajen
Home sweet home

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Ovdje
Odgovori: 7495
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Shiva wrote:


I da jos dodam, posto procitah, da se dijaspora samo najede i napije kad dodje u Bosnu. Neki hrane, a mislim da svako bar jednu familiju koja dole zivi, hrani i brine se za nju.



Jeste se svi nasli uvrijedjeni zbog jedne recenice koja se, izmedju ostalog, nije odnosila na sve nego na pojedine

Sta bi sa onim da svako ima svoje misljenje?!

Znaci, kad je "pljuvati" po dijaspori onda se doticni vrijedjaju, a kad je pljuvati po Bosni onda svako ima pravo na svoje misljenje.  


Žena u najboljim godinama
07-12-2009 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Vodolija wrote:
citat:
Shiva wrote:


I da jos dodam, posto procitah, da se dijaspora samo najede i napije kad dodje u Bosnu. Neki hrane, a mislim da svako bar jednu familiju koja dole zivi, hrani i brine se za nju.



Jeste se svi nasli uvrijedjeni zbog jedne recenice koja se, izmedju ostalog, nije odnosila na sve nego na pojedine

Sta bi sa onim da svako ima svoje misljenje?!

Znaci, kad je "pljuvati" po dijaspori onda se doticni vrijedjaju, a kad je pljuvati po Bosni onda svako ima pravo na svoje misljenje.


Ja licno ne smatram pljuvanjem po nama to si ti rekla..to mi je malo pokrupna rijec i ne bih rekla da je tako bilo..Ti si iznijela svoje vidjenje nas u dijaspori, ne svih ali eto...I to je tvoje pravo.
Mi smo iznijeli svoje i opet eto...

E to se zove razmjena misljenja...pa ko koga ubijedi i navede da promjeni misljenje taj je bolji...

Isto tako ne mislim da je i Navika pljuvala po nama...ona je rekla ono sto je vidjela a to joj se nije svidjelo... Zapisani kupus, piljenje drva pred kaficem, sve su to stvari koje bi svakom zasmetale dok je tamo ali ne bi to bio razlog da napusti svoju zemlju.Mi jednom nasli crva u salati u restoranu drustvene ishrane, ma sta jednom hiljadu puta pa rat napravili...A opet svaki put jeli tu istu salatu..Djeca uvjek ispastala od nekih i skolskih i ulicnih huligana al ni ovdje im nije nista drugacije..Djeca su svugdje ista samo je stvar u tome na koga ti naletis.
Zato mislim da cura nije nista posebno rekla niti pljuvala po svojoj zemlji...Ona je iznijela neke stvari koje mi svakodnevno mozemo vidjeti bilo gdje da se nalazimo vjerovatno da sama sebi da opravdanje zasto vise voli da bude tamo nego u Bosni..Ali to je opet njen problem a ne moj...

Svako dusice ima pravo da komentarise ali bi bilo pozeljno bez teskih rijeci, uvreda, tjeranja s foruma i sl.

U tome je poenta, a niko nikog nece molit ni da ostane u Bosni, ni da je voli...

Btw, samo ti nas napadaj, mi smo tu da se branimo  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
07-12-2009 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Ja frustracija ovdje, neki bi se trebali javiti senzualnoj na tretman

Sala, sala !!!

07-12-2009 at 10:45 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Konnie wrote:
Ja frustracija ovdje, neki bi se trebali javiti senzualnoj na tretman

Sala, sala !!!



Senza ceka na takve delije ko ti, ne interesuju nju puno zeMske...
A i kozni kauc te ceka..


I ona s bicom...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
07-12-2009 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Shiva wrote:


I da jos dodam, posto procitah, da se dijaspora samo najede i napije kad dodje u Bosnu. Neki hrane, a mislim da svako bar jednu familiju koja dole zivi, hrani i brine se za nju.

citat:
Vodolija wrote:


Jeste se svi nasli uvrijedjeni zbog jedne recenice koja se, izmedju ostalog, nije odnosila na sve nego na pojedine

Sta bi sa onim da svako ima svoje misljenje?!

Znaci, kad je "pljuvati" po dijaspori onda se doticni vrijedjaju, a kad je pljuvati po Bosni onda svako ima pravo na svoje misljenje.



Po drugi put mi se obracas, i red je da ti i odgovorim .

1. Nisi ni procitala link iz kojeg sam izvadila citat iako sam nevela link.

Ja tada jos ne dadoh svoj komentar na temu nego odgovorih andjeli da se nece slozoti svi dijasporasi da ne bi trebali da glasaju.
Reakcije ostalih forumasa su to i potvrdile.
citat:
Vodolija wrote:

Vjeruj mi, svjesni smo mi i bez vas u kakvoj zemlji zivimo ali je nasa i mi je volimo sa svim manama i vrlinama.
I samo mi koji zivimo ovdje mozemo da pricamo protiv onoga sto nam smeta, vi nemate pravo jer dodjete ovdje jednom u par godina, najedete se, napijete, nagledate se "bijede" i odoste nazad u svoje idile.

Brate dragi, glasajte sebi i uredjujte svoje zemlje da vam bude dobro, a nasu ostavite na miru.
citat:


Ti ne rece, vjerujte mi, nego vjeruj mi, iz cega zakljucujem da se obracas meni. Nigdje ne vidjeh da spominjes pojedine nego sve zajedno. ( I ja ti nista ne odgovorih.)
citat:
Vodolija wrote:

Sta bi sa onim da svako ima svoje misljenje?!
citat:


Zar sam si ti ista rekla za tvoje misljenje Nisam ni odgovorila sto pokazuje da imas pravo na svoje misljenje.

Ja samo odgovorih da "neki" hrane, ja na zalost i ne vidjeh kod tebe da si mislila na pojedine i moje ne pominjanje tvog nika, nije bio odgovor tebi,
niti sam se nasla uvrijedjena, nego informacije radi.
A u pravu je Anabela, ne treba se pravdati.

Ja, koliko mozes i provjeriti, nisam odobrila "pljuvanje" po Bosni.

Evo sad ti se licno obracam. Ja znam da tebi nije lako u tudjem svijetu bez familije, znam te iz tvojih drugih postova, i zato te nisam ni citirala. Osjetila sam i napetost izmedju tvojih redova, znam i odakle dolazi, sa slicne teme. I nemoj da se brines kako ce neko reagovati na tvoje misljenje, nego stoj iza njega.
Eto ja se ni jedne secunde nisam naljutila. Ja, cak vise, volim kad ljudi iznesu sto sto misle.
07-12-2009 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
ANABELA wrote:



Senza ceka na takve delije ko ti, ne interesuju nju puno zeMske...
A i kozni kauc te ceka..


I ona s bicom...


Ma moRe sve, al' nemoj bic, jbg!
07-12-2009 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Konnie wrote:


Ma moRe sve, al' nemoj bic, jbg!




Sto se mene tice ni u snu, al ona voli



sad ce nas zacas pomest  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
07-12-2009 at 11:23 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
ANABELA wrote:
Moram reci da nam nasa drzava u nekim stvarima u mnogome otezava.recimo da produzis pasos preko ambasade moras imat vazecu licnu kartu.Znaci moras otici u Bosnu da izvadis novu LK i onda vec mozes i produziti pasos kad si vec tamo.
Karta odavde je veoma skupa za nas koji ovamo zivimo i mene licno kosta cjelu moju platu..to samo za kartu a da ne pricam za ostale troskove.
Pa zasto postoje ambasade kad moram ici tamo da izvadim novu LK da bih produzila pasos?


Ovo je netacna informacija...Necu reci da si ti netacno napisala, nego su te u Ambasadi netacno informisali. A istina je ovakva...Znamo da je BiH presla na izdavanje biometriskih pasosa, a taj pasos moze dobiti SAMO ONA OSOBA KOJA JE REGISTROVANA U CIPSU sadanja iddea...Dakle, ako posjedujes licnu kartu to automatski znaci da si registrovana i da nemas nikakve prepreke da dobijes novi pasos. Ako ne posjedujes istu dovoljno je samo da u ambasadu doneses izvod iz maticne knjige rodjenih (rodni list) i UVJERENJE od rzavljanstvi. Nakon toga ambasada je DUZNA da te registruje i iddeu (centralni registar) sto potraje po nekoliko dana sve zavisi od opstine u kojoj se registruje. Nakon toga ambasada dobiva dgovor da si registrovana i ti budes obavijestena i onda BEZ IKAKVIH PROBLEMA mozes dobiti novi pasos. Dakle, sto se tice licne karte prednost je imati istu jer se izbjegne ova zavrzlama oko pribavljanja rodnog lista i uvjerenja o drzavljanstvu, ali kako vec rekoh nije neophodno da posjedujes istu...Sto znaci da ne moras uopste putovati u BiH nego ti neko od tvojih moze to poslati i postom, a recimo u Tuzli bi nekome morala poslati punomoc da ti to izvadi u opstini. Jeste da je malo komplikovano, ali ipak je lakse nego putovati u BiH...I to jednom kad uradis zavrsila si za sva vremena sto se tice pasosa jer i bez toga da posjedujes licnu kartu ti si registrovana u centralnom registru...Ova informacija je 1000% tacna...
07-12-2009 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:


Ovo je netacna informacija...Necu reci da si ti netacno napisala, nego su te u Ambasadi netacno informisali. A istina je ovakva...Znamo da je BiH presla na izdavanje biometriskih pasosa, a taj pasos moze dobiti SAMO ONA OSOBA KOJA JE REGISTROVANA U CIPSU sadanja iddea...Dakle, ako posjedujes licnu kartu to automatski znaci da si registrovana i da nemas nikakve prepreke da dobijes novi pasos. Ako ne posjedujes istu dovoljno je samo da u ambasadu doneses izvod iz maticne knjige rodjenih (rodni list) i UVJERENJE od rzavljanstvi. Nakon toga ambasada je DUZNA da te registruje i iddeu (centralni registar) sto potraje po nekoliko dana sve zavisi od opstine u kojoj se registruje. Nakon toga ambasada dobiva dgovor da si registrovana i ti budes obavijestena i onda BEZ IKAKVIH PROBLEMA mozes dobiti novi pasos. Dakle, sto se tice licne karte prednost je imati istu jer se izbjegne ova zavrzlama oko pribavljanja rodnog lista i uvjerenja o drzavljanstvu, ali kako vec rekoh nije neophodno da posjedujes istu...Sto znaci da ne moras uopste putovati u BiH nego ti neko od tvojih moze to poslati i postom, a recimo u Tuzli bi nekome morala poslati punomoc da ti to izvadi u opstini. Jeste da je malo komplikovano, ali ipak je lakse nego putovati u BiH...I to jednom kad uradis zavrsila si za sva vremena sto se tice pasosa jer i bez toga da posjedujes licnu kartu ti si registrovana u centralnom registru...Ova informacija je 1000% tacna...



Hvala ti za informaciju...Tacno je da nisam licno kontaktirala ambasadu ali sam to cula od jedne zemljakinje ciji je sin skoro trebao da produzi pasos pa mu tako rekli.A tacno je da on nema cipsovu LK.Ja takodje trebam zamjeniti pasos ali na svu srecu ja imam Cipsovu licnu, jednu od onih prvih, kad su nam slike bile ko iz tabuta..

ali je imam...imal veze ako je i ona istekla, nisam sigurna, mislim da nije al da znam za svaki slucaj.

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
07-12-2009 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
ANABELA wrote:



Hvala ti za informaciju...Tacno je da nisam licno kontaktirala ambasadu ali sam to cula od jedne zemljakinje ciji je sin skoro trebao da produzi pasos pa mu tako rekli.A tacno je da on nema cipsovu LK.Ja takodje trebam zamjeniti pasos ali na svu srecu ja imam Cipsovu licnu, jednu od onih prvih, kad su nam slike bile ko iz tabuta..

ali je imam...imal veze ako je i ona istekla, nisam sigurna, mislim da nije al da znam za svaki slucaj.




Nema veze, ali nije ti mogla isteci ni pod razno jer jos nema 10 godina od izdavanja prve...
07-12-2009 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice